Да спрем войната по пътищата!!!

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Да спрем войната по пътищата!!!

Мнениеот Елена » 07 Апр 2015, 22:06

spoon написа:
Елена написа:
spoon написа:Колко звена в страната имат коли с камери и микрофони, а още по-малко са тези, които имат 4 пътни полицаи на смяна, за да работят по широкообхватния контрол. Хората в градове и села, освен няколко най-големи областни града се дивят и чудят защо при явни нарушения или управление от неправоспособни водачи униформени служители стоят и наблюдават бездейно и откровено псуват, в синхрон с цивилните им съграждани /съселяни/. Това е безумно и настоящото бездействие трябва да се прекрати веднага, иначе 2015 г. ще е рекордната по отношение на жертви и ранени, откак има статистика у нас!


Това просто не е истина. Изобщо не си запознат със заповедта и ако някъде има унифирмени калъфи да стоят и да гледат,че неправоспособни водачи на МПС пред очите им управляват автомобили. Тия униформени калъфи трябва да си ходят,защото не са за тази работа!

Всички колеги от раз ме разбраха, само ти - не. Нямам намерение безплатно да те ограмотявам.

И все пак ще ти дам безплатно един съвет, промоционално, така да се каже: Когато изразяваш собствено мнение или тълкуване на каквото и да е, изрично уточнявай, че е твое такова, а не го прави, като от последна инстанция. Съвета е за добро, че иначе гледам си докарваш само ненужни "фенове", което е нормално, никой не харесва ментори. Дебатирай, но не поучавай, още по-малко назидавай и може би ще ти се получи да се сдобиеш с поне един съмишленик.


Аз винаги изразявам само собственото си мнение и ти благодаря за промоцията,но неграмотен не мога да приема да ме ограмотява. Не ми се вярва и да си колега,колегите знаят какво да правят при явно нарушение на закона. Останалите наблюдават безучастно заедно с цивлните им съграждани /съселяни/ и си смучат пръста :lol:
Елена
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 294
Регистриран на: 27 Яну 2015, 18:06

Re: Да спрем войната по пътищата!!!

Мнениеот spoon » 07 Апр 2015, 22:23

Е, поне опитах.


А по отношение на това:
Елена написа:... Не ми се вярва и да си колега,колегите знаят какво да правят при явно нарушение на закона...
- вярвам на стореното от мен на практика, грамотите зад бюрото ми, подписани от личности на длъжности, на които ти никога няма да бъдеш. И не съм ги получил само заради борба с престъпността, а и заради борба с корупция в МВР, но ти никога няма да разбереш. Има една хубава поговорка - "Когато двама се карат, виновен е по-умният". ;)
Опитах в спора, но за пореден път се убедих, че е безсмислен, когато насрещната страна само излъчва, но не приема. Поне опитах. :mrgreen:
Желая ти да си жива и здрава! :)
spoon
Полицай
Полицай
 
Мнения: 161
Регистриран на: 12 Авг 2011, 19:52

Re: Да спрем войната по пътищата!!!

Мнениеот Елена » 07 Апр 2015, 23:11

spoon написа:Е, поне опитах.


А по отношение на това:
Елена написа:... Не ми се вярва и да си колега,колегите знаят какво да правят при явно нарушение на закона...
- вярвам на стореното от мен на практика, грамотите зад бюрото ми, подписани от личности на длъжности, на които ти никога няма да бъдеш. И не съм ги получил само заради борба с престъпността, а и заради борба с корупция в МВР, но ти никога няма да разбереш. Има една хубава поговорка - "Когато двама се карат, виновен е по-умният". ;)
Опитах в спора, но за пореден път се убедих, че е безсмислен, когато насрещната страна само излъчва, но не приема. Поне опитах. :mrgreen:
Желая ти да си жива и здрава! :)


Чувствам се виновна,че се скарах с участник в СПО "Границата" и с грамоти над бюрото си. Поредният МлПи решил да вземе акъла на гражданите с грамоти над бюрото си и да гледа със съселяните си как водачи на МПС правят явни нарушения на ЗДвП,като обяснява как министерска заповед му пречи да изпълнява задълженията си по ЗМВР 8-)
Не се сърди,може да не успея да бъда никога на длъжностите на хората подписали грамотите над бюрото ти,но нямам и такива амбиции ;) Бъди жив и здрав и се пази,че СПО "Границата" още не е свършило :)
Елена
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 294
Регистриран на: 27 Яну 2015, 18:06

Re: Да спрем войната по пътищата!!!

Мнениеот сигма3 » 08 Апр 2015, 13:45

Ленче ,пиле,само в суматохата да попитам,ти колко часа имаш работени на улицата?(Като полицай!)
сигма3
Полицай
Полицай
 
Мнения: 153
Регистриран на: 29 Сеп 2014, 08:12
Местоположение: Варна

Re: Да спрем войната по пътищата!!!

Мнениеот Елена » 08 Апр 2015, 15:31

сигма3 написа:Ленче ,пиле,само в суматохата да попитам,ти колко часа имаш работени на улицата?(Като полицай!)


Не ги броя :) снощи имам посетени 3 МП,на едното доста време отне на улицата,на другите две повече беше пътя с колата. Но часовете на улицата ми се събират повече от тези на някои полицаи от ППД ;) За това и задниците на тези,които рядко излизат от колите са едни такива големи,бухнали като великденски козунак :mrgreen: . Има и такива,които ги засичам често във фитнеса,там положението е съвсем друго,това са любимите ми колеги полицаи,другото са шишковци в униформи :lol:
Елена
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 294
Регистриран на: 27 Яну 2015, 18:06

Re: Да спрем войната по пътищата!!!

Мнениеот dsuzunov » 08 Апр 2015, 16:44

Ти, МП-та без експерт ли ги посещаваш?
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Да спрем войната по пътищата!!!

Мнениеот Елена » 08 Апр 2015, 17:05

Не се отделям от експерта,той ме взима,той ме връща,той ме пази :) Миналата година на една кражба на ток в циганската махала,ако не беше експерта не знам какво щеше да се случи с мен и с двамата новоназначени униформени манекен (п_тки в нови килоти- цитирам колагата експерт),които уж са от полицаи от охранителна полиция,,а иначе са си точно това,което експeрта констатира на място :lol: Като налетяха цигани на бой,да видиш как експерта се чуди кого по-напред да опази,мен или манекените. Добре,че бързо дойдоха баш полицаите от упралвлението,та ни спасиха кожите :) Експерта цял месец си лекува ръката и рамото,а няма да ти казвам какви думи изреди по адрес на униформените менекени :oops:
Елена
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 294
Регистриран на: 27 Яну 2015, 18:06

Re: Да спрем войната по пътищата!!!

Мнениеот dakota_ » 08 Апр 2015, 18:41

Поне един колега от охранителна нямаше ли на МП ;)
Не забравяй,че експертите преди да станат експерти са минали през охранителна и някои се справят доста добре и с ООР и ЕКД 8-)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Да спрем войната по пътищата!!!

Мнениеот dsuzunov » 08 Апр 2015, 22:22

Между другото, това с присъствието на колеги от охранителна на МП е болна тема.
Тези, които са там или не знаят какво да правят, или се престарават в желанието си да са полезни.
Личи си, когато има желание и му е интересно, но също така си личи, когато се напъват да ми помагат само от куртоазия. Най-досадни са ония, с цигарите на МП, бълващи дим и ръсещи пепел навсякъде.
И за да не бягам от темата с ПТП, на катастрофите ми е много лесно, когато колегите от КАТ са ми свършили половината работа и за мен остава само фиксирането и изземването. Откриването те вече са го направили.
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Да спрем войната по пътищата!!!

Мнениеот сигма3 » 09 Апр 2015, 10:25

Странни разделения имате.....манекени,баш-полицаи.....:)))Кой от къде ....не е ясно:))
Та малко си противоречиш,не харесваш шишковците-ясно,харесваш хората от фитнеса,които са манекени,но манекените не ти вършат работа.....
"Баш полицаите" от кои са-шишковци или манекени?
И под "работа на улицата" имах в пред вид да работиш с хора,да си в ситуация и да взимаш адекватни решения за решаване да даден проблем,не да посещаваш МП,когато всичко е приключило и започва голямото чесане на глави и чудене...и молби за поемни лица.
сигма3
Полицай
Полицай
 
Мнения: 153
Регистриран на: 29 Сеп 2014, 08:12
Местоположение: Варна

ПредишнаСледваща

Назад към Полицията в България

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта