Проекти на нормативни актове, свързани с МВР

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Проекти на нормативни актове, свързани с МВР

Мнениеот thunderstorm11 » 09 Окт 2015, 18:35

dakota_ написа:
thunderstorm11 написа:http://dv.parliament.bg/DVWeb/showMaterialDV.jsp?idMat=97697
ето за колегата който питаше за първоначалната полицейска подготовка. Има и едно друго интересно изменение в НАРЕДБА ЗА УСЛОВИЯТА И РЕДА, ПРИ КОИТО СЕ ПОЛЗВА СПЕЦИАЛЕН РЕЖИМ НА ДВИЖЕНИЕ ОТ МОТОРНИТЕ ПРЕВОЗНИ СРЕДСТВА става въпрос че вече хора които са лишавани от право да управляват МПС вече имат право да кандидатстват за такава длъжност в МВР, ако през последните 3 години не е лишаван от това право. Едно нещо да направт като хората вече. Неможе затворник след изтърпяване на присъдата си да бъде рабилитиран а човек примерно катастрофирал без негова вина и му е взето СУМПС да не бъде някак си онеправдан.


Допускаш много граматически, пунктуационни и смислови грешки.
Не знам как са те приели в ГДИН и дали не си ползвал "помощ от приятел" ;)
Затворник след изтърпяване на наказанието си може да бъде реабилитиран, но по никакъв начин не може да стане служител на МВР!
На водач на МПС участвал в ПТП без вина никой не отнема СУМПС.


ЕЕЕЕЕ сега пак ме почнахте, дакота бързах да го напиша това и не го формулирах.А това ,че затворник не може да бъде служител в МВР го знам и така трябва да бъде . Не става въпрос за затворника просто за пример го дадох защото имам приятел много кадърен шофйор но преди години му взеха СУМПС защото при поискване от органите на кат документите не бяха в него бях свидетел на всичко това и му написаха акт в който го лишиха от право да управлява МПС за срок от 1 месец . Та това не мисля че е правилно виж за алкохол да ти вземат книжката да съгласен съм но за такива глупости не мисля че цял живот трябва да си патиш за такава глупост ;)
thunderstorm11
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 30
Регистриран на: 14 Сеп 2015, 17:34

Re: Проекти на нормативни актове, свързани с МВР

Мнениеот dakota_ » 09 Окт 2015, 18:51

thunderstorm11 написа:
dakota_ написа:
thunderstorm11 написа:http://dv.parliament.bg/DVWeb/showMaterialDV.jsp?idMat=97697
ето за колегата който питаше за първоначалната полицейска подготовка. Има и едно друго интересно изменение в НАРЕДБА ЗА УСЛОВИЯТА И РЕДА, ПРИ КОИТО СЕ ПОЛЗВА СПЕЦИАЛЕН РЕЖИМ НА ДВИЖЕНИЕ ОТ МОТОРНИТЕ ПРЕВОЗНИ СРЕДСТВА става въпрос че вече хора които са лишавани от право да управляват МПС вече имат право да кандидатстват за такава длъжност в МВР, ако през последните 3 години не е лишаван от това право. Едно нещо да направт като хората вече. Неможе затворник след изтърпяване на присъдата си да бъде рабилитиран а човек примерно катастрофирал без негова вина и му е взето СУМПС да не бъде някак си онеправдан.


Допускаш много граматически, пунктуационни и смислови грешки.
Не знам как са те приели в ГДИН и дали не си ползвал "помощ от приятел" ;)
Затворник след изтърпяване на наказанието си може да бъде реабилитиран, но по никакъв начин не може да стане служител на МВР!
На водач на МПС участвал в ПТП без вина никой не отнема СУМПС.


ЕЕЕЕЕ сега пак ме почнахте, дакота бързах да го напиша това и не го формулирах.А това ,че затворник не може да бъде служител в МВР го знам и така трябва да бъде . Не става въпрос за затворника просто за пример го дадох защото имам приятел много кадърен шофйор но преди години му взеха СУМПС защото при поискване от органите на кат документите не бяха в него бях свидетел на всичко това и му написаха акт в който го лишиха от право да управлява МПС за срок от 1 месец . Та това не мисля че е правилно виж за алкохол да ти вземат книжката да съгласен съм но за такива глупости не мисля че цял живот трябва да си патиш за такава глупост ;)


Чувал ли си, че бързата кучка слепи ги ражда ;) Научи се да пишеш правилно, че ще видиш МВР през крив макарон. Като не си сигурен къде се пише "йо" или "ьо", пиши шофер и не пренебрегвай препинателните знаци :D
Ако твоят приятел е бил участник в ПТП причинено по негова вина, според нарушението е възможно да се раздели със СУМПС не само за един месец.
Няма шанс само за това, че не си носиш документите в теб да отнесеш наказание отнемане на СУМПС за срок от един месец 8-)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Проекти на нормативни актове, свързани с МВР

Мнениеот thunderstorm11 » 11 Окт 2015, 14:37

А синдикатите ще защитят ли служителите ,които ще бъдат преназначени по ЗДсЛ от следващата година? Много ми е чудно дали има някакво становище от тяхна страна,или се изпокриха защотот ги настъпаха.Видяхме какво стана с наредбата за отчитането на часовете извън установеното време.
thunderstorm11
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 30
Регистриран на: 14 Сеп 2015, 17:34

Re: Проекти на нормативни актове, свързани с МВР

Мнениеот dakota_ » 11 Окт 2015, 17:22

thunderstorm11 написа:А синдикатите ще защитят ли служителите ,които ще бъдат преназначени по ЗДсЛ от следващата година? Много ми е чудно дали има някакво становище от тяхна страна,или се изпокриха защотот ги настъпаха.Видяхме какво стана с наредбата за отчитането на часовете извън установеното време.


Ти нямаш нищо общо с полицейските синдикати!
Имате си синдикат на затворите и там трябва да задаваш въпроси, но като ви гледам лидерите ми се струва, че никой от тях няма компетенция да ти даде отговор и на елементарни въпроси ;)
Ти явно си младо момче и не знаеш, че синдикат това значи всички заедно да правят това, което е необходимо за защита на правата на служителите и представителство при защита на интересите на служителите членуващи в синдиката.
Какво ще направиш ти за да защитиш собствените си права и интереси, това е въпроса?
Отговора е, като всички направят каквото трябва, ще се случи това, което очакват синдикалните членове!
Дори да не се случи /понякога става и това/ всички знаят, че са направили всичко възможно в рамките на допустимото за да се постигнат синдикалните искания!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Проекти на нормативни актове, свързани с МВР

Мнениеот Lord » 12 Окт 2015, 19:51

thunderstorm11 написа:А синдикатите ще защитят ли служителите ,които ще бъдат преназначени по ЗДсЛ от следващата година? Много ми е чудно дали има някакво становище от тяхна страна,или се изпокриха защотот ги настъпаха. Видяхме какво стана с наредбата за отчитането на часовете извън установеното време.


Не съм член на синдикална организация, нито някога съм бил, нито в МВР, нито извън МВР. Това не ми пречи да се осведомявам, какво и как правят всички възможни синдикати и в МВР, и извън МВР. Ако малко беше се поинтересувал щеше да знаеш, че въпросната наредба е атакувана в съда и в началото на февруари догодина там ще стане ясно доколко е законна, в частност или като цяло.
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Проекти на нормативни актове, свързани с МВР

Мнениеот thunderstorm11 » 12 Окт 2015, 20:18

Наредбата която ще бъде атакувана, в съда през месец февруари изобщо не е за това което ме интересува.През февруари наредбата която ще се гледа е за отчитането на работни часове и за това,че когато си в отпуск не ти се зачитат часове или нещо подобно, не съм я чел и не съм много запознат с нея.А вие няма ли да се научите най сетне в тоя форум да не гледате как да упрекнете човек, а да му помогнете много здраве. ;)
thunderstorm11
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 30
Регистриран на: 14 Сеп 2015, 17:34

Re: Проекти на нормативни актове, свързани с МВР

Мнениеот Lord » 12 Окт 2015, 21:00

thunderstorm11 написа:...А вие няма ли да се научите най сетне в тоя форум да не гледате как да упрекнете човек, а да му помогнете много здраве. ;)

Винаги искаме да помагаме. В конкретния случай само кажи как и ще го направим! Иначе дай Боже здраве всекиму, и щастие!
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Проекти на нормативни актове, свързани с МВР

Мнениеот dakota_ » 12 Окт 2015, 21:18

thunderstorm11 написа:Наредбата която ще бъде атакувана, в съда през месец февруари изобщо не е за това което ме интересува.През февруари наредбата която ще се гледа е за отчитането на работни часове и за това,че когато си в отпуск не ти се зачитат часове или нещо подобно, не съм я чел и не съм много запознат с нея.А вие няма ли да се научите най сетне в тоя форум да не гледате как да упрекнете човек, а да му помогнете много здраве. ;)


Не се научи как се задават въпроси!
Чети какво си написал и търсиш отговор на него
А синдикатите ще защитят ли служителите ,които ще бъдат преназначени по ЗДсЛ от следващата година?

Това е въпрос за врачка или гадател. Как да ти каже някой какви ще са действията на синдикатите като става дума за другата година ;)
Поживем — увидим
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Проекти на нормативни актове, свързани с МВР

Мнениеот dsuzunov » 10 Яну 2016, 19:57

Да ни е честит новия Проект за изменение на ЗМВР. :evil:
§ 22. В чл. 187 се правят следните изменения и допълнения:
1. в ал. 5, т. 2 думите „70 часа на тримесечен“ се заменят с „61 часа на четиримесечен“ и след думата „период“ се добавя „и с допълнителен отпуск за отработеното време над 61 часа“;
2. в ал. 7 думите „70 часа на тримесечен“ се заменят с „93 часа на четиримесечен“.

§ 23. Създава се чл. 187а:
„Чл. 187а. (1) По изключение се разрешава полагане на извънреден труд над ограниченията по чл. 187, ал. 7 само след изрично писмено съгласие на държавния служител за всеки конкретен случай и при спазване на чл. 187, ал. 8.
(2) Недаване на съгласие по ал. 1 не е основание за търсене на дисциплинарна отговорност спрямо държавния служител.
(3) Редът за полагане, компенсиране и отчитане на извънреден труд над ограниченията по чл. 187, ал. 7 се регламентира с наредбата по чл. 187, ал. 9.
(4) Положеният извънреден труд по реда на ал. 1 се компенсира с възнаграждение за извънреден труд и се заплаща по реда на чл. 187, ал. 6.“.

§ 24. В чл. 189, ал. 1 се правят следните изменения:
1. в т. 1 числото „30“ се заменя с „20“;
2. в т. 2 се отменя;
3. в т. 3 думите „т. 1“ се заличават.

и така нататък....
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Проекти на нормативни актове, свързани с МВР

Мнениеот малкия » 13 Яну 2016, 15:32

ДО
Г-Н ЦВЯТКО ГЕОРГИЕВ
ПРЕДСЕДАТЕЛ НА
ССП В МВР
ЗАМЕСТНИК-МИНИСТЪР НА
ВЪТРЕШНИТЕ РАБОТИ


СТАНОВИЩЕ
на
СИНДИКАЛНИТЕ ОРГАНИЗАЦИИ В МВР
по предложения проект за ЗИД на ЗМВР

След разглеждане на представения ни проект за ЗИД на ЗМВР установихме, че акцентът в него е поставен върху намаляване на достигнатите към момента нива на социална защита на служителите в МВР.
Отново се предлага драстично орязване на социалния пакет на служителите в МВР без аргументи или перспективи за положителна промяна в статуса им в замяна на налаганите рестрикции.
Категорично не приемаме и няма да обсъждаме промени в социалния пакет на служителите в МВР.
Очакваме политическото ръководство на МВР да пристъпи към разработване на цялостна дългосрочна стратегия, гарантираща прозрачност, обезпеченост, подкрепа и устойчивост на реформите в МВР.


НПС в БЪЛГАРИЯ:/п/
НСГА: /п/
НСПС „ОГНЕБОРЕЦ”: /п/
СФСМВР: /п/
ССМВР: /п/
САСМВР: /п/
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

ПредишнаСледваща

Назад към Полицията в България

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта