Ежедневните нападения и Обиди срещу служители-МВР.

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Ежедневните нападения и Обиди срещу служители-МВР.

Мнениеот PAOLON » 06 Мар 2012, 15:14

Не знам какво е станало. :roll: Дано се оправи колегата,но пак ще кажа.Аз не мога да си позволя да ходя в това заведение ,освен по служба.Жена му в къщи,той на дискотека и то от най-реномираните и скъпи.Няма дим без огън.
Някои хора са като 1 стотинка. Двулицеви са и не струват нищо.
PAOLON
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 522
Регистриран на: 24 Авг 2009, 20:17

Re: Ежедневните нападения и Обиди срещу служители-МВР.

Мнениеот Atanas » 07 Мар 2012, 16:44

Сега сигурно и на този ще му дадат година условна и 200 лева глоба както винаги става в България дебел ли ти е джоба всеки е с теб !!
Аватар
Atanas
Нов
Нов
 
Мнения: 21
Регистриран на: 27 Фев 2012, 19:22

Re: Ежедневните нападения и Обиди срещу служители-МВР.

Мнениеот clearly » 07 Мар 2012, 17:21

PAOLON написа:Не знам какво е станало. :roll: Дано се оправи колегата,но пак ще кажа.Аз не мога да си позволя да ходя в това заведение ,освен по служба.Жена му в къщи,той на дискотека и то от най-реномираните и скъпи.Няма дим без огън.

Е ти не можеш ,но видно е от новината ,че някой твои колеги могат.Да не забравяме ,че въпросното лице е било преди това с жена си и негов съученик в ресторант "Его" /така пише в 24 часа/и от там като са излязли по мъжки са решили да продължат.За което не виждам нищо лошо.Какво е станало и кой е виновен нямам как да коментирам, след като не съм била очевидка.Но не е зле ако тоя бар "Текила"се слави с лошо име да вземат да направят нашите политици както е при америшите.За безопастността на органите на реда и военните там в такива заведения и магазини им е забранено да влизат .И ай са ги гепали, отиват на военен съд моментално. ;)
Аватар
clearly
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 715
Регистриран на: 01 Яну 2012, 19:08

Re: Ежедневните нападения и Обиди срещу служители-МВР.

Мнениеот clearly » 07 Мар 2012, 19:56

Мъж нападна полицаи с резачка Заедно с други двама те извършвали незаконна сеч.
от iNews.bg | 07.03.2012 |
Мъж, извършвал незаконно сеч, нападна полицаи с резачка в землището на врачанско село, съобщиха от МВР-Враца.

В 20 часа вчера (6 март) в полицията в Оряхово е получен сигнал от началника на Държавно горско стопанство-Оряхово за извършване на незаконна сеч в землището на село Селановци, в местността "Блатото”. Полицаите установили трима души, които извършвали нерегламентирана сеч на дървен материал.

40-годишен мъж от Оряхово отказал да изпълни полицейско разпореждане да спре моторната резачка, като нападнал с нея полицаите, твърдят от МВР.

С цел да предпази себе си и да спре нападателя, един от полицаите произвел изстрел със служебното си оръжие. Мъжът е прострелян със стоп патрон в дясното бедро, като е бил откаран в болницата в Оряхово, където му е оказана медицинска помощ.

Другите двама са 30-годишен мъж от Оряхово, който според МВР бил криминално проявен и осъждан, и 23-годишен мъж също от Оряхово.

Те товарели дърветата в товарен автомобил "УАЗ”, в който били открити около 3 куб. м дърва. Иззета е моторната резачка. Двамата мъже са задържани.
http://inews.bg/%D0%91%D1%8A%D0%BB%D0%B ... 59198.html

пп Само така .Като не се подчиняват и се посяга в/у органите на реда ,следва същите да стрелят в краката на нападателите.
Аватар
clearly
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 715
Регистриран на: 01 Яну 2012, 19:08

Re: Ежедневните нападения и Обиди срещу служители-МВР.

Мнениеот Lord » 07 Мар 2012, 19:58

clearly написа:.........Но не е зле ако тоя бар "Текила"се слави с лошо име да вземат да направят нашите политици както е при америшите.За безопастността на органите на реда и военните там в такива заведения и магазини им е забранено да влизат .И ай са ги гепали, отиват на военен съд моментално. ;)


:lol:
Това, което предлагаш Клиърли, първо е нарушение на конституционните ми права, като български гражданин и второ - как ще защитавам и осигурявам безопастността на гражданите, в качеството ми на полицай, ако не мога да сторя това за своята собствена безопастност и то на обществено място /кръчма, па макар и тузарска/?! ;)
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Ежедневните нападения и Обиди срещу служители-МВР.

Мнениеот clearly » 10 Мар 2012, 14:34

Lord написа:
clearly написа:.........Но не е зле ако тоя бар "Текила"се слави с лошо име да вземат да направят нашите политици както е при америшите.За безопастността на органите на реда и военните там в такива заведения и магазини им е забранено да влизат .И ай са ги гепали, отиват на военен съд моментално. ;)


:lol:
Това, което предлагаш Клиърли, първо е нарушение на конституционните ми права, като български гражданин и второ - как ще защитавам и осигурявам безопастността на гражданите, в качеството ми на полицай, ако не мога да сторя това за своята собствена безопастност и то на обществено място /кръчма, па макар и тузарска/?! ;)

Лорд айде почна да ми вадиш от девет кладенеца вода само и само да не взаимстваме нещо което при америшите от години се прилага.Не е проблем Конституцията ни ,защото с това мнозинство винаги могат да я променят ако искат .И понеже явно не си в час за какво иде реч, простичко ще ти го обясня.В САЩ в списъци се вкарват и описват проблемните магазини и заведения т.н Off Limits List /пример за военните http://www.stewart.army.mil/des/AFDCB.asp / ,които всеки месец се актуализира Ако попаднеш там и те хванат както и по горе писах, проблема си е на тоя който го е посетил и отива моментално на военен съд .Същите може само по служба да се посещават .Eдва когато дадено заведение или магазин го извадят от списъка - тогава вече никой не ги спира да го посещават.Това се прави за сигурността им .
Аватар
clearly
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 715
Регистриран на: 01 Яну 2012, 19:08

Re: Ежедневните нападения и Обиди срещу служители-МВР.

Мнениеот kkarakashev » 11 Мар 2012, 10:40

Почина пребитият пред Народното събрание полицай

Почина полицаят Цветан Младенов. Той беше брутално пребит на излизане от нощно заведение в района на Народното събрание в нощта на 3 март.
По време на инцидента 42-годишният полицай бил в отпуск. Докато бил в заведението, между него и друг посетител възникнал конфликт, който по-късно прераснал в побой. Малко след инцидента от МВР съобщиха, че извършителят е задържан. Той е 31-годишният Цветан Петров от пловдивското село Куртово Конаре, известен на органите на реда с хулигански прояви.

“Имахме сблъсък с полицая Цветан Младенов след футболен мач в София, аз бях в агитка. Затова го мразя и с побоя исках да му отмъстя”, призна наскоро убиецът. /БЛИЦ
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://www.vbox7.com/play:46376107dc - Химн на гр.Пловдив
Аватар
kkarakashev
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 10 Юли 2010, 15:32
Местоположение: Пловдив

Re: Ежедневните нападения и Обиди срещу служители-МВР.

Мнениеот Lord » 11 Мар 2012, 15:24

clearly написа:Лорд айде почна да ми вадиш от девет кладенеца вода само и само да не взаимстваме нещо което при америшите от години се прилага.Не е проблем Конституцията ни ,защото с това мнозинство винаги могат да я променят ако искат .И понеже явно не си в час за какво иде реч, простичко ще ти го обясня.В САЩ в списъци се вкарват и описват проблемните магазини и заведения т.н Off Limits List /пример за военните http://www.stewart.army.mil/des/AFDCB.asp / ,които всеки месец се актуализира Ако попаднеш там и те хванат както и по горе писах, проблема си е на тоя който го е посетил и отива моментално на военен съд .Същите може само по служба да се посещават .Eдва когато дадено заведение или магазин го извадят от списъка - тогава вече никой не ги спира да го посещават.Това се прави за сигурността им .


