Огнестрелни оръжия в МВР

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Огнестрелни оръжия в МВР

Мнениеот Lord » 27 Яну 2011, 22:27

Хвана ме! :lol:
За 15г. 2 пъти сьм ползвал оръжие: 1 път във въздуха/целия пълнител/ и 1 път по престъпник-тъкмо бяхя ни дали стоп патроните, уточнявам жив и здрав е, но помогна, и двата пъти им поставих белезниците!
Предполагам обществото е останало доволно. :oops: :mrgreen:

Иначе, съм го вадил и викал: Стой ще стрелям много пъти, ама тогава е било блъф, но винаги са се хващали, а и продължават. ;)
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Огнестрелни оръжия в МВР

Мнениеот mao11 » 28 Яну 2011, 19:39

охохо
трудна тема, ама ако чавек няма дупе по дабре да не вади пушкалото :x
извадиш ли го на 50% си стрелял а не е лесно
аз не съм, налагало ми се е, но се е разминавало с посритване и............
военен прокурор :mrgreen:
много го долюбвам
mao11
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 252
Регистриран на: 23 Яну 2011, 20:00

Re: Огнестрелни оръжия в МВР

Мнениеот PAOLON » 28 Яну 2011, 20:03

Lord написа:Иначе, съм го вадил и викал: Стой ще стрелям много пъти, ама тогава е било блъф, но винаги са се хващали, а и продължават
КВО СИ ВАДИЛ? :roll: :lol:
Някои хора са като 1 стотинка. Двулицеви са и не струват нищо.
PAOLON
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 522
Регистриран на: 24 Авг 2009, 20:17

Re: Огнестрелни оръжия в МВР

Мнениеот mao11 » 28 Яну 2011, 20:06

вадил е квото трябва,а това за което сигурно си мислиш
mao11
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 252
Регистриран на: 23 Яну 2011, 20:00

Re: Огнестрелни оръжия в МВР

Мнениеот SYNOPTIK » 08 Мар 2011, 20:32

Ако изобщо не се движиш, оковите почти не се усещат.
Щастието е единственото нещо, което при делене се умножава.
Аватар
SYNOPTIK
PoliceBG
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 18 Авг 2009, 14:41
Местоположение: София Завинаги един от ВАС

Re: Огнестрелни оръжия в МВР

Мнениеот BARETATA » 09 Мар 2011, 00:05

Кога ли ще получат всички служители ,а именно точно такава машинка . Май , въпросът е реторичен. :D
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Огнестрелни оръжия в МВР

Мнениеот osata » 09 Мар 2011, 00:13

BARETATA написа:Кога ли ще получат всички служители ,а именно точно такава машинка . Май , въпросът е реторичен. :D


Да ти кажа може и до месец. Пишеш едно предложение до Министъра поради необходимост да разреши всеки сам да си купува и до 30 дни ще ти отговори :D . Даже може да ги пуснат промоционален комплект с плетена шапка :lol: .
Хиляди ходят със стоп патрони набор на второкласник :mrgreen: , ти..... . В тази държава пари няма за нищо.
Аз сега очаквам след забраната на охранителите да ползват лични оръжия, това да дойде и в МВР. Ще си носиш Глок-а само в извънработно време. А за в работно пък като нищо скоро ще подпишат едно договорче с някой вносител на оръжие (който вече ще е изхарчил печалбата от превъоръжаването на ЧОФ) :lol:
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Огнестрелни оръжия в МВР

Мнениеот BARETATA » 09 Мар 2011, 00:23

Това , което казваш за забраната дано не идва в МВР , че ще е капакът и чашата отново ще прелива :idea:
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Огнестрелни оръжия в МВР

Мнениеот osata » 09 Мар 2011, 21:16

BARETATA написа:Това , което казваш за забраната дано не идва в МВР , че ще е капакът и чашата отново ще прелива :idea:

Знаеш ли, най-после го проумях до костния си мозък - животът е пари и интереси. Въпрос на време е нечий интерес да се срещне с нечий бюджет (може и след 1, 5 ,10 години), въпрос на време е някой лобист да си изиграе правилно картите и постигне това. На човека с пачките изобщо не му дреме за хората, които ще оборудва - него го интересува печалбата от сделката.
Винаги съм се чудил защо служителите от НСО не ползват Макаров? Колко често те са вадили и употребявали оръжие при изпълнение на служебни задължения и колко пъти служители от МВР са го правили? Отговора е, защото пазят "задника" на мислещи се за ВИП персони, и когато става въпрос за техния личен "задник" тези вип-ове са изключително стриктни, но когато е за другите...... .
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Огнестрелни оръжия в МВР

Мнениеот BARETATA » 10 Мар 2011, 22:47

Абсолютно , но все пак за всичко си има край - дори и лошите неща . Както е сега в доста голяма степен и МВР.
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

ПредишнаСледваща

Назад към Полицията в България

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 34 госта