Държавна лотария-Извънреден целеви дял

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Държавна лотария-Извънреден целеви дял

Мнениеот SYNOPTIK » 02 Ное 2009, 13:01

Държавна лотария-Извънреден целеви дял
Набиране на средства за подпомагане децата на служители на МВР,загинали при изпълнение на служебният си дълг.


На пръв поглед това е благороден жест,целящ подпомагането на дечицата,чийто родители и близки са станали жертва и са загинали при изпълнение на служебният си дълг.
Инициативата поражда лично у мен и някой въпроси :
Естествено,първият е за доброволно-задължителният характер,по който се продават тези билети.
Направо се натикват N броя билета на N броя служители,и се казва-до тази и тази дата да са събрани парите...Това е първият момент,в който се губи идеята като цяло.
При другата кампания/ http://www.mvr1866.bg /-сайта незнайно защо не работи в момента//,няма условие,ползваш ли GSM,да пускаш съответно SMS. Там ясно е посочено,че кампанията се прави по инициатива и под патронажа на Министерството на вътрешните работи.
Другият момент е обявените печалби за разпределение.
Едва ли по време на криза,за Държавната Лотария е най-удачно да раздава екскурзии в далечни страни,а не да се стимулира туризма у нас,със тукашни дестинации.Така и печелившите ще са повече.
За златните накити какво да кажа ? "На свинче-звънче...!"
Служителите нямат право да се кичат със дранкулки,но ако си ги спечелил по този начин-може. Така ли ?

Спомням си времето в което по същият доброволно-задължителният характер,ме караха да си закупувам пощенски марки,в помощ на братски азиатски народи.

Инициативата наистина е благородна,и едва ли ще се намери някой,които да не се включи в нея,но нека се направи по един съвременен начин,така че човек да почувства наистина,че макар и с малко е допринесъл с нещо,тези деца да превъзмогнат трудностите и усетят че техните бащи и майки са загинали за една наистина справедлива кауза и не са и никога няма да бъдат забравени.



П.П. Благодаря на osata,за този клип !
Ако изобщо не се движиш, оковите почти не се усещат.
Щастието е единственото нещо, което при делене се умножава.
Аватар
SYNOPTIK
PoliceBG
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 18 Авг 2009, 14:41
Местоположение: София Завинаги един от ВАС

Re: Държавна лотария-Извънреден целеви дял

Мнениеот BARETATA » 02 Ное 2009, 13:53

Нека не забряваме............ Благодаря и аз на ОСата.
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Държавна лотария-Извънреден целеви дял

Мнениеот osata » 02 Ное 2009, 19:52

viewtopic.php?f=2&t=152&p=2736#p2736

по тази тема разговора започна в тази тема, не ми се коментира начина.....

За мен това не е правилния път... лесно им е със заповед.... но им е трудно да накараш някой да направи нещо от сърце...
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Държавна лотария-Извънреден целеви дял

Мнениеот Polix » 02 Ное 2009, 19:53

При нас не бе по задължение,напротив. Всеки сам си избираше дали да закупи билети или не и колко на брой. Дадохме заявка и ги получихме така, както бяхме заявили. Едни си взеха по един други по 2,3 или 5 билета. Парите наистина отиват по предназначене, тъй като сме виждали, че деца или съпруги на колеги получават пари от МВР именно по тази или други инициативи, които суми значително ги подпомагат, нищо че не могат да заменят родителя до тях по никакъв начин. При нас е практика да се назначават деца или съпруги/ако те са безработни/ на загинали колеги и всички смятаме ,че така е редно. В тези тежки времена всяка помощ е от значение.
Изборът е един и нека той винаги да е правилният
Polix
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 311
Регистриран на: 24 Авг 2009, 23:01

Re: Държавна лотария-Извънреден целеви дял

Мнениеот osata » 02 Ное 2009, 20:09

Polix,
1. За предназначението им - там поне от лотарията аз лично съмнения нямам. За смс-ите ми е малко "тъмна индия".

2. За това, че предварително заявявате - страхотно.
3. За това, че се назначават членове на семействата - страхотно, и при нас е така.

4. Но....,
при нас дойде нещо като заповед на директора, където пише, че " нашето ОД е заявило" май към 3000 билета. После с този "неназован и без заглавие" документ подписан от директора се разпространяват билетите - общо взето според броя на служителите, като на всеки се падат по около 2 билета.
Но това трябва да е БЛАГОРОДЕН ЖЕСТ, А НЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛЕН.
Лично аз, не мога да си представя как да "ДАМ 2лв ЗА БЛАГОТВОРИТЕЛНОСТ, И ДА ЧАКАМ ШКОДА "ФАБИЯ" ИЛИ 10 000лв КАТО НАГРАДА ?!?!?!?

"направи добро и го хвърли на боклука" !!! - аз разчитам това като: направи добро и не чакай облаги в замяна!


Изображение
Изображение
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Държавна лотария-Извънреден целеви дял

Мнениеот Polix » 02 Ное 2009, 21:13

Оса едва ли аз следва да ти кажа, че това е въпрос както на управленски опит, така и на управленски начин на поведение. Друг е въпроса и как и по-надолу по "редичката" е транспонирана информацията,защото често се почучават и такива несъответствия.
Горното ми заклюение естествено се базира не само на изказано от мен, а и от други мнения, така ,че ако ти не си доволен от начина на организация при вас, то едва ли това следва да се изведе като генерално заключение.
Предполагам, че на местно ниво има периодични срещи между ръководство и синдикати, ами предложи да бъде направена например промяна на този начин на разпределение на тези билети, както и на други,така както ти смяташ че е правилно........пък каквото се договорят.
А колкото до това, каква е наградата- ами идеята е с тези билети на участват не само служители от МВР, така че обикновения гражданин който редовно си купува билети от държавната лотария следва да бъде заинтригуван с някаква предметна награда. Друг е въпроса дали печелившия билет ще бъде продаден или .......... :lol:/ще е сред непродадените/
Изборът е един и нека той винаги да е правилният
Polix
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 311
Регистриран на: 24 Авг 2009, 23:01

Re: Държавна лотария-Извънреден целеви дял

Мнениеот Lord » 02 Ное 2009, 21:26

Polix написа:При нас не бе по задължение,напротив. Всеки сам си избираше дали да закупи билети или не и колко на брой......


В МВР съм от 96-та, никога не е имало заповед за подобно нещо в дирекцията и районното. Напротив, миналата година се стигна до там, че домакина на РУ поиска допълнителни билети от счетоводството, надявам се и сега да е същото!
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Държавна лотария-Извънреден целеви дял

Мнениеот Adriana » 03 Ное 2009, 10:37

А тези билети само в системата на МВР ли се разпространяват? Защото ако са в по-голям тираж ще се наберат повече средства. Повечето хора /разбираемо по български/ са привлечени от печалбата, не от каузата, но пък сигурно има и такива, които биха дарили и самата печалба.
Adriana
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 309
Регистриран на: 24 Сеп 2009, 08:46
Местоположение: На точното място в точното време

Re: Държавна лотария-Извънреден целеви дял

Мнениеот Lord » 03 Ное 2009, 19:05

Билетите се разпространяват свободно, както всеки друг тираж на държавната лотария.
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Държавна лотария-Извънреден целеви дял

Мнениеот Lord » 03 Ное 2009, 20:58

След вчерашния обективен кримирепортаж на Васко Иванов за скандала с купените съдебно-медицински освидетелствания днес отново съм приятно изненадан от отношение и коментар в Календар от 19ч. Много добронамерено приканване на водещия за извънредния тираж на лотарията, като беше разяснено, че злоупотреби не са възможни, тъй като сумите ще се превеждат по картови сметки на сираците. Уточнено беше, че още детайли по кампанията ще има в късния Календар.

Поднасям моето скромно благодаря на Календар и Нова за обективното и безпристрастно отношение, спрямо МВР и служителите му!
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Следваща

Назад към Полицията в България

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта

cron