Днес 20.03.-"Да върнем МВР на хората"

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Днес 20.03.-"Да върнем МВР на хората"

Мнениеот osata » 21 Мар 2010, 13:28

Фиеста - не е само до парите.
Хората, които работят на улицата и тези които на работят и на улицата нямат само финансов проблем. Срещата с граждани по различни служебни поводи влияе много, много колеги се чувстват по-сигурни и по-тежащи на мястото си, тези събития надъхват.
Ще дам пример с едно РУ. От 10 служители наряд излиза един или два автопатрула поради липса на гориво. Той обира всичко в района, което за това районно си е доста. На екипа му се взема акъла, докато другите се нервят от безсилие в другия край като пеши патрул.
Хайде вижте клипа и колегата Росен ( 56 секунда ), който прави изкуствено дишане..... дали случайно някой психолог го е потърсил, да го попита как се чувства... детето му е на годините на това детенце.... защото вчера се видяхме, поне е превъзмогнал и е ок, но ако не беше?!?!?!
Проблема не е само в парите.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Днес 20.03.-"Да върнем МВР на хората"

Мнениеот BARETATA » 21 Мар 2010, 15:15

Това е истината за нашата професия,а Общестовото си няма и най-малка представа за какво става въпрос.
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Днес 20.03.-"Да върнем МВР на хората"

Мнениеот фиеста » 22 Мар 2010, 23:58

Естествено, че не е само до парите! Ако беше за пари, аз поне отдавна да съм навън, образованието ми се котира добре. Та явно нещо друго ни държи в тая система. Но пък от друга страна, децата ми какво са виновни за това? Моите деца например детски не взимат, защото се водим с големи заплати. Но днес за пръв път през живота си ми се наложи да ходя да взема болничен за себе си и какво : болкоуспокояващи, защото няма направления. Нямам против да си плащам здравните като всички /е, не и съвсем като всички, защото всички плащаме заради някои групи от населението, дето имат повече права от нас/, но не и ако ще се налага да си плащам за лекар. И колкото и да не ми е само до парите, почвам да се замислям дали си струва.....
А хората си нямат и най-малка представа, че си купуваме хартия, тонер и какво ли още не, та да не говорим за психологическите проблеми при работата.
фиеста
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 219
Регистриран на: 26 Авг 2009, 17:44

Re: Днес 20.03.-"Да върнем МВР на хората"

Мнениеот камикадзе » 23 Мар 2010, 01:07

BARETATA написа:Това е истината за нашата професия,а Общестовото си няма и най-малка представа за какво става въпрос.
Колега,мисля си,че с протест няма да "върнем МВР на обществото".Преди време Осата подготви снимков материал с условията на работа в помещенията на нашите сгради.Ефект имаше ли?Със сигурност да!Колеги спасяват хора всеки ден и на това трябва да се даде гласност!Така ще се постигне доверие към МВР.
камикадзе
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 202
Регистриран на: 10 Окт 2009, 14:50

Re: Днес 20.03.-"Да върнем МВР на хората"

Мнениеот BARETATA » 23 Мар 2010, 19:44

Лошото е само ,че нервите вече са кът и отиват на кино за неща , за които на някои хора не им дреме ... То МВР си е на хората,ама ще го върнем , като МВР си върне нас , не във физическия смисъл ,а от чисто морална гледна точка . Не е нужно да отговаряте на това мое мнение...
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Днес 20.03.-"Да върнем МВР на хората"

Мнениеот osata » 23 Мар 2010, 21:42

камикадзе написа:
BARETATA написа:Това е истината за нашата професия,а Общестовото си няма и най-малка представа за какво става въпрос.
Колега,мисля си,че с протест няма да "върнем МВР на обществото".Преди време Осата подготви снимков материал с условията на работа в помещенията на нашите сгради.Ефект имаше ли?Със сигурност да!Колеги спасяват хора всеки ден и на това трябва да се даде гласност!Така ще се постигне доверие към МВР.


Да си го припомним, а?
Дали има промяна???

Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Предишна

Назад към Полицията в България

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 32 госта