Господин Министър, имам въпрос...

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Господин Министър, имам въпрос...

Мнениеот spoon » 21 Ное 2011, 21:44

Господин Цветанов, преди малко повече от година ни беше прочетено едно Ваше писмо/обръщение/окръжно/становище до нас, служителите на МВР, изложението в което най-общо беше в дух, че ние трябва да изпълняваме служебните задължения спокойни по отношение на т.н. социални придобивки /по-мое скромно мнение това не са придобивки, а форма на обезщетение, овъзмездяване един вид, заради естеството на службата в МВР, а именно комплекса от негативни за физиката и психиката елементи съпровождащи ежедневието на служителите и техните семейства/.
В същият дух бяха и множество изявления на Зам. министър В. Вучков и на Главния секретар К. Георгиев, в различни медии, приблизително по същото време.
Ако не се лъжа дори имаше някаква идея за "регионални съвети по социално партньорство на ниво областни центрове".

Предвид случващото се в Европа, САЩ и близкия Изток аз и колегите ми трябва да сме дебили за да не разбираме пред какви проблеми е поставена и нашата страна. Ние /редовите служители/ всяка сутри и вечер следим новините и обсъждаме помежду си какво се случва. Отлично проумяваме колко е трудно на държавата в настоящите не просто нестабилни, а дори непредсказуеми времена.

В тази връзка разбираме, че е нормално обещаното от Вас да претърпи известни корекции. От друга страна мисля, че е нормално едно намерение за някакви редукции по отношение на социалния статут на нас, служителите да бъде оповестявано, само след задълбочено обмисляне и взето решение за това, а не "УЖ" случайно, под форма на евентуална идея от финансовото министерство, само и само да се тестват настроенията и нагласите в системата. Ние не сме просто индивиди, а живи пълнолетни хора!

Не е нормално в едно неголямо звено, където служа, само за 10 дни 5 служители в пълноценна възраст 43-46 год. възраст да пускат заявления за пенсиониране от страх! Страх от промените, които са им неизвестни. И на нас, оставащите са ни неизвестни. Дано на Вас поне са известни. Най-нормалното е да знаем какво сме направили, за къде сме се устремили и кога и как ще постигаме целите си. Имам предвид в глобален план, като частици от едно ведомство. А ние не знаем, поне тук, долу.

Редно е да ни кажете какви са поне средносрочните планове, независимо колко черни са краските. Ние сме живи хора, със семейства и неизвестността плаши! Разбира се не в този форум, нито в интернет, нито в медиите, но си има начин и би било повече от почтено да знаем поне обозримото си бъдеще, г-н Министър.
spoon
Полицай
Полицай
 
Мнения: 161
Регистриран на: 12 Авг 2011, 19:52

Re: Господин Министър, имам въпрос...

Мнениеот Lord » 21 Ное 2011, 22:13

При нас трима пуснаха заявление, само за седмица. Още поне трима търсят активно работа и ако намерят казват, че изчезват. Лошо, не останаха хора. Странното е, че всички напускащи/пенсиониращи се/ са със сериозни заеми, имам предвид, че това вече не е възпиращ ефект, както беше до сега. Лошо, много лошо става!
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Господин Министър, имам въпрос...

Мнениеот kkarakashev » 21 Ное 2011, 22:44

В Пловдив молби/рапорти или предизвестия (не знам как се формулират точно) са над 30 ........................ :(
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://www.vbox7.com/play:46376107dc - Химн на гр.Пловдив
Аватар
kkarakashev
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 10 Юли 2010, 15:32
Местоположение: Пловдив

Re: Господин Министър, имам въпрос...

Мнениеот osata » 21 Ное 2011, 23:36

Ами нормално. НЕИЗВЕСТНОСТТА ПЛАШИ - много хубаво е написано горе.

Нека погледнем така нещата:
Имаш навършени 25 години за пенсия, вдигат стажа с две години, а 20-те заплати остават. Решаваш да останеш и да не се пенсионираш. Догодина обаче идва "новата идея" и махат заплатите. Ама тогава вече не можеш се пенсионираш и......

Правилата не може да се променят по време на играта. Не е честно.
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Господин Министър, имам въпрос...

Мнениеот dinkovm » 23 Ное 2011, 02:20

Честно е Оса, честно! Щом Министъра го прави, честно е. Неговата терца върви...
Аватар
dinkovm
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 237
Регистриран на: 02 Сеп 2009, 13:25
Местоположение: Рудозем

Re: Господин Министър, имам въпрос...

Мнениеот ТРЕЗОР » 23 Ное 2011, 12:25

dinkovm написа:Честно е Оса, честно! Щом Министъра го прави, честно е. Неговата терца върви...

По-точно казано .....Вашата терца г-н Министър уби моето педесет... :mrgreen:
ТРЕЗОР
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 71
Регистриран на: 21 Ное 2010, 22:41

Re: Господин Министър, имам въпрос...

Мнениеот Meteor » 23 Ное 2011, 13:50

Днешните управляващи у нас дойдоха на власт през 2009 година като главното мото на сегашният Премиер бе : " Аз гарантирам !"
Аватар
Meteor
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 44
Регистриран на: 21 Ное 2009, 14:17

Re: Господин Министър, имам въпрос...

Мнениеот SFS » 24 Ное 2011, 00:52

Meteor написа:Днешните управляващи у нас дойдоха на власт през 2009 година като главното мото на сегашният Премиер бе : " Аз гарантирам !"



Просто излъгаха за пореден път...просто много от излъганите знаеха, че ги лъжат но се надяваха те да излъжат 2 пъти...по стара нашенска рецепта...
Ревизор - Одитор

"Комунистът е семе от дявола.Трудно ще бъде изкоренено".
Аватар
SFS
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1307
Регистриран на: 30 Авг 2009, 17:26
Местоположение: Земята,С.Америка,Канада, Квебек,Монтреал, Ласал H8R 2Z4

Re: Господин Министър, имам въпрос...

Мнениеот PAOLON » 24 Ное 2011, 15:34

Meteor написа:Днешните управляващи у нас дойдоха на власт през 2009 година като главното мото на сегашният Премиер бе : " Аз гарантирам !"

Да така е, но те просто не казаха цялото изречение.Аз гарантирам,че ще ви излъжа.
Някои хора са като 1 стотинка. Двулицеви са и не струват нищо.
PAOLON
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 522
Регистриран на: 24 Авг 2009, 20:17

Re: Господин Министър, имам въпрос...

Мнениеот spoon » 24 Ное 2011, 22:03

Господин Министър, ако на 28-ми, 29-ти, т.е. понеделник, вторник спуснете и при нас пристигне някакво "заупокойно писмо", че промени няма да има и да служим спокойно - това ще е абсолютно фиаско, демонстриращо, че оперативната комбинация с Дянков е изпълнила целта си, което би било фарс, в който за съжаление ние /хилядите служители и семействата ни/ сме били отново дежурните/поредните марионетки!

Съвсем скоро ще разберем. А, предполагам Вие бихте желали да продължим да Ви вярваме.

В общ план, и Вашата, и нашата не се очертава лесна. У Вас хляба, у Вас и ножа, но много внимавайте, все пак е режещ инструмент и всеки лесно би могъл да се самонарани...


Дето вика един колега - само след по-малко от година са изборите...

Пък други викат - може и съвсем скоро да са...

На мен ми е все тая, нали се плаща извънреден труд, колкото повече, толкова повече. ;)
spoon
Полицай
Полицай
 
Мнения: 161
Регистриран на: 12 Авг 2011, 19:52


Назад към Полицията в България

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта