Проекти на нормативни актове, свързани с МВР

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Проекти на нормативни актове, свързани с МВР

Мнениеот Lord » 15 Сеп 2015, 19:08

thunderstorm11 написа:...Aми става въпрос за длъжност в администрацията на МВР. В тази дирекция сега служителите се падат в заварено положение и си остават назначени и с всички привилегии от змвр, а служители които постъпят там на работа след 01.04.2015 с конкурс ще са назначени по ЗДСл. Аз не искам да чакам конкурс за там искам с вътрешно преназначаване ако е възможно да стане...


Далеч съм от работата на ЧР, но според закона мисля, че не е възможно със заявление да заемеш желана от теб позиция, защото си "външен" за системата и е редно, като такъв да се явиш на конкурс, на равна нога с всеки друг, кандидатстващ за работа на желаната длъжност в МВР.


thunderstorm11 написа:... и си остават назначени и с всички привилегии от змвр...


Никъде в ЗМВР и ПУДМВР няма глава, раздел, член или параграф, които да уреждат съществуване на каквито и да е "привилегии" за които и да е служители на МВР.



thunderstorm11 написа:... впрочем има в закона членове които казват точно и ясно че мога без конкурс да сменя трудовите си правоотношения ако съм държавен служител.


Би ли цитирал тези правни норми, защото аз не се сещам за такива?
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Проекти на нормативни актове, свързани с МВР

Мнениеот thunderstorm11 » 15 Сеп 2015, 19:37

Tова е според наредбата за назначаване и преназначаване ,Чл. 34. (1) Дипломираните курсанти от висши военни училища, обучавани за нуждите на МВР, както и държавни служители в службите за сигурност или за обществен ред, в Главна дирекция "Изпълнение на наказанията" и Главна дирекция "Охрана" към министъра на правосъдието, могат да бъдат назначени на държавна служба, ако отговарят на изискванията за постъпване на държавна служба в МВР.
(2) За назначаването по ал. 1 кандидатът подава заявление в звеното "Човешки ресурси" на структурата по чл. 37 ЗМВР, за която кандидатства, адресирано до органа по назначаване.
(3) Към заявлението кандидатът представя документите по чл. 13, ал. 1, т. 1 - 7, а при необходимост - и други документи съобразно изискванията за заемане на длъжността. При подаването на документи личната карта се представя за сверяване.
(4) Звеното "Човешки ресурси" по ал. 2:
1. предоставя на кандидата образци на заявление, анкетна карта и документи по чл. 13, ал. 1, т. 3, 6 и 7;
2. приема, проверява редовността и регистрира документите по ал. 3, след което ги комплектува и съхранява в дело на кандидата;
3. издава писма-направления за изпращане на кандидата за медицинско освидетелстване и за психологично изследване, а когато за длъжността се изисква задължителна първоначална професионална подготовка - и за изследване на физическата годност;
4. извършва изучаване на факти и обстоятелства, свързани с кандидата, чрез проверки в информационните фондове на МВР и по местоживеене;
5. приключва делата по т. 2 при прекратяване на процедурата по назначаване.
(5) Медицинското свидетелство, картата за оценка на физическата годност и психологичното заключение се изпращат по служебен ред на звеното "Човешки ресурси" към структурата по чл. 37 ЗМВР, за която се кандидатства.
(6) Ръководителят на структурата по чл. 37 ЗМВР назначава на младши изпълнителска длъжност кандидата, отговарящ на изискванията за постъпване на държавна служба в МВР.
(7) По предложение на ръководителя на структурата по чл. 37 ЗМВР министърът на вътрешните работи назначава на изпълнителска или по-висока длъжност кандидата, отговарящ на изискванията за постъпване на държавна служба в МВР. Предложението се изпраща чрез директора на дирекция "Човешки ресурси" - МВР. Към предложението се прилага делото на кандидата.

Това е според ЗМВР ,Назначаване на държавна служба
Чл. 156. (1) Назначаването на държавна служба в МВР се предхожда от конкурс, който се
провежда при условия и по ред, определени с наредба на министъра на вътрешните работи.
(2) Конкурс за назначаване на държавна служба в МВР не се провежда за дипломираните
курсанти от АМВР.
(3) Конкурс за назначаване на държавна служба в МВР не се провежда за дипломираните
курсанти от висши военни училища, обучавани за нуждите на МВР, ако отговарят на
изискванията за постъпване на държавна служба в МВР.
(4) (Изм. - ДВ, бр. 14 от 2015 г.) Конкурс за назначаване на държавна служба в МВР не се
провежда за лица, които са държавни служители в службите за сигурност или за обществен ред и
в други ведомства и институции, за които се прилагат разпоредбите на този закон относно
държавната служба, ако отговарят на изискванията за постъпване на държавна служба в МВР.
(5) Конкурсът за постъпване на държавна служба се обявява със заповед на министъра на
вътрешните работи или на оправомощено от него длъжностно лице.
(6) Обявлението за конкурса се публикува в един централен или местен ежедневник и на
страницата на МВР в интернет.
(7) (Изм.- ДВ, бр.14 от2015 г.) Срокът за провеждане на конкурса се определя със
заповедта по ал. 5 и може да се удължава еднократно.

А за привилегиите има ли разлика според теб от полицейски служител, служител по закона за държавния служител и лице работещо по трудови право отношения разликата е огромна, само да кажем че едните се пенсионират като направят 55 години а другите 65 години това е малка разлика мисля или бъркам. ;)
thunderstorm11
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 30
Регистриран на: 14 Сеп 2015, 17:34

Re: Проекти на нормативни актове, свързани с МВР

Мнениеот dakota_ » 15 Сеп 2015, 19:46

thunderstorm11 написа:
dakota_ написа:
thunderstorm11 написа:Добре назначен съм на младши изпълнителска длъжност, нямам първоначална полицейска школа.Служител съм в друга дирекция но по ЗМВР , искам да се преместя в една дирекция няма да назова името и от съображения за сигурност дирекцията е в министерство на вътрешните работи. От дирекцията ми казаха че щели да минат по закона за държавния служител не се знае кога обаче , сега за назначени по параграф 86 от змвр. Та мога ли или не мога със заявление до председателя или директора на тази дирекция да бъда назначен или не мога ето това е питането ми.Проблема май е че всеки един момент се очаква администрацията от МВР да мине по закона за държавния служител ДАКОТА ако бъркам поправи ме.


Трябва пак едно по едно да се уточняват нещата, че да се разберем :)
До тук е ясно, че си служител на младши изпълнителска длъжност и нямаш ППП! Служител си в друга Дирекция или си служител в друго ведомство, което няма нищо общо с МВР, но работиш по ЗМВР ;)
От коя Дирекция са ти казали, че са щели да минат по ЗДСл, от Дирекция в структурите на МВР или Дирекция извън структурите на МВР?
Нали те помолих да си максимално ясен и точен!
Няма да обсъждаме какво се очаква да се случва с администрацията в МВР, защото знаеш за лисицата, която вървяла след коча и чакала да му падне "кесията" на земята...
Сега ще ти кажа за един мой приятел на изпълнителска длъжност в ГДИН, има такава дирекция към министерство на правосъдието. От доста време мъча да го изтегля да работи в нашето ведомство /МВР/ на изпълнителска длъжност и до момента все удрям на камък. Работи по ЗМВР, но няма ППП и нещата не се получават.
Ще се явява на конкурс и ако спечели конкурса ще отиде на курс и след курса, ще стане дялан с теслата инспектор от МВР :D


Aми става въпрос за длъжност в администрацията на МВР. В тази дирекция сега служителите се падат в заварено положение и си остават назначени и с всички привилегии от змвр, а служители които постъпят там на работа след 01.04.2015 с конкурс ще са назначени по ЗДСл. Аз не искам да чакам конкурс за там искам с вътрешно преназначаване ако е възможно да стане. Звънях на човешки ресурси във въпросната дирекция от там ми казаха да си подам заявление до директора но ме и попитаха като служител в ГДИН дали имам полицейски правомощия и ако съм имал нямало как да кандидатствам със заявление , звънях на нашето ЧР те ми казаха не нямам полицейски правомощия и до тук стигнах . От тук на татък не знам как да процедирам, впрочем има в закона членове които казват точно и ясно че мога без конкурс да сменя трудовите си правоотношения ако съм държавен служител. :(


Не знам какво разбираш под вътрешно преназначение като си служител на ГДИН и ако става дума за вътрешно преназначение би трябвало да се разбира да те преназначат вътре в структурите на ГДИН!
Разбираш ли, че ти за МВР си външен човек, не си от системата на МВР и няма как при теб да се прави вътрешно преназначение преди да си станал част от МВР!
Искам да ме разбереш правилно, положението при теб е такова, че докато не се явиш на обявен конкурс за служба в МВР и не го спечелиш, нямам как да бъдеш назначен на държавна служба в МВР!
Отваряй тук http://www.dhr.mvr.bg/Competition/Entrance/default.htm разгледай обявените конкурси, избери си конкурс, подготви необходимите документи и успех :) В ГДИН страдате от излишни килограми и като цяло сте психически обременени ;), но ако стигнеш до заключителното интервю не пропускай да кажеш на комисията, че ти е писнало да работиш в неуредиците на ГДИН! Искаш да служиш в едно добре подредено и управлявано министерство, което се ползва с най-високият рейтинг на доверие в държавата и си издържал успешно конкурса :D
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Проекти на нормативни актове, свързани с МВР

Мнениеот dakota_ » 15 Сеп 2015, 19:52

thunderstorm11 написа:А за привилегиите има ли разлика според теб от полицейски служител, служител по закона за държавния служител и лице работещо по трудови право отношения разликата е огромна, само да кажем че едните се пенсионират като направят 55 години а другите 65 години това е малка разлика мисля или бъркам. ;)


Бъркаш!
Това не са привилегии! Начина на пенсиониране е съобразен с условията на труд! За да го разбереш по-лесно, приеми го като обезщетение, същото важи и за заплатите изплащани при пенсиониране :D !
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Проекти на нормативни актове, свързани с МВР

Мнениеот Lord » 15 Сеп 2015, 19:58

Ти сам си отговорил на въпросите си:

thunderstorm11 написа:Tова е според наредбата за назначаване и преназначаване ,Чл. 34. (1) Дипломираните курсанти от висши военни училища, обучавани за нуждите на МВР, както и държавни служители в службите за сигурност или за обществен ред, в Главна дирекция "Изпълнение на наказанията" и Главна дирекция "Охрана" към министъра на правосъдието, могат да бъдат назначени на държавна служба, ако отговарят на изискванията за постъпване на държавна служба в МВР.

(6) Ръководителят на структурата по чл. 37 ЗМВР назначава на младши изпълнителска длъжност кандидата, отговарящ на изискванията за постъпване на държавна служба в МВР.

Това е според ЗМВР ,Назначаване на държавна служба
Чл. 156. (1) Назначаването на държавна служба в МВР се предхожда от конкурс, който се
провежда при условия и по ред, определени с наредба на министъра на вътрешните работи.
(2) Конкурс за назначаване на държавна служба в МВР не се провежда за дипломираните
курсанти от АМВР.
(3) Конкурс за назначаване на държавна служба в МВР не се провежда за дипломираните
курсанти от висши военни училища, обучавани за нуждите на МВР, ако отговарят на
изискванията за постъпване на държавна служба в МВР.

(4) (Изм. - ДВ, бр. 14 от 2015 г.) Конкурс за назначаване на държавна служба в МВР не се
провежда за лица, които са държавни служители в службите за сигурност или за обществен ред и
в други ведомства и институции, за които се прилагат разпоредбите на този закон относно
държавната служба, ако отговарят на изискванията за постъпване на държавна служба в МВР.
...


thunderstorm11 написа:...А за привилегиите има ли разлика според теб от полицейски служител, служител по закона за държавния служител и лице работещо по трудови право отношения разликата е огромна, само да кажем че едните се пенсионират като направят 55 години а другите 65 години това е малка разлика мисля или бъркам. ;)


Има огромна разлика и последното в което се изразява е възрастта за възможно пенсиониране. Основната разлика е длъжностната характеристика, работното време, психическата и физическата подготовка и натоварване, голямата отговорност, като нямам предвид дисциплинарна или имуществена, а лична отговорност при вземане на решения или действия по реализация на решенията и още много други разлики, заради които има глава "Обезщетения", а труда е определен, като І-ва категория. ;)
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Проекти на нормативни актове, свързани с МВР

Мнениеот thunderstorm11 » 15 Сеп 2015, 20:09

dakota_ написа:
thunderstorm11 написа:
dakota_ написа:
thunderstorm11 написа:Добре назначен съм на младши изпълнителска длъжност, нямам първоначална полицейска школа.Служител съм в друга дирекция но по ЗМВР , искам да се преместя в една дирекция няма да назова името и от съображения за сигурност дирекцията е в министерство на вътрешните работи. От дирекцията ми казаха че щели да минат по закона за държавния служител не се знае кога обаче , сега за назначени по параграф 86 от змвр. Та мога ли или не мога със заявление до председателя или директора на тази дирекция да бъда назначен или не мога ето това е питането ми.Проблема май е че всеки един момент се очаква администрацията от МВР да мине по закона за държавния служител ДАКОТА ако бъркам поправи ме.


Трябва пак едно по едно да се уточняват нещата, че да се разберем :)
До тук е ясно, че си служител на младши изпълнителска длъжност и нямаш ППП! Служител си в друга Дирекция или си служител в друго ведомство, което няма нищо общо с МВР, но работиш по ЗМВР ;)
От коя Дирекция са ти казали, че са щели да минат по ЗДСл, от Дирекция в структурите на МВР или Дирекция извън структурите на МВР?
Нали те помолих да си максимално ясен и точен!
Няма да обсъждаме какво се очаква да се случва с администрацията в МВР, защото знаеш за лисицата, която вървяла след коча и чакала да му падне "кесията" на земята...
Сега ще ти кажа за един мой приятел на изпълнителска длъжност в ГДИН, има такава дирекция към министерство на правосъдието. От доста време мъча да го изтегля да работи в нашето ведомство /МВР/ на изпълнителска длъжност и до момента все удрям на камък. Работи по ЗМВР, но няма ППП и нещата не се получават.
Ще се явява на конкурс и ако спечели конкурса ще отиде на курс и след курса, ще стане дялан с теслата инспектор от МВР :D


Aми става въпрос за длъжност в администрацията на МВР. В тази дирекция сега служителите се падат в заварено положение и си остават назначени и с всички привилегии от змвр, а служители които постъпят там на работа след 01.04.2015 с конкурс ще са назначени по ЗДСл. Аз не искам да чакам конкурс за там искам с вътрешно преназначаване ако е възможно да стане. Звънях на човешки ресурси във въпросната дирекция от там ми казаха да си подам заявление до директора но ме и попитаха като служител в ГДИН дали имам полицейски правомощия и ако съм имал нямало как да кандидатствам със заявление , звънях на нашето ЧР те ми казаха не нямам полицейски правомощия и до тук стигнах . От тук на татък не знам как да процедирам, впрочем има в закона членове които казват точно и ясно че мога без конкурс да сменя трудовите си правоотношения ако съм държавен служител. :(


Не знам какво разбираш под вътрешно преназначение като си служител на ГДИН и ако става дума за вътрешно преназначение би трябвало да се разбира да те преназначат вътре в структурите на ГДИН!
Разбираш ли, че ти за МВР си външен човек, не си от системата на МВР и няма как при теб да се прави вътрешно преназначение преди да си станал част от МВР!
Искам да ме разбереш правилно, положението при теб е такова, че докато не се явиш на обявен конкурс за служба в МВР и не го спечелиш, нямам как да бъдеш назначен на държавна служба в МВР!
Отваряй тук http://www.dhr.mvr.bg/Competition/Entrance/default.htm разгледай обявените конкурси, избери си конкурс, подготви необходимите документи и успех :) В ГДИН страдате от излишни килограми и като цяло сте психически обременени ;), но ако стигнеш до заключителното интервю не пропускай да кажеш на комисията, че ти е писнало да работиш в неуредиците на ГДИН! Искаш да служиш в едно добре подредено и управлявано министерство, което се ползва с най-високият рейтинг на доверие в държавата и си издържал успешно конкурса :D


Дакота моите уважения но искам да кажа следното: Явих се на конкурс в МВР няма да споменавам за къде , на физическия изпит имах 30 точки на теста и психологическото изследване изкарах 22 точки за първи път се явявам за вашето министерство на заключителното интервю бях 2 ри за 7 места обаче,ПОРАДИ субективни причини породени от телефонни обаждания за тоя и оня останах резерва така че не мисля че съм обременен психически или че не мога да издържа елементарните тестове. Това по този въпрос а да ми обясните как като от друго министерство не може БЕЗ КОНКУРС да се назначат служители от нашето ви казвам следното, вече 3ма мои бивши колеги са при вас, как ли става това ами имат първоначална полицейска школа ето така става, макар че никъде не е записано че трябва да имаш такава школа. Кадровиците си тълкуват наредбите както на тях им е угодно някъде става някъде не а за администрацията кажете ми по точно на кое условие не Отговарям , благодаря за упреците и смеха на мой гръб.
thunderstorm11
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 30
Регистриран на: 14 Сеп 2015, 17:34

Re: Проекти на нормативни актове, свързани с МВР

Мнениеот dakota_ » 15 Сеп 2015, 21:00

Преди доста години едно от условията да станеш милиционер беше да носиш на майтап ;) след това да носиш на бой и на ядене и пиене :D
Твоите колеги са станали полицаи, защото отговарят на условията, които сам по-горе в поста си посочил "отговарят на изискванията за постъпване на държавна служба в МВР", а именно имат ППП, а ти нямаш и за това ще трябва да се явяваш на конкурс.
Хубаво е, че си се явил на конкурс, лошо е, че се подаваш на внушения за телефонни обаждания в твой ущърб!
Ще ти обясня как стоят нещата и мисля, че ще се съгласиш с мен. Стигаш до ЗИ и комисията преглежда какво е положението при физическата подготовка, след това вижда как си се представил пред психолога и примерно установява, че си раздразнителен или, че обичаш да налагаш мнението си или си прекалено властен, или нещо друго, което при другите профили на кандидатите достигнали до ЗИ го няма или е по-обрано и не така ярко изразено като при теб. Ти получаваш по-малко точки, от колегата ти, който има по-добър профил за полицай от теб.
Разбираш ли как общо казано стоят нещата на заключителното интервю.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Проекти на нормативни актове, свързани с МВР

Мнениеот Lord » 17 Сеп 2015, 16:51

Законопроект за изменение и допълнение на Закона за Министерството на вътрешните работи (Обн. ДВ. бр.53 от 2014г., изм. ДВ. бр.98 и бр.107 от 2014г., изм. и доп. ДВ. бр.14 и бр.24 и бр. 61 от 2015г.)

Проекта и мотивите към него тук: http://www.strategy.bg/PublicConsultati ... BG&Id=1811
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Проекти на нормативни актове, свързани с МВР

Мнениеот thunderstorm11 » 20 Сеп 2015, 10:45

Lord написа:Законопроект за изменение и допълнение на Закона за Министерството на вътрешните работи (Обн. ДВ. бр.53 от 2014г., изм. ДВ. бр.98 и бр.107 от 2014г., изм. и доп. ДВ. бр.14 и бр.24 и бр. 61 от 2015г.)

Проекта и мотивите към него тук: http://www.strategy.bg/PublicConsultati ... BG&Id=1811



Добре а ако този законопроект мине така както е записан,дали тогава ще мога да бъда преназначен на длъжност която не изисква ППП, или пак ще има неяснотии сега съм назначен по змвр чл.142 ал1.т1.а искам да бъда преназначен по чл.142 ал1.т2. Дано няма заяждания а само отговори от компетентни хора благодаря.
thunderstorm11
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 30
Регистриран на: 14 Сеп 2015, 17:34

Re: Проекти на нормативни актове, свързани с МВР

Мнениеот thunderstorm11 » 20 Сеп 2015, 11:08

thunderstorm11 написа:
Lord написа:Законопроект за изменение и допълнение на Закона за Министерството на вътрешните работи (Обн. ДВ. бр.53 от 2014г., изм. ДВ. бр.98 и бр.107 от 2014г., изм. и доп. ДВ. бр.14 и бр.24 и бр. 61 от 2015г.)

Проекта и мотивите към него тук: http://www.strategy.bg/PublicConsultati ... BG&Id=1811



Добре а ако този законопроект мине така както е записан,дали тогава ще мога да бъда преназначен на длъжност която не изисква ППП, или пак ще има неяснотии сега съм назначен по змвр чл.142 ал1.т1.а искам да бъда преназначен по чл.142 ал1.т2. Дано няма заяждания а само отговори от компетентни хора благодаря.


И ако може да попитам ако едната страна не иска да направим споразумение какъв е редът от тук на татък става въпрос за ето това по алинея 2. „Чл. 156а. (1) Конкурс за назначаване на държавна служба в МВР не се провежда за лица, които са държавни служители в службите за сигурност или за обществен ред или в други ведомства и институции, за които се прилагат разпоредбите на този закон относно държавната служба, ако отговарят на изискванията за постъпване на държавна служба в МВР.
(2) Назначаването по ал. 1 се извършва след сключване на писмено споразумение между служителя и органите по назначаване на двете администрации.“ Ако говоря първо с главния директор от моята дирекция и той се окаже мъжкар и ми разпише дали така става или първо прекият ми ръководител трябва да разреши, питам от незнание.
thunderstorm11
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 30
Регистриран на: 14 Сеп 2015, 17:34

ПредишнаСледваща

Назад към Полицията в България

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта