Да спрем войната по пътищата!!!

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Да спрем войната по пътищата!!!

Мнениеот Lord » 13 Фев 2015, 21:33

Елена написа:Бях посочила линк,ще го посоча отново да прецениш сам за какви "глупости" става дума http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2013/09/ ... odkup_pri/ това са констатации на МВР.
Конкретно на въпроса ти,за 2013 год. в нашата ОДМВР са уволнени дисциплинарно трима пътни полицай за корупция. Не съм попадала на корупционни действия от страна на колеги и не съм подавала сигнали.


Не ми трябват линкове, за нещо, на което съм перманентен очевидец, припомням ти:
Lord написа:
Елена написа: Това не са глупости,глупости са да се отрича,че корупцията в "Пътна полиция" е в огромен мащаб и МВР трудно се справя с този проблем ...

Това твърдение е първо невярно, и второ глупаво, защото здраво обижда колегите, същите ежедневно, еженощно и дори ежечасно помагат, помагат на пострадали, спасяват живот, знам какво пиша, защото знам какво виждам, а вярвам на очите си.


Т.е. ти твърдиш за нещо, информирана от нета и пропагандната политическа машина, а аз говоря от личен опит, придобит в служебната практика, това са фактите, точка. :idea:
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Да спрем войната по пътищата!!!

Мнениеот Елена » 13 Фев 2015, 21:50

Lord написа:
Елена написа:Бях посочила линк,ще го посоча отново да прецениш сам за какви "глупости" става дума http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2013/09/ ... odkup_pri/ това са констатации на МВР.
Конкретно на въпроса ти,за 2013 год. в нашата ОДМВР са уволнени дисциплинарно трима пътни полицай за корупция. Не съм попадала на корупционни действия от страна на колеги и не съм подавала сигнали.


Не ми трябват линкове, за нещо, на което съм перманентен очевидец, припомням ти:
Lord написа:
Елена написа: Това не са глупости,глупости са да се отрича,че корупцията в "Пътна полиция" е в огромен мащаб и МВР трудно се справя с този проблем ...

Това твърдение е първо невярно, и второ глупаво, защото здраво обижда колегите, същите ежедневно, еженощно и дори ежечасно помагат, помагат на пострадали, спасяват живот, знам какво пиша, защото знам какво виждам, а вярвам на очите си.


Т.е. ти твърдиш за нещо, информирана от нета и пропагандната политическа машина, а аз говоря от личен опит, придобит в служебната практика, това са фактите, точка. :idea:


Аз твърдя за това http://dnes.dir.bg/news/prisada-policai ... 8510?nt=10 Твърдя и за други такива,че проблем с корупцията в полицията има и проблема е сериозен. В тази връзка министър Вучков издаде абсурдната заповед за забрана на проверките на водачи на МПС и също във връзка с масовата корупция издаде заповед да се оборудват полицейските автомобили с камери и да се правят записи на проверките. Може да ми опонираш колкото искаш и да се позоваваш на какъвто професионален опит искаш,но не можеш да повлияеш на мнението ми по никакъв начин,освен да предизвикаш усмивката ми :)
Елена
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 294
Регистриран на: 27 Яну 2015, 18:06

Re: Да спрем войната по пътищата!!!

Мнениеот spoon » 06 Апр 2015, 16:43

Незабавно трябва да се отмени глупавата заповед и последвалите я други разпоредителни документи да не се спират МПС от униформените полицаи за проверка. Идеята е ясна, но се получи, че заедно с мръсната вода изхвърлихме и бебето, станахме по-католици и от Папата, заради това всеки ден ще четем само такива новини:

"Няколко тежки катастрофа с жертви белязаха началото на седмицата.

С няколко тежки катастрофи, взели жертви, започна седмицата.

Тежка катастрофа затвори пътя София - Бургас в района на селата Ветрен и Дъбово.

Катастрофата е станала около 13 часа. Челно са се сблъскали лек автомобил и пътнически автобус. При удара шофьорът на лекия автомобил е загинал на място, колата му е смачкана до неузнаваемост. След удара автобусът е излязъл от пътното платно и е паднал в крайпътната канавка. В автобуса са пътували само двама души, които са пострадали. Шофьорът на автобуса е със счупен крак. Всички пострадали са откарани в спешния център в Казанлък. Движението се пренасочва през обходни маршрути.

Малко по-късно мъж е загинал при инцидент на пътя София-Русе, в района на село
Златна Панега, съобщават от областната дирекция на МВР в Ловеч. Той се е движел с лек автомобил "Тойота Ярис", когато по неустановена причина е напуснал пътното платно и се е блъснал с предната си част в метален парапет на мост. В резултат на удара 65-годишният водач от София е починал на място.

Отново днес неправоспособен водач е загинал близо до добричкото село Бдинци след удар в крайпътно дърво, съобщиха от Областната дирекция на МВР.

31-годишният шофьор на лек автомобил "Алфа Ромео" се е движил към близкото село Вратарите с несъобразена скорост, изгубил е контрол над колата и е напуснал пътното платно. Второ районно управление на МВР в Добрич разследва пътното произшествие."


http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1416615


Колко звена в страната имат коли с камери и микрофони, а още по-малко са тези, които имат 4 пътни полицаи на смяна, за да работят по широкообхватния контрол. Хората в градове и села, освен няколко най-големи областни града се дивят и чудят защо при явни нарушения или управление от неправоспособни водачи униформени служители стоят и наблюдават бездейно и откровено псуват, в синхрон с цивилните им съграждани /съселяни/. Това е безумно и настоящото бездействие трябва да се прекрати веднага, иначе 2015 г. ще е рекордната по отношение на жертви и ранени, откак има статистика у нас!
spoon
Полицай
Полицай
 
Мнения: 161
Регистриран на: 12 Авг 2011, 19:52

Re: Да спрем войната по пътищата!!!

Мнениеот Елена » 06 Апр 2015, 17:04

spoon написа:Колко звена в страната имат коли с камери и микрофони, а още по-малко са тези, които имат 4 пътни полицаи на смяна, за да работят по широкообхватния контрол. Хората в градове и села, освен няколко най-големи областни града се дивят и чудят защо при явни нарушения или управление от неправоспособни водачи униформени служители стоят и наблюдават бездейно и откровено псуват, в синхрон с цивилните им съграждани /съселяни/. Това е безумно и настоящото бездействие трябва да се прекрати веднага, иначе 2015 г. ще е рекордната по отношение на жертви и ранени, откак има статистика у нас!


Това просто не е истина. Изобщо не си запознат със заповедта и ако някъде има унифирмени калъфи да стоят и да гледат,че неправоспособни водачи на МПС пред очите им управляват автомобили. Тия униформени калъфи трябва да си ходят,защото не са за тази работа!
Елена
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 294
Регистриран на: 27 Яну 2015, 18:06

Re: Да спрем войната по пътищата!!!

Мнениеот Lord » 06 Апр 2015, 19:06

Не знам кои служители според теб са калъфи, пък били те униформени или цивилни, а и не ме интересува. Интересно ми е как според теб двама униформени служители на улицата например ще разберат кой е неправоспособен, кой е употребил алкохол, кой кара без ГО или ГТП, без да го спрат и да направят съответните проверки и справки. Всички, освен пътните полицаи разбират и констатират нарушенията едва след ПТП с водач нарушител, защото нямат право на превантивна работа по безопасност на движението, освен да броят пътуващите МПС в тяхното населено място. В момента това е действителността.
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Да спрем войната по пътищата!!!

Мнениеот Елена » 06 Апр 2015, 19:18

Lord написа:Интересно ми е как според теб двама униформени служители на улицата например ще разберат кой е неправоспособен, кой е употребил алкохол, кой кара без ГО или ГТП, без да го спрат и да направят съответните проверки и справки.


И на мен ми е интересно това,което и на теб ти е интереснo и сигурно на този въпрос може да ти отговори писателят написал това:
Хората в градове и села, освен няколко най-големи областни града се дивят и чудят защо при явни нарушения или управление от неправоспособни водачи униформени служители стоят и наблюдават бездейно и откровено псуват, в синхрон с цивилните им съграждани /съселяни/

Как според теб хората в градовете и селата се дивят и чудят при явни нарушения от неправоспособни водачи,че не се взима отношение? Кой е казал на тези хора,че пред очите им неправоспообни водачи вършат нарушение,кой е проверил тези водачи и е установил това,или всеки пише каквото му дойде на акъл да вдига излишна аларма.
Всичко това са глупости. Да се стигне до тази прословута заповед на МВР му писна от корумпирани полицаи,които мятаха палки за щяло и нещяло и си пълнеха гушите с рушвети,вместо да налагат санкции по ЗДвП! Като толкова са недоволни гражданите от тази заповед,да се съберат и организират един голям протест пред министерството на вътрешните работи и ОДМВР да се отмени тази заповед!
Елена
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 294
Регистриран на: 27 Яну 2015, 18:06

Re: Да спрем войната по пътищата!!!

Мнениеот кпц » 06 Апр 2015, 20:05

При явни нарушения - чл. 152 ЗМВР.
Така униформените служители няма да стоят и наблюдават бездейно и няма откровено да псуват, в синхрон с цивилните им съграждани /съселяни/. ;)
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Да спрем войната по пътищата!!!

Мнениеот cripti » 07 Апр 2015, 00:11

Елена коментираш, че хората говорят за неправоспособни водачи без да са установени, а ти като си видяла колеги да МАХАТ С ПАЛКИ и да пълнят гуши, защо не подаде сигнал нали си РП. Ти не трябва ли да бориш корупцията, подписвахме декларации ако видим нещо такова да докладваме на началника си. От теб до сега съм чул само негативни коментари към 95 % от униформения състав (каиши като мен). Що не идеш в ЧР да кадруваш да няма такива като мен, а само лаеш (правиш трафик).
cripti
Нов
Нов
 
Мнения: 25
Регистриран на: 31 Май 2014, 19:21

Re: Да спрем войната по пътищата!!!

Мнениеот Елена » 07 Апр 2015, 09:25

cripti написа:Елена коментираш, че хората говорят за неправоспособни водачи без да са установени, а ти като си видяла колеги да МАХАТ С ПАЛКИ и да пълнят гуши, защо не подаде сигнал нали си РП. Ти не трябва ли да бориш корупцията, подписвахме декларации ако видим нещо такова да докладваме на началника си. От теб до сега съм чул само негативни коментари към 95 % от униформения състав (каиши като мен). Що не идеш в ЧР да кадруваш да няма такива като мен, а само лаеш (правиш трафик).


Дай сега да те светна някои неща. Не коментирам какво говорят хората. Хорските уста никой не може да ги затвори и имат право да коментират.
Коментирам,че е въпрос на огромна по размер простотия,полицай да каже,че не може нищо да направи при явно нарушение на закона,защото имало издадена заповед. В тази заповед никъде не пише - Забранявам на полицаите да реагират при явни нарушения на закона. Със заповед не може да се променя ЗМВР,ако разбираш какво искам да ти кажа.
Аз си знам задълженията и не е нужно да попълвам декларации,че при забелязване на престъпление да сигнализирам. Дали съм сигнализирала до момента,не смятам да го обявявам в публичен форум. Заловените в корупция полицаи са заловени по сигнали и тези сигнали са подавани от граждани каквито сме всички ние.
Елена
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 294
Регистриран на: 27 Яну 2015, 18:06

Re: Да спрем войната по пътищата!!!

Мнениеот spoon » 07 Апр 2015, 21:56

Елена написа:
spoon написа:Колко звена в страната имат коли с камери и микрофони, а още по-малко са тези, които имат 4 пътни полицаи на смяна, за да работят по широкообхватния контрол. Хората в градове и села, освен няколко най-големи областни града се дивят и чудят защо при явни нарушения или управление от неправоспособни водачи униформени служители стоят и наблюдават бездейно и откровено псуват, в синхрон с цивилните им съграждани /съселяни/. Това е безумно и настоящото бездействие трябва да се прекрати веднага, иначе 2015 г. ще е рекордната по отношение на жертви и ранени, откак има статистика у нас!


Това просто не е истина. Изобщо не си запознат със заповедта и ако някъде има унифирмени калъфи да стоят и да гледат,че неправоспособни водачи на МПС пред очите им управляват автомобили. Тия униформени калъфи трябва да си ходят,защото не са за тази работа!

Всички колеги от раз ме разбраха, само ти - не. Нямам намерение безплатно да те ограмотявам.

И все пак ще ти дам безплатно един съвет, промоционално, така да се каже: Когато изразяваш собствено мнение или тълкуване на каквото и да е, изрично уточнявай, че е твое такова, а не го прави, като от последна инстанция. Съвета е за добро, че иначе гледам си докарваш само ненужни "фенове", което е нормално, никой не харесва ментори. Дебатирай, но не поучавай, още по-малко назидавай и може би ще ти се получи да се сдобиеш с поне един съмишленик.
spoon
Полицай
Полицай
 
Мнения: 161
Регистриран на: 12 Авг 2011, 19:52

ПредишнаСледваща

Назад към Полицията в България

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 59 госта