Драга clearly, хич не се и опитвам да те поя с кладенчова вода. Не знам как е при "америшите", пък не ме и вълнува.
Знам как е при нас. Щом едно заведение, магазин или каквото и да е се квалифицира /идентифицира/, като проблемен обект - първото нещо е да се набележат мерки за разрешаване на проблема. Вместо да се изолират от там полицаите - обратното, насищаме с полицаи, проверки по линия на ЧОД или евентуално звено за самоохрана, проверки по икономическа линия, разпореждане за въвеждане на видеонаблюдение в и около обекта, административно-наказателна работа в и около обекта. Защото не е нормално да знаеш, че "обект" е проблемен и да изтеглиш полицаи, пожарникари и военни, макар и в свободното им време, а да оставиш обикновените данъкоплатци да продължат да са там в положение на риск!
Всъщност затова и всяко подразделение на МВР изготвя и отчита стратегия на риска - Рисковете се предвиждат, идентифицират, степенуват и набелязват мероприятия при евентуално настъпване на събитието. Т.е. нормално е проблемите да се констатират, извеждат и отстраняват, а не да си играем на щрауси на плажа.
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

за честта и достойнството на един полицай

Мнениеот clearly » 12 Мар 2012, 21:55

Тук ще сложа една новина защото ваш колега се е наел и е осъдил прокуратурата на 4000 лева за морални вреди причинени нему
12 март 2012 15:38
Русенският районен съд реши Прокуратурата на България да плати 4000 лева за причинени неимуществени щети на полицай от групата за опазване на обществения ред при Първо РПУ в Русе. Това съобщиха от Съдебната палата в крайдунавския град.

Полицаят поискал обезщетение в размер на 10 000 лева за претърпени неимуществени вреди за периода от 23 януари до 10 октомври 2008 г., изразяващи се в постоянно напрежение и стрес, притеснение от евентуално дисциплинарно уволнение, уронване на авторитета му пред колегите му, в резултат от повдигнато му обвинение за нанасяне на телесна повреда при арест през 2005 година. Случаят приключил на 10 октомври 2008 г. с оправдателна присъда от Военноапелативния съд във Варна.

По време на делото в Русенския районен съд свидетели са заявили, че полицаят бил под много сериозно напрежение. Чувствал несигурност при извършване на служебните си задължения и страх да не загуби работата си, станал избухлив и раздразнителен, загубил и авторитет пред колегите си. Мъжът често започнал да ходи и на лекар, тъй като бил хипертоник.

Русенският районен съд отхвърли иска на полицая за 10 000 лева, но осъди Прокуратурата на България да му плати сумата 4000 лева, представляваща обезщетение за причинени неимуществени вреди, които са следствие от неоснователно повдигнато обвинение.

Решението може да се обжалва в двуседмичен срок пред Окръжния съд в Русе.
http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=868784
.........................

Браво !!!!!.Дали има и други такива дела или това е първото от такъв характер ?Лошото е ,че преките виновници няма да се бръкнат в джобовете си, а пак ние данъкоплатците ще плащаме.И е крайно време отговорността да е лична.
Аватар
clearly
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 715
Регистриран на: 01 Яну 2012, 19:08

Re: за честта и достойнството на един полицай

Мнениеот clearly » 15 Мар 2012, 13:28

Пловдивски полицай осъди прокуратурата за 15 000 лева

Пловдивски полицай Иван Илиев осъди прокуратурата за 15 000 лева, след като успя да докаже по съдебен път, че е напълно невинен по отправените му обвинения в блудство. Парите са част от компенсацията, които служителят от IV РПУ в Пловдив трябва да получи за преживения стрес, притеснение и неудобство от това, че срещу него се е водило наказателно http://plovdiv.dir.bg/news.php?id=10740649
Браво и на тоя полицай ,че се е наел да си защити достойнството.Браво и на СД на СФСМВР към същото РУП които са го подпомогнали както с финансово така и с осигуряването на адвокатската защита по делото.
Аватар
clearly
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 715
Регистриран на: 01 Яну 2012, 19:08

ПредишнаСледваща

Назад към Полицията в България

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта