Да спрем войната по пътищата!!!

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Да спрем войната по пътищата!!!

Мнениеот Елена » 09 Апр 2015, 11:06

Не ги деля аз,сами се делят :) Експерта ги раздели по много точен,но и доста нецензурен начин ;)
Във фитнеса манекени не съм виждала,поне във фитнеса в службата. Там виждам баш полицаите,тези които ни оттърваха кожите от циганите. Не се оплаквам,рискове на професията,отнесох няколко шута докато дойдат баш полицаите да разкажат на циганите правилата на играта :D Не е нормална ситуация манекените да се свиват и да чакат да дойде друг да им свърши работата. Още като видях кои идват като подкрепление се успокоих. Видях и юмрука,който КО показа към манекените :D Изобщо щеше да е смешно,ако не беше тъжно. Едните могат,другите не могат,но и двете групи получват полицейски заплати :oops:
Моята работа на улицата също е свързана с взимане на решения. Такава е работата на РП,че следвам събитията и посещавам МП. С поемните лица вече няма чудене,цял списък с желаещи за поемни лица имам. Ако има проблем с намиране на поемни лица,обаждам се и идват.Нататък вече е каквото съберем на МП и каквото съберат колегите ОР. Има и провали в работата ни,има и поводи за радост,че сме ги "заковали" :) Зависи от екипа,знаеш,че работата по разкриване и доказване е екипна работа.
Елена
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 294
Регистриран на: 27 Яну 2015, 18:06

Re: Да спрем войната по пътищата!!!

Мнениеот dsuzunov » 09 Апр 2015, 11:36

сигма3 написа:Странни разделения имате.....манекени,баш-полицаи.....:)))Кой от къде ....не е ясно:))
Та малко си противоречиш,не харесваш шишковците-ясно,харесваш хората от фитнеса,които са манекени,но манекените не ти вършат работа.....
"Баш полицаите" от кои са-шишковци или манекени?
И под "работа на улицата" имах в пред вид да работиш с хора,да си в ситуация и да взимаш адекватни решения за решаване да даден проблем,не да посещаваш МП,когато всичко е приключило и започва голямото чесане на глави и чудене...и молби за поемни лица.

Службата в полицията не включва само работа с хора и попадане в "ситуации". Нарочно пиша "служба" защото ние не работим, а служим на държавата. Ние не произвеждаме материални блага, а произвеждаме сигурност. Ако ти не си ми осигурил що годе "чисто МП", ако мен ме мързи или съм бил до 5 часа сутринта на кръчма и още си припявам "Panta Gelastoi", ако РП не знае на кой свят се намира и за всяка дума в протокола се консултира...Ако всичкото това го има, ще я свършим, "ама друг път!" и всички вкупом ще припяваме "Ние ги хванахме, а ТЕ ги пуснаха!"
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Да спрем войната по пътищата!!!

Мнениеот сигма3 » 09 Апр 2015, 11:55

Аз за това уточнявам,какво съм искал да попитам. Питах точно за работата в ситуация,за която доста народ дава мнения,без да е вършил в такава:)
Не ми се засягай,не омаловажавам работата на Р.П.:))
сигма3
Полицай
Полицай
 
Мнения: 153
Регистриран на: 29 Сеп 2014, 08:12
Местоположение: Варна

Re: Да спрем войната по пътищата!!!

Мнениеот dsuzunov » 09 Апр 2015, 12:18

Няма как да се засегна...не съм разследващ, от "фотографчиите" съм.
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Да спрем войната по пътищата!!!

Мнениеот Елена » 09 Апр 2015, 12:31

Не се засягам,нали сме колеги и обсъждаме различни случки. Аз също не омаловажавам работата на колегите от ППД,но имам възможност да наблюдавам как работят едни колеги от ППД и как работят други колеги от ППД.
Ще ти кажа друг случай,цигани натоварили две каруци с метални отпадъци в района на вилна зона (окрали каквото има по празните вили). Спира ги АП за проверка и става чудо,каране,викане и вкрайна сметка циганите си тръгват с каруците. Добре ама срещат по пътя с колата си МлПИ на района. Бие спирачки и слиза,няма викане,няма каране,обажда се в управлението и същите тия,които пускат циганите пристигат :) Циганите казват - тия ни пуснаха,не сме крали нищо и колегата не вярва на ушите си,че са ги пуснали. Задържаха ги,посетихме района,няколко вили с разбити катинари показаха,казаха си всичко. И пак опираме до добре сършена работа от баш полицаите и лошо свършена работа от манекени на заплати.
За такива манекени ми беше думата,да не говоря,че в общиска полиция са повече такива 8-) ама да си има бере грижата кмета :D
Елена
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 294
Регистриран на: 27 Яну 2015, 18:06

Re: Да спрем войната по пътищата!!!

Мнениеот сигма3 » 09 Апр 2015, 12:57

Писах на dsuzunov да не се засяга,но както и да е.
Ясно,че има читави и не толкова читави и за това не бива да се поставят под общ знаменател.....както правиш ти например с изказванията си за колегите от гранична.
Предполагам под "баш полицаите" има в предвид по-старите служители,които ти наричаш милиционери:)))Такива,които са свикнали да работят и изпълняват заповеди,а не да мънкат,умуват и да си скубят веждите.:)
сигма3
Полицай
Полицай
 
Мнения: 153
Регистриран на: 29 Сеп 2014, 08:12
Местоположение: Варна

Re: Да спрем войната по пътищата!!!

Мнениеот Елена » 09 Апр 2015, 14:04

Под баш полицаите имам предвид опитните колеги :) Милиционерите повечето са на пенсионна възраст и би трябвало по мое мнение при това натоварено ежедневие и тази тежък труд зачитан като 1-ва категория,да се пенсионират и да си гледат внуците ;)
За колегите от гранична полиция с тези масови издънки,да уволнят дисциплинарно цяла смяна,да хванат пиян на свиня граничен полицейски шеф да криволичи по пътя с колата си рано сутри,друг да прегази бебе на тротоара,че му е тясно платното за движение.Ами това прелива чашата на търпението и разбирането. И аз правя нарушения на служебната дисциплина,но примерно удължавам си почивката на обяд с някое кафе и повечко приказки,пуша скришом по някоя цигара в стаята и др. такива ежедневни издънки,но да взема подкуп да си затворя очите за закононарушение,,няма как да стане.
Не съм цъфнала откъм пари,но имам човешко и професионално достойнство и не бих се унижила така жестоко.
Елена
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 294
Регистриран на: 27 Яну 2015, 18:06

Re: Да спрем войната по пътищата!!!

Мнениеот сигма3 » 09 Апр 2015, 15:05

Има и гранични полицаи,които не взимат подкупи и р.п.,които вземат.Просто в момента никой няма интерес да "лови" р.п.,докато през гранични и митничари преминават "чуждите " канали.
Общо взето,на никой не му дреме,че р.п е взел еди-колко си пари,стига да не е прекалил и този който му ги дава да нададе вой.
Относно алкохола.....има издънки от какви ли не служби
сигма3
Полицай
Полицай
 
Мнения: 153
Регистриран на: 29 Сеп 2014, 08:12
Местоположение: Варна

Re: Да спрем войната по пътищата!!!

Мнениеот Елена » 09 Апр 2015, 15:12

Важно е човек да се отчете на правилното място,че да няма проблеми ако взима подкупи :D Объркали са "счетоводството" заловениете гранични полицаи :) А за алкохола е добре,които не може да пие и да кара,да кара трезвен като мен :D
Елена
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 294
Регистриран на: 27 Яну 2015, 18:06

Re: Да спрем войната по пътищата!!!

Мнениеот кпц » 09 Апр 2015, 16:09

Темата беше, /а и още е/ за войната по пътищата ;)
Ето как ще се борим в близките дни http://www.dnevnik.bg/skorost/2015/04/0 ... =yellow_ip
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

ПредишнаСледваща

Назад към Полицията в България

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта