Да спрем войната по пътищата!!!

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Да спрем войната по пътищата!!!

Мнениеот Raptor » 10 Дек 2009, 22:22

Горното не съм го преписвал от някъде. Само погледнах диаграмата в статистиката, точно както теб се изненадах от данните и ги интерпретирах за около 10-ина минути. Може да не се е получило най-удачното, все пак не съм спец по пътната безопасност. Който иска може да ме оборва, да предлага други гледни точки и данни или да доразвие нещата в по-детайлен анализ. Аз просто видях нещо, което ме впечатли и противоречеше на насадената ми от медиите представа за "войната по пътищата"!
Опитвам се да каже,че когато някой коментира каквото и да е, първо трябва да "разнищи" проблема от всички страни. Това обикновено става с четене и осмисляне на прочетеното и то достатъчно дълго време. Друг подход обичайно води до обикновени дрънканици, необосновани на нищо обективно.
http://www.xnetbg.com/

"E pluribus, unum!"
От многото, едно цяло!(лат.)
Аватар
Raptor
КОМИСАР
 
Мнения: 925
Регистриран на: 02 Сеп 2009, 10:18

Re: Да спрем войната по пътищата!!!

Мнениеот doznatel1 » 10 Дек 2009, 22:25

Аз скоро искарах БЧК и там ни показаха друга статистика, че нарастват убитите по пътищата през годините след 2006г., може и да греша но това помня.
Аватар
doznatel1
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1314
Регистриран на: 27 Авг 2009, 22:19
Местоположение: гр. София

Re: Да спрем войната по пътищата!!!

Мнениеот BARETATA » 10 Дек 2009, 22:26

Не грешиш,статистиката е ужасаваща,има много убити по пътищата.Така е ,както са ти казали
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Да спрем войната по пътищата!!!

Мнениеот Raptor » 10 Дек 2009, 22:29

И още нещо - въпреки че не съм спец по тъната безопасност, нито някога съм имал нещо общо с пътна полиция, по стечения на обстоятелствата повече от година работя със статистически данни на пътна полиция. Статистическият брой на убитите при ПТП е само този на "загиналите на място" - допълнително починалите се отчитат в по-разширена статистика. Тъй че слабото ниво на комуникации и бърза помощ през онези години не биха могли да окажат влияние на бройките.
http://www.xnetbg.com/

"E pluribus, unum!"
От многото, едно цяло!(лат.)
Аватар
Raptor
КОМИСАР
 
Мнения: 925
Регистриран на: 02 Сеп 2009, 10:18

Re: Да спрем войната по пътищата!!!

Мнениеот BARETATA » 10 Дек 2009, 22:32

Не знам ама е страшно,като ходя от време на време на такива ПТП-та ,после доста време псувам и виждаш колко е кратък живота.С това не се свиква,да реагираме адекватно,но си оказва влияние и то доста
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Да спрем войната по пътищата!!!

Мнениеот Raptor » 10 Дек 2009, 22:34

doznatel1 и BARETATA,
колеги, моля вижте първо източника на данните!
Или да разбираме, че в МВР числената статистиката е плод на нечия болна фантазия?
Уверявам ви, че далеч не е така. Всъщност данните на пътна полиция са може би най-точните и коректни във всички отношения - има дневна, седмична, месечна годишна и каквато си поискате информация, вкл. и за допълнително починалите лица, пострадали при ПТП.
http://www.xnetbg.com/

"E pluribus, unum!"
От многото, едно цяло!(лат.)
Аватар
Raptor
КОМИСАР
 
Мнения: 925
Регистриран на: 02 Сеп 2009, 10:18

Re: Да спрем войната по пътищата!!!

Мнениеот osata » 10 Дек 2009, 22:36

Raptor написа:... Статистическият брой на убитите при ПТП е само този на "загиналите на място" - допълнително починалите се отчитат в по-разширена статистика. Тъй че слабото ниво на комуникации и бърза помощ през онези години не биха могли да окажат влияние на бройките.


Е да е, сега при ПТП минти след инцидента службите са информирани, докато тогава може да мине и час. А в този час "оставаш на място".
Наистина е много интересна тази статистика, ще се радвам някой наистина запознат от онези години да ни открехне.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Да спрем войната по пътищата!!!

Мнениеот BARETATA » 10 Дек 2009, 22:37

Аз също и на мен ще ми е интересно,да видим :mrgreen:
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Да спрем войната по пътищата!!!

Мнениеот doznatel1 » 11 Дек 2009, 10:58

Бременна в 8-ия месец загина в пътен ад в Люлин]

31-годишна жена, бременна в осмия месец, е загинала в жестока катастрофа в столичния квартал Люлин, съобщиха от МВР.

35-годишен мъж, управлявал "Фиат", е загубил управление над автомобила и се е врязал с висока скорост в крайпътен стълб.

При удара намясто е загинала жената, плодът също е загинал.

Шофьорът е във Военномедицинска академия в тежко състояние и с опасност за живота.

Направена му е кръвна проба, за да се установи дали е управлявал колата след употреба на алкохол

http://www.dnes.bg/crime/2009/12/11/bre ... ulin.82318
Последна промяна doznatel1 на 11 Дек 2009, 11:00, променена общо 1 път
Аватар
doznatel1
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1314
Регистриран на: 27 Авг 2009, 22:19
Местоположение: гр. София

Re: Да спрем войната по пътищата!!!

Мнениеот doznatel1 » 11 Дек 2009, 11:00

862 жертви на катастрофи от началото на 2009

Трима души са загинали при катастрофи през денонощието, съобщиха от МВР.

При станалите 16 произшествия са ранени 15 души. Двама души са с опасност за живота.

В София са станали 88 леки катастрофи и 4 тежки с един загинал и трима ранени.

От началото на годината при катастрофи са загинали 862 души, а ранените са 8233-ма.

http://www.dnes.bg/crime/2009/12/11/862 ... 2009.82317
Аватар
doznatel1
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1314
Регистриран на: 27 Авг 2009, 22:19
Местоположение: гр. София

ПредишнаСледваща

Назад към Полицията в България

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 33 госта