Да спрем войната по пътищата!!!

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Да спрем войната по пътищата!!!

Мнениеот gentleman » 07 Фев 2015, 13:39

Кой казва, че пътните полицаи са корумпирани? Внимавай какво пишеш, такова едно твърдение поставя под общ знаменател всички колеги, а това не е така. Мисля, че повечето от тях биха се почувствали обидени от факта, че колега пише такива глупости за тях. Точно за това ти опонирам, а не защото си нямам друга работа. А, и не си мисли, че само ти си запозната с материята. :D
gentleman
Нов
Нов
 
Мнения: 13
Регистриран на: 29 Яну 2015, 21:18

Re: Да спрем войната по пътищата!!!

Мнениеот Елена » 07 Фев 2015, 14:02

Не си мисля,че само аз съм запозната с материята,но ти не си сред запознатите с материята :)
Прочети кой казва,че голяма част от пътните полицаи са корумпирани http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2013/09/ ... odkup_pri/ Данните са предоставени от МВР. Това не са глупости,глупости са да се отрича,че корупцията в "Пътна полиция" е в огромен мащаб и МВР трудно се справя с този проблем и за това се хвърлиха луди пари за оборудване на автомобилите с камери и за това се издадоха заповеди противоречащи на закона,да не се правят проверки на пътя. Всичко това заради масова корупция на пътя.
Елена
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 294
Регистриран на: 27 Яну 2015, 18:06

Re: Да спрем войната по пътищата!!!

Мнениеот Lord » 10 Фев 2015, 22:05

Елена написа: Това не са глупости,глупости са да се отрича,че корупцията в "Пътна полиция" е в огромен мащаб и МВР трудно се справя с този проблем ...

Това твърдение е първо невярно, и второ глупаво, защото здраво обижда колегите, същите ежедневно, еженощно и дори ежечасно помагат, помагат на пострадали, спасяват живот, знам какво пиша, защото знам какво виждам, а вярвам на очите си.
Ти лично, като юрист, какво предприе, за да ограничиш негативното явление, щом го определяш, като налично "в огромен мащаб"? ;) Колко сигнала подаде, за прояви на корупция, независимо, дали си очевидец, или твои познати са потърпевши? А?
Елена написа: МВР трудно се справя с този проблем и за това се хвърлиха луди пари за оборудване на автомобилите с камери и за това се издадоха заповеди противоречащи на закона,да не се правят проверки на пътя. Всичко това заради масова корупция на пътя.

Нямаше нужда от тези огромни харчове за орязания ни бюджет. Спокойно можехме чрез инспектората и вътрешна сигурност да изловим част от малцината корумпирани, което щеше да възбуди невъобразим възпиращ ефект върху другите. Щеше да има реални резултати, спестени пари, реален ефект и адмирация от гражданите и юридическите лица. Бързо, ефикасно, превантивно и доста респектиращи, а и почти без пари. Трябва само малко воля и резултатът ще е бърз - незабавни или бързи производства, плюс адекватни присъди. Ама кой да разсъждава?! ;)
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Да спрем войната по пътищата!!!

Мнениеот Елена » 10 Фев 2015, 22:32

Бях посочила линк,ще го посоча отново да прецениш сам за какви "глупости" става дума http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2013/09/ ... odkup_pri/ това са констатации на МВР.
Конкретно на въпроса ти,за 2013 год. в нашата ОДМВР са уволнени дисциплинарно трима пътни полицай за корупция. Не съм попадала на корупционни действия от страна на колеги и не съм подавала сигнали. Прави ми впечатление с какви средства разполагат пътни полицаи в дирекцията ни. За мен не е нормално пътен полицай на 27 години с шест години стаж в МВР да кара лек автомобил за приблизителна сума около 10000 лв. и да изплаща жилищен заем със заплата приблизително около 700 лв. В същото време колега експерт с 23 години стаж да кара автомобил за 1500 лв и да тегли кредит да издържа второ дете студент. Мога да ти дам и други примери за пътни полицаи с доста харчове и мога да ти противопоставя примери за пътни полицаи,които живеят скромно както живеят полицаи разчитащи на доход от заплатата си. Аз не съм щраус да си заравям главата в пясъка и да говоря с ентусиазъм като dakota_ за неподкупността на служителите на МВР. Знам,че има добри и честни хора в МВР,но знам,че неслучайно медиите са гръмнали и министъра се чуди как да противодейства на масовата корупция в пътна полиция. За това са тези камери и това оборудване на патрулните автомобил,за това бяха и заповедите за забрана на проверките на водачи на пътя. От чудо го направи министъра и от калпава правораздавателна система. В момента,в който хванат някой в корупция и почва да се разболява,да се влачат делата с месеци и години и да се протака във времето. Докато е могъл да лапа е бил здрав,като го хванат и веднага става много болен. Трагедия се нарича това и вие по-старите трябва да замълчите,ако не може да помогате да се изчисти този боклук от МВР!
Елена
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 294
Регистриран на: 27 Яну 2015, 18:06

Re: Да спрем войната по пътищата!!!

Мнениеот osata » 10 Фев 2015, 23:53

Елена, не разбирам, какво общо има финансовото състояние на някой служител с корупционния риск? Точно обратното е понякога, защото има колеги с имоти, с роднини и т.н., които пък точно заради 50-100-500 лв никога няма да се продадат. А очичките точно отгоре им, защото имали :) .
Това каква кола караш, какъв заем имаш, в какво жилище живееш изобщо не е показателно за горното. Защото всеки случай е специфичен.
А корупцията в самото МВР се бори точно както се противодейства и на другите престъпления, с които хиляди служители в МВР се борят в ежедневието.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Да спрем войната по пътищата!!!

Мнениеот Елена » 11 Фев 2015, 00:33

osata написа:Елена, не разбирам, какво общо има финансовото състояние на някой служител с корупционния риск? Точно обратното е понякога, защото има колеги с имоти, с роднини и т.н., които пък точно заради 50-100-500 лв никога няма да се продадат. А очичките точно отгоре им, защото имали :) .
Това каква кола караш, какъв заем имаш, в какво жилище живееш изобщо не е показателно за горното. Защото всеки случай е специфичен.
А корупцията в самото МВР се бори точно както се противодейства и на другите престъпления, с които хиляди служители в МВР се борят в ежедневието.


Ами ще се опитам да ти обясня,когато получаваш 700 лв. заплата,жена ти получва 500 лв. заплата, имате едно дете и изплащате жилище с вноска по кредит 350 лв. На тримата ви остават чисти на човек малко над 300 лв. месечно,а купуваш автомобил за 10000 лв. караш го всеки ден и се храниш по заведения и ред други разходи.Как да си обясни човек тези разходи,освен с фокус,но това става само на сцената,в живота това намирисва на нещо гнило ;) На други колеги също правят впечатление такива неща и си задаваме въпроси,а отговора все клони към нещо гнило. Казвам към нещо гнило,защото се знаем и понеже се знаем преценяваме,че няма друг начин на доход освен с "палката". Има и колеги,които ги знаем,че имат доходи от роднини,имоти и там никой не казва и дума,но в случая думата ми е за тези,които нямат нищо друго освен едната палка в ръка ;)
Корупцията в МВР се бори като се прекрати шуробаджанащината и се назначават хора,които искат да служат,но да служат така както казваш ти,да се борят с корупцията и престъпността. Бори се като се признае,че има проблем и се търси решение на проблема.
Елена
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 294
Регистриран на: 27 Яну 2015, 18:06

Re: Да спрем войната по пътищата!!!

Мнениеот osata » 11 Фев 2015, 21:27

Ами точно това е..... елементарно е, когато разходите не съответстват с доходите (доказаните, тези с платени данъци и т.н.). Тези, които видимо харчат повече, имат колеги, началници, има разни етични кодекси, заповеди, нетърпимост към корупция и т.н., тоест по елементарния начин се сигнализира и извършва проверка от вътрешна сигурност.
Но да се върнем на темата.
По повод безнаказаността и видимо демонстрационното и нагло управление на МПС от хора с "гоуеми джипове и мерцедеси и т.н.", причината е, че тези хора са познати лица в градовете, в които демонстрират "селянията" си, и няма как по стандартните способи, ползвани от супер оперативните вътрешняци да бъде хванат някой корумпиран катаджия и т.н.
В момента, в който катаджия спре примерно джип БМВ Х6 и водача и собственика по талон са едно и също лице, не 100, 10000% това не може да е клопка на ВС. Затова този собственик броил шест цифрена сума за колата си, не му дреме дали ще го глобят 200-500 лв за превишена скорост, или някой да му поиска смешните 100лв за стандарта му на живот. Затова и тези хора карат като побъркани, притискат, изпреварват и какво ли още не..... защото безнаказаността им от ден на ден става все по-лесна. На ВС никога няма да им дойде на акъла ( а и нямат интерес ), да се издаде фалшива регистрация на такъв скъп автомобил, защото тогава само при една обиколка из България ще се фотографират доста корумпирани ;) Това е личното ми мнение разбира се.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Да спрем войната по пътищата!!!

Мнениеот Елена » 11 Фев 2015, 22:43

Мнението ти е много добро :) но пътните полицаи са хиени,ще си звънят от Дирекция на Дирекция и ще се разчуе за това БМВ. Със сигурност още първият подкупен екип ще изгори и в момента,в който ги освободят от ареста,ще излезнат в продължителен отпуск по болест. Всички изведнъж се разболяват като ги хване в крачка вътрешна сигурност или усетят,че им предстои връчване на "честитка" за излизане в пенсия ;)
Елена
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 294
Регистриран на: 27 Яну 2015, 18:06

Re: Да спрем войната по пътищата!!!

Мнениеот катюша » 12 Фев 2015, 11:50

Елена написа:Мнението ти е много добро :) но пътните полицаи са хиени,ще си звънят от Дирекция на Дирекция и ще се разчуе за това БМВ. Със сигурност още първият подкупен екип ще изгори и в момента,в който ги освободят от ареста,ще излезнат в продължителен отпуск по болест. Всички изведнъж се разболяват като ги хване в крачка вътрешна сигурност или усетят,че им предстои връчване на "честитка" за излизане в пенсия ;)


Елена,не знаеш какво е хиена. Чувала ли си за ДАИ-аджии и какви доходи реализират с палките си. Пътните полицаи ряпа да ядът пред ДАИ-аджиите. Там камери няма и глобите,които се налагат от ДАИ са в пъти по-големи от санкциите по ЗДвП. Чувала ли си за подменени алкохолни проби с участието на лекари. Знаеш ли до какви последствия може да доведе една подменена алкохолна проба. Не приемам,че корупцията в пътна полиция е виновна за "войната по пътищата". Не приемам,че плащаш и си заминаваш и не ти пука. Всички пътуваме с автомобилите си,забелязала ли си,че като премига /опасност/ водач на насрещно движещ се автомобил и всички в колоната обират скоростта и почват да се оглеждат по пътя. За да го правят значи им пука от пътна полиция и не разчитат,че ще си платят и заминат. Теб като те спрат в нарушение какво правиш,съставят ти АУАН или показваш служебната карта и разчиташ да ти се размине ;) Стига вече с тия пътни полицаи,че ще взема да ти дам примери с подкупни РП и ще видиш,че мърша има навсякъде и важното е да се чистим от нея.
катюша
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 321
Регистриран на: 02 Мар 2014, 16:52

Re: Да спрем войната по пътищата!!!

Мнениеот gentleman » 12 Фев 2015, 22:36

Елена, разсъждаваш като абсолютен лаик!
Даже ми е чудно как едим юрист може да разсъждава толкова наивно...
Но когато обиждаш колеги, и не вдяваш колкото и да ти обясняват, наивността не те оневинява.
Едно време в университета имаше се учеше логика, не знам как е било по твое време....
Като юрист би следвало да знаеш, че не може да поставяш всички под общ знаменател, колкото и да им завиждаш за колите и други неща.
gentleman
Нов
Нов
 
Мнения: 13
Регистриран на: 29 Яну 2015, 21:18

ПредишнаСледваща

Назад към Полицията в България

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта