СОБТ: БЪЛГАРСКИТЕ АНТИТЕРОРИСТИ

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: СОБТ: БЪЛГАРСКИТЕ АНТИТЕРОРИСТИ

Мнениеот Lord » 18 Ное 2014, 22:18

nrg написа:Хаха така е, благодаря още веднъж за отговора, щом няма начин за календар ще си остана само с книгата. :D


Книгата си струва, а относно календара ще видим. Има и в електронен формат, може пък Дядо Коледа да ти го донесе, стига да има такъв тази година. ;)
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: СОБТ: БЪЛГАРСКИТЕ АНТИТЕРОРИСТИ

Мнениеот nrg » 18 Ное 2014, 22:30

Lord написа:
nrg написа:Хаха така е, благодаря още веднъж за отговора, щом няма начин за календар ще си остана само с книгата. :D


Книгата си струва, а относно календара ще видим. Има и в електронен формат, може пък Дядо Коледа да ти го донесе, стига да има такъв тази година. ;)



Ами дано да има Дядо Коледа, че да огрее слънце и на моята нива, както се казва :D . Електронния формат иначе също ме устройва. ;)
nrg
Нов
Нов
 
Мнения: 11
Регистриран на: 17 Юни 2014, 15:49

Re: СОБТ: БЪЛГАРСКИТЕ АНТИТЕРОРИСТИ

Мнениеот Lord » 11 Авг 2015, 14:58

Проект на стратегия за противодействие на радикализацията и тероризма


http://www.strategy.bg/PublicConsultati ... BG&Id=1771
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: СОБТ: БЪЛГАРСКИТЕ АНТИТЕРОРИСТИ

Мнениеот PDP_89 » 27 Яну 2016, 02:10

Здравейте! Наскоро станах полицай в ГДГП и много искам да опитам в СОБТ. Някой знае ли как да кандидатствам или най-добре да отида на портала пред поделението и да питам?
PDP_89
Нов
Нов
 
Мнения: 7
Регистриран на: 04 Юни 2014, 20:37

Re: СОБТ: БЪЛГАРСКИТЕ АНТИТЕРОРИСТИ

Мнениеот катюша » 27 Яну 2016, 17:44

PDP_89 написа:Здравейте! Наскоро станах полицай в ГДГП и много искам да опитам в СОБТ. Някой знае ли как да кандидатствам или най-добре да отида на портала пред поделението и да питам?


Направи една година като полицай и тогава опитвай, такива са изискванията за действащи служители.
След това трябва да следиш като се обяви конкурс за СОБТ да кандидатстваш. Като отидеш на портала на поделението може и толкова да не ти кажат :)
Аз пък гледам как да се махна от криминална и да се прехвърля в ГДГП, че ми писна от простотия и неуредици, но началника казва, че само през трупа му може да получа разрешение за преместване.
катюша
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 321
Регистриран на: 02 Мар 2014, 16:52

Re: СОБТ: БЪЛГАРСКИТЕ АНТИТЕРОРИСТИ

Мнениеот PDP_89 » 28 Яну 2016, 00:29

Мога да ти дам същия съвет катюша, като има вътрешни конкурси пускай документи и кой може да те спре. Иначе в гранична не е лоша службата, просто СОБТ си ми е мечта и искам да опитам.. В темата пишеше, че всеки последен четвъртък и петък от месеца има изпити за прием, това още ли важи или трябва да чакам конкурс?? (това за стажа сигурна ли си?)
PDP_89
Нов
Нов
 
Мнения: 7
Регистриран на: 04 Юни 2014, 20:37

Re: СОБТ: БЪЛГАРСКИТЕ АНТИТЕРОРИСТИ

Мнениеот MK114 » 08 Окт 2017, 01:51

Здравейте!

…виждам, че отдавна не е писано в темата, изчетох я с интерес, но не намирам отговор на някои въпроси.

Поздравления за страхотната тема, много харесвам и уважавам професията ви, обществото би трябвало да е доста по-признателно на хора като вас!

Скоро ще навърша 32г, когато беше време да избирам своя професионален път избрах друга (цивилна) сериозна и мъжка професия, макар че и като момче се увличах по оръжия и борба с престъпността, но времената и мисленето ми бяха други. В отлично здраве съм, спортувам и тренирам редовно от известно време. Макар че в момента съм далеч от покриване на нормативите за отряда, съм сигурен че с упорити тренировки ще ги покрия. Не се отказвам лесно от целите си. Боравя добре с късо и дълго оръжие. Имам силно желание да работя и да се развивам в тактическо звено. Завършил съм висше образование, ползвам много добре английски и съм добър в сегашната си професия, но имам идеали, ценности и желания, които не мога да упражнявам чрез нея. Искам да противодействам на престъпността.

Разбирам, че конкурсите за СОБТ са само вътрешни, обмислям да кандидатствам за ЗЖУ или ГДГП, и след време за СОБТ. Но малко ме притеснява възрастта ми.

Това е въпросът ми към вас – късно ли на 32г да кандидатствам в МВР със стремеж към СОБТ? Моля, бъдете обективни, дали с лично мнение или статистика. Ще съм благодарен да чуя мненията на BARETATA, Lord, osata, KVD1, dakota_ . Разбира се и на останалите ползватели на форума :)

Поздрави!
MK114
Нов
Нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: 07 Окт 2017, 23:33

Re: СОБТ: БЪЛГАРСКИТЕ АНТИТЕРОРИСТИ

Мнениеот dsuzunov » 08 Окт 2017, 10:04

На 32 не е късно за кандидатстване. Предела е 40г. Но ако сега кандидатстваш и след някоя година участваш в конкурс за СОБТ, няма ли да си напреднал с възрастта? Уменията за тази работа не се придобиват за една-две години. Да не се окаже, че на 50, когато ще се замисляш за други неща, усвоиш професията....хипотетично.
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: СОБТ: БЪЛГАРСКИТЕ АНТИТЕРОРИСТИ

Мнениеот dakota_ » 09 Окт 2017, 11:44

На 32 години си, завършил си висше образование, имаш добра професионална реализация, какво повече искаш от това?
Искаш да противодействаш на престъпността, имаш идеали, ценности и желания... това е като част от заключително интервю за полицай...
В МВР идеалите се сведоха до възраст за пенсиониране, проценти на прослужено време, отпуски и не на последно място заплатите. Към момента това са идеалите и стремежите на огромна част от служителите, които работят в МВР. Не тези, които кандидатстват за работа в МВР идеалите и стремежите са като твоите и в момента, в който станат действащи служители, идеалите се променят и още не започнал на работа почва да пита кога ще му увеличат заплатата... почва да се ослушва за преместване, ако е от друг град и да не изброявам...
Знаеш ли, че на някои идеалите се изпаряват още с падането на първият сняг... знаеш ли какво е нощем да си навън, да вие виелицата и да ти се налага да ходиш да се занимаваш с човешки боклуци... знаеш ли, че на новобранците още на първите дежурства им се изпаряват идеалите и дават мило и драго да са на топло до печката и почват да завиждат за климатиците и кабинетите на същите тези, на които на заключителното интервю са обяснявали за идеалите си и желанията си да противодействат на престъпността...
Спирам с писането, че стана дълго и се отклоних от темата... Съвета ми е щом си намерил своето място, добър си в професията си... и през ум да не ти минава за служба в МВР!
Желая ти успех в живота и професията!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: СОБТ: БЪЛГАРСКИТЕ АНТИТЕРОРИСТИ

Мнениеот osata » 10 Окт 2017, 19:00

Аз пък не разбирам, защо Дакота отказва един от най-ценните за МВР кандидати... определям го като такъв, защото напоследък се броят на пръсти кандидатите, които могат да напишат толкова дълги и смислени изречения в един абзац :) , да не говорим и за правилно поставените пунктуационни знаци.

Така или иначе, 99% от тези, които започват в МВР с идеята да станат барети, не успяват. Така че кандидатът ще е страхотен кадър за патрула. Малко може да му е трудно, но избута ли първите две години почти сигурно ще изкара до десетата и тогава ще напусне крайно разочарован за пропилените златни млади години в това министерство.
За много голямо съжаление положението в МВР е отчайващо в много отношения. А кадровият проблем ще става все по-голям. Най-лошото е, че това влияе на обществения живот, а още по-лошо е, че тези проблеми не са само в МВР, а навсякъде.
Успех, може пък догодина да се похвалиш във форума като служител в министерството. :)
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

ПредишнаСледваща

Назад към Полицията в България

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта