В МВР има недостиг на кадри

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: В МВР има недостиг на кадри

Мнениеот Raptor » 08 Яну 2010, 09:46

Баси и късметлиите сте били! Да кандидатствате по няколко пъти за работа в МВР! :roll:
А мен буквално насила ме взеха в МВР. 8-) :roll:
Сега можеше да си бачкам със съвипускниците на едно много секретно място! 8-)
http://www.xnetbg.com/

"E pluribus, unum!"
От многото, едно цяло!(лат.)
Аватар
Raptor
КОМИСАР
 
Мнения: 925
Регистриран на: 02 Сеп 2009, 10:18

Re: В МВР има недостиг на кадри

Мнениеот osata » 08 Яну 2010, 20:00

Raptor написа:Баси и късметлиите сте били! Да кандидатствате по няколко пъти за работа в МВР! :roll:
А мен буквално насила ме взеха в МВР. 8-) :roll:
....


Ами то заради такива като тебе дето заемаха местата кандидатствахме по няколко пъти :lol: ;)
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: В МВР има недостиг на кадри

Мнениеот doznatel1 » 08 Яну 2010, 20:00

osata написа:
Raptor написа:Баси и късметлиите сте били! Да кандидатствате по няколко пъти за работа в МВР! :roll:
А мен буквално насила ме взеха в МВР. 8-) :roll:
....


Ами то заради такива като тебе дето заемаха местата кандидатствахме по няколко пъти :lol: ;)



И аз съм на това мнение :lol:
Аватар
doznatel1
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1314
Регистриран на: 27 Авг 2009, 22:19
Местоположение: гр. София

Re: В МВР има недостиг на кадри

Мнениеот BARETATA » 08 Яну 2010, 20:39

Да минават тези Конкурси ,да дойде "свежа кръв",за да е още по-спокойно Обществото и да има още по-голяма ефективност.
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: В МВР има недостиг на кадри

Мнениеот Deacon Frost » 08 Яну 2010, 22:33

Сори за офтопока, ама няма как да се сдържа. Днес в желанието си да даря свежата си кръв за благото на обществото, т.е. да си направя медицинското за кандидатстване, ми пръснаха вената и в момента немога да пипна гирите и щангата да тренирам, чак се притеснявам колко време може да стои болката, преди не ми се е случвало. :D
Нямам търпение да приключи всичко и да разбера дали ще влизам в академията или не, само за това мисля и се побърквам
Turbos make torque, torque makes fun.
Deacon Frost
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 67
Регистриран на: 19 Дек 2009, 23:18

Re: В МВР има недостиг на кадри

Мнениеот osata » 08 Яну 2010, 22:35

Споко бе, те толкова били занижени критериите за фп, чак днес ги видях. А и след няколко дни ще ти мине, обаче не натоварвай ръката до тогава.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: В МВР има недостиг на кадри

Мнениеот Deacon Frost » 08 Яну 2010, 22:39

Май май за ръката си прав, едва я сгъвам мамицата му. Я обади едно ухо за ФП, че още ние кандидатите нямаме яснота по темата ?
Turbos make torque, torque makes fun.
Deacon Frost
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 67
Регистриран на: 19 Дек 2009, 23:18

Re: В МВР има недостиг на кадри

Мнениеот osata » 08 Яну 2010, 22:47

Deacon Frost написа:Май май за ръката си прав, едва я сгъвам мамицата му. Я обади едно ухо за ФП, че още ние кандидатите нямаме яснота по темата ?


Нормативите ги пише, какво не знаете. Като познавам хората, които ще ви изпитват тук - няма да има прошка. Но пък като видях какви са изискванията, вече за дамите няма лицеви опири, за мъжете пък няма коремни преси... бягането 800 метра си е с добро време..... никакъв проблем за млад човек, дори и нетренирал, а леко разкършил се седмица две преди изпита.

Ако някой се притеснява, да го вземам да бяга с мен ;) Ама сега времето е кофти още.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: В МВР има недостиг на кадри

Мнениеот SYNOPTIK » 08 Яну 2010, 22:48

Deacon Frost,това в МВР болница ли се случи ?
Аз премислям заглавието на темата,и стигам до извода,че би трябвало да е "В МВР има недостиг на качествени кадри"
Последните месеци се сблъсквам с един друг проблем-Нови,качествени хора в ръководството,но неук и некачествен персонал...
Под Ръководство имам предвид,такова на средно и малко над средно ниво,което не е на такава длъжност много отскоро-в смисъл-дошло с Новата власт.
Пояснявам го,за да не си помисли някой,че се слагам на Новото Висше Ръководство на МВР... :P
Иначе-бъди упорит ! Мерките не са ти лоши/тези дето ги казваш по-горе/,определено има потенциал.
Автомонтьор-друг потребител от форума,също силно желаещ да работи в МВР,много живо се интересуваше,даже успяхме да се видим "на живо".
Разбра много добре,че на този етап е длъжен да наблегне на образованието си,защото той точно там ще е силен,и оттам ще може да се реализира,значително по-успешно.
Ако изобщо не се движиш, оковите почти не се усещат.
Щастието е единственото нещо, което при делене се умножава.
Аватар
SYNOPTIK
PoliceBG
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 18 Авг 2009, 14:41
Местоположение: София Завинаги един от ВАС

Re: В МВР има недостиг на кадри

Мнениеот Sir Humphrey » 08 Яну 2010, 22:55

BARETATA написа:Да минават тези Конкурси ,да дойде "свежа кръв",за да е още по-спокойно Обществото и да има още по-голяма ефективност.


Да кажа нещо за свежата кръв.... Вярно, в конкретния случай не става дума за кандидатстване за полицай, но дава представа за "желанието" на МВР да получи свежа кръв.
Прилагам жалба, която написах за една моя приятелка, отхвърлена при кандидатстване за ДСл. Момичето не я пусна, защото реши, че с кадровишки тапири не му се занимава и си намери работа в частния бизнес. Ето я и нея:

ДО

МИНИСТЪРА НА
ВЪТРЕШНИТЕ РАБОТИ
Г-Н МИХАИЛ МИКОВ

КОПИЕ ДО:
ПРЕДСЕДАТЕЛЯ НА
КОНКУРСНАТА КОМИСИЯ ПО КОНКУРС ЗА ПОСТЪПВАНЕ НА ДЪРЖАВНА СЛУЖБА В МВР, ОБЯВЕН СЪС ЗАПОВЕД №К-.......2009 г.

ЖАЛБА
от Телефонка Хараламбиева Контопишева*,
....(тука някакви данни - ЕГН, адрес)

УВАЖАЕМИ ГОСПОДИН МИКОВ,

Обръщам се към Вас, тъй като при кандидатстването ми за държавна служба в САД “Европейски съюз и международно сътрудничество” се сблъсках с препятствие, което предизвика у мен искрено недоумение.
С Ваша заповед № К-.......2009 г. е обявен конкурс за постъпване на държавна служба в САД “ЕСМС” на длъжности от категория “Г”, за които не се изисква първоначално професионално обучение. В точка ІІ, подточка 2, буква а) от горната заповед е посочено изискване към кандидатите “да са клинично здрави, да не страдат от психични заболявания и да са годни по медицински показатели за държавна служба в МВР”.
Същевременно чл. 3 от Наредба Із-1009/4.07.2006 г. за условията и реда за постъпване на държавна служба в Министерството на вътрешните работи предвижда изрично такова специфично изискване към кандидатите само за длъжности, за които се изисква първоначално професионално обучение (чл. 3 ал. 3 т. 3). Ал. 4 на същия член постановява, че към кандидатите за длъжности, за които не се изисква първоначално професионално обучение могат да се поставят други изисквания за психо-физическа годност.
Когато разбрах за обявяването на конкурса, се заинтересувах да кандидатствам за работа в МВР, тъй като насоката на дейност и компетенциите на дирекцията, за която бе обявен конкурс, представляват интерес за мен и имах желание да работя и да се развивам в тази посока, и по моя собствена преценка притежавам необходимите умения и качества за държавен служител в МВР.
Подадох документи за кандидатстване, и като част от процедурата отидох на медицински преглед, в чийто финал бях уведомена от Централната експертно-лекарска комисия (ЦЕЛК), че съм негодна за държавна служба в МВР поради миопия (късогледство), надвишаваща пределно допустимата за изпълнение на държавна служба.
След приключването на прегледа и обявяването ми за негодна направих преглед на публично достъпната нормативна база, регулираща постъпването на държавна служба в МВР. Установих, че ЦЕЛК е компетентна да установява медицинска годност за държавна служба в МВР единствено на кандидати за длъжности, за които се изисква първоначално професионално обучение (чл. 4 от Наредба Із-1009/4.07.2006 г.: “Обстоятелствата по чл. 3, ал. 3, т. 3 се удостоверяват от експертнолекарска комисия при условията и по реда от Правилника за медицинската експертиза в МВР”). Т. е. Наредбата, изричното указвайки категорията кандидати, за които ЦЕЛК е компетентна да удостоверява годност за държавна служба, имплицитно изключва другата възможна категория кандидати (а именно тези за длъжности, за които не се изисква първоначално професионално обучение).

УВАЖАЕМИ ГОСПОДИН МИКОВ,

Адресирайки до Вас настоящата жалба, бих искала да споделя искреното си недоумение и неразбиране за критериите, които се прилагат при подбора на държавни служители в МВР при конкурси за административно-чиновнически длъжности. Считам, че от една страна критерият, по който бях отхвърлена, е напълно неотносим към естеството на длъжността, за която кандидатствах, а от друга, че компетентността на органа, отговорен за моето отхвърляне (ЦЕЛК), е спорна и следователно неговото решение е юридически нищожно. Считам също така, че съществуващата практика по подбор на държавни служители в МВР противоречи на публично заявената от Вас политическа воля за модернизация на МВР, стремеж за привличане на нови способни и перспективни кадри и като цяло - отварянето на МВР към обществеността.

УВАЖАЕМИ ГОСПОДИН МИКОВ,

Оставам с надеждата, че настоящата жалба ще бъде представена на Вашето внимание, и дори да не доведé пряко до положителен резултат за моята кандидатура, тя би могла косвено да осигури такъв за бъдещи способни и образовани кандидати, които при сега действащата практика биват отхвърляни по ирелевантни критерии.


С уважение,




Т. Контопишева


* Името, както положително сте се сетили, е измислено
Аватар
Sir Humphrey
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1234
Регистриран на: 26 Авг 2009, 22:13

ПредишнаСледваща

Назад към Полицията в България

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 36 госта