Сините лампи и полицията

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Сините лампи и полицията

Мнениеот osata » 07 Мар 2010, 20:39

Отдавна се замислям - какво е сината лампа в автомобил?
Логично, когато гражданин ( българин или чужденец ) види автомобил със синя лампа, то той очаква вътре да има полицай и при нужда той да му помогне.
Какво обаче се случва, сини лампи имат служби и службици.....

Първо, останах озадачен, когато в едно малко градче видях сива Лада Нива със син буркан отговоре, а вътре се оказа че е домакинът на един почивен дом на МВР и товари хранителни продукти в нея :mrgreen: , скоро наблюдавах как общите работници и ел. техника, параджията на дирекцията се качват в автомобила със син буркан и отиват да си вършат задачите.... , да не говорим за пощальона на прокуратурата, пощальона на районен съд, шофьорът на някой Голям прокурор, съдия....., линейка без надписи на някоя болница със син буркан....., всъщност - отдавна обмислям и се чудя как това може обобщено да стигне до високите етажи:
Сини лампи да ползват само службите на МВР и то лица с полицейски правомощия. За другите е достатъчен и червен буркан, който по закон се различава само по цвят от синия.
Защото случая - чужденец бива обран, вижда автомобил със син буркан, маха, но "пощальона" продължава и после в чуждестранната преса "българската полиция подминава жертвите на престъпления" !
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Сините лампи и полицията

Мнениеот rspab03 » 07 Мар 2010, 21:30

Подкрепям!
Виждал съм и джипове на горски със синя лампа отгоре.
rspab03
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 69
Регистриран на: 30 Авг 2009, 19:12

Re: Сините лампи и полицията

Мнениеот Автоконтрольор » 07 Мар 2010, 21:55

По принцип светлинните буркани се продават свободно и съответно незаконно, както и стоп-палки, униформи, жилетки и тнт.В Пловдив специално за 15 20 лева на Руския пазар (до КАТ) можеш да си вземеш буркан преспокойно.
"Хората лъжат, уликите не..." - Д-р Гилбърт Грисъм
Аватар
Автоконтрольор
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 295
Регистриран на: 27 Авг 2009, 23:45

Re: Сините лампи и полицията

Мнениеот osata » 07 Мар 2010, 22:00

rspab03 написа:Подкрепям!
Виждал съм и джипове на горски със синя лампа отгоре.


То по закон и те имат право на специален режим на движение. И много други, сега не ми се изпада в подробности.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Сините лампи и полицията

Мнениеот SYNOPTIK » 07 Мар 2010, 23:02

А дали сте виждали следното :
Автомобил с надпис полиция и син буркан отпред на стъклото,а вътре-шофьорът с униформа.....на частна охранителна фирма...??? :o :shock:
Човека е ЛРТП в една дирекция !
Обещах си,че ще го снимам следващият път,и ще го направя !
Ако изобщо не се движиш, оковите почти не се усещат.
Щастието е единственото нещо, което при делене се умножава.
Аватар
SYNOPTIK
PoliceBG
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 18 Авг 2009, 14:41
Местоположение: София Завинаги един от ВАС

Re: Сините лампи и полицията

Мнениеот cz75bdpolice » 07 Мар 2010, 23:18

Не само сини и червени лампи ами и сирени с мегафони и зумери като на полицейските коли се продават по 20 лева на битака.В София едни колеги ги даваха по Канал 1 как са спрели един идиот,който си монтирал сирена и синя лампа на колата,купил си тениска с надпис ПЛИЦИЯ и препасал един патлак и чифт белезници на кръста, с цивилни дрехи. Да ги махнат лампите от патрулките и да монтират блиц-светлини.Хем са по добри,хем са по-икономични,хем са и по-евтини.
,,СТРАХЛИВЕЦЪТ УМИРА ВСЕКИ ДЕН,А СМЕЛИЯ-САМО ВЕДНЪЖ,,-ДЖОВАНИ ФАЛКОНЕ
http://www.youtube.com/watch?v=pMG8SN4Kzug
cz75bdpolice
Полицай
Полицай
 
Мнения: 175
Регистриран на: 29 Сеп 2009, 11:21

Re: Сините лампи и полицията

Мнениеот BARETATA » 07 Мар 2010, 23:47

rspab03 написа:Подкрепям!
Виждал съм и джипове на горски със синя лампа отгоре.


За тия тигри не ми се говори,че полудявам.Лично съм свалял от колата горски ,та им се случи една случка.Също така съм оказвал съдействие , с моя екип - гола вода - не знаят какво да правят.Изживяват се,стрелят - няляво,надясно . Както и да е ,всяко правило си има изключение,да продължим напред
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Сините лампи и полицията

Мнениеот osata » 08 Мар 2010, 00:01

а идеята на темата беше съвсем друга......
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Сините лампи и полицията

Мнениеот BARETATA » 08 Мар 2010, 00:44

Брат,извинявам се ако съм ти изместил - центъра на тежестта - за темата ,но исках да го кажа ,а нямаше такава - подобна - тема досега.Иначе ти изрази цялата истина относно Лапмите или Бурканите. :D Ако трябва да се иска потвърждаване , съм твърдо ДА,зад твоите думи.
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Сините лампи и полицията

Мнениеот kuka5 » 08 Мар 2010, 01:03

В България не се знае кой, кой е с тези лампи, по времето на комунизма се знеше, че милицията е със сини " бурканища" :lol: , бърза помощ с червени, а сега всеки прошляк с буркан. :evil:
kuka5
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 96
Регистриран на: 17 Ное 2009, 22:35

Следваща

Назад към Полицията в България

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 31 госта