Битова/конвенционална/ престъпност - истината!

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Битова/конвенционална/ престъпност - истината!

Мнениеот dakota_ » 03 Дек 2015, 09:10

малкия написа:
dakota_ написа:Както е казал др. Сталин - Кадры решают все. Споменава се, че преди две години са пенсионирали началника на управлението. Преди две години управлението на държавата ни беше поето от мафията. йОвчев смени всички читави Директори на ОДМВР, а те подмениха повечето читави Н-ци на РУ и бяха назначени хора, които умираха от желание не да служат, а да запишат в автобиографиите си, че са Директори на ОД или Н-ци на РУ.
До момента все още МВР не е стъпило на краката си след погрома нанесен от йОвчев.


Е, ти в някое друго МВР ли работиш, та не виждаш, че в момента се прави точно същото?
Кадровата въртележка може да се разиграва почти на тото... :D


Вальо, знам, че имаш пресантимант към червеното ;), и аз имах и вярвах безрезервно, но се оказа, че не съм имал достатъчно информация, за това съм вярвал.
В момента си чистим къщичката от това, което се излюпи от кукувиците на йОвчев и сие.
Толкова негодници наблъска на ръководни постове в Дирекциите, че за краткият си престой парализира системата.
Такъв сатрап за министър не помня да сме имали от началото на службата ни. Вас ви излъга, че дава, но като него всеки може да дава, а после друг да мисли откъде да се вземат пари да се разплаща. Дори червеният Миков не се подаде на искания и макар да знаеше, че си отива не остави на тези след него да плащат за популизъм.
Никой министър не е изкарвал толкова полицейски сили да пази народните избраници от народната любов. Никой не е правил такава театрална постановка да изкара жандармерията да бори с нея престъпността по селата.
След краткият и безполезен престой на жандармерията по селата, крадците с такава злоба се нахвърлиха и си наваксаха пропуснатото, че изкараха през носа на хората този безсмислен театър.
Никога не бяхме имали такъв главоч за главен секретар. Дай Боже никога да нямаме повече такива вълци в овча кожа да пазят стадото ни.
Дай Боже скоро да приключат делата на г-н Цветанов, да си заеме мястото в строя и да поеме управлението на МВР.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Битова/конвенционална/ престъпност - истината!

Мнениеот dakota_ » 03 Дек 2015, 09:30

Notev написа:
dakota_ написа:Темата наистина става интересна и също като колегата Lord, няма да се съглася, че жените нямат място в полицейската работа. Имам една жена в патрула и се справя много добре със задълженията си. Имам две жени МлПИ / квартални/ едната е квартална на село. Тази жена е квартална от около 10 години на това село, познава по имена цялото село /над 1000 жителите/ . Тази жена благодарение на личните си качества е успяла да спечели доверието на почти всички жители на селото. Благодарение на тяхната помощ и съдействие кражбите в село са малко, разкриват се бързо и хората са доволни от работата на полицията в селото.
Както е казал др. Сталин - Кадры решают все. Споменава се, че преди две години са пенсионирали началника на управлението. Преди две години управлението на държавата ни беше поето от мафията. йОвчев смени всички читави Директори на ОДМВР, а те подмениха повечето читави Н-ци на РУ и бяха назначени хора, които умираха от желание не да служат, а да запишат в автобиографиите си, че са Директори на ОД или Н-ци на РУ.
До момента все още МВР не е стъпило на краката си след погрома нанесен от йОвчев.
Битовата престъпност ще нараства докато в БГ законите се пишат от адвокатите. В момента НПК дава много по-голяма защита на извършителите на престъпления, отколкото на пострадалите от престъпления. Действията на колегите от криминална нямат процесуална сила, а в същото време в лицето на разследващите полицаи имаме един мързелив и слабо подготвен апарат, който предпочита да работи до дела с НИ, да разпита пострадалият и с това да приключи работата по делото. Всъщност разследващите полицаи предпочитат да не работят.
Като сложим за капак и калпав началник, работата отива на гибел. Гражданите са недоволни, самото МВР е недоволно от работата на служителите си, а всъщност и като цяло държавата е виновна за положението, в което е поставил гражданите и полицаите си.


Точно това имах предвид, че кадрите решават всичко. В моя случай смениха кадрите и работата спря да върви. Нямам нищо против жените в униформа, но зависи кой за какво е започнал работа. Пенсионирах се като командир на самостоятелен батальон, длъжността ми се равняваше на командир на полк. При мен имах една рота с жени на сержантски и войнишки длъжности. Делях ги на две, едните бяха протежета / съпруги, любовници,роднини/ на различни командири от БА, другите бяха работници, които бяха постъпили да служат.
Едните вършеха работа, другите идваха на работа.
Същата работа се случва и сега в моето населено място, едните полицаи вършеха работа и останахме без тях, другите не вършат работа, но идват на работа и получват заплати за свършена работа.
Потърпевши са такива като мен, които разчитаме и очакваме да се върши работа.
Предложих вариант да поема бензина и обслужването на автомобил за каварталният, както и подсигуряването на храна три пъти на ден. Парите за всичко това щях да превеждам на кметството за да не каже някой, че има частен интерес. Не става понеже е забранено спонсорството. В същото време аз не спонсорирам МВР, спонсорирам кметството. Кметството е държавата, кмета представлява хора, които искат да живеят спокойно и сигурно.
Вие казвате вярвай в полицията, вярвам в полицията, но полицията защо не ми вярва. Живота ми е минал под пагон, изстрелял съм повече патрони, отколкото си е бъркал в джобовете въпросният началник на РПУ, но това не го бърка да ми създава затруднения да се ползвам от правото на оръжие и като не може той да ми подсигури спокойствие, да опитам да се справя сам, просто съм оставен без избор.


Лош морал имате в армията, не може да се сравнява с МВР ;) При нас не се е чувало за любовница, съпруга, роднина на началник да започне работа в МВР :mrgreen: Не се чувало и някой да работи заради друг, че е некадърен. изобщо какво правите вие в тази армия и за какво ни е армия :)
Докоснал си се до някои много важни и болезнени въпроси. Спонсорство в МВР имаше и трябва да има. Отмениха го заради едни каишковци, които не искаха да работят и като им биха шута от МВР заради бездарност и неграмотност, почнаха да пълнят медиите с глупости за злоупотреби със спонсори.
Работил съм със спонсори и не е имало никакви злоупотреби със средства предоставени от спонсори и не е имало "чадър" над спонсори.
Като си решил да спонсорираш кметството, направи го и подсигурявайте средства за охрана на селото. Никой няма да свети, че зареждате автомобил или помагате за ремонта на автомобил. Оставете храненето три пъти на ден, че ще развалите семейството на кварталният :)
Оръжие ще получиш, помисли как да организираш ловците в селото да се включат и да помагат нощем с обход на селото. Помисли дали не можеш да заделиш някои лев за камери в селото, дори да олекнеш откъм пари, като се намалят кражбите ще си ги избиеш.
Знаеш какво казват старите хора, помогни си сам, че и Бог да ти помогне.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Битова/конвенционална/ престъпност - истината!

Мнениеот малкия » 03 Дек 2015, 10:14

dakota_ написа:
малкия написа:
dakota_ написа:Както е казал др. Сталин - Кадры решают все. Споменава се, че преди две години са пенсионирали началника на управлението. Преди две години управлението на държавата ни беше поето от мафията. йОвчев смени всички читави Директори на ОДМВР, а те подмениха повечето читави Н-ци на РУ и бяха назначени хора, които умираха от желание не да служат, а да запишат в автобиографиите си, че са Директори на ОД или Н-ци на РУ.
До момента все още МВР не е стъпило на краката си след погрома нанесен от йОвчев.


Е, ти в някое друго МВР ли работиш, та не виждаш, че в момента се прави точно същото?
Кадровата въртележка може да се разиграва почти на тото... :D


Вальо, знам, че имаш пресантимант към червеното ;), и аз имах и вярвах безрезервно, но се оказа, че не съм имал достатъчно информация, за това съм вярвал.
В момента си чистим къщичката от това, което се излюпи от кукувиците на йОвчев и сие.
Толкова негодници наблъска на ръководни постове в Дирекциите, че за краткият си престой парализира системата.
Такъв сатрап за министър не помня да сме имали от началото на службата ни. Вас ви излъга, че дава, но като него всеки може да дава, а после друг да мисли откъде да се вземат пари да се разплаща. Дори червеният Миков не се подаде на искания и макар да знаеше, че си отива не остави на тези след него да плащат за популизъм.
Никой министър не е изкарвал толкова полицейски сили да пази народните избраници от народната любов. Никой не е правил такава театрална постановка да изкара жандармерията да бори с нея престъпността по селата.
След краткият и безполезен престой на жандармерията по селата, крадците с такава злоба се нахвърлиха и си наваксаха пропуснатото, че изкараха през носа на хората този безсмислен театър.
Никога не бяхме имали такъв главоч за главен секретар. Дай Боже никога да нямаме повече такива вълци в овча кожа да пазят стадото ни.
Дай Боже скоро да приключат делата на г-н Цветанов, да си заеме мястото в строя и да поеме управлението на МВР.


Точно на червеното трудно ще ме изкараш фен. Имам си някои неща в биографията, за които явно не си чувал... :D
Точно по същия начин не можеш да обвиниш предишни управления за кадровия хаос в момента. За нормативния хаос - още по-малко, но това е друга тема.
Не ми се коментира повече в открит форум, ама ако седнам някога на по ракийка, ще си говорим с имена.
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

Re: Битова/конвенционална/ престъпност - истината!

Мнениеот kermit » 03 Дек 2015, 22:15

dakota_ написа:Спонсорство в МВР имаше и трябва да има. Отмениха го заради едни каишковци, които не искаха да работят и като им биха шута от МВР заради бездарност и неграмотност, почнаха да пълнят медиите с глупости за злоупотреби със спонсори.
Работил съм със спонсори и не е имало никакви злоупотреби със средства предоставени от спонсори и не е имало "чадър" над спонсори.


Спонсорството е източник на зависимости и не трябва да има спонсори. Всеки спонсор като дава пари си прави сметката какво ще получи. Ти също си правиш сметката какво ще получиш от спонсора. Било топло местенце като се пенсионираш, било спонсориране на джоба ти. С една заплата трудно се кара и за това плачеш по спонсорството.
Не може да глобиш спонсора си и като го хванат сгазил лука се обаждаш да не го глобяват. Иначе ще си изгубиш спонсора и ще ти пресъхне кранчето. Държавата трябва да ни подсигури всичко. Виждал ли си прокурорите и съдиите да просят консумативи да си вършат работа. Както за тях има, така и за нас трябва да има.
kermit
Полицай
Полицай
 
Мнения: 123
Регистриран на: 02 Дек 2015, 17:40

Re: Битова/конвенционална/ престъпност - истината!

Мнениеот Сакалиев » 06 Дек 2015, 20:19

kermit написа:
dakota_ написа:Спонсорство в МВР имаше и трябва да има. Отмениха го заради едни каишковци, които не искаха да работят и като им биха шута от МВР заради бездарност и неграмотност, почнаха да пълнят медиите с глупости за злоупотреби със спонсори.
Работил съм със спонсори и не е имало никакви злоупотреби със средства предоставени от спонсори и не е имало "чадър" над спонсори.


Спонсорството е източник на зависимости и не трябва да има спонсори. Всеки спонсор като дава пари си прави сметката какво ще получи. Ти също си правиш сметката какво ще получиш от спонсора. Било топло местенце като се пенсионираш, било спонсориране на джоба ти. С една заплата трудно се кара и за това плачеш по спонсорството.
Не може да глобиш спонсора си и като го хванат сгазил лука се обаждаш да не го глобяват. Иначе ще си изгубиш спонсора и ще ти пресъхне кранчето. Държавата трябва да ни подсигури всичко. Виждал ли си прокурорите и съдиите да просят консумативи да си вършат работа. Както за тях има, така и за нас трябва да има.


Спонсорството прави независими началниците от заплати и обезщетения. Няма началник да не се е облажил от спонсор. За тва Дакота иска да работи със сонсори и за тва казва че няма чадъри над спонсори. Цели навеси се осигуряват над спонсори и никой не смееше да пипне спонсор. Начланик се беше обадил на колега да не глобява спонсор и после му ева мамата като колегата го глоби. Друг случай с един спонсор беше като го притиснахме за продажба на нафта, лично дойде н-ка на районното и прехвърли случая на двама гъзолизци да може да остане сух спонсора. После накои началници забравят да си харчат заплатите.
Сакалиев
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 78
Регистриран на: 08 Авг 2014, 12:40

Предишна

Назад към Полицията в България

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта