Ежедневните нападения и Обиди срещу служители-МВР.

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Ежедневните нападения и Обиди срещу служители-МВР.

Мнениеот BARETATA » 04 Яну 2010, 23:03

Тук искам да попитам "Болното" ни Общество,така ли мислят да си отстояват интересът,да желаят да имат силна Полиция и като цяло МВР.Това ли е решението? Отговарям - Не сте познали - Всички ще бъдете Наказани,съгласно Законите в РБ.Целта на темата не е само информативна,а и такава,че колко от нас са били нападнати или най-малко с отправени обиди и заплахи.Отговорът е ясен - Всичките.Но все пак...
Благодаря,предварително.Не трябва да се прави разлика и вземане на отношение или извършено нападение от Бъглари,Роми,Цигани,Турци,Власи,Помаци.Не - щом живеете в България - Аз - и всички колеги тук Браним и пазим - ЗА ЧЕСТТА НА ОБЩЕСТВОТО,ЗА МОРАЛА,ЗА ПРИНЦИПА,ЗА НЕТЪРПИМОСТТА КЪМ ПОРУГАВАНЕТО НА ЛИЧНОСТТА,ЗА ИДЕЯТА,ЗА ПОБЕДАТА,ЗА ЖИВОТА... :idea:


Изображение
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Ежедневните нападения и Обиди срещу служители-МВР.

Мнениеот Lord » 05 Яну 2010, 21:23

BARETATA написа:Тук искам да попитам "Болното" ни Общество,така ли мислят да си отстояват интересът,да желаят да имат силна Полиция и като цяло МВР.Това ли е решението? Отговарям - Не сте познали - Всички ще бъдете Наказани,съгласно Законите в РБ.


Ще изкажа [b]лично мнение:

КОЛЕГА, МИСЛЯ ЧЕ НЕ СИ ПРАВ!

Обществото не е виновно, не е възможно, просто! Обществото са нашите роднини, приятели, съседи, познати и непознати, всички те са това, което ги принуждават да бъдат отношенията, определени от политиците. Те /политиците/ са кормчиите, задаващи курса на движение на държавата! Обществото не е виновно за този курс, напротив, много е вероятно да е потърпевшо.

Твоето мнение ми напомня стария виц: Висш полицейски служител гледа през прозореца към площада отпред и си мисли: "Егати, колко много хора не са в затвора!"

BARETATA, не мисля че ни е нужна "силна полиция", мисля че е нужна работаща полиция.

Колега, обществото ще защитава интереса ни, когато покажем, че сме заслужили това. А, ние не сме. Длъжник сме /служителите на МВР/ на обществото, когато покажем, че умеем да си вършим работата, професионално, в рамките на закона и наистина твърдо, в най-кратки срокове, едва тогава може да очакваме подкрепа от средностатистическия гражданин на страната, т.е. от обществото! ;)
Така мисля!
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Ежедневните нападения и Обиди срещу служители-МВР.

Мнениеот PAOLON » 05 Яну 2010, 21:25

Lord написа:в най-кратки срокове
Това,май не зависи само от нас.Нали знаеш колко е дълъг пътя от извършване на престъплението,залавяне на извършителя и отиване на съд и издаване на присъда .Нашият път колкото и дълъг да е, винаги го минаваме най-бързо.
Някои хора са като 1 стотинка. Двулицеви са и не струват нищо.
PAOLON
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 522
Регистриран на: 24 Авг 2009, 20:17

Re: Ежедневните нападения и Обиди срещу служители-МВР.

Мнениеот Lord » 05 Яну 2010, 21:37

Знам какво имаш предвид PAOLON, но и ти знаеш аз какво имам предвид. Нека ние правим нещата както трябва, въпреки всичко, а не да не ги правим, поради всичко и да очакваме разбиране и подкрепа. Просто е!
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Ежедневните нападения и Обиди срещу служители-МВР.

Мнениеот BARETATA » 05 Яну 2010, 21:45

Въпреки всичко да допуснал съм грешка като съм сложил всички под един знаменател,но така го направих само за тези ,които прекаляват и не си знаят границата.Не съм искал да обидя нормалните и "истински" граждани.Сега не съм съгласен с всичко ,което казваш Lord.Не може с лека ръка да оставим нападеният над Служители на МВР.На нова година,благодарение на Работещата полиция,а не на Силовата,предотварихме нещо ,което можеше да стане Кървава Баня.Да понякога съм доста краен,но мисля че знаеш нетърпимостта ми и честта за служба в системата на МВР.НЕ ДОПУСКАМ НАПАДЕНИЕ,ОБИДА И КАКВОТО И ДА Е СРЕЩУ ВСИЧКИ НАС.НЕ ВСИЧКО Е СИЛА,ВСИЧКО Е РАМКИТЕ НА ЗАКОНА РАЗБИРА СЕ.Но работещата Полиция или цялото МВР,не трябва да допуска смачкването на именно ЧОВЕКЪТ НА ЗАКОНА.
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Ежедневните нападения и Обиди срещу служители-МВР.

Мнениеот Lord » 05 Яну 2010, 21:50

:D Май говорим за едно и също, BARETATA, но на различен език... ;) :D
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Ежедневните нападения и Обиди срещу служители-МВР.

Мнениеот BARETATA » 05 Яну 2010, 21:51

И аз мисля така брат,но все пак някой път в различните езици излиза най-здравата Задруга.Прав ли съм ?
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Ежедневните нападения и Обиди срещу служители-МВР.

Мнениеот Куче » 05 Яну 2010, 22:15

Лорд е прав че обществото са нашите близки , съседи , познати и непознати. Но е крайно време в тая държава да има и едни нормални закони....казвам НОРМАЛНИ!!! Съгласен съм че полицай направил ...грешка да се наказва , но и гражданин нападнал полицай да се наказва така както е в "белите" държави. Щом нападаш полицай...значи нападаш държавата , та нали сме държавни служители ..... или се водим такива май само на книга а?. Пример: гражданин играл два юмрука , счупен нос и разскъсана вежда на пътен полицай и на всичкото отгоре му скъсал пагоните......наказан с тежкото наказание ......ПРОБАЦИЯ :roll: :roll: Да ви кажа ли какво ще стане с тоя гражданин в САЩ...или айде от мен да мине примерно в Турция.........тоя повече няма да е гражданин :evil:
Ние всичките служим на обществото , но и обществото трябва да знае за какво става на въпрос.
Винаги съм казвал ......нашата малка държава може да се оправи само за 24ч....само да има воля и единство в обществото 8-)
Аватар
Куче
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1175
Регистриран на: 18 Сеп 2009, 10:49

Re: Ежедневните нападения и Обиди срещу служители-МВР.

Мнениеот osata » 05 Яну 2010, 22:27

Е Куче... ама то какви присъди получават убийците, пък ти за един панталон ;) , ето примера с Боби Цанков - 2004 г. е освободен под гаранция от 25 000лв заради финансови измами, докато един друг човек, заплашвал го с убийство и разполагащ с мноооого пари е платил гаранция 1000лв ;) - колкото единия му обяд с антуража.
И сред нас има много отпадък, много..... за съжаление не само ниско по тревата, ами и по едни високи етажи... Скоро споменахте за Вежди Рашидов.. някой да знае какво се случи с полицая след срещата им..... освен че му обработиха главата в болница? Коя бариера на кой паркинг е вдигал след това?
И ще ни бият и ще ни..... да вземем да си признаем, че пред някои неща сме безсилни, а? Ама не да се ежим, а да се замислим.... сам полицай или двама пред уважаван бизнесмен и числената му охрана...на кой ще повярват? На този, звъннал по телефона на министъра ( директора, кмета и т.н. ) или на този докладвал по станцията?
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Ежедневните нападения и Обиди срещу служители-МВР.

Мнениеот BARETATA » 05 Яну 2010, 22:32

Много истини в твоите думи и заради тези някои неща ,които казваш постоянно бях по Военна Прокуратура и и къде ли не.Въпреки всичко няма да стане това,поне докато съм в МВР,аз и моя екип да ни газят и мачкат.Както казвам "За честта на Обществото,за Честта и Нашето Дойстонство,като хора на Закона".
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Следваща

Назад към Полицията в България

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 33 госта