Кадърността в МВР

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Кадърността в МВР

Мнениеот osata » 03 Ное 2009, 21:36

Истината за мен е една:

С АМВР, без АМВР, с друго висше или със средно образование - МНОГО ЗАВИСИ ОТ ЧОВЕКА !!!

Познавам хора с висше на длъжност неизискваща такова образование - и там им е много.
Познавам хора с висше на длъжност неизискваща такова образование - спокойно могат много повече.
Познавам хора с висше образование на инспекторска длъжност - не им е там мястото.
Познавам хора със средно образование на длъжност за такова образование - спокойно могат много повече.
Познавам хора със средно образование на длъжност за такова образование - не стават за полицаи.

Моето лично мнение винаги е било:
1. Започваш като униформен патрулен полицай ( ако ще и 5 висши да имаш ).
2. След известен стаж преминаваш на горна длъжност, но знаеш подробнсти относно подчинените ти.
3. След още време ако струваш израстваш на по-горна длъжност, но знаеш всичко надолу по стълбицата.

Не напразно най-добрите служители са започнали най-отдолу. В което няма нищо срамно. Умните деца не започват училище от четвърти клас... защото дори и да знят повече от други, си има тънкости и моменти, които трябва да се преживеят.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Кадърността в МВР

Мнениеот ribaflic » 03 Ное 2009, 21:47

Наистина зависи от човека, защото аз познавам служители, които са започнали от възможно най-ниското стъпало и след 15 г. трудов стаж пак не знаят къде се намират :roll: .
Образованието помага, но не е абсолютна предпоставка, за да станеш добър служител
Аватар
ribaflic
КОМИСАР
 
Мнения: 549
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Кадърността в МВР

Мнениеот Lord » 03 Ное 2009, 22:22

Абсолютно солидарен! Образование акъл не дава. Друг е въпроса, че знанието е сила, невероятна сила, но образованието не е предпоставка за знанието, приятели!
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Кадърността в МВР

Мнениеот фиеста » 04 Ное 2009, 01:41

Лошото е, че образование се дава, а не се взима. При толкова много ВУЗ-ове, дето бълват вишисти на килограм, просто образованието девалвира. А точно тези, дето са завършили по този начин, са и връзкари, та освен всичко, стават и началници. И това за съжаление е не само при нас, а и навсякъде.
фиеста
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 219
Регистриран на: 26 Авг 2009, 17:44

Re: Кадърността в МВР

Мнениеот SYNOPTIK » 04 Ное 2009, 09:36

фиеста написа:Лошото е, че образование се дава

По-скоро-се купува ! :cry:
Ако изобщо не се движиш, оковите почти не се усещат.
Щастието е единственото нещо, което при делене се умножава.
Аватар
SYNOPTIK
PoliceBG
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 18 Авг 2009, 14:41
Местоположение: София Завинаги един от ВАС

Re: Кадърността в МВР

Мнениеот SFS » 04 Ное 2009, 21:28

Какво образование, какво учене и закакво ви служи то, след като най отгоре ви продължават да стоят дъртите хларупи на тоталитарната милиция. Позволявате някакъв нещастни с 30 годи милиционерска служба да ви управлява. Това ли сте научили...нищо не сте научили и нищо незнаете щом нямате достойнството и саочуствието да изритате такива кухи дънери.
На всичкото отгоре и му позволявате да диктува. Това е ПОЗОР.
Ревизор - Одитор

"Комунистът е семе от дявола.Трудно ще бъде изкоренено".
Аватар
SFS
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1307
Регистриран на: 30 Авг 2009, 17:26
Местоположение: Земята,С.Америка,Канада, Квебек,Монтреал, Ласал H8R 2Z4

Re: Кадърността в МВР

Мнениеот Raptor » 04 Ное 2009, 22:24

SFS написа:...нищо не сте научили и нищо не знаете ...

:D
Ще предам специални поздрави на ... бившият ми началник катедра /другата седмица имаме редовна годишна среща/! Това беше негова сентенция на времето! :D
Той е беше началник на много "специална катедра" ...
http://www.xnetbg.com/

"E pluribus, unum!"
От многото, едно цяло!(лат.)
Аватар
Raptor
КОМИСАР
 
Мнения: 925
Регистриран на: 02 Сеп 2009, 10:18

Re: Кадърността в МВР

Мнениеот SFS » 04 Ное 2009, 22:52

Кой ще да е бил тоя титан ...кипров, бяджиев...
Ревизор - Одитор

"Комунистът е семе от дявола.Трудно ще бъде изкоренено".
Аватар
SFS
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1307
Регистриран на: 30 Авг 2009, 17:26
Местоположение: Земята,С.Америка,Канада, Квебек,Монтреал, Ласал H8R 2Z4

Re: Кадърността в МВР

Мнениеот Raptor » 04 Ное 2009, 23:12

Не го познаваш, вервай ми! 8-)
http://www.xnetbg.com/

"E pluribus, unum!"
От многото, едно цяло!(лат.)
Аватар
Raptor
КОМИСАР
 
Мнения: 925
Регистриран на: 02 Сеп 2009, 10:18

Re: Кадърността в МВР

Мнениеот rspab03 » 04 Ное 2009, 23:22

osata написа:Истината за мен е една:

С АМВР, без АМВР, с друго висше или със средно образование - МНОГО ЗАВИСИ ОТ ЧОВЕКА !!!

Познавам хора с висше на длъжност неизискваща такова образование - и там им е много.
Познавам хора с висше на длъжност неизискваща такова образование - спокойно могат много повече.
Познавам хора с висше образование на инспекторска длъжност - не им е там мястото.
Познавам хора със средно образование на длъжност за такова образование - спокойно могат много повече.
Познавам хора със средно образование на длъжност за такова образование - не стават за полицаи.

Моето лично мнение винаги е било:
1. Започваш като униформен патрулен полицай ( ако ще и 5 висши да имаш ).
2. След известен стаж преминаваш на горна длъжност, но знаеш подробнсти относно подчинените ти.
3. След още време ако струваш израстваш на по-горна длъжност, но знаеш всичко надолу по стълбицата.

Не напразно най-добрите служители са започнали най-отдолу. В което няма нищо срамно. Умните деца не започват училище от четвърти клас... защото дори и да знят повече от други, си има тънкости и моменти, които трябва да се преживеят.


Принципно съм съгласен с теб,че много зависи от човека ,но не всичко...
Израстването от най ниското стъпало до най високото може би е нормално за нормалните държави,но не мисля,че нашата е от тях за съжаление.Познавам доста хора,които са започнали от най отдолу и са стигнали до сравнително високи длъжности.И в началото си бяха гюбрета и сега са още по големи.Гюбрета,ама с връзки.
Завършил съм АМВР /тогава ВСШ/.Посредствените курсанти сега са на ръководни длъжности,а отличниците са инспектори,и вероятно като такива ще се пенсионират.Не мисля,че след завършването са станали по глупави,просто вуйчо им не е бил владика.

п.п. Извинявам се,но "тирето" изчезна от клавиатурата ми :)
rspab03
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 69
Регистриран на: 30 Авг 2009, 19:12

ПредишнаСледваща

Назад към Полицията в България

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта