Ново пет

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Ново пет

Мнениеот cveteto » 29 Мар 2010, 21:11

На 9 март 2010 г. в Русе е регистриран поредният синдикат в МВР - Сдружение "Синдикат на служителите в МВР". Негови учредители и УПРАВЛЯВАЩИ са "защитниците" на единството на СФСМВР Иван Павлов, Юри Александров, Маргарита Кротнева ((на нея няма да й насмогнат само с телефоните ), Наско Ламбев, Иво Тодоров, Стоян Гунгалов, Йордан Петков. Да ни са честити конкурентите! Много вожд, брей! :lol:
Последна промяна cveteto на 29 Мар 2010, 21:27, променена общо 1 път
Мога да говоря за доброто у вас, но за злото - не. Защото що е злото, ако не добро, измъчено до смърт от глад и жажда?...
cveteto
MASTER
 
Мнения: 127
Регистриран на: 24 Авг 2009, 23:01

Re: НОВО ПЕТ?

Мнениеот BARETATA » 29 Мар 2010, 21:13

Ха добра и сега . Днес по скайпа разбрах за това нещо . Уважавам труда на синдикатите,по-точно на определени личности,няма да споменавам никой,защото ще изпусна някой и става неприятно . Ама това минава всякакви граници . Да взема и аз да си направя синдикат аз "доброто" на кой ??? ... :evil:
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Ново пет ?

Мнениеот kapandura » 30 Мар 2010, 00:23

00
Последна промяна kapandura на 11 Апр 2010, 00:15, променена общо 1 път
kapandura
MASTER
 
Мнения: 648
Регистриран на: 25 Авг 2009, 00:23

Re: НОВО ПЕТ?

Мнениеот kapandura » 30 Мар 2010, 00:26

00
Последна промяна kapandura на 14 Апр 2010, 23:47, променена общо 1 път
kapandura
MASTER
 
Мнения: 648
Регистриран на: 25 Авг 2009, 00:23

Re: Ново пет

Мнениеот Lord » 30 Мар 2010, 00:40

SYNOPTIK написа:Време е вече да се направят някакви промени относно Синдикалната дейност в МВР !
Явно чл.257а ал.5 от ЗМВР е доста примамлива за някои и е редно да се отбележи при какви условия Синдикалните организации ще изразяват и отстояват интересите на своите членове и ще съдействат за
осъществяване на социално-икономическите им права и интереси и за подобряване на жизненото им равнище в сътрудничество и консултации с ръководството на МВР./чл.257б ал.1/
Накратко казано,ако такъв Синдикат,няма действителни N броя членове,то той да не може да участва в каквито и да е преговори и т.н.
Представям си,как всяка дирекция и структура си регистрира някакъв Синдикат...! :o


cveteto написа:Бре чудо на чудесата! На всеки служител - по един синдикален председател! :lol:


osata написа:Ха, абе чудех се аз що Капата пусна една тема снощи, а той имал оперативна информация :mrgreen: .
Ами.... честно да ви кажа, много ми хареса едно мнение на Лорд днес в темата на Капата:


Lord написа:
kapandura написа:Имам готовност да направя такава, но ще се съобразя с мнението на хората пишещи в този форум, хора които към момента не членуват в ЮЛ като СФС или НПС.


Аз съм един от тези хора. Ти преди да питаш, задавал ли си си въпроса защо ние никога не сме членували в подобна организация? Защо, както и сам отбелязваш, въпреки богатия избор на възможности към днешна дата има група /и тя е болшинство/, която не припознава нито една от тях, като своя?

Когато намериш отговора ще проумееш, че първо трябва да си сигурен какво реално можеш да постигнеш, как точно и в какви срокове, едва тогава да го обещаеш и не на последно място да го изпълняваш, по възможност на 100% и то не по-късно от обещаните срокове. Служителите, работещи пряко по криминална и охранителна линия са хора с опит, поради което са мнителни и гледащи с подозрение към всичко и всеки, което обещава панацея. Поради това задължително условие е, всичко това да е напълно прозрачно, а работещите за подобна кауза да са изключително чисти хора, и като служители, и като личности.


Не е важен броят, а качеството приятели.
Помните ли преди 12-13-14-15 месеца, когато имаше тема с "Неудобни въпроси към министъра и ръководството на МВР" ?
Задаваха се въпроси, свързани с наболяли проблеми по места, някои от които важат за всички служители.
Ето това е насоката за работа на всяка една синдикална формация - ПРОСТО ВСЕКИ СИНДИКАТ ИМА НЕЩО, КОЕТО АЗ, ВИЕ И ПОЧТИ ВСЕКИ ОТ НАС НЯМА - ДОСТЪП ДО ВИСШЕТО РЪКОВОДСТВО НА МВР.
Просто синдикатът и по-точно лидерите му са хората, които напълно дипломатично са междинната станция между всеки един редови служител и примерно Министъра. Убеден съм, че Министър Цв. Цветанов е разбран човек, няма нищо общо с предишният министър Миков, който разбираше от МВР колкото и от филхармония, убеден съм, че някои въпроси поставени по конкретния начин биха доволи до много положителни точки за обикновения служител.


