1 година от голямото пушене

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

1 година от голямото пушене

Мнениеот SYNOPTIK » 16 Ное 2009, 20:14

Колеги,на 14 декември се навършва 1 година от "Голямото пушене" на служителите на МВР !
Има предложение,да се организира честване на тази годишнина,евентуално на 13 декември/неделя/ в София.
Идеята е на колеги от сайта http://www.police.ba4ka.com/ !
Това ще бъде просто една среща ! Е,въпреки че е вредно за здравето,който иска може да запали една цигара !
За целта мисля лично аз,да си поръчам една специална шапка,която все пак да ни представлява пред всички.
Обикновена бейзболна шапка-тъмносиня с надпис PoliceBG .
Изображение
Цената и е 11,50 лева,като цялата сума е за фирмата-производител-т.е. да не си помисли някой,че става въпрос за "алъш-вериш"...
Ако изобщо не се движиш, оковите почти не се усещат.
Щастието е единственото нещо, което при делене се умножава.
Аватар
SYNOPTIK
PoliceBG
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 18 Авг 2009, 14:41
Местоположение: София Завинаги един от ВАС

Re: 1 година от голямото пушене

Мнениеот osata » 16 Ное 2009, 21:03

Вземи една шапка и за мен - сериозно, като идвам натам ще се оправим за парите.
Иначе идеята си струва...но много далечко ни идва на някои хора..... а и зима, не се знае какво време ще е.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: 1 година от голямото пушене

Мнениеот Lord » 16 Ное 2009, 21:06

osata написа:Вземи една шапка и за мен - сериозно.......


:mrgreen: защо ти е, колега?! :roll: ...Ааааааа, сетих се, искаш я за подарък!!! ;) :P :lol:
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: 1 година от голямото пушене

Мнениеот osata » 16 Ное 2009, 21:13

Lord написа:
osata написа:Вземи една шапка и за мен - сериозно.......


:mrgreen: защо ти е, колега?! :roll: ...Ааааааа, сетих се, искаш я за подарък!!! ;) :P :lol:


Шегаджия - вземи отвори тук, поогледай се, и помисли дали с нещо не можеш да ми помогнеш? ;) viewtopic.php?f=16&t=147
А иначе, ... к'ъв подарък бе man? :D
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: 1 година от голямото пушене

Мнениеот Hammer » 16 Ное 2009, 21:15

И за мене една а и на 13 .12 почивам ;) тъй че съм там пък гледам на лекарите намерили пари а за нас не. Що ли ???
Изображение
Аватар
Hammer
КОМИСАР
 
Мнения: 655
Регистриран на: 27 Авг 2009, 10:42
Местоположение: гр.Смолян

Re: 1 година от голямото пушене

Мнениеот BARETATA » 16 Ное 2009, 21:35

Засега се очертава,че няма да мога да дойда на тези две дати,ще знам на 100 процента ако има промяна ,в началото на Декември.Причините няма да споменвам,сигурен съм , че е ясно :lol: :lol: :lol:
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: 1 година от голямото пушене

Мнениеот ribaflic » 16 Ное 2009, 22:22

По този случай ще запаля една цигара...
Каква е идеята на събирането-да отбележим, че веднъж и ние бяхме солидарни :?:
Аватар
ribaflic
КОМИСАР
 
Мнения: 549
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: 1 година от голямото пушене

Мнениеот osata » 16 Ное 2009, 22:33

Това си отиде със стария форум, но е актуално за идващите дни..... беше публикувано на 12.12.2008г. - два дни преди "голямото пушене"

Спокойно можем да наречем делничните дни - "Седмицата преди дима"

От обяд на 09.12.2008 до днес има регистрирани нови 691 участника, като за този период са публикувани около 5000 мнения, до снощното спиране на форума това прави по около 83 мнения на час, като най-много потребители е имало на 11.12.2008 23:00 - 265 .

Най-гледана и посещавана тема е "Въпрос към всички колеги от страната!!!" - със 57366 посещения и 1279 мнения.

Втора след нея е темата "13 заплата" със 10200 посещения и 155 мнения

Трета е темата - "НЕУДОБНИ ВЪПРОСИ КЪМ МИНИСТЪР МИКОВ" - със 9819 посещения и 147 мнения

Темата заключена за коментари - "Служители на МВР, загинали при изпълнение на своя дълг" е гледана 1138 пъти, което ме радва.

Това, което не ми хареса е, че във форуми на футболни запалянковци се е разпространила информация и същите започнаха провакативни атаки към форума с обидни реплики, обидни никове, някои се опитаха да се слеят сред служителите и да пропогандират опорочаване на породената чиста идея за събиране и провеждане на разговор между колеги на 23.12.2008г в 11.00 часа пред министерството.
В тази седмица на дима се изказаха много вярни и невярни истории, много статистики и цифри, които наистина ядосаха доста служители, на шега някой заявиха, че имат семейни скандали, защото половинките им твърдяли че лъжат за доходите си. Моята съпруга също ме попита, защо при 666 лв минимална заплата, аз със моят стаж и длъжност вземам подобна сума
Много високи по ранг отговорни лица изказаха коренно различни суми за заплащането на служителите, което лично в мен породи смях. Многото опити от страна на журналисти да потърсят "скандала" и да си вдигнат рейтингите, отнесоха много невярна информация към гражданите, които със същото тежко материално положение като нас, не приеха истинската идея на тези над 600 потребители, които публикуваха своето несъгласие и молби към ръководството, повечето от тях не за заплати.
В темата "НЕУДОБНИ ВЪПРОСИ КЪМ МИНИСТЪР МИКОВ" има 147 въпроса, от които не повече от 10 са за заплати и коледни премии.
Лично за мен е обидно, че сред тези толкова неудобни въпроси от страна на служители, които с право ги е страх в момента за последствия към тях, в медиите забелязвам тиражиране единствено на "скандалните" въпроси за заплащането на служителите. Изглежда тези неудобни въпроси ще си останат на тъмно в този форум и никой отговорен в тази държава няма да се заеме да им се намери отговора, отговора, който е важен за сигурността и опазване на живота и здравето на гражданите.
А тези въпроси за материалната база, за лимита на автомобилите, за правомощията, за ..... искам отново да подчертая, че на почти 500 000 жители във Варна има точно 6-7 екипа на КАТ и 3-4 на общинска полиция, които имат правомощия да съставят АУАН по ЗдвП ! Общинските полицаи се занимават с конкретни булеварди и улици, а тези екипи на КАТ облужват ПТП и контрол на движението - това е все едно да товариш самосвал с лопата. Какво дразни хората - безредието, кой може да го опазва - полицията. Но - ако НА ПОЛИЦАИТЕ ИМ СА ОТВЪРЗАНИ РЪЦЕТЕ ! Оправданията за това, че даде ли се власт ще има корупция са неоправдани, .. тук щях да кажа нещо, което е политически коментар.
Изказванията на някакви синдикални лидери, които както винаги в нашата държава търсят под дърво и камък обществения интерес, започнаха да говорят едни цифри, които полицаите искали - странно, тук в този форум аз лично не съм видял някой да е казал, че иска конкертно 50% увеличение на заплатата.
Тези синдикални лидери чакали 7 месеца отговора на Министъра по тяхно писмо, и когато т.н. "група от десетина служители" споменали за някакво пушене, на тези лидери им светнало - сега е момента . Извинете, но момента е бил преди 5-6 месеца, Вашият момент.
Тези синдикални лидери не се обозначиха тук във форума, тук където се говореше, обсъждаше, тези лидери май нямаха време да прочетат какво желаят служителите, те тичаха от телевизия на телевизия да дават интервюта, да говорят и искат това, което те мислят за правилно. Не Ви прави чест господа, въпреки младостта си, си позволявам да Ви критикувам.

ПРИЛИКАТА С ДЕЙСТВИТЕЛНИ ЛИЦА И СЪБИТИЯ Е СЛУЧАЙНА, ВСИЧКО Е ПЛОД НА ХУДОЖЕСТВЕНА ИЗМИСЛИЦА !!!

С Уважение към всички - osata ;)
12.12.2008г.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: 1 година от голямото пушене

Мнениеот ribaflic » 16 Ное 2009, 22:46

Ето и написаното от Kill Bill преди една година :

Уважаеми колеги полицаи!
Не се притеснявам да ви наричам така, защото аз не се срамувам от това, че съм полицай, а напротив – гордея се. Сигурен съм, че това важи и за вас.
Искам да използвам аудиторията ви, за да изразя своето, а сигурен съм и на всеки един от вас, несъгласие с някои от аспектите на работата ни, като наблегна твърдо на господа ръководителите ни на всички нива, че нещата са повече от сериозни.
На първо място, колеги, аз не съм съгласен моите пари да бъдат крадени и то по особено нагъл и безапелационен начин. Независимо дали ги наричат пари за дрехи, за извънреден труд, антикорупционни или както си пожелаят обсебилите ги, това несъмнено са наши пари. И тези пари са изработени с нашите ръце, с нашето време, с нашите нерви, с нашето здраве. И то, за да може определени кръгове да си припишат фалшиви заслуги на пестеливост и разумно харчене, когато други служби се чудят за какво да ги дадат, само и само да бъдат усвоени.
Не съм съгласен още, че тези пари после отиват не за тръбените кампании в помощ на деца на пострадали колеги или друга очевидно също толкова лицемерно - благородна кауза, а за създаване на излишен и граничещ с тънкото ми чувство за кич лукс, който някои очевидно не могат да си позволят вкъщи и затова компенсират на работните си места.
Не съм съгласен още да осигурявам този чужд лукс, давайки всичко от себе си, скъсвайки се от работа, ограничавайки ce от нужната, а не прекалена почивка, лишавайки същевременно семействата и приятелите си от себе си, в отговор на което да бъда унижаван, като нагло и безнаказано бъда определян като некадърен, некомпетентен и мързелив.
Не съм съгласен да ме правят за смях, когато ходя като просяк по хората да моля за подаяния и милостиня, за да мога да свърша качествено работата си, да бъда осмиван поради отдавна престарелите, амортизирани и преминали всякакъв разумен и неразумен срок за експлоатация консумативи. После да бъда подиграван и от Вас, господа ръководители, като бъда следен за конфликт на интереси.
Не съм съгласен да бъда осмиван от обикновените хора, от престъпниците и от Вас, господа ръководители, когато заявявате, че няма пари за каквото и да било, а Вие същевременно да разхищавате тези уж липсващи пари за лични цели дори и в извънработно време, успокоявайки съвестта си с измисленото от такива като Вас за такива като Вас “полага ни се по закон”.
Не съм съгласен доблестни мъже да бъдат принуждавани да се молят и унижават, докато определени “колеги” в кавички, тъй като “полицай” не е признак за заемана длъжност, а начин на мислене – та тези “колеги” и ръководни органи да се възползват всячески от системата за лични нужди, да се возят на неприлично удобни и категорично поставящи под въпрос финансовата им независимост от хората от другата страна на барикадите автомобили, да живеят в отговарящи на същото описание жилища, да посещават лъскави ресторанти и заведения в повече от съмнителна компания, като на всичкото отгоре биват поощрявани, награждавани и рекламирани от ръководния състав, показващ в случая пълно нехайство към иначе силно прокламирания “добър имидж на българския полицай”.
Не съм съгласен да бъда хвърлян с прашка срещу тежкото въоръжение на престъпниците, когато нещата могат да се разрешат само с едно телефонно обаждане от страна на господата ръководители, които в случая подигравателно да демонстрират нищо повече от безхаберие и незаинтересованост.
Не съм съгласен да бъдат нарушавани мои лични права и Вие, господа ръководители, да се бъркате в личния ми живот, като ме заплашвате с професионални препънки във всички случаи, в които до Вас достигне слух за опитите ми да защитя законните си интереси. Моля да обмислете съвестно разликата между професионален и личен живот, защото ако досега макар и противоречейки на известните ни природни и физични закони чашата упорито не прелива, то засягането интересите на семейството ми би била липсващата капка.
Същевременно проявявам пълно разбиране към желанието на определени колеги МВР да остане тромава и мудна система и като такава да продължи да бъде лош стопанин и позволява на въпросните колеги да се крият в уютните си, лъскави канцеларийки, уповавайки се и оправдавайки огромните си заплати единствено с издаване, изпълнение и контрол на морално престарели, деградирали и безвъзвратно изгубили нравствената си сила милиционерски заповеди, на чиято “оглупяла мъдрост” всеки трезво мислещ човек единствено би “плюл намръщено”.
В тази връзка Ви призовавам, господа ръководители, да обърнете нужното внимание на протежетата си по места да имат предвид, че може би пък съвсем случайно дори само един от нас да остане на работа и след като Вие се оттеглите в заслужена почивка или по друга скоропостижна причина и тогава те ще трябва да изпаднат в незавидното положение да се гледат в очите с този един и сами да се чувстват неловко от лицемерната промяна в собственото си поведение.
Ако случайно моето несъгласие Ви се стори възмутително или нагло, господа ръководители, то припомнете си наученото в час по физика, че всяко действие поражда обратно по сила и противоположно по посока противодействие. Т.е. моето несъгласие е нищо друго освен адекватен отговор на демонстрираното през целия Ви ръководен стаж тенденциозно отношение от Ваша страна към подчинения Ви състав.
Може да Ви прозвучи гордо и неоснователно, но не защото аз или някой друг мисли, а просто наистина ние не заслужаваме показваното от Вас отношение. В случай, че сте забравили или не Ви е било казвано при постъпването Ви в длъжност, ръководните служби освен исканите от тях привилегии получават и редица отговорности, които трябва да поемат. Вие сте сложени тук не само за да налагате политиката на определени кръгове в иначе уж деполитизираното МВР, а и да представлявате и защитавате подчинените си и техните права и интереси. Ако не ми изнася, то аз не бих се съгласил да приема тази длъжност. Припомням все пак разликата между ръководител или работодател, каквито сте и господар или собственик, каквито със сигурност не сте.
Запомнете едно - по-високото професионално място в йерархията не дава право на своеволия, наглото и злобно отношение към другите не показва превъзходство над тях, говоренето на висок глас не е признак на образованост, незаинтересоваността от мнението на другите не е ерудираност, надменността не е равна на аристократизъм.
Знайте, господа ръководители, че ние, полицаите, стоим в МВР не заради нещо, а въпреки всичко.
Аватар
ribaflic
КОМИСАР
 
Мнения: 549
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: 1 година от голямото пушене

Мнениеот Lord » 16 Ное 2009, 22:56

Помня го този пост! Никога няма да го забравя! Браво на ribaflic , че го е оценила и съхранила!Изображение
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Следваща

Назад към Полицията в България

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта

cron