Да спрем войната по пътищата!!!

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Да спрем войната по пътищата!!!

Мнениеот Елена » 16 Апр 2015, 20:16

dakota_ написа:В момента тъпчем на едно място,работим по едни правила от времето на народната милиция,а претендираме,че живеем в 21 век и сме членове на ЕС...


Работим по правилата на народната милиция,защото повечето определящи правилата и начина на работа са хора от времето на народната милиция и са обременени от миналото.
Иначе ми хареса как умело оправда даването на подкупи от гражданите и взимането на подкупи от полицаите ;)
Елена
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 294
Регистриран на: 27 Яну 2015, 18:06

Re: Да спрем войната по пътищата!!!

Мнениеот osata » 16 Апр 2015, 21:54

Тъй като последните дни излезе пролетната мода "мотористите", днес на едно кръстовище двама мотористи си минаха на ляв завой за чисто светещ червен светофар, интересното беше, че единият на каската си имаше видеорегистратор. И сигурно някъде публикува ОТБРАНИ кадри как някой лош нарушител прави нещо ;) . На следващото пък кръстовище други трима мотористи си говореха отново спрели един до друг, като на двама от тримата регистрационните номера бяха залепени за калника, мръсни и прашни.... и неразпознаваеми от пешеходци или други шофьори.
Разбира се, и сред тях има културни водачи, но може би само 20%.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Да спрем войната по пътищата!!!

Мнениеот dakota_ » 16 Апр 2015, 22:10

Елена написа:
dakota_ написа:В момента тъпчем на едно място,работим по едни правила от времето на народната милиция,а претендираме,че живеем в 21 век и сме членове на ЕС...


Работим по правилата на народната милиция,защото повечето определящи правилата и начина на работа са хора от времето на народната милиция и са обременени от миналото.
Иначе ми хареса как умело оправда даването на подкупи от гражданите и взимането на подкупи от полицаите ;)


Язък ти за висшето юридическо образование. Единствено са те научили да четеш,но на най-важното не са успели да те научат,да мислиш върху прочетеното. Нито обвинявам някой,нито оправдавам. Мога да ти изброя поне 10 причини за корупция,а при нас поне половината създават сериозни предпоставки за корупция. Човешкият егоизъм и сравняването между хората...комшията ти има нещо,което ти нямаш и се почва да се търси начин за набавянето му...лошото възпитание,ниските доходи-при нас искат с трици маймуни да ловят...,бюрокрацията,която кара много хора да заобикалят правилата,липсата на време също кара много хора да заобикалят правилата...Да ти изброявам ли още и да те питам ли ти,ако си на мястото на един човек,който не може да си позволи да си губи времето,защото може да изгуби работата си,няма ли да прибегнеш до решаване на въпроса по най-добрият за теб начин... Какво е направила до момента държавата за да реши адекватно проблемите на гражданите с държавната администрация? Може да не ми отговаряш,ти си ми ясна какво ще кажеш...
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Да спрем войната по пътищата!!!

Мнениеот spoon » 17 Апр 2015, 21:46

Елена написа:
Чувствам се виновна,че се скарах с участник в СПО "Границата" и с грамоти над бюрото си. Поредният МлПи решил да вземе акъла на гражданите с грамоти над бюрото си и да гледа със съселяните си как водачи на МПС правят явни нарушения на ЗДвП,като обяснява как министерска заповед му пречи да изпълнява задълженията си по ЗМВР 8-)
Не се сърди,може да не успея да бъда никога на длъжностите на хората подписали грамотите над бюрото ти,но нямам и такива амбиции ;) Бъди жив и здрав и се пази,че СПО "Границата" още не е свършило :)


:lol: Нищо не си разбрала. Не ме командироват там, въпреки, че бих желал, за да си почина. Само определям и предлагам кои да ходят. Права си, че пак командироваме, макар и в доста редуциран състав и време.
Мерси за пожеланията, и ти да си жива и здрава, пази се! ;)
spoon
Полицай
Полицай
 
Мнения: 161
Регистриран на: 12 Авг 2011, 19:52

Re: Да спрем войната по пътищата!!!

Мнениеот Lord » 14 Май 2015, 17:08

2-ма полицаи загинаха, 5-ма са ранени при катастрофа


Двама гранични полицаи от Кюстендил загинаха, а петима техни колеги са ранени в катастрофа на магистрала „Тракия" между Нова Загора и Стара Загора.
Тежкият инцидент е станал малко преди 15 ч. между микробус и товарен автомобил на 236-и километър от магистралата в посока София, съобщиха от полицията в Сливен.

Служителите на МВР са пътували в микробуса.
Те са се връщали от командировка на българо-турската граница, предаде БНР.

Микробусът се е ударил странично в товарния автомобил, пътуващ в същата посока, след което се е завъртял и се е обърнал.

Шофьорът и други четирима от микробуса са откарани в болницата в Стара Загора.

Водачът на товарния автомобил не е пострадал.

Движението по магистрала "Тракия" в посока София се отклонява от село Дядово – Нова Загора по стария път за Стара Загора.

На мястото на инцидента се извършва оглед, установяват се причините за катастрофата.

(Очаквайте подробности)

http://dnes.dir.bg/news/katastrofa-avto ... a-19062428



Трагедия! Бог да прости загиналите и дано ранените се оправят!
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Да спрем войната по пътищата!!!

Мнениеот Сакалиев » 14 Май 2015, 22:34

Несъобразената скорост и самонадеяност от водача на буса отнема живота на двама и петима колеги са потрошени в болницата. Тъпо е да умреш от приятелски огън!
Сакалиев
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 78
Регистриран на: 08 Авг 2014, 12:40

Re: Да спрем войната по пътищата!!!

Мнениеот малкия » 14 Май 2015, 23:31

Ти някаква информация от органите на предварителното производство ли имаш или се изказваш неподготвен - както обикновено?
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

Re: Да спрем войната по пътищата!!!

Мнениеот Сакалиев » 14 Май 2015, 23:39

Картулев,само ти се изказваш неподготвен по медиите и тук,аз знам какво пиша.
Сакалиев
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 78
Регистриран на: 08 Авг 2014, 12:40

Re: Да спрем войната по пътищата!!!

Мнениеот dakota_ » 15 Май 2015, 08:26

малкия написа:Ти някаква информация от органите на предварителното производство ли имаш......


Вальо,ти си представител на най-големият синдикат. Колегите ти имат доверие и синдиката се ползва с голям авторитет. Не е ли време да помислите за една кампания сред колегите от типа "Коланите спасяват живот!" Имаше такава кампания от страна на МВР с послание към водачите на МПС,но ми се струва,че трябва специална кампания за служителите на МВР. Просто не е нормално водач на бус при удар да разбие с главата си предното стъкло на буса и да си причини тежка мозъчна травма. Помислете не е ли необходима и една кампания сред служителите на МВР за високата скорост. Нещата са много сериозни и проблема не е само възрастта за пенсиониране,а има и други много по-сериозни проблеми. Може да помогнете на колегите с брошури,с послания по медиите. Хубаво раздавахте подаръци от СФС на гражданите и не ги глобяваха колеги за дребни нарушения на ЗДвП,но обърнете нещата обратно и проявете същата грижа към служителите на МВР.
Повярвай ми имаме неистова нужда от помощ да дисциплинираме служителите си.
Ние с теб сме на едни години и на мен сърцето ми се къса като гледам новини като снощната.Губят живота си млади колеги,осиротяват деца,почернят се семейства!
При мен имам двама новобранци,преди около повече от година,първата им работа беше като станаха полицаи да затъмнят стъклата на личните си автомобили... санкционирани са и двамата за това. По цял ден съм из района и фактите са,че колегите масово не ползват предпазните колани. За висока скорост няма да обсъждам. Наложително е от синдиката да се включите и да ни помогнете,на нас дребните ръководители не вярват,че мислим за тяхната безопасност,дано поне на вас повярват!
Знам,че СФС имате някаква банкова сметка за дарения за семействата на пострадали колеги. Пусни тази сметка да може тези,които имам желание да помогнем,да преведем по някои лев да подпомогнем семействата на двамата покойници! Това е нищо като помощ,но друго за тях не можем да направим. Бог да прости и двамата колеги и бързо възстановяване на останалите!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Да спрем войната по пътищата!!!

Мнениеот малкия » 15 Май 2015, 23:23

Сакалиев написа:Картулев,само ти се изказваш неподготвен по медиите и тук,аз знам какво пиша.


С малката разлика, че аз обикновено посочвам източници.
А пък в твоите "знания", извинявай, имам сериозни причини да се съмнявам - и голяма част от тези причини си ми дал ти самият.

Между другото, ако си решил да ми сменяваш името - без значение какви основания имаш за това - по нашите краища има традиция. Та виж там - ако не костюм, риза поне... :D
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

Предишна

Назад към Полицията в България

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта