Случаят "Лясковец"

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Случаят "Лясковец"

Мнениеот KOBBRA » 09 Апр 2014, 18:22

Тоя мръсник изобщо не го давай за пример... направил е едно хубаво нещо в живота си сигурно.
Аватар
KOBBRA
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 70
Регистриран на: 17 Яну 2011, 16:17

Re: Случаят "Лясковец"

Мнениеот Lord » 09 Апр 2014, 18:40

KOBBRA, остави конкретното лице споменато, като пример от dakota_, защото последното му мнение е изпълнено с много истина, относно поведението на държавата ни към семействата на загинали или пострадали при изпълнение на служебния си дълг колеги и то е точно "Всяко чудо за три дни". Това наистина е отвратително и крайно обидно и за служителите, и за близките, и за самото общество!
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Случаят "Лясковец"

Мнениеот NANIOX » 10 Апр 2014, 11:53

Аз пък малко по моята част ....
Къде са SWAT- кучетата в България, и защо всъщност няма такива. При една такава ситуация, използването на щурмово куче би спасило животи. Не случайно в цял свят се ползват за неутрализиране на хора в такива ситуации и ако някой ще пострада то това е кучето, но самата му намеса ще даде едни 20 секунди, през които групата ще си свърши работата. Останалото не желая да го коментирам защото не съм на ясно. Това от което разбирам и което работя са служебните кучета, и за мен в тази ситуация едно добре обучено куче би било безценно......
Който иска,може.Който казва че не може,не иска.

http://www.youtube.com/watch?v=fag9c50wJE0

http://www.vbox7.com/play:02526cce
Аватар
NANIOX
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 667
Регистриран на: 26 Авг 2009, 21:18
Местоположение: Смолян

Re: Случаят "Лясковец"

Мнениеот dakota_ » 10 Апр 2014, 13:42

NANIOX написа:Аз пък малко по моята част ....
Къде са SWAT- кучетата в България, и защо всъщност няма такива. При една такава ситуация, използването на щурмово куче би спасило животи. Не случайно в цял свят се ползват за неутрализиране на хора в такива ситуации и ако някой ще пострада то това е кучето, но самата му намеса ще даде едни 20 секунди, през които групата ще си свърши работата. Останалото не желая да го коментирам защото не съм на ясно. Това от което разбирам и което работя са служебните кучета, и за мен в тази ситуация едно добре обучено куче би било безценно......


Много добър въпрос поставяш.Отговора сигурно е,че не не разполагат с подходящ /"наш"/ човек да внесе /закупи/ такива кучета.Обикновено всички поръчки за всичко се възлагат на свои хора,дори ако има няколко човека,които да предлагат кучета,ще се заложи в поръчката цвят на косъм,височина,дължина и всичко това за да може да спечели "нашия" човек :oops: Срамота е да няма такива неща,защото хора да обучават кучета и да работят с тях имаме /ти си идеалния пример за това/,липсва само воля и желание това да се реализира,а това спасява човешки животи.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Случаят "Лясковец"

Мнениеот NANIOX » 10 Апр 2014, 15:38

dakota_ написа:
NANIOX написа:Аз пък малко по моята част ....
Къде са SWAT- кучетата в България, и защо всъщност няма такива. При една такава ситуация, използването на щурмово куче би спасило животи. Не случайно в цял свят се ползват за неутрализиране на хора в такива ситуации и ако някой ще пострада то това е кучето, но самата му намеса ще даде едни 20 секунди, през които групата ще си свърши работата. Останалото не желая да го коментирам защото не съм на ясно. Това от което разбирам и което работя са служебните кучета, и за мен в тази ситуация едно добре обучено куче би било безценно......


Много добър въпрос поставяш.Отговора сигурно е,че не не разполагат с подходящ /"наш"/ човек да внесе /закупи/ такива кучета.Обикновено всички поръчки за всичко се възлагат на свои хора,дори ако има няколко човека,които да предлагат кучета,ще се заложи в поръчката цвят на косъм,височина,дължина и всичко това за да може да спечели "нашия" човек :oops: Срамота е да няма такива неща,защото хора да обучават кучета и да работят с тях имаме /ти си идеалния пример за това/,липсва само воля и желание това да се реализира,а това спасява човешки животи.


Освен всичко което ти сподели, е нужно да има воля и желание да се направи. Подготовката на едно такова куче е дълъг и трудоемък процес, а накрая кучето може да загине в една такава ситуация и трябва пак да се почне от начало. В тази връзка е необходимо закупуване на съответното оборудване - бронежилетка за кучето, може би камера за главата (такова куче с камера беше използвано при задържането на Бин Ладен), обувки с които кучето да влиза в помещения където примерно има счупени стъкла. И освен закупуването, кучето трябва да бъде обучено да работи с това оборудване. Ама кой ли се е сетил за такова нещо, пък и кой ли би взел мнението на "простосмъртен" като мен примерно. ;)
Който иска,може.Който казва че не може,не иска.

http://www.youtube.com/watch?v=fag9c50wJE0

http://www.vbox7.com/play:02526cce
Аватар
NANIOX
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 667
Регистриран на: 26 Авг 2009, 21:18
Местоположение: Смолян

Re: Случаят "Лясковец"

Мнениеот oto skorzeni » 11 Апр 2014, 00:47

Точно в целта са ти въпросите,при такива операции кучетата са незаменими.В цял свят в антитерористичните поделения има К-9 групи.Преди много години,когато от СОБТ бяха на специализация във френския RAID как никой не се сети да направи нещо подобно и във Враня,при условие,че К-9 отдела на RAID минава за един от най-добрите в Европа.
oto skorzeni
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 220
Регистриран на: 02 Фев 2010, 22:52

Re: Случаят "Лясковец"

Мнениеот osata » 11 Апр 2014, 21:02

Сигурно ще прозвучи тъпо, но от няколкото разговора с водачи на служебни кучета от различни министрества, останах с убеждението, че всички работещи кучета се гледат като домашни от водачите им, в къщата му, в двора. Независимо дали търсят взривове или наркотици, към МВР или към митницата.
Едни си носят компютри в службата, други кучета ;) , ако не беше трагично, щеше да е смешно.
А и комисионната от астри сигурно е по-изгодна от тази за кученца. :idea:
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Случаят "Лясковец"

Мнениеот NANIOX » 12 Апр 2014, 09:52

osata написа:Сигурно ще прозвучи тъпо, но от няколкото разговора с водачи на служебни кучета от различни министрества, останах с убеждението, че всички работещи кучета се гледат като домашни от водачите им, в къщата му, в двора. Независимо дали търсят взривове или наркотици, към МВР или към митницата.
Едни си носят компютри в службата, други кучета ;) , ако не беше трагично, щеше да е смешно.
А и комисионната от астри сигурно е по-изгодна от тази за кученца. :idea:


Моето живее вкъщи. Не в двора, а вътре. Спи между ъгловите легла на децата ми. Сутрин излиза с мен на работа, вечер се прибира с мен. Закупен, обучен и дарен от мен на МВР...........................
Правилно си разбрал....... ;)
Който иска,може.Който казва че не може,не иска.

http://www.youtube.com/watch?v=fag9c50wJE0

http://www.vbox7.com/play:02526cce
Аватар
NANIOX
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 667
Регистриран на: 26 Авг 2009, 21:18
Местоположение: Смолян

Re: Случаят "Лясковец"

Мнениеот spoon » 14 Апр 2014, 19:42

NANIOX написа:Моето живее вкъщи. Не в двора, а вътре. Спи между ъгловите легла на децата ми. Сутрин излиза с мен на работа, вечер се прибира с мен. Закупен, обучен и дарен от мен на МВР


Не си прав, закупен е от теб, обучен е от теб, но работи за теб, и за МВР, но пак само и единствено, заради теб, а не заради МВР.

Ти си много добър човек!

Абе, главния да не му докладват какво се пише тук? В смисъл, че взе да споменава за използване на кучета при аналогични операции в бъдеще. ;)
spoon
Полицай
Полицай
 
Мнения: 161
Регистриран на: 12 Авг 2011, 19:52

Re: Случаят "Лясковец"

Мнениеот dakota_ » 14 Апр 2014, 20:11

spoon написа:
NANIOX написа:Моето живее вкъщи. Не в двора, а вътре. Спи между ъгловите легла на децата ми. Сутрин излиза с мен на работа, вечер се прибира с мен. Закупен, обучен и дарен от мен на МВР


Не си прав, закупен е от теб, обучен е от теб, но работи за теб, и за МВР, но пак само и единствено, заради теб, а не заради МВР.

Ти си много добър човек!

Абе, главния да не му докладват какво се пише тук? В смисъл, че взе да споменава за използване на кучета при аналогични операции в бъдеще. ;)


Много добър човек и много добър професионалист!
В МВР има неистова нужда от такива хора,но за съжаление МВР не умее да цени и инвестира в добрите професионалисти.
При нас падне ли правителство,новите като дойдат,вместо работата да продължи,започва се със смени на Директори...след това пенсионирания на неудобни и за сериозна работа все не остава време.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

ПредишнаСледваща

Назад към Полицията в България

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта