12.12.2009 ???

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: 12.12.2009 ???

Мнениеот SYNOPTIK » 11 Дек 2009, 18:00

Добре дошли във форума PoliceBG!
Първо протеста за който говорите,не е миналогодишен ,а от 15 март тази година.
На него служителите на МВР,символично скъсаха със старата милиционерщина,като изхвърлиха в ковчег,стари полицейски отличителни знаци и пагони,излезли от употреба и специално донесени за целта.
Нито един униформен служител,не си е късал пагона,най-малкото,защото това е подсъдно.
Ние,служителите на МВР,отстояваме правата си по законен начин,обединени в Синдикати.
Такива има и в цитираните от Вас,уважавани и достойни професии на учители и лекари,и доколкото ми е известно,и там са били организирани различни протести,когато това се е налагало.
Ако изобщо не се движиш, оковите почти не се усещат.
Щастието е единственото нещо, което при делене се умножава.
Аватар
SYNOPTIK
PoliceBG
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 18 Авг 2009, 14:41
Местоположение: София Завинаги един от ВАС

Re: 12.12.2009 ???

Мнениеот grazdanin » 11 Дек 2009, 18:03

Валентина написа:
grazdanin написа:униформени хора да протестират,да си свалят пагоните да ги хвърлят в ковчег е гавра с пагона

Уважаеми, господине! Не зная дали сте били там или какво Ви е внушено от медиите, но... аз бях там и видях с очите си това, което стана. Никой не се е гаврил с честта на пагона. Бяха погребани символично старото "минало" на МВР и всички негативи, произтичащи от него. За да се отвори ново бъдеще на една нова, съвременна система, желаеща да бъде в услуга на народ и държава. Но истинска, съвременна система на МВР, в която служителите да работят в нормални, човешки условия на труд и да могат да изградят силна полиция от достойни служители, които да гарантират законността в една силна и правова държава.
А колкото до "погребаните пагони" - това бяха стари пагони, отдавна излезли от употреба, един символичен акт на скъсване с тоталитарното минало.
Пиша това не като служител в МВР, защото не съм такъв. Аз съм обикновена гражданка, вярваща в новото начало, в желаниетто за промяна и силно подкрепяща тези момчета и момичета, които излязоха с блеснали очи и вяра в сърцето си, да отстояват своите права и мечти.

Каквито и да са пагоните е гавра да са в ковчези и по жълтите павета под краката на хората.
Лично аз морално съм за промяна,за по-добри условия на труд и за нова и модерна техника в системата на МВР,но не и по този недостоен начин да се протестира с белезници на ръцете на полицаите.
Нека да пушат,да пият вода и всичко друго,но не и по този начин с пагони в ковчези и белезници на ръцете на действащи униформени полицаи.
Съжалявам,ако съм накърнил някого,но за мен е грозно да гледам такова нещо като белезници по ръцете на нашите полицаи в протести.
Последна промяна grazdanin на 11 Дек 2009, 18:06, променена общо 3 пъти
grazdanin
Нов
Нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: 11 Дек 2009, 17:22

Re: 12.12.2009 ???

Мнениеот doznatel1 » 11 Дек 2009, 18:05

Той е тука с явната цел да се заяжда и да ни обеждава в неговите възгледи.
Този Форум не е за заяждане!!!!!!!!
Аватар
doznatel1
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1314
Регистриран на: 27 Авг 2009, 22:19
Местоположение: гр. София

Re: 12.12.2009 ???

Мнениеот grazdanin » 11 Дек 2009, 18:06

doznatel1 написа:Той е тука с явната цел да се заяжда и да ни обеждава в неговите възгледи.
Този Форум не е за заяждане!!!!!!!!

Не аз съм тук за да изкажа своята гражданска позиция.
Както казах вече имам преголямо уважение към униформените в това число служители на МВР и БА,за да съм тук просто с едничката цел да се заяждам.
Последна промяна grazdanin на 11 Дек 2009, 18:08, променена общо 1 път
grazdanin
Нов
Нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: 11 Дек 2009, 17:22

Re: 12.12.2009 ???

Мнениеот doznatel1 » 11 Дек 2009, 18:08

grazdanin написа:
doznatel1 написа:Той е тука с явната цел да се заяжда и да ни обеждава в неговите възгледи.
Този Форум не е за заяждане!!!!!!!!

Не аз съм тук за да изкажа своята гражданска позиция.


Ти вече я каза веднъж, не я повтаряй 10 пъти. Казвам ти го за да не създаваш дразги.
Аватар
doznatel1
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1314
Регистриран на: 27 Авг 2009, 22:19
Местоположение: гр. София

Re: 12.12.2009 ???

Мнениеот SYNOPTIK » 11 Дек 2009, 18:13

Да,белезниците показаха вързаните ръце на българският полицай !
Или предпочитате добре охранени и облечени хора с джипове и махленски наркопласьори,имайки се за недостижими,заради които не един полицай е страдал.
Някой колеги получават и присъди дори. Заради свършената от тях работа...
Ако изобщо не се движиш, оковите почти не се усещат.
Щастието е единственото нещо, което при делене се умножава.
Аватар
SYNOPTIK
PoliceBG
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 18 Авг 2009, 14:41
Местоположение: София Завинаги един от ВАС

Re: 12.12.2009 ???

Мнениеот Sir Humphrey » 11 Дек 2009, 18:14

doznatel1 написа:Той е тука с явната цел да се заяжда и да ни обеждава в неговите възгледи.
Този Форум не е за заяждане!!!!!!!!


Защо някой като изкаже мнение, което е встрани от "правата вяра", автоматично го приемате като заяждане и едва ли не лична обида? Още повече, конкретният човек подкрепя исканията на полицаите...
Аватар
Sir Humphrey
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1234
Регистриран на: 26 Авг 2009, 22:13

Re: 12.12.2009 ???

Мнениеот малкия » 11 Дек 2009, 18:40

Уважаеми grazdanin, Ваше право е да одобрявате или не една или друга форма на протест, един или друг символ. Аз лично бих ви помолил да се замислите само върху едно-две неща.
За разлика от упражняващите почти всички останали професии, ние нямаме право по време на стачка или протест да прекратяваме изпълнението на служебните си задължения. Бързам да поясня, че не съм против това ограничение. Но за работещите в транспорта може да се окаже достатъчно да спрат работа за 2-3 дни, за да постигнат социалните си цели. За учителите може да се наложи да не влизат в час месец или два. А по какъв начин смятате, че ние можем да покажем на обществото, на вас - гражданите, че нещата в МВР са в критично състояние? Да, някои символи може да Ви се сторят пресилени. Но познато ли Ви е усещането, че си с вързани ръцие? Не знам, може би е познато единствено на лекар, който не може да спаси пациент. Доста от нас са го изпитвали. Искахме да го покажем и на останалите.
Колкото до честта на пагона и униформата, като униформен служител наистина държа много на тях - както и болшинството от колегите ми (между другото, по време на протестите, както вече писаха и други, никой не е късал или свалял пагоните си). Но на честта на моя пагон трябва да държат - при това още повече - тези които ни управляват. Което не винаги се случва. Ето защо "погребахме" старите пагони. Искрено се надявам нещата да не стигнат до "погребване" на пагоните, които носим в момента - това би означавало, че други вече са погребали държавността.
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

Re: 12.12.2009 ???

Мнениеот doznatel1 » 11 Дек 2009, 19:06

Sir Humphrey написа:
doznatel1 написа:Той е тука с явната цел да се заяжда и да ни обеждава в неговите възгледи.
Този Форум не е за заяждане!!!!!!!!


Защо някой като изкаже мнение, което е встрани от "правата вяра", автоматично го приемате като заяждане и едва ли не лична обида? Още повече, конкретният човек подкрепя исканията на полицаите...



Незнам, аз не видях да подкрепя никой, освен лекарите и учителите.
Аватар
doznatel1
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1314
Регистриран на: 27 Авг 2009, 22:19
Местоположение: гр. София

Re: 12.12.2009 ???

Мнениеот Sir Humphrey » 11 Дек 2009, 19:21

Написал е:
grazdanin написа:Лично аз морално съм за промяна,за по-добри условия на труд и за нова и модерна техника в системата на МВР,но не и по този недостоен начин да се протестира с белезници на ръцете на полицаите.
Нека да пушат,да пият вода и всичко друго,но не и по този начин с пагони в ковчези и белезници на ръцете на действащи униформени полицаи.


Т.е. съгласен е с исканията за подобряване на условията на труд, но ковчезите са му дошли нанагорно.
Аватар
Sir Humphrey
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1234
Регистриран на: 26 Авг 2009, 22:13

ПредишнаСледваща

Назад към Полицията в България

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 39 госта