Лечков vs Полицията

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Лечков vs Полицията

Мнениеот Автоконтрольор » 23 Мар 2010, 23:03

Това клипче е повод темата да бъде прекръстена на "Лечков vs ALL"! :lol: :lol:
"Хората лъжат, уликите не..." - Д-р Гилбърт Грисъм
Аватар
Автоконтрольор
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 295
Регистриран на: 27 Авг 2009, 23:45

Re: Лечков vs Полицията

Мнениеот BARETATA » 24 Мар 2010, 00:23

"Хванаха всички престъпници , та мен... " Ей Лечков ,като циганите си ,като ги ловя и те така : "Какво съм направил , човек ли съм убил ,какво ,не сме крали ,не сме ... " . Лечков ли си там ,не те знам , гледай сега мойто момче , има голяма разлика от Престъпник до Адниминстативен нарушител. Но няма страшно с поведението си ставаш такъв ,а именно Престъпник. Не те е срам , КМЕТ , ето я картинката в нашата Държава . Заповядай в моето поделение да ти покажа нещо .... Засрами се бе ... :evil:
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Лечков vs Полицията

Мнениеот SYNOPTIK » 24 Мар 2010, 08:58

Има ли държава всъщност или как Йордан Лечков показа нагледно защо никой не уважава полицията

Изображение

В деня в който правителството хиперболизира неутралните оценки на Европейската комисия в нейния междинен доклад, бившият футболист, а сега скандален кмет на Сливен Йордан Лечков даде нагледен пример защо българската полиция трудно може да спечели уважение.

Според пресцентъра на МВР, полицейски патрул спрял автомобила на Лечков за превишена скорост в района на алея "Яворов" в София. При проверката Лечков се държал "непристойно с полицейските служители и потеглил, преди да бъдат оформени документите за констатираното нарушение." Бившият футболист бил обявен за издирване и спрян по-късно от друг автопатрул в близост до... Стара Загора, след което му е връчена призовка за утре.

Цитиран от dariknews.bg, Лечков изнася своята версия така: "Не знам какво твърди полицията, личната ми карта остана при полицаите. Имаха някакви претенции, нека го докажат, ако могат. Аз мога да кажа, че са ми откраднали личната карта, пък. Няма никакъв инцидент, съвсем нормално е, ако съм направил нарушение, имам номер на колата, да ми пратят паяк. Нека да ми пратят личната карта. Това са глупости и полицейщини."

С уговорката, че тепърва ще се изясняват факти около "инцидента", случаят е показателен за няколко неща:

-Уважението към полицията не се печели със законодателни промени. Преди няколко месеца, правителството лансира (за да е в добри отношения с полицейските синдикати) поредните промени в Наказателния кодекс, които завишаваха санкциите за нападение и обида на полицаи. Тези промени бяха основен приоритет на новата власт. Е, тежките наказания явно не помагат.

-Българската полиция е абсолютно неспособна да издирва хора. Йордан Лечков, който е бил обявен за издирване се придвижва безпроблемно от София до Стара Загора (около 200 километра), като по пътя преминава през контролно-пропусквателен пункт (на изхода на София), като междувременно говори с журналисти по телефона си. Става дума за известна личност, който явно не се крие. Представете си ако ставаше дума за изпечен престъпник, който действа конспиративно.

-Двойните стандарти в МВР са факт. Направихме един експеримент - потърсихме думата "непристойно" (както според МВР се е държал Йордан Лечков) в сайта на вътрешното министерство. Излязоха 24 резултата и във всичките случаи, когато някой се е държал непристойно (според МВР) е бил задържан веднага. Спомнете си инцидента пред дискотека "Червило" в София, когато собственик на неправилно паркиран автомобил влезе в конфликт с полицаи, опитващи се да го спрат за проверка. Той беше шумно задържан, а съдът дори уважи искането на прокуратурата и го остави за постоянно в ареста. Тогава вътрешният минситър Цветан Цветанов каза, че случаят е показателен за решителността на МВР да се справи с посегателството срещу полицаи.

Е, когато става дума за Йордан Лечков, няма нужда от излишна решителност.

В никакъв случай не защитаваме тезата, че МВР трябва да задържа винаги и на всяка цена. Или, че Лечков трябва да стане герой (на пода и по очи) на клипче от рода на "Наглите" или "Октопод". Напротив - многократно сме давали пример, че вътрешното министерство често ненужно шумно провежда полицейски операции. В случая недоумяваме за проявения двоен стандарт от страна на МВР.

Инфо и снимка : Capital.bg
Ако изобщо не се движиш, оковите почти не се усещат.
Щастието е единственото нещо, което при делене се умножава.
Аватар
SYNOPTIK
PoliceBG
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 18 Авг 2009, 14:41
Местоположение: София Завинаги един от ВАС

Re: Лечков vs Полицията

Мнениеот SYNOPTIK » 24 Мар 2010, 15:08

Лечков да си търси шофьор

Йордан Лечков да си търси шофьор. Най-добре на трудов договор - тъй като ще вози длъжностно лице - кмет на град.
За срок от 1 до 6 месеца.
Това според Закона за движение по пътищата е сред санкциите за вчерашната „лудория" на кмета Лечков.

А именно - за „Отказ да се изпълни разпореждане на орган за контрол и регулиране на движението" - от 1 до 6 месеца лишаване от право на управление на МПС.
Към това ще има и парична глоба и отнемане на точки.


Допълнително утежняване е и - както стана ясно - днешното неявяване на сливенския кмет в МВР. Това че имал работа - обяснението му - оставяме без коментар.
Всичко гореизброено трябва да се случи, ако претендираме да сме правова държава, чиято Темида е с превръзка на очите, а органите на МВР са обективни и безпристрастни.

Ще чакаме да видим и дали декларацията на вътрешния министър Цветанов - „пред закона всички са равни", в случая ще проработи.

Защото крайно време е да разграничим нещата.
Героят от „Американското лято на 94-та" за великолепните си футболни умения получи всенародната обич, признателност и аплодисменти. Поклон. Заслужава ги на 1000 процента.
По същата логика гражданинът Лечков за вчерашната си постъпка трябва да получи нещата, описани малко по-горе - за да има баланс и логика. И за да е спазен законът.
Въпросът е друг и той не се решава със закони и санкции - моралът и пустото чувство за безнаказаност. Или може би възпитанието и първите 7 години.
Защото граждани като Лечков трябва да са наясно, че поради свои качества и извършени добри дела - по един или друг начин - са пример за подражание - за малки и големи.
И когато се държиш нагло и ругаеш полицаи, или вършиш други „геройства", даваш на мнозина модел за поведение, който те утре ще приемат.
И не е ли време най-после да бъде разбрано, че публичността е нож с две остриета - тя носи облаги, но и кошмарни задължения, сред които - уважение към закона и обществените норми.
Не е трудно за изричане, но явно е доста тежко да бъде правено.

Иначе, Лечков да си търси шофьор.

News.bg
Ако изобщо не се движиш, оковите почти не се усещат.
Щастието е единственото нещо, което при делене се умножава.
Аватар
SYNOPTIK
PoliceBG
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 18 Авг 2009, 14:41
Местоположение: София Завинаги един от ВАС

Re: Лечков vs Полицията

Мнениеот Lord » 24 Мар 2010, 21:06

А защо само административна отговорност, не се знае доколко би издържало в съдебна фаза, но нищо не пречи да се опита на фаза досъдебно производство да се потърси наказателна отговорност:

"Чл. 283. (Изм. - ДВ, бр. 26 от 1973 г., изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., в сила от 01.07.1982 г.) Длъжностно лице, което използува своето служебно положение, за да набави за себе си или за другиго противозаконна облага, се наказва с лишаване от свобода до три години." - НК на РБ.

Стига да се намери прокурор на който да му стиска да спази буквата на закона 1:1!
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Лечков vs Полицията

Мнениеот Sir Humphrey » 24 Мар 2010, 21:59

Може и да се лъжа, но ми се струва, че Лечков не е чак толкова голяма клечка, че да предизвиква старх у прокурорите. Виж, при Доган да речем е друга работа.
Аватар
Sir Humphrey
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1234
Регистриран на: 26 Авг 2009, 22:13

Re: Лечков vs Полицията

Мнениеот Lord » 24 Мар 2010, 22:05

...кой беше тоя/тая Доган, от "Листопад" ли? :roll:

За Лечков прибързваш, струва ми се. Клечка, клоноче или ствол, аз също не знам, но удари рамо на едни хора в една предизборна кампания... ;)

Та, така:
"Чл. 283. (Изм. - ДВ, бр. 26 от 1973 г., изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., в сила от 01.07.1982 г.) Длъжностно лице, което използува своето служебно положение, за да набави за себе си или за другиго противозаконна облага, се наказва с лишаване от свобода до три години." - НК на РБ.
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Лечков vs Полицията

Мнениеот osata » 25 Мар 2010, 00:03

Сещам се една среща в САЩ при президента на един полицай и един гражданин.....

Дали ще има такава среща и тук???
Вече минаха 24 часа, а извинение няма..... ама нали сме България.....
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Лечков vs Полицията

Мнениеот Автоконтрольор » 25 Мар 2010, 00:09

osata написа:Сещам се една среща в САЩ при президента на един полицай и един гражданин.....

Дали ще има такава среща и тук???
Вече минаха 24 часа, а извинение няма..... ама нали сме България.....

Ма чакай малко... ти чакаш Лечков да се извини?!ХАХАХА...Това няма да стане и в следващите не 24,а 2400 часа... ;) :lol: :lol:
"Хората лъжат, уликите не..." - Д-р Гилбърт Грисъм
Аватар
Автоконтрольор
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 295
Регистриран на: 27 Авг 2009, 23:45

Re: Лечков vs Полицията

Мнениеот BARETATA » 26 Мар 2010, 20:16

В крайна сметка Лечко , днес се е явил в 01 РУ - СДВР . Да видим сега какво ще направи Прокуратурата. Смешно беше изказването на Адвоката,ама нищо де , то в нашата Държава всичко е възможно
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

ПредишнаСледваща

Назад към Полицията в България

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта