Майката на битата полицайка Лина Маркова–Анета:...

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Майката на битата полицайка Лина Маркова–Анета:...

Мнениеот Meteor » 20 Дек 2012, 17:49

Майката на битата полицайка Лина Маркова – Анета: Любовникът на Венета Марковска счупи ребро на дъщеря ми

Анета Маркова е майка на полицайката Лина Маркова, участвала в задържането на Георги Георгиев - любовника на Виолета Марковска. Съдийката изгуби поста си на конституционен съдия, след като стана ясно, че е спасила Георгиев от съдебно преследване. Заможният бизнесмен Георги Георгиев е арестуван през януари 2010 г., след като полицаи го спират за проверка. Заедно с него в джипа „Мерцедес“ са Иван Поптодоров и негова приятелка.

Разкажете какво се случи в нощта на 21 януари 2010г., когато дъщеря ви и неин колега задържат Георги Георгиев?

Дъщеря ми патрулираше около „Манастирски ливади“. Била е нощна смяна. Там ги изпраща комисар Наташа Николова, тогава началник на VI районно управление. Дежурните са знаели отлично къде са дъщеря ми и партньорът й, защото четох изявления на бившия вътрешен министър Богомил Бонев, който твърди, че тя е отишла там, за да „изкара някой лев“, т.е. да взема рушвети. Дъщеря ми никога не е занимавала с корупция. Влезе в управлението с отлична диплома и беше идеалист. Сега не знам дали вярва на някого или в нещо.

Какво се е случило в онази нощ?

Когато те спират колата за проверка, Лина вижда на задната седалка Георги Георгиев, който тогава, разбира се, й е неизвестен, а до него млада дама, която е бръкнала в гащите на Георгиев. На предната седалка до шофьора е седял, както стана ясно по-късно, някакъв техен приятел - зъболекар. Понеже джипът е луксозен, а както казах, в този район е имало доста кражби на коли, тръгват да правят справка. Това провокира Георгиев и той започва да ги заплашва с Румен Петков, с някакъв прокурор. Показва карта и заявява, че е шеф на ВАС. Картата е подпечатана и подписана. Показва карта на негово име за паркинга на Висшия административен съд. Кой е подпечатал и подписал тези фалшиви карти? Каква отговорност е понесена за това? Ако аз бях си направила фалшива карта и ме беше хванала полицията, къде щях да съм сега? Въпреки показаните документи Лина тръгва да прави справката - кой е шофьорът, чий е джипът, което изнервя Георги Георгиев. Той се нахвърля върху нея, събаря я на земята, къса й пагона и казва следното... Господин Дачков, може ли да го цитирам дословно?

Да.

Георгиев казва на дъщеря ми: „Ще ти еба путката майна! Аз теб ще те унищожа!”. Борислав Серафимов се втурва да помага на Лина, слага му белезници, а тя изтичва до колата и по радиостанцията вика подкрепления. Идват техни колеги, които арестуват Георгиев иго откарват в Шесто РПУ. Там у него намират и изземат всички карти, които са истински и принадлежат на г-жа Марковска. Включително и металния отличителен знак, който тя му е предоставила за ползване. Има записи от охранителните камери на полицейското управление. От тях ясно се вижда как Георги Георгиев сам и без чужда помощ влиза в сградата. Минути след това, както е седнал на пейката в коридора, очевидно пиян, той пада от пейката на коленете си. Документирани са със снимки и записии изпокъсаните пагони на Лина, както инейният вид след нападението на Георгиев. Тези записи бяха изчезнали по едно време, но след като подадох жалба, те внезапно се появиха. Не им вярвам и не знам дали не са ги манипулирали.

Защо не вярвате?

А защо да вярвам? Не вярвам нито на съда, защото видях от снимките, публикувани в пресата, че Владимира Янева е в близки отношения както с Марковска, така и с Георгиев. Не вярвам на прокуратурата, нито на прокурора, приятел на Марковска, който е иззел делото от Столичната дирекция на полицията и го е прехвърлил в Софийската градска прокуратура. Питам ги, защо? За да могат да му влияят ли там? Искам да ви кажа и друго – делото е минало през 15 прокурори и никой не иска да работи по него.

А за какво точно е делото и защо не искат да го работят?

Делото е за полицейско насилие и е срещу дъщеря ми и нейният колега!

Моля?!

Да. Правилно чухте. От дело срещу Георги Георгиев, иззето веднага от Столичната дирекция на полицията, което вече казах, то се обръща срещу двамата полицаи.

А срещу него няма съдебно преследване.

Не. Няма никакви последствия срещу него.
Дайте още малко детайли от нощта на инцидента. Какво става, след като Георгиев пада на коленете си от пейката в Шесто РПУ?

Колегите на Лина, които са били дежурни, веднага го питат има ли нужда от медицинска помощ. Той категорично е отказал, заявил им е, че е добре. В четири и половина сутринта в Шесто РПУ пристига Виолета Марковска. След нейната намеса откарват Георги Георгиев в „Пирогов”, който преди това сам е отказвал медицинска помощ. Питам, защо в „Пирогов”, а не в МВР болница, както е по закона за арестуваните лица? Рано сутринта на същия ден Марковска отива при зам.-министър Веселин Вучков и комисар Павлин Димитров. Отварям една скоба – в продължение на седмица Виолета Марковска лъжеше, че не познава Георги Георгиев и не е била при него, а Вучков мълчеше, въпреки че знаеше цялата истина.Когато журналистите го притиснаха, той пак излъга, като каза, че Виолета Марковска се е срещала с него, но срещата не била свързана с Георгиев. Това е лъжа. Марковска е отишла при зам.-министъра, за да поиска да й върнат личните служебни карти и документи, намерени при обиска на Георги Георгиев. Явно срещата е имала успех, защото Марковска се връща обратно в Шесто районно, а комисар Николова й връща всичко.

Как така й връща? Това не са ли веществени доказателства?

Точно така. Но йги връщат с едно обаждане по телефона.

Какво стана с дъщеря ви?

Започна да се оплаква от болки в гръдния кош. Не можеше да диша нормално и след време при един преглед се установи, че има счупено ребро.

Счупено при инцидента? Вие казвате, че Георгиев е счупил ребро на дъщеря ви?

Разбира се! Имаме снимка, експертизи и медицински доказателства. Ние нямаме пари и не си купуваме такива. Това е истината. А я изкараха нея насилник. По време на инцидента тя беше 55 кг, а в едно интервю той казва, че го е ритала с шутове в продължение на минути...

После какво стана?

После ги уволниха. Въпреки че Валери Йорданов, директор на СДВР, беше успокоил Лина и й беше казал да не се притеснява. Три дни след това ги уволни заедно със Серафимов. Предадоха ги от ръководството на МВР, но мисля, че Цветан Цветанов не е знаел за това. Лина изживя много тежко уволнението си. Обръщахме се за помощ към кого ли не. Един човек, на когото не мога да кажа името, дори стигна до премиера Борисов. Когато му казал, че двама добри полицаи са уволнени без вина, Бойко Борисов му отговорил: „Сега не е време да се конфронтирам с Марковска”! Минаха няколко месеца. Дъщеря ми беше в болнични заради реброто. Журналисти от бТВ започнаха да питат за случая и най-изненадващо г-н Цветан Цветанов обяви, че ги връща на работа.

Как си го обяснявате?

Може би г-н Цветанов е бил заблуден по този случай, може и да не е бил добре информиран. А може и пръв да се е усетил какво се случва, но реагира адекватно. Единственото, в което го упреквам, е, че позволи на Вучков, Павлин Димитров и Валери Йорданов да забият нож в гърба на невинни хора. Сега те пак са в Шесто районно. Лина е в метрото, а Серафимов е в градска мобилност.

Защо се обърнахте към нас?

Защото на 4 февруари предстои делото срещу дъщеря ми и нейния колега и защото не вярвам в обективността на институциите. Аз не се страхувам. Възпитавана съм да казвам истината и няма да мълча за това безобразие. Дъщеря ми беше съсипана. Тя си даваше живота и здравето за работата, а те не само че я унижиха, ами искат да я изкарат и престъпник.

Инфо : Glasove.com
Аватар
Meteor
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 44
Регистриран на: 21 Ное 2009, 14:17

Re: Майката на битата полицайка Лина Маркова–Анета:...

Мнениеот osata » 20 Дек 2012, 21:55

Затова масовата "негласна" практика е полицаите да не спират скъпи автомобили.
Всички го виждат и знаят.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Майката на битата полицайка Лина Маркова–Анета:...

Мнениеот BARETATA » 22 Дек 2012, 14:00

osata написа:Затова масовата "негласна" практика е полицаите да не спират скъпи автомобили.
Всички го виждат и знаят.


Няма такова нещо . Не мога да коментирам тук , нямам доверие в нета ...
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Майката на битата полицайка Лина Маркова–Анета:...

Мнениеот dinkovm » 22 Дек 2012, 17:41

osata написа:Затова масовата "негласна" практика е полицаите да не спират скъпи автомобили.
Всички го виждат и знаят.

Мен пък, точно те ме привличат.
Аватар
dinkovm
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 237
Регистриран на: 02 Сеп 2009, 13:25
Местоположение: Рудозем

Re: Майката на битата полицайка Лина Маркова–Анета:...

Мнениеот DANI_09 » 23 Дек 2012, 10:06

Това се случва често,"аз съм някой"! Кой според Вас е виновен? Виновните хора им дават "уши". Ще се обадя на ........, нали? :?: :idea:
Автомобила ти е роб, не ти на него!
DANI_09
Полицай
Полицай
 
Мнения: 143
Регистриран на: 13 Мар 2011, 13:34
Местоположение: ПЛАНЕТАТА ЗЕМЯ


Назад към Полицията в България

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта