12.12.2009 ???

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: 12.12.2009 ???

Мнениеот Lord » 05 Дек 2009, 15:29

kapandura написа:Това се случи преди една година.
С кое от исканията на протестиращите МВР се съобрази?
Кой какво каза?
Всичко това преди година.
Прегледайте малко старите ленти.
Прегледайте и преценете кой какво каза и стои ли зад думите си днес.
........................................................................
........................................................................


Благодаря, kapandura, вярно е, че човешката памет е нетрайна. Благодарение на линковете си спомних толкова неща!
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: 12.12.2009 ???

Мнениеот SYNOPTIK » 09 Дек 2009, 09:24

Годишнина или Протест ?

Определено положението в МВР,като цяло,не се е подобрило,а даже напротив.
Но има някои разлики в нагласите през декември 2008 година и сега .
Тогава,така нареченият Мълчалив протест,бе породен от незавидното състояние в Министерството трупано с години,скандалите по високите етажи от февруари същата година,липсата на елементарни условия,от драстичната разлика в заплащането между МВР и други служби...
В същото време,открито ни бе заявявано и на нас,а и на цялото общество,че т.н."Финансова криза",ще подмине нашата страна,а в бюджета на страната имало огромен или поне достатъчен излишък...
Няма да коментирам,но всички се убедиха,какво е имало тогава или по-скоро,какво е нямало.
След изборите за Народно събрание през юни тази година,обаче се оказа че страната е влязла все пак в Икономическа криза,а бюджета е правен,явно само за шест месеца,а не за цялата 2009 година.
Ярко се откроиха проблемите във всички сфери на общественият живот.
Явно така ще бъде и през 2010 година,и ако някой си прави илюзии,че нещата видимо могат да се подобрят по-рано от средата на 2011 година,то това би било наивно.
Синдикатите излязоха с Декларация,че ще упражнят правото си на протестни действия,но няколко дена след това бе оповестено от единият от тях,че щял да застане "рамо до рамо с Вас".
С една дума,някой нещо организира,и те ще го подкрепят.
Но кой е този някой ? Не трябва ли,това да бъде именно този Синдикат ?
Или проблемите в самият него,не позволяват едно общо решение !?
В анкета,направена във форум в интернет,подкрепата за Протест е над 80 %,но ако се погледне в детайли,се вижда,че това са около 90 потребителя...
Видимо е,че нагласите не са за провеждане на Протест,а по-скоро за Годишнина,нали ?

Б.р. Мнението ми е на потребител и не ангажира официално сайта PoliceBG,неговите Модератори и регистрирани Потребители.
Ако изобщо не се движиш, оковите почти не се усещат.
Щастието е единственото нещо, което при делене се умножава.
Аватар
SYNOPTIK
PoliceBG
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 18 Авг 2009, 14:41
Местоположение: София Завинаги един от ВАС

Re: 12.12.2009 ???

Мнениеот SYNOPTIK » 11 Дек 2009, 16:16

Hammer написа:
Служители на МВР ще отбележат утре една година от полицейския протест

http://www.focus-news.net/?id=n1313790

"Затова на Националната конференция на синдиката на 19-ти декември ще обсъдим конкретна форма на ефективен протест..."
Darikwews.bg

А,това е нещо друго.
Значи на 12 декември,ще бъде отбелязана една година от полицейския протест,а на 19 декември СФСМВР,ще обсъди формата на ефективен протест.

Декларацията от 25 ноември беше подписана от още три Синдиката.
Ще е интересно и тяхното становище по въпросите...!

Колеги,нека всички заедно точно в 12,30 часа утре-12 декември,да пуснем SMS за децата на загиналите наши колеги !

Да помогнем на децата на загиналите наши колеги !
ПОКЛОН


"Когато тези деца усетят грижата за тях, един ден ще минат от страната на добрите и ще последват примера на бащите си, дали живота си за сигурността на обществото ни"
Комисар Милчо Енев-Началник на Охранителна полиция
Ако изобщо не се движиш, оковите почти не се усещат.
Щастието е единственото нещо, което при делене се умножава.
Аватар
SYNOPTIK
PoliceBG
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 18 Авг 2009, 14:41
Местоположение: София Завинаги един от ВАС

Re: 12.12.2009 ???

Мнениеот slaron » 11 Дек 2009, 17:02

Аз съм "ЗА"! Чудесна идея!
Няма бивши ченгета...
http://vbox7.com/play:2f27141b
Аватар
slaron
MASTER
 
Мнения: 2655
Регистриран на: 21 Авг 2009, 15:41
Местоположение: София

Re: 12.12.2009 ???

Мнениеот grazdanin » 11 Дек 2009, 17:29

Драги господа полицаи.Аз като гражданин съм потресен от част от миналогодишните ви простест.
Това униформени хора да протестират,да си свалят пагоните да ги хвърлят в ковчег е гавра с пагона.Правете каквото правите,но не униформени и не се гаврете с честа на пагона.
Голяма част от гражданите ви подкрепя заради вашите лоши условия на труд и заради вашите ниски заплати.Да,вие рискувате живота си, да вие трябва да бдите над реда,но помислете когато искате,какво искате.Нима учителките,които учат вашите деца не са в по-лоша среда от вас?Нима тези жени и мъже не са поели на плещи възпитанието на вашите деца и просфещението им? Какви са тяхните заплати?
Лекарите,нима те всеки ден не спасяват животи?А тяхните условия на труд?
Протестирайте ако желаете,но не петнете пагона,защото в една нормална държава таки актове на късане на пагон,униформа и прочие се наказват с разжалване,както всъщност трябва и да е при нас.
Това е гавра с пагона
http://vbox7.com/play:fb04cfc1
grazdanin
Нов
Нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: 11 Дек 2009, 17:22

Re: 12.12.2009 ???

Мнениеот doznatel1 » 11 Дек 2009, 17:46

Никой не се гаври с нищо, а ти като гражданин го давай по кротко, ами учителите като не им изнася да се дигнат на протест,който не му изнася да протестира, за лошите условия в които работи. Какво си се захванал да гледаш протестите на Полицаите.
Аватар
doznatel1
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1314
Регистриран на: 27 Авг 2009, 22:19
Местоположение: гр. София

Re: 12.12.2009 ???

Мнениеот PAOLON » 11 Дек 2009, 17:51

Господин гражданино,ние сме девоенизирани, ако не ви е известно.Колкото до учителите и лекарите,нека да протестират и те ,ние не желаем да се конфронтираме с тях.А,между впрочем,какво стана след протеста на учителите.Нима ние тогава бяхме против.Аз не желая да се сравнявам с който и да било.Аз имам моите желания.
Някои хора са като 1 стотинка. Двулицеви са и не струват нищо.
PAOLON
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 522
Регистриран на: 24 Авг 2009, 20:17

Re: 12.12.2009 ???

Мнениеот grazdanin » 11 Дек 2009, 17:52

doznatel1 написа:Никой не се гаври с нищо, а ти като гражданин го давай по кротко, ами учителите като не им изнася да се дигнат на протест,който не му изнася да протестира, за лошите условия в които работи. Какво си се захванал да гледаш протестите на Полицаите.


Униформени полицаи да хвърлят пагони в ковчег-това ако не е гавра,не знам как да го нарека господине.
Униформени полицаи да се разхождат с белезници на ръцете си-тава ако не е гавра,не знам как да го нарека господине.
Какво е това за вас господине?
Захванал съм се да гледам протеста на полицаите,защото в моето семейство имаше хора под пагон и никога не са си позволявали да се гаврят с пагона,като го хвърлят по жълтите павета или в ковчези.
Затова просто съм морално с вас да протестирате,но не и да се гаврите с пагона.
Последна промяна grazdanin на 11 Дек 2009, 17:56, променена общо 1 път
grazdanin
Нов
Нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: 11 Дек 2009, 17:22

Re: 12.12.2009 ???

Мнениеот doznatel1 » 11 Дек 2009, 17:55

grazdanin написа:
doznatel1 написа:Никой не се гаври с нищо, а ти като гражданин го давай по кротко, ами учителите като не им изнася да се дигнат на протест,който не му изнася да протестира, за лошите условия в които работи. Какво си се захванал да гледаш протестите на Полицаите.


Униформени полицаи да хвърлят пагони в ковчег-това ако не е гавра,не знам как да го нарека господине.
Униформени полицаи да се разхождат с белезници на ръцете си-тава ако не е гавра,не знам как да го нарека господине.
Какво е това за вас господине?
Захванал съм се да гледам протеста на полицаите,защото в моето семейство имаше хора под пагон и никога не са си позволявали да се гаврят с пагона,като го хвърлят по жълтите павета или в ковчези.



Първо г-н Гражданино не съм господин. И 2-ро остави тази работа с пагоните на тези които ги носят. А ти можеш ако не ти харесва да обявиш един протест във Форума и Админа ще те блокира докато протестираш!
Аватар
doznatel1
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1314
Регистриран на: 27 Авг 2009, 22:19
Местоположение: гр. София

Re: 12.12.2009 ???

Мнениеот Валентина » 11 Дек 2009, 17:56

grazdanin написа:униформени хора да протестират,да си свалят пагоните да ги хвърлят в ковчег е гавра с пагона

Уважаеми, господине! Не зная дали сте били там или какво Ви е внушено от медиите, но... аз бях там и видях с очите си това, което стана. Никой не се е гаврил с честта на пагона. Бяха погребани символично старото "минало" на МВР и всички негативи, произтичащи от него. За да се отвори ново бъдеще на една нова, съвременна система, желаеща да бъде в услуга на народ и държава. Но истинска, съвременна система на МВР, в която служителите да работят в нормални, човешки условия на труд и да могат да изградят силна полиция от достойни служители, които да гарантират законността в една силна и правова държава.
А колкото до "погребаните пагони" - това бяха стари пагони, отдавна излезли от употреба, един символичен акт на скъсване с тоталитарното минало.
Пиша това не като служител в МВР, защото не съм такъв. Аз съм обикновена гражданка, вярваща в новото начало, в желаниетто за промяна и силно подкрепяща тези момчета и момичета, които излязоха с блеснали очи и вяра в сърцето си, да отстояват своите права и мечти.
Аватар
Валентина
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1542
Регистриран на: 05 Сеп 2009, 01:20

ПредишнаСледваща

Назад към Полицията в България

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 35 госта