СОБТ: БЪЛГАРСКИТЕ АНТИТЕРОРИСТИ

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: СОБТ: БЪЛГАРСКИТЕ АНТИТЕРОРИСТИ

Мнениеот Онзи » 02 Май 2018, 23:46

Заключителното интервю протича доста грубо и резервирано, поне при мен. Не знам на какво се дължи. Имам чисто минало, нямам никакви провинения, чувствам се грамотен и начетен човек, следящ актуалните теми и събития. Абе с една дума се смятам за доста буден и любознателен човек, който има мерак и хъс за работа, готов да се учи и попива от занаята. Но някак си не мога да го покажа. Прекалено съм сериозен пред комисията, не се притеснявам, говоря делово и формално ( все пак съм на интервю за работа.) Дали това, че съм прекалено сериозен отблъсква по някакъв начин? Обръщам се към вас, защото знам, че тук има хора с голям опит, и хора които са били част от конкурсна комисия.
Онзи
Нов
Нов
 
Мнения: 7
Регистриран на: 02 Май 2018, 07:19

Re: СОБТ: БЪЛГАРСКИТЕ АНТИТЕРОРИСТИ

Мнениеот dakota_ » 03 Май 2018, 16:07

Онзи написа:Заключителното интервю протича доста грубо и резервирано, поне при мен. Не знам на какво се дължи.


Така написано само врачка може да ти отговори.
Разкажи как протече при теб заключителното интервю.
Започни от самото начало, в какво се състоеше грубото отношение, в какво се изразяваше резервираността на комисията към теб.
Питам не за друго, а да може да ти се помогне и да се прецени дали става дума за грубо отношение и резервираност, или става дума за криворазбрани очаквания на кандидата за полицай към комисията.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: СОБТ: БЪЛГАРСКИТЕ АНТИТЕРОРИСТИ

Мнениеот Онзи » 03 Май 2018, 17:56

Да започнем с кратка автобиография :D
Казвам се Иван на 26 години. Роден и отраснал в град Казанлък. Казано накратко, животът ми е преминал в учене и бачкане. Почувствах се готов ( придобил някакъв скромен житейски опит и оформена личност) и реших да кандидатсвам в МВР.
Преминах конкурсната процедура, но с една въпросителна, а тя беше на т.нар. психо. Теста мина нормално, позипотихме се на 1000 въпроса и получих "преминал елиминаторния праг". Дойде време за беседата (ей тука се оаках)
В желанието си разговорът да мине така, че да "блесна", си вкарах готин автогол. Говорих прекалено много, споделях доста лични неща с цел да се харесам, да покажа, че няма какво да крия и да изляза супер готин ( пълен нарцис!). Осъзнах грешките си, но вече беше късно. Получих скромните 8 точки, но пък имах 30 на физическия. Така стигнах и до ЗИ, с грешки, но пък осъзнати. На ЗИ се явих добре облечен и спокоен. Първият въпрос беше от директора - " как и с какви мотиви се насочи към мвр."
Докато шофирах към Дирекцията си подготвих една мотивационна реч, която по-късно беше квалифицирана като "заучени фразички". Може и да е така, но беше моя и искрена. Директорът ми се изсмя в лицето, като леко се врътна със стола. Останалите въпроси бяха формалност - просто да запълним времето. Получих 0,33 точки. Смятам, че решението беше взето от психолога. Това естествено е просто мое мнение и тук ще се допитам до Вас, комисията толкова много ли разчита на психолога?

Второто ми кандидатсване беше във Варна. Признах резултата от психото :D Първият въпрос на ЗИ беше - "ти доволен ли си от резултата ти на психо?" Отговарям НЕ..
"Защо тогава не се яви пак и да получиш по-добър резултат, това за мен е липса на мотивация!"
Така и не бях попитан за такава. Решението отново беше взето бързо. След няколко бързи въпроса (отново формалност) ми казаха, че нямат повече въпроси. Но тогава ме изненада един член на комисията, който каза: "колеги аз имам въпроси". Това беше като лъч светлина :D На фона на цялата обстановка с "претупването", един човек все пак му бях интересен и искаше да ме поразпита. С охота отговарях на въпросите му. Някрая излязох доволен, че поне 1 човек ми е обърнал внимание. Получих 6 точки, които ми стигаха да спечеля конкурса, но получих 0 точки на една от областите :D и отпаднах :) Отново си мисля, че интервюто ми беше решено от психото.
Сега съм на нов конкурс, но този път реших да се явя отново на психо. Преминах първата част и утре ми е беседата.

Благодаря за отделеното време!
Онзи
Нов
Нов
 
Мнения: 7
Регистриран на: 02 Май 2018, 07:19

Re: СОБТ: БЪЛГАРСКИТЕ АНТИТЕРОРИСТИ

Мнениеот dakota_ » 03 Май 2018, 22:43

Ванка, да ти се чуди човек наистина за какво ти е да ставаш полицай? От Казанлък да кандидатстваш във Варна, да живееш на квартира с полицейска заплата... как ще свържеш двата края?
Всъщност ти така и не каза каква ти е мотивацията за полицейска служба?
Правилното те е попитал Директора за мотивацията и правилно се е изсмял, защото явно веднага си попаднал в графата "нереалистична мотивация" 8-) и те отсвирват. Психолога ти изготвя психопрофила на полицай.
В момента мотивацията за полицейска служба е сигурната държавна работа и добрият социалният пакет, който предлага МВР!
За друго не се сещам какво може да мотивира човек, който не е успял да се реализира в цивилният живот и се е обърнал към МВР.
Преди години като започнах служба знаех, че служа на държавата, усещах здравият гръб на държавата и се чувствах сигурен в действията си. Ти си по-малък от децата ми и не знаеш, но преди години имаше много сплотени колективи, нещо много важно, което сега няма и никога няма да има. Имаше чест, достойнство, морал... това сега го няма.
Кажи честно, каква е към момента твоята мотивация за полицейска служба?
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: СОБТ: БЪЛГАРСКИТЕ АНТИТЕРОРИСТИ

Мнениеот Онзи » 04 Май 2018, 07:32

Пиша това и отивам на психолог :D
На въпроса, защо съм във Варна... ами любов :D Тук съм учил и приятелката ми реши да учи тук. И аз нали съм лоялен към любовта, реших да се опитаме да създадем нещо двамата :) Вече почти година се справяме.
Ще оставя клишето детска мечта (въпреки че е факт за мен).
За мен въпросът мотивация е малко неточен. Аз не съм служител, за да знам какво ме мотивира или демотивира. Затова ще кажа какво ме е насочило към професията.
Насочила ме е средата,в която съм отраснал, възпитанието, което ми е дадено и нещата в които вярвам. Ти спомена за чест, достойнство, морал. Именно тези неща съм изтъквал досега в конкурсите и съм получавал само несериозно отношение. Аз съм такъв, в това вярвам и ако кажа, че кандидатствам за заплата и порциони, то значи трябва да излъжа. Факт е, че ме блазни 1-вата категория труд, но то е един бонус към това, което искам да правя, професията за която мисля и искам да се посветя на нея, ей така, заради романтиката. Реализация съм имал, бил съм управител, взимал съм добри пари, повече отколкото един полицай, и пак усещах, че това не е за мен, не е това, в което искам да се развивам и да посветя времето, нервите си и т.н. С една дума имам чисти мотиви, но как да им покажа? Как да се върнат достойнство, морал и тези всички качества, които трябва да притежава един полицай, като хора с подобна нагласа не биват допускани да служат...
Онзи
Нов
Нов
 
Мнения: 7
Регистриран на: 02 Май 2018, 07:19

Re: СОБТ: БЪЛГАРСКИТЕ АНТИТЕРОРИСТИ

Мнениеот dakota_ » 06 Май 2018, 20:39

Онзи написа:Ти спомена за чест, достойнство, морал. Именно тези неща съм изтъквал досега в конкурсите и съм получавал само несериозно отношение. Аз съм такъв, в това вярвам и ако кажа, че кандидатствам за заплата и порциони, то значи трябва да излъжа. Факт е, че ме блазни 1-вата категория труд, но то е един бонус към това, което искам да правя, професията за която мисля и искам да се посветя на нея, ей така, заради романтиката. ....С една дума имам чисти мотиви, но как да им покажа? Как да се върнат достойнство, морал и тези всички качества, които трябва да притежава един полицай, като хора с подобна нагласа не биват допускани да служат...


Кажи какво стана на "психото".

Как няма да ти се изсмеят като такива понятия в момента има само в тълковният речник ;)
Не четеш ли какво пише примерно за Н-к на РУ, който изнудвал граждани за пари и то забележи в съучастие с подчинени... поне да е действал самостоятелно... какъв морал, каква чест... тия понятия ги имаше по време на НМ и малко след това, докато "демократите" не разрушиха държавата и колективите...
Чисти мотиви щеше да има, ако не беше споменал първата категория труд :) сега върви обяснявай, че ти се работи, а гледаш да се пенсионираш първа категория труд и сигурно би искал да останеш и след пенсиониране на работа, да получаваш пенсия и заплата ;)
Желая ти успех на конкурса и ще се радвам да влезеш в строя, а колко ще останеш и каква ще ти е мотивацията за работа, ще пишеш като изкараш първите зимни дежурства :)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: СОБТ: БЪЛГАРСКИТЕ АНТИТЕРОРИСТИ

Мнениеот dsuzunov » 07 Май 2018, 10:00

"Полковник", в написаното се забелязват тъжни нотки...
Не трябва от мен да прозвучи, ама, хайде да не се предаваме още а?
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: СОБТ: БЪЛГАРСКИТЕ АНТИТЕРОРИСТИ

Мнениеот Онзи » 07 Май 2018, 11:24

Психолога ме позна :D Каза ми, че много често когато някой е толкова "навит" като мен и има романтичните представи за професията, не може да понесе разочарованието после.
За първата категория труд... Нямам намерение да работя след пенсия. Всъщност си представях как съм на някой язовир и ловя риба :D
Благодаря много за помощта! Дано този път отида на ЗИ здраво стъпил на земята :D
Онзи
Нов
Нов
 
Мнения: 7
Регистриран на: 02 Май 2018, 07:19

Re: СОБТ: БЪЛГАРСКИТЕ АНТИТЕРОРИСТИ

Мнениеот dakota_ » 07 Май 2018, 23:02

dsuzunov написа:"Полковник", в написаното се забелязват тъжни нотки...
Не трябва от мен да прозвучи, ама, хайде да не се предаваме още а?


Мите, става все по-трудно... няма да се предаваме, но зора е голям.
Причернява ми пред очите като чуя новина, че са задържали полицейски началник за нерегламентирани връзки с телефонни измамници, задържали полицейски началник в едно с негов подчинен за изнудване...и т.н, и това в рамките на няколко месеца...
Това нещо всичкото излиза по медиите и разкатава мамата на колегите, които трябва да работят с КК, да събират информация и да искаме резултати от тях... Нещата не са за публичен форум, но в такава ситуация човек не знае на кой да вярва... и не смея повече да навлизам в детайли... Ние с теб поне помним и хубаво и лошо и може да сравняваме, но тези като Ванката, който иска да става полицай не знам какво ги чака, дано да съм лош пророк.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: СОБТ: БЪЛГАРСКИТЕ АНТИТЕРОРИСТИ

Мнениеот dsuzunov » 09 Май 2018, 09:19

Много е тънка границата между службата и престъплението. Нима, един добър оперативен от КП, не може да организира и извърши "перфектното" престъпление? Или, колега от ИП, който за отрицателно време да спретне някое крупно присвояване? А аз и колегите експерти? За нас няма тайници в помещенията и ние знаем къде и какво може да се скрие. Ние няма да оставим нищо от нас, а това, което все пак остане, така ще бъде "заметено", че и Еркюл Поаро с неговите "малки сиви клетчици" ще отбележи неуспех в разследването.
Освен повсеместната неграмотност, която ни залива, забелязвам пълна безотговорност, липса на достойнство и опити за "скатаване" от конфликтните ситуации.
Мъка, мъка...
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

ПредишнаСледваща

Назад към Полицията в България

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта