Огнестрелни оръжия в МВР

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Огнестрелни оръжия в МВР

Мнениеот Lord » 05 Окт 2010, 18:37

Ами............за Нова година по-трудно ще се намират сериозни пиратки и фойерверки, а и ще са много по-скъпи вероятно... :lol:
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Огнестрелни оръжия в МВР

Мнениеот divi4 » 09 Окт 2010, 15:58

Полю Цейски написа:
divi4 написа:Гаспода колеги от МО и МВР , в законя ясно е написано че огнестрелно оръжие се получава при навършени 10 години трудов стаж , и при една кадърно написана заповед , без грешки и най-вече да се познават тънкостите на закона никога не би паднала пред директора на ОДП или съда , всеки си чете закона както си иска и си го талкува по свой начин както му е удобно. В член 42 от стария вече закон ясно е написано че освен всички необходими документи служителите са длъжни да представят и служебна бележка , тоест представя повече документи от обикновинните граждани .Единствено в параграф 7 е записано че ООБ се получават от служители с над 10 години стаж. Това ви го казвам със сигурност и до сега нямям отменема заповед от близо 80-100 издадени за последните 3-4 години като повечето са обжалвани пред окръжен и административен съд . Решиш ли да отрежеш някой просто няма спасение освен ако не худатайства някой за него , така става в България.
защо тогава аз си взех късо ОО като нямах и 2г служба без никви връзки или ходатайства и няма такова нещо за 10-те години

Защото се дава от колегиална гледна точка , нищо повече , маса перковци вразкари взимат оръжие така че на колега никой не прави проблем освен ако не се е издънил нещо.
divi4
Нов
Нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 28 Сеп 2010, 21:29

Re: Огнестрелни оръжия в МВР

Мнениеот Lord » 28 Ное 2010, 10:44

________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Огнестрелни оръжия в МВР

Мнениеот BARETATA » 28 Ное 2010, 11:49

Нещо не тръгва видеото,брат ?
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Огнестрелни оръжия в МВР

Мнениеот Lord » 28 Ное 2010, 12:14

BARETATA написа:Нещо не тръгва видеото,брат ?


А ти кликна ли върху стрелкичката по средата? ;)
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Огнестрелни оръжия в МВР

Мнениеот BARETATA » 28 Ное 2010, 12:16

Да,правилно грешката е моя , благодаря :) :lol:
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Огнестрелни оръжия в МВР

Мнениеот BARETATA » 26 Яну 2011, 14:26

Няма да е лошо и Ние да се екипираме така , а ? :D . Един експеримент ,може да се направи.
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Огнестрелни оръжия в МВР

Мнениеот Raptor » 27 Яну 2011, 17:16

BARETATA написа:Няма да е лошо и Ние да се екипираме така , а ? :D . Един експеримент ,може да се направи.


Едва ли е ефективно!
С една картечница е трудно да стреляш по този начин, а пък с две би могъл само някой, който е "мноо як"!
Ако имаш попадение на повече от 15-20 м, ще бъде само са сметка на количеството и плътността на огъня! Но пък разхода на боеприпаси ще те принуди да носиш поне още 10- 15 килца в повече, в противен случай след около 30 сек подобна стрелба ще се окажеш с две безполезни нажежени железа в ръцете!
http://www.xnetbg.com/

"E pluribus, unum!"
От многото, едно цяло!(лат.)
Аватар
Raptor
КОМИСАР
 
Мнения: 925
Регистриран на: 02 Сеп 2009, 10:18

Re: Огнестрелни оръжия в МВР

Мнениеот mao11 » 27 Яну 2011, 18:48

аз се пенсионирах и си купих 2 пестолета
единия е аркус, пистолет на средно ниво, доволен съм
но другия е според мен бижу - Иж 34М, 22 кал.short.
mao11
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 252
Регистриран на: 23 Яну 2011, 20:00

Re: Огнестрелни оръжия в МВР

Мнениеот Lord » 27 Яну 2011, 22:04

Оръжието е един от най-добрите ни приятели. Особено на тези, които сме по улиците. В смисъл, че не вярва на интриги, не се интересува кой какво казал, жената на Х какво рекла за У, просто винаги е с теб и ти е безрезервно вярно, ако и ти полагаш необходимите грижи за него.

Почти винаги съм с оръжие в мен, независимо на задържане или на курорт съм. Понякога съм с две!
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

ПредишнаСледваща

Назад към Полицията в България

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 32 госта