Полицаите се заканват не да пушат, а да викат

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Полицаите се заканват не да пушат, а да викат

Мнениеот SYNOPTIK » 19 Мар 2010, 09:45

"Този път пред Народния театър няма да пушим, няма да пием вода. Ще викаме, и то така, че да ни чуят в Европа", казва в интервю за в. "Труд" Иван Савов, председател на контролната комисия на Синдикалната федерация на служителите в МВР (SFSMVR.org).
За 20 март те са насрочили поредния си протест, в който се канят да заявят, че не са "плашило" за гражданите, а хора, които задават неудобни въпроси.
"Защо предизборните обещания към полицията се изпариха? Защо МВР пак не се реформира, както и в последните 30 години? Защо ни използват за плашило, като показват на гражданите как тръшкаме тоя и оня на земята? Ние сме деполитизирани, защо ни вкарват в политически игри?", пита Савов.
Той допълва, че именно полицаите са докарали ГЕРБ на власт.
"Над 80% от служителите на МВР с приятелите им и семействата гласуваха за Борисов. Не сме си въобразявали, че проблемите ни ще се решат за три месеца. Но вярвахме, че в МВР ще почне реформата, без която преливаме от пусто в празно.
Вместо това виждаме, че в МВР и в цялата държавна администрация всичко се случва стихийно, липсва програма", отбелязва криминалистът от столичното Трето РПУ. По думите му неговите колеги са
уморени от диалога, който се води с политическото ръководство в МВР
Според Савов той е само проформа, за да се отчита дейност пред премиера и пред обществото.
"Г-н Павлин Димитров, зам.-министърът, с когото разговаряме за проблемите си, демонстрира към нас откровено пренебрежително отношение. Позволява си да обижда дори...
Тези от "КОС били частна фирма", не заслужавали даже заплати, издавали разрешителни за оръжие като частници. Тези от противопожарния контрол само гледали да ги почерпи някой. Експерт криминалистите като мен - дето дежурим, работим с трупове, химикали и т. н. - сме били втора категория...
Това са обиди, които тежат. След митинга ще си търсим правата в съда" заканва се синдикалистът и допълва, че полицаи ще свидетелстват как Димитров е обиждал, а като доказателство са готови да предоставят и стенограма.
Иван Савов изразява разбиране, че Бойко Борисов и Цветан Цветанов имат много грижи. Той обаче е категоричен, че полицаите трябва да кажат пред всички, че системата за сигурност и обществен ред в държавата не е нещо второстепенно.
"Държавният служител в МВР не работи, а служи. И то 24 часа в денонощието - явява се, когато го повикат и среднощ. Рискува живота и здравето си... За сметка на това държавата поема ангажимента да го осигури с нарочни правила, да му даде някои привилегии в замяна на това, че е преотстъпил на службата част от личното си пространство и не е в безопасност.
Министър Дянков прави така, че държавата да абдикира от тия свои задължения", обяснява полицаят.
"Не само че не ни повишават заплатите, както се обещаваше, а ги и намаляват с 12,5% с изискването да си плащаме осигуровките сами... Да ни оставят поне да се осигуряваме сами, колкото ние преценим!", недоволства той.
На въпрос дали се гордее с операции като "Наглите", "Факирите" и "Октопод" той отговаря утвърдително, но уточнява, че не е доволен колко от задържаните остават в ареста.
Ходя по дела в съда и знам, че е прав министър Цветанов: там все
намират начин да пуснат някого, дори и да е "закован" с пръстови отпечатъци
казва Савов. Синдикалистът се надява протестът на полицаите на 20 март да бъде по-различен от преди една година, "когато никой не ни обърна внимание".
Той очаква да се съберат около 6000 негови колеги, военни и данъчни служители.
"Ще дадем думата и на премиера, и на министъра, ако са между нас и имат нещо да ни кажат. Те трябва да знаят, че софийските колеги все някак се оправят - лепят плочки след работа. Но полицаите в провинцията са готови на крайности. А те са хора въоръжени.
Ако нещо се случи, премиерът да знае, че не ние, синдикатите, сме го организирали. Но и не можем да го спрем", заключава Савов.

Vesti.bg
Ако изобщо не се движиш, оковите почти не се усещат.
Щастието е единственото нещо, което при делене се умножава.
Аватар
SYNOPTIK
PoliceBG
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 18 Авг 2009, 14:41
Местоположение: София Завинаги един от ВАС

Re: Полицаите се заканват не да пушат, а да викат

Мнениеот cz75bdpolice » 19 Мар 2010, 12:00

Но полицаите в провинцията са готови на крайности. А те са хора въоръжени.
Ако нещо се случи, премиерът да знае, че не ние, синдикатите, сме го организирали. Но и не можем да го спрем", заключава Савов.-Е това не трябваше да го казва колегата.Като сме въоръжени да не сме некви психопати.Нито съм психопат-убиец нито съм психиески нестабилен та някой да се страхува от мен или от оръжието ми.Последните три изречения( ако ги е казал наистина колегата,защото и медиите обичат да украсяват) са пълна глупост.Все едно военните да кажат,че имат танкове и ракети.
,,СТРАХЛИВЕЦЪТ УМИРА ВСЕКИ ДЕН,А СМЕЛИЯ-САМО ВЕДНЪЖ,,-ДЖОВАНИ ФАЛКОНЕ
http://www.youtube.com/watch?v=pMG8SN4Kzug
cz75bdpolice
Полицай
Полицай
 
Мнения: 175
Регистриран на: 29 Сеп 2009, 11:21

Re: Полицаите се заканват не да пушат, а да викат

Мнениеот SYNOPTIK » 19 Мар 2010, 12:01

Полицаите не искат министъра си на протеста

Ние нямаме право на политически изявления, на участие в политически дейности, присъствието на един политик ще политизира протеста и ние ще се постараем да не дадем трибуна на политически изказвания.

Това заяви зам.-председателят на УС на Синдикалната организация на служителите в МВР Галентин Грозев пред БНР по повод официално заявено желание от вътрешния министър да присъства на утрешния протест на полицаите пред Народния театър, съобщи "Фокус".
Той изтъкна, че между синдиката и МВР има диалог, но той е формален.
„Този диалог е формален, защото все още на нас се гледа като на структура, подчинена и зависима на МВР", коментира синдикалистът.
Той уточни, че за първи път всички синдикални структури в МВР организират общ протест, съобразен с всички изисквания и съгласуван със Столична община.
"От различни актове на Министерския съвет е видно, че осигуровки на нас вече са ни взети от възнагражденията, тъй като при преминаването на държавните служители от трудово правоотношение към служебно правоотношение възнагражденията им е намалявано с проценти, като е стигнато до 12%, именно с оглед на това държавата да им поеме 100% от осигуровките", обясни Грозев.
"В момента съм работодател на всички служители на МВР, всички претенции и проблеми, които имат, няма как да се решат, ако се разграничаваме един от друг. По същата логика професионалното ръководство може да откаже да разговаря с протестиращите", заяви междувременно днес самият Цветан Цветанов пред журналисти, който потвърди, че утре ще отиде на протеста, цитиран от БТА.
"Никой няма интерес от подобен начин на диалог в системата на МВР", каза той по повод изявленията на синдикални лидери. Министърът определи като несериозни твърденията им за това, че "може да стане нещо, тъй като полициаите са въоръжени".
"Аз бях единственият министър на вътрешните работи, който отиде в Благоевград и изрази мнението си по делото "Чората", допълни Цветанов.
Той увери, че правителството няма да допусне в системата на правоохранителната област да има намаляване на заплатите, каквито и мерки да бъдат предприети.
"Според мен се търси повече нажежаването на обстановката, отколкото да се търси прагматизъм по въпроса", каза Цветанов.
Министърът изрази учудване, че никой от синдикалните лидери не се е ангажирал с помощ по случая "Филев" - служител на МВР, който е бил заразен с тежък вирус в Индия, а премиерът е изпратил правителствения самолет, за да го прибере.
"Невъзможността да осигурим средства сега се дължи на това, което се е случило в миналото. Много са комплексни проблемите, които са наследени, за да се решат в кратък период от време. Много е лесно да влезем в дефицит, да хвърлим пари и да осигурим претенциите на всички съсловни организации", посочи още Цветанов.
За мен е важно да се съхранят служителите, които имат професионални качества, за да останат и да работят, каза министърът в отоговор дали очаква вълна от рапорти за напускане след евентуално намаляване на заплатите на полицаите.
Той посочи, че вече има правна възможност да се създава общинска полиция, но трябва финансово обезпечаване на местните власти.
Цветанов отхвърли варианта за закриването на Детските педагогически стаи и уточни, че такъв въпрос не е обсъждан.

dir.bg

Търсят начини за запазване заплатите в МВР

Министърът на вътрешните работи Цветан Цветанов заяви, че ще бъде направено всичко възможно да не се допусне заплатите в системата на правоохранителната област да бъдат намалявани.
Припомняме, намаляването с 12 % ще стане факт, ако кабинетът реализира идеята си държавните служители сами да започнат да плащат осигуровките си.

Вътрешният министър подчерта, че ще бъде въведен компенсационен механизъм.

Цветанов съобщи още, че утре ще отиде на протеста на полицаите и добави, че като работодател на всички полицаи вижда възможност за решаване на проблемите чрез конструктивен диалог.

Той добави, че не очаква вълна от рапорти за напускане или пенсиониране, ако заплатите в МВР все пак бъдат намалени.

По думите му в малкото конкурси, обявени досега, кандидатите са много повече от обявените места. Цветанов изтъкна, че е важно да бъдат запазени професионалистите на работа.

Министърът на вътрешните работи отбеляза, че уважава синдикалните структури и припомни, че той беше министърът на вътрешните работи, който отиде по искане на синдикатите в Благоевград и изрази позиция по случая „Чората". Не бях съгласен с присъдата за умишлено убийство, посочи той.

News.bg

Заглавието в Дир.бг е подвеждащо !
Ако г-н Савов е изрекъл тези думи,то оставането му в Синдиката,трябва сериозно да се преразгледа,а най-добре ще е той да изпревари събитията !
Със сигурност няма такива настроения сред служителите !
Ако изобщо не се движиш, оковите почти не се усещат.
Щастието е единственото нещо, което при делене се умножава.
Аватар
SYNOPTIK
PoliceBG
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 18 Авг 2009, 14:41
Местоположение: София Завинаги един от ВАС

Re: Полицаите се заканват не да пушат, а да викат

Мнениеот SYNOPTIK » 19 Мар 2010, 13:10

"- А премиера чакате ли?
- Добре е дошъл, ако дойде и той, и г-н Цветанов. Дано Надяваме се този 20 март да бъде различен от миналия 15 март, когато никой не ни обърна внимание. Докато ние протестирахме, премиерът Станишев беше в Созопол, а президентът - на лов. Утре пред Народния театър ще сикаже болката всеки от нас. Ще дадем думата и на премиера, и на министъра, ако са между нас и имат нещо да ни кажат. Те трябва да знаят, че софийските колеги все някак се оправят - лепят плочки след работа.

Но полицаите в провинцията са готови на крайности. А те са хора въоръжени.

Ако нещо се случи, премиерът да знае, че не ние, синдикатите, сме го организирали. Но и не можем да го спрем."


Цялото интервю с Иван Савов : вестник"ТРУД"

Несериозно е,г-н Савов,да определяте колегите по този начин !
Познавам много колеги от страната,и съм убеден,че въпреки недоволството от обърканата ситуация у нас,всеки един ще спази законните норми .
Ако изобщо не се движиш, оковите почти не се усещат.
Щастието е единственото нещо, което при делене се умножава.
Аватар
SYNOPTIK
PoliceBG
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 18 Авг 2009, 14:41
Местоположение: София Завинаги един от ВАС

Re: Полицаите се заканват не да пушат, а да викат

Мнениеот Raptor » 19 Мар 2010, 13:35

Не се хващайте за някакви думи, особено пък изречени от ... обикновен полицай!
Пределно ясно е, че никой не призовава към ... "курс на въоръжена борба"!
Самото събитие - протест на полицаи / а малко преди това и протест на военнослужещи/ си е достатъчно смущаващо!
Проблем има този, който отказва да признае че наистина има проблем!
Както и този който си мисли, че 5-6 полицейски протеста за година и половина в рамките на две правителства + два или три на военнослужещи през последната седмица, са нещо което не си заслужава сериозно внимание от страна на политиците!
Понякога за да те възприемат на сериозно се налага и да кажеш някои по-пиперливи неща! Но думите на обикновения човек нямат тежестта на думите, изречени от политици!

Проблем имат и тези, които си мислят, че подобни неща лесно се решават с вълшебната фраза:
"- Всички да се сторят на плаца! Виновните, 5 крачки пред строя, марш!"
Ротния само си мислеше, че с това нещата се оправят!
http://www.xnetbg.com/

"E pluribus, unum!"
От многото, едно цяло!(лат.)
Аватар
Raptor
КОМИСАР
 
Мнения: 925
Регистриран на: 02 Сеп 2009, 10:18

Re: Полицаите се заканват не да пушат, а да викат

Мнениеот Deacon Frost » 19 Мар 2010, 15:21

Момчета с вас съм, само ако имах и възможност да дойда в Софето, то като се замисля, за последната година освен за протести и т.н. не си струва да се ходи (нищо лично към софиянци). Чудя се аз и се мая, кога наш примиер, кога наш министър ще проумее, че рано или късно ченгетата ще се светнат как да решат проблемите си и когато дойде този момент, ще бъде грозно. Ще бъде грозно защото историята показва как от нагли държавни управници, страдащия народ се принуждава да стигне до крайности и неща неморални и за срам пред съседните държави, но... винаги съм казвал че... радикалните промени изискват радикални мерки. Искрено и сърдечно се надявам да има резултат от протеста, най-малкото да се покаже малко активност от страна на министъра и премиера.
Не ви пиша като кандидат полицай, пиша ви като обикновен гражданин, на който му пука дали служителя на реда е озлобен и изцеден когато на мен ми се налага този човек да ми пази задника или да залага живота си за мен... най-малкото е това, не искам да продължавам просто, че ме жегва нещо в стомаха.
Turbos make torque, torque makes fun.
Deacon Frost
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 67
Регистриран на: 19 Дек 2009, 23:18

Re: Полицаите се заканват не да пушат, а да викат

Мнениеот Lord » 19 Мар 2010, 16:10

Полицаите няма да пушат, ще викат
автор: Анна Заркова, прочитания: 489, коментари: 0

С Иван САВОВ, председател на Контролната комисия на Синдикалната федерация на служителите на МВР, разговаря Анна Заркова.

............................................

- А премиера чакате ли?

- Добре е дошъл, ако дойде и той, и г-н Цветанов. Дано Надяваме се този 20 март да бъде различен от миналия 15 март, когато никой не ни обърна внимание. Докато ние протестирахме, премиерът Станишев беше в Созопол, а президентът - на лов. Утре пред Народния театър ще сикаже болката всеки от нас. Ще дадем думата и на премиера, и на министъра, ако са между нас и имат нещо да ни кажат. Те трябва да знаят, че софийските колеги все някак се оправят - лепят плочки след работа. Но полицаите в провинцията са готови на крайности. А те са хора въоръжени. Ако нещо се случи, премиерът да знае, че не ние, синдикатите, сме го организирали. Но и не можем да го спрем.




Савов, и тук имаме нет. Обаче, по-голяма глупост не сме чували в провинцията! Уверявам всички, че оръжието в провинцията е под пълен, законов контрол!
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Полицаите се заканват не да пушат, а да викат

Мнениеот NANIOX » 19 Мар 2010, 18:56

Lord написа:
Полицаите няма да пушат, ще викат
автор: Анна Заркова, прочитания: 489, коментари: 0

С Иван САВОВ, председател на Контролната комисия на Синдикалната федерация на служителите на МВР, разговаря Анна Заркова.

............................................

- А премиера чакате ли?

- Добре е дошъл, ако дойде и той, и г-н Цветанов. Дано Надяваме се този 20 март да бъде различен от миналия 15 март, когато никой не ни обърна внимание. Докато ние протестирахме, премиерът Станишев беше в Созопол, а президентът - на лов. Утре пред Народния театър ще сикаже болката всеки от нас. Ще дадем думата и на премиера, и на министъра, ако са между нас и имат нещо да ни кажат. Те трябва да знаят, че софийските колеги все някак се оправят - лепят плочки след работа. Но полицаите в провинцията са готови на крайности. А те са хора въоръжени. Ако нещо се случи, премиерът да знае, че не ние, синдикатите, сме го организирали. Но и не можем да го спрем.




Савов, и тук имаме нет. Обаче, по-голяма глупост не сме чували в провинцията! Уверявам всички, че оръжието в провинцията е под пълен, законов контрол!


ДА И АЗ МОГА ДА ГО ПОТВЪРДЯ,НА ГРАНИЦАТА ОРЪЖИЕТО Е В СИГУРНИ РЪЦЕ...................
Който иска,може.Който казва че не може,не иска.

http://www.youtube.com/watch?v=fag9c50wJE0

http://www.vbox7.com/play:02526cce
Аватар
NANIOX
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 667
Регистриран на: 26 Авг 2009, 21:18
Местоположение: Смолян

Re: Полицаите се заканват не да пушат, а да викат

Мнениеот Raptor » 19 Мар 2010, 19:13

Моето е в най-сигурното място! На прострелка е при косаджиите - разполагам само с една бележка от ... оръжейника! :lol:
http://www.xnetbg.com/

"E pluribus, unum!"
От многото, едно цяло!(лат.)
Аватар
Raptor
КОМИСАР
 
Мнения: 925
Регистриран на: 02 Сеп 2009, 10:18

Re: Полицаите се заканват не да пушат, а да викат

Мнениеот Hammer » 19 Мар 2010, 19:47

Иван САВОВ от няколко дни пише и казва разни глупости но лошото е ,че няма кой да му го каже ,че по този начин излага нас служителите на МВР. :oops: :oops: :oops:
Изображение
Аватар
Hammer
КОМИСАР
 
Мнения: 655
Регистриран на: 27 Авг 2009, 10:42
Местоположение: гр.Смолян

Следваща

Назад към Полицията в България

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 32 госта