СОБТ: БЪЛГАРСКИТЕ АНТИТЕРОРИСТИ

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: СОБТ: БЪЛГАРСКИТЕ АНТИТЕРОРИСТИ

Мнениеот KVD1 » 16 Мар 2012, 20:48

Здравейте. Психомоторният тест е действително едно от сериозните и съвсем не за подценяване изпитания. Статистиката е около 40 % неуспешни кандидатури. Оценяват се умение за работа под стрес, памет, физическа култура и хладнокръвие. Физическата подготовка е фактор, но не основен. Може би по-скоро спокойствие, изчистено съзнание и максимална концентрация. Успех и здраве на всички
KVD1
Нов
Нов
 
Мнения: 12
Регистриран на: 01 Май 2011, 21:43

Re: СОБТ: БЪЛГАРСКИТЕ АНТИТЕРОРИСТИ

Мнениеот Atanasov » 07 Апр 2012, 20:31

Привет ! имам едно питане отностно СОБТ ,бивш легионер съм на 22 години наскоро изпълних 5 годишния си контракт бих ли могъл да кандидатствам за отряда ,след като не съм в системата на МВР ? ;)
Atanasov
Нов
Нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 07 Апр 2012, 20:27

Re: СОБТ: БЪЛГАРСКИТЕ АНТИТЕРОРИСТИ

Мнениеот DANI_09 » 08 Апр 2012, 12:24

Atanasov написа:Привет ! имам едно питане отностно СОБТ ,бивш легионер съм на 22 години наскоро изпълних 5 годишния си контракт бих ли могъл да кандидатствам за отряда ,след като не съм в системата на МВР ? ;)

В СОБТ може да служиш след 8 години в МВР!
Автомобила ти е роб, не ти на него!
DANI_09
Полицай
Полицай
 
Мнения: 143
Регистриран на: 13 Мар 2011, 13:34
Местоположение: ПЛАНЕТАТА ЗЕМЯ

Re: СОБТ: БЪЛГАРСКИТЕ АНТИТЕРОРИСТИ

Мнениеот BARETATA » 08 Апр 2012, 14:26

DANI_09 написа:
Atanasov написа:Привет ! имам едно питане отностно СОБТ ,бивш легионер съм на 22 години наскоро изпълних 5 годишния си контракт бих ли могъл да кандидатствам за отряда ,след като не съм в системата на МВР ? ;)

В СОБТ може да служиш след 8 години в МВР!


Пълни глупости са това DANI_09, засега в СОБТ, се приемат само действащи служители на МВР . Минимум една година ти трябва,за да кандидатсваш, защото в нея влиза и школата за първоначална полицейска подготовка.Atanasov,следи сайта на СОБТ и ако има външен конкурс някога,дествай.
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: СОБТ: БЪЛГАРСКИТЕ АНТИТЕРОРИСТИ

Мнениеот BARETATA » 08 Апр 2012, 14:30

Atanasov , съветвам те преди да задаваш въпроса си , да разгледаш цялта Тема.И , интересно как като си на 22 , изпълни договор от 5 години , не знам.
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: СОБТ: БЪЛГАРСКИТЕ АНТИТЕРОРИСТИ

Мнениеот KVD1 » 08 Апр 2012, 19:51

Към момента единственият начин да се влезе в СОБТ е да подадете документи и участвате в какъвто и да е конкурс за първоначално назначаване в МВР - категория "Е" /с полицейски правомощия/. След успешно завършване на школата и съответното присъждане на категория-изпити в СОБТ и изчакване да се сформира екип от новоназначени, които да започнат заедно подготвителният три месечен курс в поделението. Следвай сърцето си и не се отказвай. Приеми административните трудности като част от изпитанието.
KVD1
Нов
Нов
 
Мнения: 12
Регистриран на: 01 Май 2011, 21:43

Re: СОБТ: БЪЛГАРСКИТЕ АНТИТЕРОРИСТИ

Мнениеот dsuzunov » 08 Апр 2012, 19:53

BARETATA написа:Atanasov , съветвам те преди да задаваш въпроса си , да разгледаш цялта Тема.И , интересно как като си на 22 , изпълни договор от 5 години , не знам.

Те, младите сега рано съзряват....щом за три-четири месеца деца се износват :lol:
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: СОБТ: БЪЛГАРСКИТЕ АНТИТЕРОРИСТИ

Мнениеот Atanasov » 16 Апр 2012, 20:10

17 + 5 = 22... Благодаря за съвета.
Atanasov
Нов
Нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 07 Апр 2012, 20:27

Re: СОБТ: БЪЛГАРСКИТЕ АНТИТЕРОРИСТИ

Мнениеот KVD1 » 25 Май 2012, 20:04

Здравейте! С добра новина-СОБТ отново /след около 9 годишно прекъсване/ е включен в програмата на САЩ за развитие на антитерористичните подразделения. На 26.05., 24 служители заминават на едномесечен курс в база в Северна Каролина. Инстукторите са служители преминали през различни военни конфликти по света и като цяло очакванията за нивото на подготовка и качество на курса са високи.
KVD1
Нов
Нов
 
Мнения: 12
Регистриран на: 01 Май 2011, 21:43

Re: СОБТ: БЪЛГАРСКИТЕ АНТИТЕРОРИСТИ

Мнениеот Lord » 26 Май 2012, 10:39

Поздравления, KVD1!

Ако не е нарушение, нека колегите когато се върнат да качат снимков материал. Ще ни бъде интересно.

Пожелания за успех в щатите.
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

ПредишнаСледваща

Назад към Полицията в България

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта