Проект "Новият полицейски лидер"

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Проект "Новият полицейски лидер"

Мнениеот кпц » 04 Авг 2014, 18:46

policeofficer написа:Интересно ми е какво се преследва с този проект, като висшето ръководство се назначава от политическото, средното за нищо не става, а изпълнителският състав е на 90% "за нищо не става", т.е. връзкари ? Едни пари да похарчим?

Себе си къде поставяш?
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Проект "Новият полицейски лидер"

Мнениеот policeofficer » 04 Авг 2014, 20:10

кпц написа:
policeofficer написа:Интересно ми е какво се преследва с този проект, като висшето ръководство се назначава от политическото, средното за нищо не става, а изпълнителският състав е на 90% "за нищо не става", т.е. връзкари ? Едни пари да похарчим?

Себе си къде поставяш?


Там е РАБОТАТА, опитвате СЕ да обезличите "останалите".
policeofficer
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 223
Регистриран на: 05 Юли 2012, 18:57

Re: Проект "Новият полицейски лидер"

Мнениеот policeofficer » 04 Авг 2014, 21:19

И,.... за да няма повече тъпи въпроси, тип "опорни точки" да разясня. Въпросното проектче, безплатно можем да поемем само Аз, Лорд и още няколко потребителя на форума. При останалите, няма безплатно - така стоят нещата. Нищо не им се дава, а крайният резултат ще е нищо. 8-)
policeofficer
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 223
Регистриран на: 05 Юли 2012, 18:57

Re: Проект "Новият полицейски лидер"

Мнениеот dakota_ » 04 Авг 2014, 21:42

policeofficer написа:Интересно ми е какво се преследва с този проект, като висшето ръководство се назначава от политическото, средното за нищо не става, а изпълнителският състав е на 90% "за нищо не става", т.е. връзкари ? Едни пари да похарчим?


Присъединявам се към това мнение!
Въздържах се до момента,за да не бъда твърде краен,но положението е такова,каквото е описано.
Теглото с тези,които за нищо не стават е голямо,защото хем за нищо не стават,хем искат от мен /говоря от мое име / да върша работа с хора,които за нищо не стават!
Когато на съвещание в тази връзка казах на Директора,че освен да се изхарчат едни пари на пусто,друго няма да се постигне,същият само си вдигна пръста и продължи разговора в друга посока...
Един вид,може да не стават за нищо,но като има едни пари за харчене,ще се похарчат...
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Проект "Новият полицейски лидер"

Мнениеот Лидер » 04 Авг 2014, 22:09

dakota_ написа:Присъединявам се към това мнение!
Въздържах се до момента,за да не бъда твърде краен,но положението е такова,каквото е описано.
Теглото с тези,които за нищо не стават е голямо,защото хем за нищо не стават,хем искат от мен /говоря от мое име / да върша работа с хора,които за нищо не стават!
Когато на съвещание в тази връзка казах на Директора,че освен да се изхарчат едни пари на пусто,друго няма да се постигне,същият само си вдигна пръста и продължи разговора в друга посока...
Един вид,може да не стават за нищо,но като има едни пари за харчене,ще се похарчат...


Колега,защо сте толкова краен и така радикално се отнасяте към един проект,който едва ли познавате в детайли за да изкавате такова мнение?
Защо така крайно се изкавате за болшинството колеги,които работят в МВР и отричате всякаква липса на качества в тях? Ръководителите не бива да говорят така за подчинените си и това е оскърбително поведение спрямо служителите ви.
Лидер
Нов
Нов
 
Мнения: 12
Регистриран на: 31 Юли 2014, 21:43

Re: Проект "Новият полицейски лидер"

Мнениеот osata » 04 Авг 2014, 22:12

В интерес на истината,
всяко подобно начинание изисква от поне 2-3 човека да направят цялостната организация и съдържание на проекта, вероятно 1-2-3 човека са положили доста труд, но те или са външни специалисти, или хора с прекалено малко стаж в МВР и не знаят, че всъщност в МВР "колкото и умно нещо да измислиш, голям % няма да го слушат, да го осмислят, дори и да го разберат".
Предполагам, че Лидер, който пише в темата е един от тях, и като гледам как граматически правилно и по специфичен начин отговаря, може би все още не е срещнал разочарованието в МВР ;)
Лидер - изпреварил си ме с дузина секунди :D
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Проект "Новият полицейски лидер"

Мнениеот dakota_ » 04 Авг 2014, 22:31

Лидер написа:
dakota_ написа:Присъединявам се към това мнение!
Въздържах се до момента,за да не бъда твърде краен,но положението е такова,каквото е описано.
Теглото с тези,които за нищо не стават е голямо,защото хем за нищо не стават,хем искат от мен /говоря от мое име / да върша работа с хора,които за нищо не стават!
Когато на съвещание в тази връзка казах на Директора,че освен да се изхарчат едни пари на пусто,друго няма да се постигне,същият само си вдигна пръста и продължи разговора в друга посока...
Един вид,може да не стават за нищо,но като има едни пари за харчене,ще се похарчат...


Колега,защо сте толкова краен и така радикално се отнасяте към един проект,който едва ли познавате в детайли за да изкавате такова мнение?
Защо така крайно се изкавате за болшинството колеги,които работят в МВР и отричате всякаква липса на качества в тях? Ръководителите не бива да говорят така за подчинените си и това е оскърбително поведение спрямо служителите ви.


Не съм сигурен обръщението "колега" дали е подходящо в случая,но да приемем,че сме колеги по писане в един форум.
Не е необходимо да познавам проекта в детайли за да го оценя като проект свързан с разхищаване на едни средства за нещо с крайно съмнителен резултат...
Ако намерите в мое мнение някъде да съм ползвал думата "подчинен",пишете ми да ви почерпя каквото пожелаете... Не работят с подчинени,работя с колеги,работим в екип и резултатите от работата ни са плод на труда на екипа...
Вашата работа по такива проекти е същата като работата на партийните секретари едно време по управленията.Занимаваха се само с кухи документи,отчитаха някакви кухи резултати,събираха ни в едни зали,излизаха на едни катедри и ни пълнеха главите с куха информация...
На ниво районно управление,аз съм човека,който знае как и по какъв начин да обучава екипа си да изпълнява поставените цели и задачи.
Вярвам,че няма да спорите по този въпрос!
Вие нямате реална представа какво се случва в едно районно управление...Извинявам се,но вие не знаете как мирише тоалетната в управлението... Как искате да правите обучение по проект "Новият полицейски лидер" като вие на практика не знаете нищо,а на теория нещата са едни,на практика са съвсем други... На теория всичко е "ток и жица"...на практика всичко е гола вода...
Знаете ли,че като дойдат при нас "бойци" от ЦСПП на стаж,дори да напиша за някой,че не става за нищо и не се справя...моето мнение е глас в пустиня.никой не го взима под внимание,но ме задължават после да работя с хора,които не стават за нищо...
Знаете ли колко много неща мога да ви кажа,но форума е публичен и ще станем за смях и на кучетата,ако изброя всичко каквото ми тежи и се е натрупало с годините...
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Проект "Новият полицейски лидер"

Мнениеот Лидер » 04 Авг 2014, 22:56

dakota_ написа:
Лидер написа:
dakota_ написа:Присъединявам се към това мнение!
Въздържах се до момента,за да не бъда твърде краен,но положението е такова,каквото е описано.
Теглото с тези,които за нищо не стават е голямо,защото хем за нищо не стават,хем искат от мен /говоря от мое име / да върша работа с хора,които за нищо не стават!
Когато на съвещание в тази връзка казах на Директора,че освен да се изхарчат едни пари на пусто,друго няма да се постигне,същият само си вдигна пръста и продължи разговора в друга посока...
Един вид,може да не стават за нищо,но като има едни пари за харчене,ще се похарчат...


Колега,защо сте толкова краен и така радикално се отнасяте към един проект,който едва ли познавате в детайли за да изкавате такова мнение?
Защо така крайно се изкавате за болшинството колеги,които работят в МВР и отричате всякаква липса на качества в тях? Ръководителите не бива да говорят така за подчинените си и това е оскърбително поведение спрямо служителите ви.


Не съм сигурен обръщението "колега" дали е подходящо в случая,но да приемем,че сме колеги по писане в един форум.
Не е необходимо да познавам проекта в детайли за да го оценя като проект свързан с разхищаване на едни средства за нещо с крайно съмнителен резултат...
Ако намерите в мое мнение някъде да съм ползвал думата "подчинен",пишете ми да ви почерпя каквото пожелаете... Не работят с подчинени,работя с колеги,работим в екип и резултатите от работата ни са плод на труда на екипа...
Вашата работа по такива проекти е същата като работата на партийните секретари едно време по управленията.Занимаваха се само с кухи документи,отчитаха някакви кухи резултати,събираха ни в едни зали,излизаха на едни катедри и ни пълнеха главите с куха информация...
На ниво районно управление,аз съм човека,който знае как и по какъв начин да обучава екипа си да изпълнява поставените цели и задачи.
Вярвам,че няма да спорите по този въпрос!
Вие нямате реална представа какво се случва в едно районно управление...Извинявам се,но вие не знаете как мирише тоалетната в управлението... Как искате да правите обучение по проект "Новият полицейски лидер" като вие на практика не знаете нищо,а на теория нещата са едни,на практика са съвсем други... На теория всичко е "ток и жица"...на практика всичко е гола вода...
Знаете ли,че като дойдат при нас "бойци" от ЦСПП на стаж,дори да напиша за някой,че не става за нищо и не се справя...моето мнение е глас в пустиня.никой не го взима под внимание,но ме задължават после да работя с хора,които не стават за нищо...
Знаете ли колко много неща мога да ви кажа,но форума е публичен и ще станем за смях и на кучетата,ако изброя всичко каквото ми тежи и се е натрупало с годините...


Извинете мен простосмъртния човек,че си позволих макар да не съм от униформения състав на полицията,да ви нарека колеги.
Ще продължа да се обръщам към вас с колеги,защо смятам,че сме колеги не само по писане в един форум ;)
Наистина не знам как мирише тоалетната в районното управление,но моето образование не е полицейско и не работя в районно управление. Моята задача е да помагам на колеги да се учат да работят в екип и да помагам да се изграждат като професионалисти.
Не познавам работата на партийните секретари,но мога да ви уверя,че моята работа не е свързана с кухи документи и резултатите ми са реални.
Може да не ловя престъпници,но и моята работа дава своя принос в екипната работата на МВР.
Включих се в темата да се опитам да внеса макар и малко яснота във връзка с проекта.
Затрупахте ме с упреци сякаш вината е моя,че назначават некадърни колеги на работа.
Н-ците на полицейски управления участват в конкурсната процедура и имат своя дял в назначението на некадърни колеги на служба ;)
Не подценявайте нито един проект,винаги може да научите нещо повече и всяко нещо е добре дошло за тези,които искат да се учат.
Желая успех на всички участници в проекта и не се сърдя на по-радикалните колеги.Всеки има право на мнение и това е трибуната всеки да сподели собственото си мнение :)
Лидер
Нов
Нов
 
Мнения: 12
Регистриран на: 31 Юли 2014, 21:43

Re: Проект "Новият полицейски лидер"

Мнениеот кпц » 04 Авг 2014, 23:10

Изглежда, проектът е нужен. За да припомни, че няма "хора, които за нищо не стават", че "трябва да виждаш гредата в своето око, а не сламката в чуждото" и че "скромността краси човека"!
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Проект "Новият полицейски лидер"

Мнениеот dakota_ » 05 Авг 2014, 00:43

кпц написа:Изглежда, проектът е нужен. За да припомни, че няма "хора, които за нищо не стават", че "трябва да виждаш гредата в своето око, а не сламката в чуждото" и че "скромността краси човека"!


Подчертах с червено това,което ме накара да се усмихна... С теб сме завършили СМУ и се сетих,че това вървеше по времето на Кашкавала /Петко Рудев/ :D Сега вече живеем в друго време,има конкуренция,процесите са динамични,искат служителите да са флексабилни ;) как ще се случи това със скромност и ако си скромен кога ще те забележат,че си жив :)
В момента скромността е за тези,които няма какво друго да покажат ;)
Виждал ли си скромен лидер и ако си виждал,опиши ми как изглежда ?
Проекта изглежда е нужен,но според мен само така изглежда...
Колегата "Лидер" казва,че не знае как мирише тоалетната в РУП... Знае ли как изглежда приемната на един районен инспектор... Знае ли как изглеждат кабинетите,спалните помещения и класните зали в ковачницата на "лидери" /АМВР/... Знае ли,че се преподава и учи по учебници от времето на Народната милиция :oops: ... Времето е спряло и човек влизайки в една приемна на РИ или в зала на АМВР и неволно се връща назад във времето на 80-те години,по времето на ген.Кипров,Григор Шопов... Димитър Стоянов...
Как се коват в такава обстановка лидери и за какви лидери става дума...
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

ПредишнаСледваща

Назад към Полицията в България

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта