Шофьрски изпити?!?

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Шофьрски изпити?!?

Мнениеот osata » 05 Апр 2014, 21:44

Какво ви е мнението,
че водач с кат. В или С, който не се води ВПА, но според спецификата на длъжността е включен в заповед за управление на служебни автомобили, следва да бъде изпитван относно правоспособността си?
Какъв е смисъла от СУ МПС тогава? Нали то именно това гарантира, че водачът е преминал курс, преминал е обучение, издържал е изпити.
Смешно е, излишно е.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Шофьрски изпити?!?

Мнениеот dakota_ » 05 Апр 2014, 22:02

osata написа:Какво ви е мнението,
че водач с кат. В или С, който не се води ВПА, но според спецификата на длъжността е включен в заповед за управление на служебни автомобили, следва да бъде изпитван относно правоспособността си?
Какъв е смисъла от СУ МПС тогава? Нали то именно това гарантира, че водачът е преминал курс, преминал е обучение, издържал е изпити.
Смешно е, излишно е.


Къде се случва това с изпитването? Ако това се случва във Варна,бих казал,че изобщо няма да се изненадам ;)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Шофьрски изпити?!?

Мнениеот Lord » 05 Апр 2014, 22:48

dakota_ написа:
osata написа:Какво ви е мнението,
че водач с кат. В или С, който не се води ВПА, но според спецификата на длъжността е включен в заповед за управление на служебни автомобили, следва да бъде изпитван относно правоспособността си?........


Къде се случва това с изпитването? Ако това се случва във Варна,бих казал,че изобщо няма да се изненадам ;)


:lol: Не Дакота, не е само във Варна. В МВР на Р България е. :) Аз лично чакам конкретика на заповед на комисия, която ще ме изпитва от областната ни дирекция. Ако са колеги от СЗТБД - не е проблем, приятел съм с всичките и знам, че те и аз просто ще изпълним заповед, но ако ще е от отдел ОП - с кеф ще ги повозя - нямат на идея как карам с включен специален режим. Желателно е да ги повозя поне 20 км по главния път. 8-) Еле па да ме изпитат някои от измислилите въпросното разпореждане, ех ще настъпи такъв живот! ;)
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Шофьрски изпити?!?

Мнениеот dakota_ » 06 Апр 2014, 09:13

Lord написа:
dakota_ написа:
osata написа:Какво ви е мнението,
че водач с кат. В или С, който не се води ВПА, но според спецификата на длъжността е включен в заповед за управление на служебни автомобили, следва да бъде изпитван относно правоспособността си?........


Къде се случва това с изпитването? Ако това се случва във Варна,бих казал,че изобщо няма да се изненадам ;)


:lol: Не Дакота, не е само във Варна. В МВР на Р България е. :) Аз лично чакам конкретика на заповед на комисия, която ще ме изпитва от областната ни дирекция. Ако са колеги от СЗТБД - не е проблем, приятел съм с всичките и знам, че те и аз просто ще изпълним заповед, но ако ще е от отдел ОП - с кеф ще ги повозя - нямат на идея как карам с включен специален режим. Желателно е да ги повозя поне 20 км по главния път. 8-) Еле па да ме изпитат някои от измислилите въпросното разпореждане, ех ще настъпи такъв живот! ;)


Не е много за публичен форум,но явно навсякъде из МВР на България е различно.При мен комисията е ясна и като разговарях с тях ми казаха да оформя листовете да са готови за подпис ;)
Мисля,че и при вас ще бъде така,но за Варна не съм сигурен,там след едно "прекрасно" назначение,чудеса от подвизи се случват :lol:
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Шофьрски изпити?!?

Мнениеот osata » 06 Апр 2014, 22:04

За тези изпити ще се изиска.... национален щаб, защото за всеки изпит ще се събират конусите от 4-5 областни дирекции, и все пак това изисква координация :)

http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Шофьрски изпити?!?

Мнениеот dsuzunov » 01 Май 2014, 18:10

Чух,че и при нас ще се провежда някакво занятие по управление на автомобил със специален режим на движение. Даже, колега е подготвил и презентация. Интересно, кой ще провежда лекцията, при условие, че аз съм на най-ниското стъпало в йерархията, а се оказва, че съм с най висока степен на квалификация в шофьорлъка. ;) Че, аз освен шофьорска книжка, имам и диплома за шофьор. :lol:
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Шофьрски изпити?!?

Мнениеот policeofficer » 01 Май 2014, 18:45

Еха, пак "ангажират" нЕкой служебно, за да остане на работа. нЯмат проблем, шЕ ги повозим като Лорд, роби. :D
policeofficer
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 223
Регистриран на: 05 Юли 2012, 18:57

Re: Шофьрски изпити?!?

Мнениеот vladimirov » 26 Май 2014, 22:11

Lord написа:
dakota_ написа:
osata написа:Какво ви е мнението,
че водач с кат. В или С, който не се води ВПА, но според спецификата на длъжността е включен в заповед за управление на служебни автомобили, следва да бъде изпитван относно правоспособността си?........


Къде се случва това с изпитването? Ако това се случва във Варна,бих казал,че изобщо няма да се изненадам ;)


:lol: Не Дакота, не е само във Варна. В МВР на Р България е. :) Аз лично чакам конкретика на заповед на комисия, която ще ме изпитва от областната ни дирекция. Ако са колеги от СЗТБД - не е проблем, приятел съм с всичките и знам, че те и аз просто ще изпълним заповед, но ако ще е от отдел ОП - с кеф ще ги повозя - нямат на идея как карам с включен специален режим. Желателно е да ги повозя поне 20 км по главния път. 8-) Еле па да ме изпитат някои от измислилите въпросното разпореждане, ех ще настъпи такъв живот! ;)
Лорд,дано ги возим в различни дни,че аз ще карам срещу теб :D ,а вече съм с очила и може да им съберем погледите на изпитващите.Дано тези,които ще изпитват някога са ползвали спец.режим,че инъче ще е смешно и в същото време,жалко...
vladimirov
Нов
Нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: 03 Мар 2014, 09:05

Re: Шофьрски изпити?!?

Мнениеот dakota_ » 26 Май 2014, 22:33

Vladimirov,добре дошъл,вече може да се каже,че се събрахме,Ясен се надявам да надуши и той мястото на срещата и отбора ще е пълен :D
Не мина ли пери вас това с возенето... Внимавайте,че ако е по I-5 Русе - Бяла,много "саксофонистки" стоят край пътя,да не се разсеете ;)... Пътна полиция в Русе няма да ви изпитват,вие ще сте се доказали отдавна...В пек и мраз дежурството на I-5 е сериозно изпитание,с което се справяте отлично :)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Шофьрски изпити?!?

Мнениеот vladimirov » 26 Май 2014, 22:39

dakota_ написа:Vladimirov,добре дошъл,вече може да се каже,че се събрахме,Ясен се надявам да надуши и той мястото на срещата и отбора ще е пълен :D
Не мина ли пери вас това с возенето... Внимавайте,че ако е по I-5 Русе - Бяла,много "саксофонистки" стоят край пътя,да не се разсеете ;)... Пътна полиция в Русе няма да ви изпитват,вие ще сте се доказали отдавна...В пек и мраз дежурството на I-5 е сериозно изпитание,с което се справяте отлично :)
Благодаря за посрещането...Аз от форума научих за тези изпити.Малко закъснях,защото имах абитуриентка и се бях съсредоточил там.Не знам,но в последно време "саксофонистките" ми се виждат все по-хубави :D
vladimirov
Нов
Нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: 03 Мар 2014, 09:05

Следваща

Назад към Полицията в България

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта