Огнестрелни оръжия в МВР

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: огнестрелни оръжия в МВР

Мнениеот Полю Цейски » 29 Ное 2009, 08:45

точно, прав си , безопасността преди всичко
Полю Цейски
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 45
Регистриран на: 19 Сеп 2009, 22:37

Re: Огнестрелни оръжия в МВР

Мнениеот Полю Цейски » 08 Дек 2009, 18:43

някой да знае нещо за бойните патрони които щяха да заменят стоп патроните или всичко остана само министерски желания
Полю Цейски
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 45
Регистриран на: 19 Сеп 2009, 22:37

Re: Огнестрелни оръжия в МВР

Мнениеот osata » 08 Дек 2009, 20:26

Полю Цейски написа:някой да знае нещо за бойните патрони които щяха да заменят стоп патроните или всичко остана само министерски желания


Не мога да се сетя преди какво мнение съм изразил за тази "смяна на патроните", но личното ми мнение е, че стоп патрона в доста случаи е полезен - той е помощно средство...докато бойният патрон е вече съвсем друго и съвсем друг повод на ползване. Като се има предвид, че българската полиция не ползва Тейзър, не ползва спрейове и т.н...... стоп патрона си остава едно полезно помощно средство. Но, тук е вече въпроса с безопасността - дали да си със стоп патрони или бойни в пистолета и кои да са резервни? Относно бронежилетки не ми се говори. Относно кобури също. На бас се хващам, че ако утре министъра отиде в едно обикновено РУ и съберат състава изпразнят оръжията и се направи тест - вадене на оръжие, сваляне на предпазител зареждане прицелване в близък обект и натискане на спусъка..... такива секунди ще текат, че ако не е жалко ще е смешно. Скоро разговарях с колеги на КПП по повод блокиране на града - не знаеха има ли жилетки в колата - в случая имаха. Ама като ги поставиха, напълно неподходящи спрямо униформа и кобури. С една дума - пистолета покрит и стегнат от жилетката. илетката няма джобове да се постави там оръжието - за какво говорим, в такива случаи вида на патроните не е от значение.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Огнестрелни оръжия в МВР

Мнениеот dinkovm » 08 Дек 2009, 22:16

Оса - проблема върху който акцентираш е толкова горещ ,че час по-скоро трябва да се реши. Буквално ЧАС ПО-СКОРО. За оборудването на полицейските служители работещи на улицата с подходяща муниция трябва да е приоритетна задача и за синдикалните организации,като условия на труд . Зачисляват ни едни кобури, които за нищо не стават.Камо ли за динамично действие или ползването им с бронежилетки. Скръб, скръб и то голяма е нашето ведомство. Докато доиде време да ги сдадем ги загубим, /защото се си купили на по-ниска цена по-хубави/ и след това волю не волю ги плащаме. Така МВР си пласира калпавите дърти кожени нищонеставалки на собствените служители. Въпреки ,че са произведени през 50 - те години незнам дали има бракуван и едни кожен калъф получен от домакина. Всичко е платено от загубилите ги или повредилите ги служители. ремъчки също. И то на цени .........
Стоп-патроните много ги уважавам като помощно средство. Проблема е в типа на използваното оръжие. Недостатъците на Макаров за полицейски нужди няма и тук да ги изброявам. Разбираемо е че на този етап да се первъоръжи цалото МВР е мечта , но си мисля ,че е възможно да се започне на част, като се започне от долу на горе. Първо патрулмените , ор и така. Не така стой въпроса обаче с муницията. За същата цена могат в складовете ни да влязат по-практични и тактически правилно измислени колани и кобури и това не би се отразило на бюджета.Просто едните заменени с другите. Трябва обаче да има ръководители на МВР , които да осъзнават проблема , а този проблем понякога отнема или спасява живот на служители.
Последна промяна dinkovm на 08 Дек 2009, 23:59, променена общо 2 пъти
Аватар
dinkovm
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 237
Регистриран на: 02 Сеп 2009, 13:25
Местоположение: Рудозем

Re: Огнестрелни оръжия в МВР

Мнениеот dinkovm » 08 Дек 2009, 22:17

По този болен въпрос мога да пиша до утре и май с горния пост се улях за което смирено моля за извинение и за правописните грешки също.
Аватар
dinkovm
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 237
Регистриран на: 02 Сеп 2009, 13:25
Местоположение: Рудозем

Re: Огнестрелни оръжия в МВР

Мнениеот osata » 08 Дек 2009, 22:35

Само че каквото и да си говорим - нищо няма да стане.
Затова нека всеки отговорно се замисли и за съжаление като лудите да си отработва движения вкъщи, защото като занятие това го няма. Признавам си, вкъщи съм си играл с пистолета, вадене, зареждане, прицелване, клякане, стойка..... като лудите си представяш ситуации, отработваш си ги мислено, но в последствие като се случи нещо подобно ти все едно си го изживял, реагираш с рутина.
Служителите имат нужда от възможно най-реални ситуации при занятията по стрелкова подготовка ( то занятия почти няма, ама това е друга тема ):
Бърза стрелба след бягане - идеален симулатор. Първо - близко до реална ситуация, да слезеш от автомобила и да бягаш спринт 20-30 метра си е стрес за организма - сърцето тупка, от друга страна това имитира стресова ситуация донякъде, и бърза стрелба - защо няма някакви такива изпити?
Стрелба на открито - какво е това в стрелбище и мишена? Нима има празни улици? Винаги има препядствия - къде хора, автомобили, жилища.... стреля се по човешка фигура или във въздуха!!! Трябва да си подготвен за такава ситуация, а не на място да мислиш кое е правилното.

Абе кво да пиша.... има ли смисъл, едно не разбирам - аз съм един забутан вече и далеч от т.н. екшън на улицата - и пак имам виждане по нещата. А хората от които зависи - слепи ли са?

И тази тема поизкривихме в друга насока, ама пък това за което пишем и важно!
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Огнестрелни оръжия в МВР

Мнениеот dinkovm » 08 Дек 2009, 23:56

Стрелби Близки до реални ситуации не се тренират дори и при първоначална полицейска подготовка ти за занятие говориш. Трябва да има инструктори за това , а старите преподаватели в центровете за подготовка нямат такива умения. Не е смешно приятелю ,че тренираш сам в къщи. похвално е.Малко са обаче служителите, които обръщат внимание на самоподготовката си. Друга част за да се самоподготвят някой трябва да им предаде теорията. Тя става на занятия. Плануванили са въобще някъда в страната такива занятия незнам. На републикански турнир по динамична стрелба видях много добри полицай в това отношение.До като се класирам за тези турнири / след клалификации на областно ниво / смятах себе си за добър , но там колегите ми скриха шапката. Има и стойностни служители в това ведомство и това ме крепи. Защо "полковниците" по места не използват уменията им за да водят занятия?
Последна промяна dinkovm на 09 Дек 2009, 00:06, променена общо 1 път
Аватар
dinkovm
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 237
Регистриран на: 02 Сеп 2009, 13:25
Местоположение: Рудозем

Re: Огнестрелни оръжия в МВР

Мнениеот dinkovm » 08 Дек 2009, 23:57

Стрелковата подготовка на болшеството служители на МВР е трагична не смешна- според мен.
Аватар
dinkovm
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 237
Регистриран на: 02 Сеп 2009, 13:25
Местоположение: Рудозем

Re: Огнестрелни оръжия в МВР

Мнениеот BARETATA » 09 Дек 2009, 00:00

Доста сложна е ситуацията по този въпрос.Може би няма да ни стигне годината да пишем
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Огнестрелни оръжия в МВР

Мнениеот dinkovm » 09 Дек 2009, 00:06

Барета нали от някъде трябва да се започне.
Аватар
dinkovm
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 237
Регистриран на: 02 Сеп 2009, 13:25
Местоположение: Рудозем

ПредишнаСледваща

Назад към Полицията в България

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта