СОБТ: БЪЛГАРСКИТЕ АНТИТЕРОРИСТИ

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: СОБТ: БЪЛГАРСКИТЕ АНТИТЕРОРИСТИ

Мнениеот psychooo » 13 Яну 2012, 01:06

Трябват ти Сила,Бързина и Интелект ! Нямаш ли ги .. не си за СОБТ . Лесно се намират хора минаващи през стени ...
psychooo
Нов
Нов
 
Мнения: 27
Регистриран на: 27 Юли 2010, 14:20

Re: СОБТ: БЪЛГАРСКИТЕ АНТИТЕРОРИСТИ

Мнениеот Sashin » 16 Яну 2012, 01:46

Здравейте.Аз подобно на angelov съм на 17 години и имам огромно желание да служа в СОБТ от доста време. Искам да ви попитам за да постъпиш на служба какво се иска: Да се над 18 или да имаш средно образование или и да имаш средното образование и 1 година служба в МВР. Аз доколкото бях разбрал последният обявен конкурс беше и за хора неслужещи в системата на МВР или съм в грешка, а и в книгата "Командосите от СОБТ" не е спомената задължителната преди това служба. Нещо бъркам и ще съм ви благодарен ако ми обясните как точно е и тоест колко най-млад може да си и да влезеш в СОБТ.
Sashin
Нов
Нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: 06 Ное 2011, 16:35

Re: СОБТ: БЪЛГАРСКИТЕ АНТИТЕРОРИСТИ

Мнениеот BARETATA » 16 Яну 2012, 15:37

Sashin,добре дошъл . Обаче , ми омръзна да повтарям едно и също , затова когато имаш време,прочети цялта Тема и ще намериш отговор на всички твои въпроси . Благодаря и до нови срещи.
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: СОБТ: БЪЛГАРСКИТЕ АНТИТЕРОРИСТИ

Мнениеот KVD1 » 04 Фев 2012, 22:14

Нека все пак да отговорим и да проявим търпение към младежите които харесват нашата професия. Последните конкурси се организират само за служители на МВР-независимо от стажа. Последният постъпил е директно след завършване на школата за постъпване в МВР. За съжаление е в сила забраната за организиране на външни конкурси. Всяка последна седмица от месеца-четвъртък и петък, ще се изпитват кандидати от МВР, кат.Е. Ако обаче продължи тенденцията на липса на подготвени кандидати, вероятно ще бъде организиран и конкурс за първоначално постъпване. Та тава е което е известно към настоящият момент. Желая здраве и успех в подготовката.
KVD1
Нов
Нов
 
Мнения: 12
Регистриран на: 01 Май 2011, 21:43

Re: СОБТ: БЪЛГАРСКИТЕ АНТИТЕРОРИСТИ

Мнениеот osata » 06 Фев 2012, 20:59

KVD1 написа:Нека все пак да отговорим и да проявим търпение към младежите които харесват нашата професия. Последните конкурси се организират само за служители на МВР-независимо от стажа. Последният постъпил е директно след завършване на школата за постъпване в МВР. За съжаление е в сила забраната за организиране на външни конкурси. Всяка последна седмица от месеца-четвъртък и петък, ще се изпитват кандидати от МВР, кат.Е. Ако обаче продължи тенденцията на липса на подготвени кандидати, вероятно ще бъде организиран и конкурс за първоначално постъпване. Та тава е което е известно към настоящият момент. Желая здраве и успех в подготовката.


До там ли я докарахме, да няма подходящи кадри за отряда.
Да се смееш ли, да плачещ ли.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: СОБТ: БЪЛГАРСКИТЕ АНТИТЕРОРИСТИ

Мнениеот BARETATA » 06 Фев 2012, 21:00

osata написа:
KVD1 написа:Нека все пак да отговорим и да проявим търпение към младежите които харесват нашата професия. Последните конкурси се организират само за служители на МВР-независимо от стажа. Последният постъпил е директно след завършване на школата за постъпване в МВР. За съжаление е в сила забраната за организиране на външни конкурси. Всяка последна седмица от месеца-четвъртък и петък, ще се изпитват кандидати от МВР, кат.Е. Ако обаче продължи тенденцията на липса на подготвени кандидати, вероятно ще бъде организиран и конкурс за първоначално постъпване. Та тава е което е известно към настоящият момент. Желая здраве и успех в подготовката.


До там ли я докарахме, да няма подходящи кадри за отряда.
Да се смееш ли, да плачещ ли.


Не е точно така,просто някои колеги , не ги устройва там ... На лични някой път може да ти кажа ако имаш интерес.
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: СОБТ: БЪЛГАРСКИТЕ АНТИТЕРОРИСТИ

Мнениеот Lord » 06 Фев 2012, 21:42

Напълно споделям мнението на KVD1 и то не само за отряда, а за навсякъде. Имаме живи примери как колеги завършили АМВР, редовно обучение се справят доста по-зле от други, завършили ВИФ, ядрена физика или учител по трудово. И за жалост, те не са изключение, а обратното. Работата в МВР е много специфична и наистина е важно да се познава перфектно теорията /нормативната база/, но далеч по-важно е според мен да притежаваш хъса за работа. Имаш ли хъса, не се ли приемаш, като обикновен държавен чиновник - винаги ще намериш време да си достатъчно запознат и с нормативната уредба.

Затова одобрявам да има равни условия и за СОБТ, както за външни, така и за действащи, и както се казва нека най-добрият победи! ;)
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: СОБТ: БЪЛГАРСКИТЕ АНТИТЕРОРИСТИ

Мнениеот BARETATA » 06 Фев 2012, 23:26

Lord , сигурно знаеш ,че преди доста години се взимаха и външни , но това беше до 2006 , когато влязоха конкурсите . Въпрос на кадрова политика.
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: СОБТ: БЪЛГАРСКИТЕ АНТИТЕРОРИСТИ

Мнениеот MihailYanev » 08 Фев 2012, 13:43

В крайна сметка каква заплата взима един служител на СОБТ ?
MihailYanev
Нов
Нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 08 Фев 2012, 13:41

Re: СОБТ: БЪЛГАРСКИТЕ АНТИТЕРОРИСТИ

Мнениеот Lord » 08 Фев 2012, 20:43

MihailYanev написа:В крайна сметка каква заплата взима един служител на СОБТ ?


Въпросът е безсмислен или по-точно клюкарско-махленски. Мъжете кандидатстващи за там не се интересуват от това!
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

ПредишнаСледваща

Назад към Полицията в България

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта