СОБТ: БЪЛГАРСКИТЕ АНТИТЕРОРИСТИ

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: СОБТ: БЪЛГАРСКИТЕ АНТИТЕРОРИСТИ

Мнениеот DANI_09 » 05 Юли 2012, 11:30

BARETATA написа:
DANI_09 написа:
Atanasov написа:Привет ! имам едно питане отностно СОБТ ,бивш легионер съм на 22 години наскоро изпълних 5 годишния си контракт бих ли могъл да кандидатствам за отряда ,след като не съм в системата на МВР ? ;)

В СОБТ може да служиш след 8 години в МВР!


Пълни глупости са това DANI_09, засега в СОБТ, се приемат само действащи служители на МВР . Минимум една година ти трябва,за да кандидатсваш, защото в нея влиза и школата за първоначална полицейска подготовка.Atanasov,следи сайта на СОБТ и ако има външен конкурс някога,дествай.

По грешка съм натиснал 8, годините са 2.
Автомобила ти е роб, не ти на него!
DANI_09
Полицай
Полицай
 
Мнения: 143
Регистриран на: 13 Мар 2011, 13:34
Местоположение: ПЛАНЕТАТА ЗЕМЯ

Re: СОБТ: БЪЛГАРСКИТЕ АНТИТЕРОРИСТИ

Мнениеот KVD1 » 07 Авг 2012, 07:11

Здравейте! След като преди месеци от СОБТ избраха новото си въоръжение и оборудване, карабината която ще замени вече поостарялият Калашников вече е доставена - PWS MK114 Rifle, 7.62x39 Съвсем нова разработка в комплект с множество аксесоари-доста модерна играчка. На въоръжение са приети и т.н.конвертори за пистолет Глог. Подменя се и почти изцяло защитното оборудване. Жилетката е разработена изцяло от служители на поделението и е от модулен тип, като отпада необходимостта от използване на елек.... Хубави неща! Желая здраве и успех
KVD1
Нов
Нов
 
Мнения: 12
Регистриран на: 01 Май 2011, 21:43

Re: СОБТ: БЪЛГАРСКИТЕ АНТИТЕРОРИСТИ

Мнениеот osata » 07 Авг 2012, 15:11

Добре изглежда, ето малко снимки - http://www.google.bg/search?hl=bg&cp=15 ... tAb4g4HwBw
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: СОБТ: БЪЛГАРСКИТЕ АНТИТЕРОРИСТИ

Мнениеот Feiy » 07 Авг 2012, 17:07

Интересно би било да видим снимки на новото оръжие и снаряжение в ръцете на самите им ползватели от СОБТ.
Feiy
Нов
Нов
 
Мнения: 5
Регистриран на: 11 Окт 2010, 03:03

Re: СОБТ: БЪЛГАРСКИТЕ АНТИТЕРОРИСТИ

Мнениеот Lord » 18 Авг 2012, 19:51

KVD1 написа:Здравейте! С добра новина-СОБТ отново /след около 9 годишно прекъсване/ е включен в програмата на САЩ за развитие на антитерористичните подразделения. На 26.05., 24 служители заминават на едномесечен курс в база в Северна Каролина. Инстукторите са служители преминали през различни военни конфликти по света и като цяло очакванията за нивото на подготовка и качество на курса са високи.


KVD1, дайте малко снимков материал, освен ако не е свръхтопсекретно. ;)
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: СОБТ: БЪЛГАРСКИТЕ АНТИТЕРОРИСТИ

Мнениеот BARETATA » 05 Сеп 2012, 21:49

СОБТ,получи нова бронирана техника и висококачествени униформи
http://press.mvr.bg/NEWS/news120905_06.htm
Изображение
Изображение
Изображение
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: СОБТ: БЪЛГАРСКИТЕ АНТИТЕРОРИСТИ

Мнениеот thgm_88 » 21 Яну 2013, 08:44

Не знам дали съм уцелил темата, но видях СОБТ в новия епизод на Под Прикритие с ново оръжие
Изображение
Прилича ми на m16/m4 или на модифициран калашник, някои има ли идея какво е?
thgm_88
Нов
Нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: 13 Дек 2012, 12:44

Re: СОБТ: БЪЛГАРСКИТЕ АНТИТЕРОРИСТИ

Мнениеот Lord » 22 Яну 2013, 21:00

thgm_88 написа:
Прилича ми на m16/m4 или на модифициран калашник, някои има ли идея какво е?

Отговора се намира в темата тук, прочети я по-внимателно!
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: СОБТ: БЪЛГАРСКИТЕ АНТИТЕРОРИСТИ

Мнениеот mikoyan » 23 Яну 2013, 08:54

Здравейте, бивши и настоящи служители на СОБТ. Това, което вършите е много мъжка професия, за жалост със заплащане не отговарящо на ежедневните рискове, които поемате.
Имам няколко въпроса към Вас.
1. Честито за новото оборудване и новите оръжия. Как ви се струват PWS MK114 Rifle? Разчетох се из нета за тях и ги определят като едни от най-добрите варианти на AR-15, много надеждни и точно. Как са в сравнение с старите пушкала?
2. Виждам, че сте си харесали "големият" калибър 7,62х39. Когато обмисляхте какво да закупите, обръщали ли сте внимание на оръжия с калибър 6,8 Грендел например? И изобщо заглеждахте ли се по оръжия 5,45/5,65?
3. Доволни ли сте от участието си в "Под прикритие"? Забавно ли е да се занимавате с кино? За мен това е една прекрасна реклама на отряда, която показва много добре професионализма на служещите там и наистина се радвам, че от БНТ са решили да използват Вас, а не статисти. Наистина всеки път си личи, че баретите са истински хора, които се занимават с това.
mikoyan
Нов
Нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: 23 Яну 2013, 08:47

Re: СОБТ: БЪЛГАРСКИТЕ АНТИТЕРОРИСТИ

Мнениеот BARETATA » 24 Яну 2013, 20:38

Все ми се струва,че на тия въпроси , само Дирекция " Пресцентър и връзки с обществеността" ,може да ти даде отговор .Иначе, са поставени на място , благодаря !
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

ПредишнаСледваща

Назад към Полицията в България

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта

cron