Кадърността в МВР

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Кадърността в МВР

Мнениеот osata » 05 Окт 2009, 13:55

Ще пусна тази толкова противоречива тема, защото прочетох на едно място историята на един курсант от АМВР, тоест на един бъдещ инспектор в МВР

Здравейте и от мен.Искам да споделя и аз моите преживявания по пътищата.Днес на околовръстен път посока младост на моста над булевард България карам си аз и едно куче реши да пресече внезапно,а там пешеходна пътека няма.Обаче кучето естествено не успя,по закона на Мърфи и трябваше някой да го блъсне, и по закона на каръка това трябваше да направя аз.Това се случи докато карах с 70 км/час.В следствие на което резултатът бе,внезапна смърт на бездомното куче, а от моя страна счупени фар,решетка и радиатор.Хубаво де, но не проверих дали колата има каско и се обадих на КАТ, а тя нямаше.Еми дойдоха след 1 час и ми написаха акт за несъобразена скорост по чл.20. А аз им разправям не ми пишете не мога да ги дам тези 100 лева за глупости,студент съм трябва да оправя колата, а пари от гражданската няма как да получа.А оставете и това че съм курсант в АМВР и догодина ще започна и аз да се мъча с недоразуменията в законите,както и да е, това няма никакво значение.Та пита се в задачата да има ли спор тука или да се жаля пред майка ми да даде повечко парички.Очаквам вашите безценни съвети....
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Кадърността в МВР

Мнениеот BARETATA » 05 Окт 2009, 14:04

а къде го е писал този тигър.Много смешно се е изказал и ако и така работи,не знам
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Кадърността в МВР

Мнениеот osata » 05 Окт 2009, 14:17

продължение:


според мен сте прави...просто някои неща куцат,а най-вече компетентността и адекватността, но аз ще се боря люде, независимо , че и аз съм част от тая система, тая стара практика трябва да се изкорени.... отивам да се разправям с началниците! )))))

В акта пише следното... данните ми...по Околовръстен път от рзклона бул. Бр. Бъкстон към разклона за кв.Драгалевци и на около 100 метра преди разклона за бул.България поради движение с несъобразена скорост "със" интензивн. на движението реализира ПТП с куче(което го уби) ... с което е нарушил чл.20 ал.2. .... вреди: радиатор,предна броня, десен фар.
Иначе далеч съм от идеята че съм просветен във всичко и съм най-знаещ.Колкото и да учим в Академията, като отидем на улицата, е съвсем различно, и докато не видим какво се случва на улицата практиката, няма да разберем нищо от това което четем.

Хахах много сте прав.Вече говорих с преподавателите ми по КАТ пък ще видим какво ще излезе...все пак ме интересуваше каква е практиката и да споделите опита си,което и направихте,за което съм ви благодарен.Повече мнения никога не са пренебрегване...

Тук му пише вече наш колега:
Колега...
Ако сте наистина курсант от Академията на МВР...
Някой друг НА ВАС ли трявба да обяснява, кога един елементарен АУАН по ЗДвП е редовен и кога не е... И ако не е редовен - кое, къде и как се оспорва ???????????????
Ако ВИЕ не можете да прецените дали издаденият Ви АУАН е редовен... или пък ако считате че не е редовен, а не знаете как да си го оспорите... ами, колега, някакво чувство на срам и неудобство не изпитвате ли, когато заявявате къде учите ?
Ако, недай си боже, утре все пак станете офицер... Вие ли ще ръководите и обучавате патрулно-постовия състав, "колега" ? Или ще питате някой друг... може би майка Ви ?????

Е, не... Имаше една приказка, че във всеки випуск на всеки ВУЗ има средно 10% "брак", амаа...
В момента ме държи жив единствено крехката надежда, че си правите някаква нелепа шега.

Ако ли не... На колене Ви падам... скъсайте си курсантската книжка, направете кръгом върху нея, сдайте си пагоните в склада - веднъж и ЗАВИНАГИ, и след това бегом, в посока към майка Ви.

И моля Ви, никога, ама никога повече, никъде не казвайте, че сте бил курсант от Академията на МВР.


Наистина останах очуден, озадачен, смаян..... нищо лично към момчето, но утре може би ще му се наложи да вземе съдбоносно решение.....

Това са мнения от правния портал, където курсантът търси съвети и помощ дали съставеният му АУАН е редовен...
ето линк: http://lex.bg/forum/viewtopic.php?f=21& ... &sk=t&sd=a , ама не го нападайте момчето, той не е виновен, че някой го е уредил в АМВР.

И тук се сещам за един случай с едно момче преди години, което в първите си дни като полицай бил много крив, и като го попитали кво ти има, не се ли радваш, че те взеха, той отвърнал: чичо каза че ще ме уреди в ТИМ, пък накрая ме уреди тука. ( момчето искало в охранителната фирма, пък чичо го уредил полицай ) :lol:
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Кадърността в МВР

Мнениеот bateice » 05 Окт 2009, 14:47

"а там пешеходна пътека няма"............. :lol:
bateice
Нов
Нов
 
Мнения: 5
Регистриран на: 25 Сеп 2009, 13:20

Re: Кадърността в МВР

Мнениеот BARETATA » 05 Окт 2009, 14:57

олелелеллелеле,какво става вече не знам.
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Кадърността в МВР

Мнениеот doznatel1 » 05 Окт 2009, 15:15

Майка му сигурно му е изкарала и изпитите за АМВР. :lol:
Аватар
doznatel1
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1314
Регистриран на: 27 Авг 2009, 22:19
Местоположение: гр. София

Re: Кадърността в МВР

Мнениеот BARETATA » 05 Окт 2009, 17:30

ще си проличи като започне да бачка
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Кадърността в МВР

Мнениеот Куче » 05 Окт 2009, 20:03

BARETATA написа:олелелеллелеле,какво става вече не знам.



При нас последните двама пристигнали от АМВР са същите. За другите момчета завършили преди 2000г......нямам думи. Сега АМВР не е като предишната школа за съжаление.
Аватар
Куче
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1175
Регистриран на: 18 Сеп 2009, 10:49

Re: Кадърността в МВР

Мнениеот BARETATA » 05 Окт 2009, 20:36

Имам четиримиа приятели завършили 2002 година,да ти кажа справят се перфектно.Даже единият е голям началник.Но това говори само,за самата мотивация,а не може би,че сега обучението не е на ниво.
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Кадърността в МВР

Мнениеот osata » 05 Окт 2009, 22:28

Всичко опира до човека..... до това дали мисли, какво мисли и най-вече как мисли ;) .
Но моето мнение винаги е било - ако ще 5 висши образования да имаш, трябва да започнеш от най-ниско ниво. Няколко месеца постови да опознаеш колегите, проблемите на гражданите, няколко месеца патрул за да знаеш къде какво става, а после вече изпити, АМВР и мечтания за много"инспекторски" пагон. :)
Малко е тъпо такива мамини синченца утре да бъдат с ръководни функции, а след 5-6 години стаж дори и групови началници.
Но ми се вижда някак тъпо сам да се осереш, сам да се дооцапаш и после да отидеш някъде и да сереш срещу себе си отново.
Последното ми изречение е крайно просташко, но е твърде вярно за конкретния случай !
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Следваща

Назад към Полицията в България

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта