Акция: Запознай се с кварталния полицай

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Акция: Запознай се с кварталния полицай

Мнениеот SYNOPTIK » 25 Окт 2009, 09:09

Започна кампания за запознаване на кварталните полицаи с жителите на районите, за които отговарят, съобщи БНТ.
Това означава, че кварталният може всеки момент да звънне на вратата ви.
Той ще носи брошура, на която ще са изписани името и адреса му, както и номера на мобилния му телефон, за да му звъните при нужда.
Днес кварталните полицаи са значително по-малко на брой отколкото преди години.
В района на ул. "Раковски" например са регистрирани 45 хил. души, дневно преминават 500 хил., а кварталните са 10. Преди са били 24.
На въпрос на медията дали успяват да опознаете хората във квартала си, полицай обяснява, че "в голяма степен, както един учител опознава отличниците и слабите ученици, по същия начин ние опознаваме активните граждани".
Все пак не трябва да се предоверявате - не всеки непознат на вратата е полицай.
Възможно е сами да поискате информация за кварталния си полицай в районното полицейско управление.

Някой коментари под статията:

krass_prass България :
кварталния е пръв приятел с местните мутри и се скъсва да ги поздравява, аз "ще се запознавам с него"
elenadent България :
В квартала айдуцте е разхождат като чорбаджии в BMV-та си и всички ги знаят, само кварталния не ги знае.
erf София, България :
поне кат се разхождат по домовете да им сменят смешната униформа
няма ли по модерен дизайн тая е куха ...

Vesti.bg
Ако изобщо не се движиш, оковите почти не се усещат.
Щастието е единственото нещо, което при делене се умножава.
Аватар
SYNOPTIK
PoliceBG
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 18 Авг 2009, 14:41
Местоположение: София Завинаги един от ВАС

Re: Акция: Запознай се с кварталния полицай

Мнениеот Lord » 25 Окт 2009, 11:18

На този линк http://www.vblizost.org/ би следвало да можете да научите къде е приемната на вашият квартален полицай, както и времето за прием на граждани.
Като гледам, че актуалните новини там са от 2006г. и предвид оптимизацията на Миков едва ли може да се разчита на достоверна информация...иначе предполагам и за този сайт са усвоени едни пари... ;)
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Акция: Запознай се с кварталния полицай

Мнениеот petinka » 26 Окт 2009, 01:03

Много хубава тема!Много се радвам,че вече хората ще си познават кварталния ,това е необходимо ! За щастие моят квартален е пич и винаги можем ,ние хората от нашия район да се обърнем към него за помощ .Той винаги намира адекватно решение на веки проблем,за което безкрайно му БЛАГОДАРЯ !
Аз БЕЗУСЛОВНО вярвам в институцията МВР !!
petinka
Полицай
Полицай
 
Мнения: 160
Регистриран на: 15 Окт 2009, 21:54

Re: Акция: Запознай се с кварталния полицай

Мнениеот petinka » 26 Окт 2009, 01:06

SYNOPTIK написа:Започна кампания за запознаване на кварталните полицаи с жителите на районите, за които отговарят, съобщи БНТ.
Това означава, че кварталният може всеки момент да звънне на вратата ви.
Той ще носи брошура, на която ще са изписани името и адреса му, както и номера на мобилния му телефон, за да му звъните при нужда.
Днес кварталните полицаи са значително по-малко на брой отколкото преди години.
В района на ул. "Раковски" например са регистрирани 45 хил. души, дневно преминават 500 хил., а кварталните са 10. Преди са били 24.
На въпрос на медията дали успяват да опознаете хората във квартала си, полицай обяснява, че "в голяма степен, както един учител опознава отличниците и слабите ученици, по същия начин ние опознаваме активните граждани".
Все пак не трябва да се предоверявате - не всеки непознат на вратата е полицай.
Възможно е сами да поискате информация за кварталния си полицай в районното полицейско управление.

Някой коментари под статията:

krass_prass България :
кварталния е пръв приятел с местните мутри и се скъсва да ги поздравява, аз "ще се запознавам с него"
elenadent България :
В квартала айдуцте е разхождат като чорбаджии в BMV-та си и всички ги знаят, само кварталния не ги знае.
erf София, България :
поне кат се разхождат по домовете да им сменят смешната униформа
няма ли по модерен дизайн тая е куха ...

Vesti.bg

Нещо не ми харесват изказванията под статията ! Кварталният НЕ е приятел с местните мутри и МНОГО ДОБРЕ ЗНАЕ кой кара БМВ-тата,придобити,както аз обичам а казвам-"по кокайновите канали" !
Аз БЕЗУСЛОВНО вярвам в институцията МВР !!
petinka
Полицай
Полицай
 
Мнения: 160
Регистриран на: 15 Окт 2009, 21:54

Re: Акция: Запознай се с кварталния полицай

Мнениеот osata » 26 Окт 2009, 22:22

petinka написа:Много хубава тема!Много се радвам,че вече хората ще си познават кварталния ,това е необходимо ! За щастие моят квартален е пич и винаги можем ,ние хората от нашия район да се обърнем към него за помощ .Той винаги намира адекватно решение на веки проблем,за което безкрайно му БЛАГОДАРЯ !


За съжаление голяма част от "карталните" биват занимавани и засипвани с жалби тип "на комшията барбекюто пуши в моя двор" или "викам да си убия времето малко във вашата приемна" ..... за съжаление много хора от "хубав" живот се разстроиха психически и естествено "кварталния" е техният "спасител".
За съжаление от много талаш трудно остава време за нещо съществено.

Горното написах по лични наблюдения, не съм бил на длъжността РИ и МлРИ.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Акция: Запознай се с кварталния полицай

Мнениеот BARETATA » 26 Окт 2009, 22:59

то сега брат те са мл.П.И. и П.И.,така наричат и бившите взводни командири,тоест има П.И. по Инструкция 1013 за "Териториална Полиция и П.И. по 2295 за ППД.Не споменавам други данни,за да не наруша Класифицираната Информация.Имам много голям поглед над тях.В момента аз изпълнявам друга длъжност,но делиме стая до стая.Също така се налага много често да работя като тях по Преписки,защото станаха изчезващ Вид.Въпреки,че това не ми влиза в длъжностната характеристика като Приоритет.
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Акция: Запознай се с кварталния полицай

Мнениеот osata » 26 Окт 2009, 23:15

А някой знае е ли кой е "кварталния" тук в това населено място, че се движат каруци по пътя ? :D ;)
Все си мисля, че някой тук знае :!:
И да пишете в темата ми "На път из България" http://policebg.free.bg/cgi-php/phpbb3/viewtopic.php?f=16&t=147 , че ми трябва инфо за тези места. Иначе отивам пак в Гърмен ;)

Изображение
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Акция: Запознай се с кварталния полицай

Мнениеот doznatel1 » 06 Ное 2009, 22:44

Последния път, когато видях кварталния беше 2007 :lol:
Аватар
doznatel1
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1314
Регистриран на: 27 Авг 2009, 22:19
Местоположение: гр. София

Re: Акция: Запознай се с кварталния полицай

Мнениеот Raptor » 06 Ное 2009, 22:51

doznatel1 написа:Последния път, когато видях кварталния беше 2007 :lol:

Аз пък си имам ... квартална! :D
Полицайка де, другите всички си ги имат! :lol:
http://www.xnetbg.com/

"E pluribus, unum!"
От многото, едно цяло!(лат.)
Аватар
Raptor
КОМИСАР
 
Мнения: 925
Регистриран на: 02 Сеп 2009, 10:18

Re: Акция: Запознай се с кварталния полицай

Мнениеот BARETATA » 06 Ное 2009, 23:00

кой как се Уреди :mrgreen:
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Следваща

Назад към Полицията в България

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 33 госта