Проект "Новият полицейски лидер"

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Проект "Новият полицейски лидер"

Мнениеот катюша » 05 Авг 2014, 07:57

Лидер написа:Извинете мен простосмъртния човек,че си позволих макар да не съм от униформения състав на полицията,да ви нарека колеги.
Ще продължа да се обръщам към вас с колеги,защо смятам,че сме колеги не само по писане в един форум ;)
Наистина не знам как мирише тоалетната в районното управление,но моето образование не е полицейско и не работя в районно управление. Моята задача е да помагам на колеги да се учат да работят в екип и да помагам да се изграждат като професионалисти.
Не познавам работата на партийните секретари,но мога да ви уверя,че моята работа не е свързана с кухи документи и резултатите ми са реални.
Може да не ловя престъпници,но и моята работа дава своя принос в екипната работата на МВР.
Включих се в темата да се опитам да внеса макар и малко яснота във връзка с проекта.
Затрупахте ме с упреци сякаш вината е моя,че назначават некадърни колеги на работа.
Н-ците на полицейски управления участват в конкурсната процедура и имат своя дял в назначението на некадърни колеги на служба ;)
Не подценявайте нито един проект,винаги може да научите нещо повече и всяко нещо е добре дошло за тези,които искат да се учат.
Желая успех на всички участници в проекта и не се сърдя на по-радикалните колеги.Всеки има право на мнение и това е трибуната всеки да сподели собственото си мнение :)


Казах ли ти мнението си в предишен пост,че този проект е голям майтап ;) Не исках да ползвам други думи да не бъда упрекната. Всъщност вие от "ЧР" какво знаете за работата на полицията,питам без капка умисъл за заяждане :) Имате ли представа как протича едно дежурство,какви хора с каква подготовка застъпват на дежурство. Като четете този и другия полицейски форум,не ви ли става неудобно от "компетентните " мнения на някои служители,които искат да блеснат с познания по закони и нормативни документи в МВР,а в същото време се оказва,че са неориентирани,неграмотни и по-неподготвени от гражданите задаващи въпроси и разчитащи на полицията. С такива хора как се работи по проекта ви и как се обсъждат и решават казуси,като с тях трудно може да се получи диалог,да се води дебат и да се върши работа.
Вие подбирате тези хора и вие ги назначавате на работа.
Мислите ли,че с такива проекти може да се налеете ум в главите на хора,които са дошли на работа в МВР,защото никой нормален работодател не би ги взел на работа на друго място с тези липси на качества.
Знаете ли,че тези хора са започнали на работа в МВР,само и благодарение на "помощ от приятел".
Нали всеки ден се сблъсквам с неграмотност и си късам нервите с хора,които вместо да са на полето да копа'т,те са на служба в МВР.
Как си обяснявате например факта,че имаше назначен Директор на ОДМВР на възраст около 30 години,човек без необходимия оперативен стаж и опит,но назначен да ръководи Дирекция и от него да зависи съдбата на огромен бори професионалисти. Какъв проект ще изготвите такива назначения и ред други безумия да не се случват.
Съжалявам,не искам да ме разбереш погрешно,просто споделям какво мисля за такива и други проекти.
катюша
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 321
Регистриран на: 02 Мар 2014, 16:52

Re: Проект "Новият полицейски лидер"

Мнениеот Лидер » 06 Авг 2014, 19:41

dakota_ написа:
кпц написа:Изглежда, проектът е нужен. За да припомни, че няма "хора, които за нищо не стават", че "трябва да виждаш гредата в своето око, а не сламката в чуждото" и че "скромността краси човека"!


Подчертах с червено това,което ме накара да се усмихна... С теб сме завършили СМУ и се сетих,че това вървеше по времето на Кашкавала /Петко Рудев/ :D Сега вече живеем в друго време,има конкуренция,процесите са динамични,искат служителите да са флексабилни ;) как ще се случи това със скромност и ако си скромен кога ще те забележат,че си жив :)
В момента скромността е за тези,които няма какво друго да покажат ;)
Виждал ли си скромен лидер и ако си виждал,опиши ми как изглежда ?
Проекта изглежда е нужен,но според мен само така изглежда...
Колегата "Лидер" казва,че не знае как мирише тоалетната в РУП... Знае ли как изглежда приемната на един районен инспектор... Знае ли как изглеждат кабинетите,спалните помещения и класните зали в ковачницата на "лидери" /АМВР/... Знае ли,че се преподава и учи по учебници от времето на Народната милиция :oops: ... Времето е спряло и човек влизайки в една приемна на РИ или в зала на АМВР и неволно се връща назад във времето на 80-те години,по времето на ген.Кипров,Григор Шопов... Димитър Стоянов...
Как се коват в такава обстановка лидери и за какви лидери става дума...


И аз се засмях като прочетох какво пишете,защото явно имате проблем да преминете от миналото в настоящето.Тъгувате за времето от 80-те години и отказвате да приемете новото време ;) Дори не знам кой е ген.Кипров :) но ви гарантирам,че ако се включите в модул две по проекта,ще може да ви помогнем да гледате по-оптимистично на случващото се в МВР.
Как бихте коментирали тази новина http://mirogled.com/2014/08/06/%D0%BA%D ... %82%D0%B0/ ?
Според вас това нормално ли е да се случва и как според вас трябва да се процедира с такива служители.
Проекта предвижда разиграване на различни казуси,дава отговори на много въпроси и ако обхване по-голям бори служители,може да се избегнат и такива грозни сцени,които уронват престижа на МВР.
Лидер
Нов
Нов
 
Мнения: 12
Регистриран на: 31 Юли 2014, 21:43

Re: Проект "Новият полицейски лидер"

Мнениеот dakota_ » 06 Авг 2014, 20:28

Нормално е да не знаеш кой е ген.Кипров,не си учил във ВСШ "Г.Димитров" ;) Оказва се,че много неща не знаеш и ако се запишеш да изкараш един модул на обучение при мен,ще научиш много повече неща от това,което преподавате по проекта "Лидер" :) Поговори с майка си и баща си или с баба си и дядо си... може да се окаже,че до момента по-добро време от времето на 80-те не си спомнят след Преврата на 10-ти ноември 1989 год.
Сега ги лъжат,че джобовете им са пълни пари,а преди като бръкнеха в джобовете си дрънкаха пари в джобовете им :oops:
Прочетох случката от линка...Винаги съм казвал,че неподготвени хора не бива да се изказват по медиите и да взимат отношение по въпроси,които не са от тяхната компетенция... цитат "Начев окачестви невиждания бой като “самоуправство”. " Начев не знае какво е самоуправство и се изказва неподготвен... Самоуправството е престъпление и то немаловажно престъпление и ако е налице самоуправство участниците задължително подлежат на уволнение...
Аз не бих отдал такова голямо значение на това,което се е случило...сбили се две патки,разхвърчала се малко перушина...много шум за нищо се е вдигнал. :)
Ако такива казуси отработвате по модулите от проекта,значи наистина ще отидат едни пари на вятъра ;)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Проект "Новият полицейски лидер"

Мнениеот policeofficer » 06 Авг 2014, 21:02

Аз не мога да разбера 1-но? Тази тема що не е в кофата за отпадъци, ама в най-долната част при слузта, ако може? Близо 2 милиона и кусур искат да похарчат едни другари, ей така, за лидерството. Да ви пикая на лидерството(лицемерието), подпряно с опорни точки!
policeofficer
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 223
Регистриран на: 05 Юли 2012, 18:57

Re: Проект "Новият полицейски лидер"

Мнениеот кпц » 06 Авг 2014, 22:25

policeofficer написа:Аз не мога да разбера 1-но? Тази тема що не е в кофата за отпадъци, ама в най-долната част при слузта, ако може? Близо 2 милиона и кусур искат да похарчат едни другари, ей така, за лидерството. Да ви пикая на лидерството(лицемерието), подпряно с опорни точки!

Що пишеш тогава и я избутваш нагоре?!
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Проект "Новият полицейски лидер"

Мнениеот Лидер » 06 Авг 2014, 23:23

dakota_ написа:Прочетох случката от линка...Винаги съм казвал,че неподготвени хора не бива да се изказват по медиите и да взимат отношение по въпроси,които не са от тяхната компетенция... цитат "Начев окачестви невиждания бой като “самоуправство”. " Начев не знае какво е самоуправство и се изказва неподготвен... Самоуправството е престъпление и то немаловажно престъпление и ако е налице самоуправство участниците задължително подлежат на уволнение...
Аз не бих отдал такова голямо значение на това,което се е случило...сбили се две патки,разхвърчала се малко перушина...много шум за нищо се е вдигнал. :)
Ако такива казуси отработвате по модулите от проекта,значи наистина ще отидат едни пари на вятъра ;)


За това е проекта "Новият полицейски лидер" да подготвим тези,които не са добре подготвени да си вършат по-добре работата.
Не да пикаят като един наш бивш министър на вътрешните работи на публични места,а да повишат културата си,правна или човешка и да се държат като държавни служители от МВР, а не като парвенюта.
По различните модули отработваме различни казуси и може да останете изненадан,но на колегите им харесва,взимат активно участие и постигат много добри резултати.
От вас може да стане чудесен лектор,само малко трябва да изгладите тона и да поработите върху стилистичната конвергенция ;)
Споделихте,че сте завършил СМУ,някои психолози биха определили като престъпление деца неукрепнали физически и психически да се поставят да учат в условията на казармена подготовка и да бъдат лишавани от детство ;)
Лидер
Нов
Нов
 
Мнения: 12
Регистриран на: 31 Юли 2014, 21:43

Re: Проект "Новият полицейски лидер"

Мнениеот dakota_ » 07 Авг 2014, 09:25

Лидер написа:
dakota_ написа:Прочетох случката от линка...Винаги съм казвал,че неподготвени хора не бива да се изказват по медиите и да взимат отношение по въпроси,които не са от тяхната компетенция... цитат "Начев окачестви невиждания бой като “самоуправство”. " Начев не знае какво е самоуправство и се изказва неподготвен... Самоуправството е престъпление и то немаловажно престъпление и ако е налице самоуправство участниците задължително подлежат на уволнение...
Аз не бих отдал такова голямо значение на това,което се е случило...сбили се две патки,разхвърчала се малко перушина...много шум за нищо се е вдигнал. :)
Ако такива казуси отработвате по модулите от проекта,значи наистина ще отидат едни пари на вятъра ;)


За това е проекта "Новият полицейски лидер" да подготвим тези,които не са добре подготвени да си вършат по-добре работата.
Не да пикаят като един наш бивш министър на вътрешните работи на публични места,а да повишат културата си,правна или човешка и да се държат като държавни служители от МВР, а не като парвенюта.
По различните модули отработваме различни казуси и може да останете изненадан,но на колегите им харесва,взимат активно участие и постигат много добри резултати.
От вас може да стане чудесен лектор,само малко трябва да изгладите тона и да поработите върху стилистичната конвергенция ;)
Споделихте,че сте завършил СМУ,някои психолози биха определили като престъпление деца неукрепнали физически и психически да се поставят да учат в условията на казармена подготовка и да бъдат лишавани от детство ;)


Интересно е да споделиш какви психолози са ангажирани да участват в проекта "Новият полицейски лидер"... Психологията се опорочи и ерозира доста в България и вече дори има задочно обучение по специалността психология...Това като всяко нещо завършено задочно /между другото/ си казва думата при подготовката... Психолозите на ЕС ли казват това за СМУ или психолозите на МВР.Психолозите на ЕС казват,че трябва да има трети пол /педе..сти/ и това било нещо напълно естествено... Един вид няма проблем,,че баща ти ти е майка... Психолозите в МВР участващи в конкурсите по назначения допускат за работа в МВР такива кадри,които като ги погледне човек по физиономиите им личи,че са за затвора,а не за МВР служители ;) Нека уточним за кои психолози става дума и тогава да обсъждаме...
Ти психолог ли си или юрист,или и двете заедно,че и такива случаи има напоследък :) даже има и един лаф "Най-добрия юрист между психолозите и обратно " :D
Желая ти успех и колкото по-малко се взимаш насериозно,толкова по-правилно ще бъде за теб и другите като теб :)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Проект "Новият полицейски лидер"

Мнениеот Lord » 07 Авг 2014, 20:08

Уважаеми колеги, моля за толерантност при участие в тази тема, още повече, че форумът е публичен и общодостъпен.
Хубаво е, че се коментира и дискутира този сериозен /като обем/ проект. Хубаво е, МВР да участва в усвояване на европейски средства, чрез сериозни и аргументирани проекти, които надявам се ще се реализират така, както са изготвени и целите им ще се постигнат.
Не правя забележка, а само една отметка - не превръщайте една стойностна дискусия по темата в междуличностни дебати, губи се ценното, което е на принципна основа и е полезно и за участниците, и за лекторите.
Желая успех на проекта, както и конкретни доводи и забележки срещу реализацията му, които пък биха били полезни за самия него, колкото и да звучи странно на пръв поглед!

Ще изкажа личното си мнение, но след като участвам и в трите модула. ;)
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Проект "Новият полицейски лидер"

Мнениеот Лидер » 07 Авг 2014, 21:21

Моля да приемете моите извинения за дебата,който си позволих,просто аудиторията ми допадна и неволно допуснах отклонение от темата.
Ще се радвам,ако всеки колега сподели личните си впечатления от различните модули.Какво е финансовото изражение на проекта не е наша работа да обсъждаме.
Лидер
Нов
Нов
 
Мнения: 12
Регистриран на: 31 Юли 2014, 21:43

Re: Проект "Новият полицейски лидер"

Мнениеот Lord » 08 Авг 2014, 16:06

Лидер написа:Моля да приемете моите извинения за дебата,който си позволих,просто аудиторията ми допадна и неволно допуснах отклонение от темата.


Няма нужда от никакви извинения, харесва ми дебата. :) Просто малко повече толерантност към различното мнение помолих, а не да спрем да дискутираме. ;)
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

ПредишнаСледваща

Назад към Полицията в България

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта

cron