Огнестрелни оръжия в МВР

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Огнестрелни оръжия в МВР

Мнениеот mao11 » 11 Мар 2011, 19:40

че кво му е на макаров бе
даже е много дори за учителите ви в академиите на мвр
познавам ченгета, дето не искам да са ми колеги просто ме е срам, инспектор който извади пистолет да го чисти и стреля между краката на началника си
тъпня и некадърност от всякъде
ама като от начални учителки навън в мвр ставаш инспектор
ама с голямо мнение за себе си, че си супер ченге
mao11
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 252
Регистриран на: 23 Яну 2011, 20:00

Re: Огнестрелни оръжия в МВР

Мнениеот mao11 » 11 Мар 2011, 19:45

за това не плачете
и макаров ви е много на повечето
не съзирам истинските профи ченгета, уважавам ви
но смешниците в мвр са много
много примери знам
май е време книга да напиша
много се замислям, честно
mao11
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 252
Регистриран на: 23 Яну 2011, 20:00

Re: Огнестрелни оръжия в МВР

Мнениеот osata » 11 Мар 2011, 19:54

Ти напиши книгата, после ще я филмираме ;)
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Огнестрелни оръжия в МВР

Мнениеот Lord » 11 Мар 2011, 20:44

mao11 написа:че кво му е на макаров бе
даже е много дори за учителите ви ...


Итересно, никнейма ти във форума на СДВР още стои, но вече се събевъзприемаш, като външен. :?

Иначе съм съгласен, Макаров при тези условия в страната си е класика и граничи с лукс. Преди време един смешник, без ден стаж в полицията, дойде от икономическото направление на ДС и с дърти, генералски връзки стана оперативен началник. Завалията белезници не знаеше как се отклячват, камо ли пищов да е държал. За зла беда точно тогава друг/неизвестен ми/ титан нейде в дебрите Софийски реши, че оперативния състав в КП и ИП трябва да е въоръжен с ПСМ. Всички оперативни сдадоха Макарова и получиха ПСМ, аз и още един колега отказахме. Този същия цървул от ДС накара домакина да напише рапорт, че категорично отказваме да сдадем Макаренко и да получим смешното пушкало. На база рапорта бях наказан. Обжалвах наказанието с мотив, че като служител на МВР демонстрирам притежание на оръжие с цел респест, а не употреба, освен в краен случай, респекта от изстел с Макаров е далеч по-сериозен, отколкото с ПСМ /звук на пукащо се балонче от дъвка/. Допълнително уточних, че при прецизна стрелба по обект с Макаров бих нанесъл известни леки поражения, в смисъл крак, глезен, ръка и т.н., а при стрелба с куршум с изместен център на тежестта бих нанесъл поражения, които и Бог не знае какви ще са.
Директора на ОДМВР, вече генерал по него време отмени изцяло заповедта за наказание на мен и колегата ми.

Та на фона на това с което разполагаме към момента и при тази криза Макаров си е солидно оръжие, и за респект, и за употреба, но защо ти се държиш, като външен за системата човек?! ;)
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Огнестрелни оръжия в МВР

Мнениеот BARETATA » 11 Мар 2011, 20:58

Макаров го ползвах преди като второ оръжие . Първото ми е CZ - COMPACT . Имах и второ оръжие " Зиг-Зауер" , като и двата пистолета са лични и са на нивото , което ми е необходимо за целта.За полицейски сили - при възможност да дам мнение , съвместно с дота колеги и експерти - ГЛОК , ЗИГ - ЗАУЕР , това е положението . Макаров - второ оръжие - помощно. :mrgreen:
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Огнестрелни оръжия в МВР

Мнениеот Lord » 11 Мар 2011, 21:26

Ама уточних, че при тази ситуация в МВР предпочитам Макаров, иначе и аз съм за ГЛОК или ХЕКЛЕР И КОХ, но в близко бъдеще гроздето ще е високо! :cry:
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Огнестрелни оръжия в МВР

Мнениеот mao11 » 12 Мар 2011, 04:14

Итересно, никнейма ти във форума на СДВР още стои, но вече се събевъзприемаш, като външен. :?

Никога човече не съм се приемал за външен.
Също така,никой не ме е приемал за външен. :P
mao11
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 252
Регистриран на: 23 Яну 2011, 20:00

Re: Огнестрелни оръжия в МВР

Мнениеот oto skorzeni » 12 Мар 2011, 17:13

Макаров все още го използват в различните спецподразделения в Русия,макар и военната им промишленост да бълва все нова и нова продукция,все както обичат да се хвалят те "без аналог в света".Но те са си чугунени глави,и трудно приемат нововъведенията.От 7 години имам HK USP и не ме е подвел нито веднъж,стрелям често.Ако бях служител на МВР щях да излизам на дежурство с един мой "качествен" пистолет и "Макаров" като второ оръжие.
oto skorzeni
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 220
Регистриран на: 02 Фев 2010, 22:52

Re: Огнестрелни оръжия в МВР

Мнениеот BARETATA » 13 Мар 2011, 13:20

oto skorzeni , добре че дойде да дадеш нужното мнение , аналогично на моето. Правилен избор и отговор :)
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Огнестрелни оръжия в МВР

Мнениеот Lord » 13 Мар 2011, 15:12

Не виждам да имаме разминаване в мненията приятели. Просто неу всеки може да си позволи удоволствието да притежава, като основно оръжие това, което харесва.
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

ПредишнаСледваща

Назад към Полицията в България

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта