Кражба

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Кражба

Мнениеот quicktime » 21 Яну 2010, 17:59

Искам да попитам... защото ме обраха на 18 май 2009 в Благоевград... Та въпроса ми е викнаха ме преди 6 месеца да дам гаранционна карта за лаптопа и толкоз не трябва ли след 6 месеца след случая да ме викнат и да подпиша че разследването е приключило. Или са попаднали на нещо затова не ми звънят. Не мога да отида в полицията защото забравих името на разследващия Помогнете !
quicktime
Нов
Нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 21 Яну 2010, 17:55

Re: Кражба

Мнениеот osata » 21 Яну 2010, 19:25

Мястото на въпроса ви не е за папка БОП, поради което ще я преместя.
А като ви поискаха гаранционната карта и вие я дадохте какво ви казаха? В смисъл, че ще ви звъннат, че има открита подобна вещ .....
По принцип по вх. номер на подадената жалба или жалбоподател, дата и т.н. ако отидете в РУ може да откриете движението на вашият случай, но най-лесният вариант е да сте запомнил името на служителя.
Ами да се надяваме, че той чете тук и се сети :D
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Кражба

Мнениеот ribaflic » 21 Яну 2010, 21:46

quicktime написа:Искам да попитам... защото ме обраха на 18 май 2009 в Благоевград... Та въпроса ми е викнаха ме преди 6 месеца да дам гаранционна карта за лаптопа и толкоз не трябва ли след 6 месеца след случая да ме викнат и да подпиша че разследването е приключило. Или са попаднали на нещо затова не ми звънят. Не мога да отида в полицията защото забравих името на разследващия Помогнете !

Дано не звучи иронично, но твоето име нали го знаеш все още.Отиди на място, кажи кой си и от какво престъпление си потърпевш, ще те насочат към когото трябва.Ако не са те викали повторно, то сигурно е защото още не са открили откраднатия ти лаптоп.
Аватар
ribaflic
КОМИСАР
 
Мнения: 549
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Кражба

Мнениеот Sir Humphrey » 21 Яну 2010, 22:38

doznatel1 написа:Ти си идиот! :lol: :lol: :lol:



Е сега хубава и таз.... :evil: :evil: :evil: :o :o :o
Аватар
Sir Humphrey
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1234
Регистриран на: 26 Авг 2009, 22:13

Re: Кражба

Мнениеот Lord » 21 Яну 2010, 22:58

quicktime написа:Искам да попитам... защото ме обраха на 18 май 2009 в Благоевград... Та въпроса ми е викнаха ме преди 6 месеца да дам гаранционна карта за лаптопа и толкоз не трябва ли след 6 месеца след случая да ме викнат и да подпиша че разследването е приключило. Или са попаднали на нещо затова не ми звънят. Не мога да отида в полицията защото забравих името на разследващия Помогнете !



Уважаеми/а, quicktime, изключително съжалявам, че Ви се е случило подобно нещо, а още повече ми е неудобно, че сте стигнал/а до това да попитате тук, в нета.

Ето истинският и законосъобразен отговор на въпроса Ви:
-Ако има направен оглед на местопроизшествието, следва че сте разпитан/а веднага след това от дознател, има образувано досъдебно произвидство и би следвало през 2008 дознанието да е приключило/прекратено/спряно и да сте получил/а постановление от прокуратурата, районната в Благоевград.
-Ходили сте в РУ на МВР, подали сте жалба/сигнал/заявление - без значение, образува се ЗМ /заявителски материал/ в съответното РУМВР, изпращат се събраните материали в съответната районна прокуратура и пак получавате постановление на прокуратурата, какво се случва, а хипотезите са две: Образувано е дознание или е прекратено по дадена причина, но пак би следвало да получите постановление на районна прокуратура Благоевград.
Всички постановления могат да се обжалват пред следващия по инстанция съд. Може да Ви звучи сложно, но е абсолютно просто. Очевидно е, че хората не си знаят правата, което е лошо. Хора, знайте правата си и ги търсете, докрай! Успех!
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Кражба

Мнениеот Sir Humphrey » 22 Яну 2010, 14:47

Какво му е недопустимото?

Важно е да си пази (подчертавам ПАЗИ, а не ПОМНИ) входящия номер. По него трябва да може да се проследи при кой дознател е преписката.
Аватар
Sir Humphrey
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1234
Регистриран на: 26 Авг 2009, 22:13

Re: Кражба

Мнениеот quicktime » 22 Яну 2010, 19:15

Значи това се случи на 18 май 2 дни преди абитуриенския ми бал.До ден днешен всеки месец внасям по 100лв за него. Та нормално е да забравя името на разследващия интересното е че след като ми преснимаха гаранционната карта за лаптопа на някой си Октомври от тогава не съм получил никаква информация. Съжелявам че не се намери но Те направиха оглед колко оглед беше само аз си знам. До колко съм разбрал до 6 месеца трябваше да ми се обадят и да ми кажат че разледването е приключило ходих до полицията но от там ми казаха следното.... Без някаква си бележка не ме пускат вътре и сега не знам какво да правя
quicktime
Нов
Нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 21 Яну 2010, 17:55

Re: Кражба

Мнениеот osata » 22 Яну 2010, 19:27

Някои излишни мнения бяха поизтрити!
Можем да продължаваме по темата :)
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Кражба

Мнениеот Polix » 22 Яну 2010, 23:13

ДО quicktime
Ще се опитам да Ви дам вариант за решение. Отивате в съответното РУ на МВР /някои все още наричат РПУ/ където преди това сте дали да Ви преснимат гаранционната карта и подавате от Ваше име Заявление /Молба или в краен случай жалба /,като посочвате наистина актуален Ваш адрес и телефон за връзка. Молбата я адресирате до началника на посоченото РУ на МВР/РПУ/ в която подробно описвате - кога е станала кражбата, какво е откраднато и пишете,че нямате отговор по случая и че нямате подробна информация с какъв номер е заведена преписката, която въпросния дознател е работил. Молбата /Заявлението или Жалбата/ я подавате в деловодството на РУ на МВР и следва да Ви бъде даден отговор на посочения от ВАс адрес. Ако в срок до 30 дни /това е максималния срок / не получите отговор ,то тогава наистина имате право да подадете Жалба до Директора на ОДМВР - Благоевград и в нея отново да опишете нещата като предходната и да поискате отговор.
Изборът е един и нека той винаги да е правилният
Polix
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 311
Регистриран на: 24 Авг 2009, 23:01

Re: Кражба

Мнениеот Sir Humphrey » 22 Яну 2010, 23:23

Може би тъп въпрос:
Нужно ли е отново да описва подробно случая? Не може ли само по ЕГН-то (което би трябвало да е вписал в първата си жалба) да бъде издирена преписката?
Аватар
Sir Humphrey
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1234
Регистриран на: 26 Авг 2009, 22:13

Следваща

Назад към Полицията в България

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта