Пенсиониране на служители в МВР

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Пенсиониране на служители в МВР

Мнениеот Raptor » 19 Апр 2010, 08:38

SFS написа:Р....
Инак кадровите каламбури наподобяват на 100% онова, което исках...поне си имам свидетели ;)

Ти ли си бил, тоз кадрови интригант?
Аз толкова време се чудя, кой иска да ме пенсионира на сила, а то кво се оказа? :roll: 8-) :evil:
http://www.xnetbg.com/

"E pluribus, unum!"
От многото, едно цяло!(лат.)
Аватар
Raptor
КОМИСАР
 
Мнения: 925
Регистриран на: 02 Сеп 2009, 10:18

Re: Пенсиониране на служители в МВР

Мнениеот SFS » 19 Апр 2010, 23:16

Ако си спомняш това съм го искал още в началото в който се срещнахме в този форум...през лятото на 2008..
Инак в други места съм го искал още от 2003 (форуми се) а реално другарите ми станаха цел около мандата на Костов.
Ревизор - Одитор

"Комунистът е семе от дявола.Трудно ще бъде изкоренено".
Аватар
SFS
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1307
Регистриран на: 30 Авг 2009, 17:26
Местоположение: Земята,С.Америка,Канада, Квебек,Монтреал, Ласал H8R 2Z4

Re: Пенсиониране на служители в МВР

Мнениеот simo » 20 Апр 2010, 10:29

Някой има ли нова информация кога ще се изплащат обезщетенията по чл.252. Аз напуснах преди 4 мес. и вече става много страшно положението с банките. :cry: :cry: :cry:
simo
Нов
Нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: 20 Апр 2010, 10:09

Re: Пенсиониране на служители в МВР

Мнениеот Raptor » 20 Апр 2010, 10:34

simo написа:Някой има ли нова информация кога ще се изплащат обезщетенията по чл.252. Аз напуснах преди 4 мес. и вече става много страшно положението с банките. :cry: :cry: :cry:

За съжаление, мога да ти кажа, че "забавянето" е средно 6 месеца или малко повече. Поне така казват 2-3 познати, които се пенсионираха в средата на миналата година.
http://www.xnetbg.com/

"E pluribus, unum!"
От многото, едно цяло!(лат.)
Аватар
Raptor
КОМИСАР
 
Мнения: 925
Регистриран на: 02 Сеп 2009, 10:18

Re: Пенсиониране на служители в МВР

Мнениеот simo » 20 Апр 2010, 10:52

Благодаря за информацията колега. :| :| :|
simo
Нов
Нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: 20 Апр 2010, 10:09

Re: Пенсиониране на служители в МВР

Мнениеот Lord » 24 Апр 2010, 19:35

SYNOPTIK написа:
Lord написа:че ще получат тези дни 1/3 от обезщетенията, останалото до края на годината.

Как така,до края на годината ? Какво е 1/3,при положение,че в ЗМВР ясно пише- 20 брутни заплати ???
Тези хора,дали 20 и повече години от живота си,това ли заслужават-Сдъвкани и изплюти...???


Корекция от страна на касиер и гл. счет. по същия въпрос на същият бивш колега - пари в момента няма и никой не знае кога ще има. Колегата чрез адвокат вече е предприел необходимото за търсене на правата си, но е много възможно отговорът на министерството да е същия, с едно уточнение, че ще си получи и лихвите, някога, когато някой някъде реши.

Това далеч не е единствения проблем на бившия колега. Адвоката констатира, че за МВР лицето Х е пенсионер, считано от 01.12.2009г. след изтичане на 30 дневното предизвестие. Да, ама само за МВР, оказва се, че за всички други институции Х е със статут на извънземен. До днес, вече почти 5 месеца след пенсионирането си, същият няма решение за пенсиониране, т.е. не е пенсионер, в резултат на това не получава дори минималната пенсия /120лв. или нещо такова/, но това е нищо. Според закона, недай Боже този човек да се поболее или да се наложи да влезе в болница - оказва се, че според софтуера на държавната машина същият е с прекъснати здравни и други осигуровки, следователно не може да се възползва от клинични пътеки или други здравни услуги, които по принцип са безплатни и се поемат от здравната каса. Изумен съм и нямам коментар, както каза Синоптик - Х е дал най-хубавите години от живота си, работейки в полза на държавата, а сега получава едно голямо нищо! :idea:
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Пенсиониране на служители в МВР

Мнениеот Raptor » 24 Апр 2010, 21:30

Първата стъпка се нарича нотариална покана! Така правят банките и лизинговите къщи към длъжниците си! След връчването на нотариалната покана, длъжникът е официални известен, че трябва да изплати дълга си и за последиците ако не го изплати!
http://www.xnetbg.com/

"E pluribus, unum!"
От многото, едно цяло!(лат.)
Аватар
Raptor
КОМИСАР
 
Мнения: 925
Регистриран на: 02 Сеп 2009, 10:18

Re: Пенсиониране на служители в МВР

Мнениеот Hammer » 27 Апр 2010, 06:44

Най новото инфо за парите : Вчера в нашата дирекция са дошли обезщетенията за ВСИЧКИ пенсионирани !!!
Изображение
Аватар
Hammer
КОМИСАР
 
Мнения: 655
Регистриран на: 27 Авг 2009, 10:42
Местоположение: гр.Смолян

Re: Пенсиониране на служители в МВР

Мнениеот simo » 27 Апр 2010, 09:59

За коя дирекция става въпрос ?
simo
Нов
Нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: 20 Апр 2010, 10:09

Re: Пенсиониране на служители в МВР

Мнениеот SYNOPTIK » 27 Апр 2010, 21:34

Hammer написа:Най новото инфо за парите : Вчера в нашата дирекция са дошли обезщетенията за ВСИЧКИ пенсионирани !!!

Вероятно Хамър говори за град Смолян !
Под всички,и тези от тази година ли имаш предвид ?
Ако изобщо не се движиш, оковите почти не се усещат.
Щастието е единственото нещо, което при делене се умножава.
Аватар
SYNOPTIK
PoliceBG
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 18 Авг 2009, 14:41
Местоположение: София Завинаги един от ВАС

ПредишнаСледваща

Назад към Полицията в България

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 23 госта