kapandura написа:
cveteto написа:На 9 март 2010 г. в Русе е регистриран поредният синдикат в МВР - Сдружение "Синдикат на служителите в МВР". Негови учредители и УПРАВЛЯВАЩИ са "защитниците" на единството на СФСМВР Иван Павлов, Юри Александров, Маргарита Кротнева ((на нея няма да й насмогнат само с телефоните ), Наско Ламбев, Иво Тодоров, Стоян Гунгалов, Йордан Петков. Да ни са честити конкурентите! Много вожд, брей! :lol:

Тази тема няма място в този раздел.
Сега разбирам, за създаването на въпросния синдикат.
Да им е честит на колегите.
Съгласно ЗМВР имат това право колегите и никой небива да неглижира постъпката им.
Това е тяхно решение и те са в правото си.


kapandura написа:Ха, абе чудех се аз що Капата пусна една тема снощи, а той имал оперативна информация .
Ами.... честно да ви кажа, много ми хареса едно мнение на Лорд днес в темата на Капата:

Оса. Незнаех за това.
Но пък, защо да няма конкуренция?
А самия СФСМВР, самата идея на СФСМВР бе да се обединят всичките създадени синдикати.
Не виждам нищо лошо в това, да се създаде ново ЮЛ, напротив.
Пък дай боже един ден, всички въпросни олганизации се съберат в едно цяло.
Това е процес, който се очакваше.
В това няма нищо лошо, напротив адмирирам борбеността на колегите от новосъздадения синдикат и не само.


osata написа:Капааааа,
все още нямам пожарогасител, аптечка и т.н. в служебния автомобил.
все още няма лепенка за ГО.
Това, че няма пари, не е оправдание.
Ако ще и 58 синдиката да са, пак казвам - КАЧЕСТВОТО Е ПО-ВАЖНО ОТ БРОЙКАТА !!!


kapandura написа:
osata написа:Капааааа,
все още нямам пожарогасител, аптечка и т.н. в служебния автомобил.
все още няма лепенка за ГО.
Това, че няма пари, не е оправдание.
Ако ще и 58 синдиката да са, пак казвам - КАЧЕСТВОТО Е ПО-ВАЖНО ОТ БРОЙКАТА !!!

И аз нямам аптечка, принтер, горивото е с по-малък лимит, няма хартия, няма папки, кламери и др. консумативи. Униформените нямат дрехи, обувки, гориво за патрулните автомобили.
И кой е отговорен за това?
Кой в продължение на година беше в измисление ССП?
Кой в продължение на много години беше в измисления ССП?
Кои се обединиха, за да "помогнат" на служ. от МВР?


kapandura написа:
kapandura написа:Ха, абе чудех се аз що Капата пусна една тема снощи, а той имал оперативна информация .
Ами.... честно да ви кажа, много ми хареса едно мнение на Лорд днес в темата на Капата:

Оса. Незнаех за това.
Но пък, защо да няма конкуренция?
А самия СФСМВР, самата идея на СФСМВР бе да се обединят всичките създадени синдикати.
Не виждам нищо лошо в това, да се създаде ново ЮЛ, напротив.
Пък дай боже един ден, всички въпросни олганизации се съберат в едно цяло.
Това е процес, който се очакваше.
В това няма нищо лошо, напротив адмирирам борбеността на колегите от новосъздадения синдикат и не само.

Наистина в това няма нищо лошо.
Основна част от горепосочените колеги бяха изключени от СФСМВР, защо да нямат правото да напрявят ново ЮЛ?
Или не живеем в демократично общество?
Кой от тях е желаел разцепление в СФСМВР?
И няма такова, защото те бяха изключени от СФСМВР.
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Ново пет

Мнениеот BARETATA » 30 Мар 2010, 22:46

kapandura така да бъде,както казваш за по-горното ми мнение .
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Ново пет

Мнениеот NANIOX » 30 Мар 2010, 22:54

Кво да ви кажа господа СЛУЖИТЕЛИ,на нас врагове не ни трябват ще се самоизядем.....................................................................................................................................................................................................................................................
Който иска,може.Който казва че не може,не иска.

http://www.youtube.com/watch?v=fag9c50wJE0

http://www.vbox7.com/play:02526cce
Аватар
NANIOX
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 667
Регистриран на: 26 Авг 2009, 21:18
Местоположение: Смолян

Re: Ново пет

Мнениеот kapandura » 30 Мар 2010, 23:08

00
Последна промяна kapandura на 11 Апр 2010, 00:15, променена общо 1 път
kapandura
MASTER
 
Мнения: 648
Регистриран на: 25 Авг 2009, 00:23

Re: Ново пет

Мнениеот BARETATA » 30 Мар 2010, 23:14

Няма проблеми , получава се диалога,само да не се изгуби основната цел , докато дискутираме нещата,свързани с това , което говорим . Всичко с времето си , ДАЛИ ? :)
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Ново пет

Мнениеот фиеста » 05 Апр 2010, 00:43

Лелеее .... Скоро ще имаме повече полицейски синдикати на глава от населението от където и да е другаде. Може би най-накрая в нещо ще сме първи.... :lol:
фиеста
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 219
Регистриран на: 26 Авг 2009, 17:44

Следваща

Назад към Полицията в България

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 37 госта