Празните джобове на МВР

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Празните джобове на МВР

Мнениеот dinkovm » 03 Дек 2009, 20:14

При тези обстоятелста как ще спрат корупцията в полицията ?
Аватар
dinkovm
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 237
Регистриран на: 02 Сеп 2009, 13:25
Местоположение: Рудозем

Re: Празните джобове на МВР

Мнениеот Куче » 03 Дек 2009, 20:29

Не съм си и мислел , че магистратите ще минат без коледни добавки , надбавки , и премии. Всичко беше "прах в очите". "Горките" как ще ги носят тия пълни торби по коледа?
Аватар
Куче
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1175
Регистриран на: 18 Сеп 2009, 10:49

Re: Празните джобове на МВР

Мнениеот ribaflic » 03 Дек 2009, 21:42

Добър вечер колеги с изпразнени джобове.Нямам понятие от финанси, но ето моето дилетантско обяснение как МВР може да ограничи средствата си за издръжка:
1.Водата в санитарните възли да не се оставя да тече денонощно и целогодишно
2.В същите тези помещения и по коридорите осветлението да не се оставя да работи след приключване на работния ден
3.Да се забрани отпечатването на документи, които съдържат болдиран текст
4.В 21 в. все си мисля, че е време голяма част от кореспонденцията да става с помощта на ел.поща.
5.Забраната за служителите за включване на допълнителни отоплителни ел.уреди в мрежата да важи и за климатиците в кабинетите на щастливците, които са си намерили спонсори за климатик, както и за служителите от категория "В"/че за тях доста от правилата не важат/
6.Министерството да избере с кой да работи-с "АПИС" или "Дакси"-не виждам смисъл да се плаща два пъти за една и съща услуга
7.Въвеждане на строга отчетност за изразходването на получените от домакина материали
8.Да се прекрати купуването на дискети-през последната една година на дискетите, получени от домакина ги използвам еднократно :? , защото не струват
9.Продължете вие......
Аватар
ribaflic
КОМИСАР
 
Мнения: 549
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Празните джобове на МВР

Мнениеот BARETATA » 03 Дек 2009, 22:16

Не съм съгласени изцяло с теб.Някои материали не може да нямат такъв блондиран текст.Отделно на това аз от тоя "тигър",нашия домакина,само Чайове и Три в едно съм взимал.Все нямал.ДА не говоря,че в помещението,което заемаме е на 99 процента само спонсорско.Това е
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Празните джобове на МВР

Мнениеот ribaflic » 03 Дек 2009, 22:25

Не претендирам за изчерпателност и всеобхватност и повсемества валидност на написаното от мен.При нас обаче домакинът раздава и листя, и химикали, папки, кламери, пликове, дискети и т.н.Не може хора, на които не им трябват папки да взимат и да ги трупат в стаите си, а пък на тези, на които им трябват да не им достигат.За това говоря.
Относно документите с болдиран текст-кой е този документ, на който болдираният текст му е задължителен реквзит?Аз вече три години се боря с моя началник да спре да слага удивителен знак/ !/ след грифа, не защото ще се спести тонер / :lol: /, а защото удивителният знак не прави грифа по-секретен :lol: .Имам частичен успех в тази борба
Аватар
ribaflic
КОМИСАР
 
Мнения: 549
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Празните джобове на МВР

Мнениеот BARETATA » 03 Дек 2009, 22:27

Дано станат така доста от поделенията в МВР.А и горното ми мнение не е заяждане,а просто Констатация,като твоето :mrgreen:
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Празните джобове на МВР

Мнениеот osata » 03 Дек 2009, 23:55

Идеи за пестене на разходи може да има много, но кой ще се вслуша...

например - забрана за ползване на ел.уреди в стаите - ок, но пък при едни температури техниката се поврежда - например една ОД на МВР - събота и неделя парно няма, в някои градове в стаите с тази "хубава" дограма температурите падат доста - техниката не обича студа.

автопарка - течност за чистачки - струва 2-3лева. Аз на моята кола изкарвам зимата с има няма течност за 5лв. Казанчето на един автомобил опел астра ако се спука ( а то ще се ако няма течност, също и маркучета и т.н. ) струва най-малко 70-80лв.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Празните джобове на МВР

Мнениеот Sir Humphrey » 04 Дек 2009, 01:03

@ribaflic

Абсолютно съм съгласен с теб за т. 1 и 2. Работата е, че затварянето на чешмите и гасенето на осветлението е въпрос на възпитание. Ако масата ти колеги не са възпитани, забрави да им набиеш в тиквите, че е правилно да се пести - няма да те разберат. Ще ти кажат нещо като "Еееее да не би ти да плащаш тока/водата, че толкова си се загрижил(а)!"

Т. 3 - болдирането е по-малкият проблем. Когато ми дойде на хартия писмо от провинцията, в 90% от случаите има отпечатан някой герб. Все едно казват на света "И ние в Долно Уйно си имаме герб!". А всъщност на никого не му пука за техния герб и само хабят тонер.

Т. 4 - също съм абсолютно съгласен

Т. 5 - тука не е съвсем така от техническа гледна точка. Климатиците по принцип харчат много по-малко енергия от простите уреди, така че създават много по-малки проблеми за ел. инсталацията. Дали е честно шефовете да са на топло, а останалите не - това е съвсем отделен въпрос.

Т. 6 - напълно вярно. Ако зависеше от мене, щях да разкарам и двата продукта и на тяхно място да сложа "Лакорда". Ама не зависи от мене :(

Т. 7 - безсмислено е. Ще се затъне в убийствена бумащина. Хората ще се отчитат, но никой след това няма да следи отчетите им. Т.е. ще кипи безсмислен труд.
Последна промяна Sir Humphrey на 04 Дек 2009, 10:25, променена общо 1 път
Аватар
Sir Humphrey
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1234
Регистриран на: 26 Авг 2009, 22:13

Re: Празните джобове на МВР

Мнениеот SYNOPTIK » 04 Дек 2009, 09:59

Винаги съм се чудел на тежките и големи чугунени радиатори,които работят денонощно на 6,нямат кранове за намаляване и нощно време или даже след 17.30 часа,това си е едно здраво разхищение.
А се знае,че парното е сериозен разход за МВР,и ако не се лъжа,и там се "виси" със сериозни суми.
На практика в 75 % от времето,те работят просто напразно.
Ако изобщо не се движиш, оковите почти не се усещат.
Щастието е единственото нещо, което при делене се умножава.
Аватар
SYNOPTIK
PoliceBG
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 18 Авг 2009, 14:41
Местоположение: София Завинаги един от ВАС

Re: Празните джобове на МВР

Мнениеот osata » 04 Дек 2009, 22:52

SYNOPTIK написа:Винаги съм се чудел на тежките и големи чугунени радиатори,които работят денонощно на 6,нямат кранове за намаляване и нощно време или даже след 17.30 часа,това си е едно здраво разхищение.
А се знае,че парното е сериозен разход за МВР,и ако не се лъжа,и там се "виси" със сериозни суми.
На практика в 75 % от времето,те работят просто напразно.


Стига бе - при нас парното параджията идваше в 06.00 някъде да го пусне и после следобед вече е спряно. За какви 24 часа говориш?
А забравих, има разлика между София и провинцията. Това не го пиша с някаква цел, но тук при нас единствените автомобили повече от 1600 кубика са едва 7-8 - на големите началници. А като идват от Сф командировки с разни 4-5000 кубикови "камиони" и да ми говорят за икономии - айде мерси.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

ПредишнаСледваща

Назад към Полицията в България

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта