Охрана на избори

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Охрана на избори

Мнениеот PAOLON » 15 Окт 2011, 16:35

Няма и 8 000 патрулни полицаи в България , дано журналистите го гледат по - обстойно и тогава да се пишат глупости ...

Тогава,как за изборите ще са 15 000?
Някои хора са като 1 стотинка. Двулицеви са и не струват нищо.
PAOLON
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 522
Регистриран на: 24 Авг 2009, 20:17

Охрана на избори

Мнениеот BARETATA » 15 Окт 2011, 17:10

Ами ето така,в тази бройка , влизат Оперативни работници и Полицейски Инспектори , затова стават 15 000 :D
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Градски ченгета - по НоваТВ

Мнениеот ТРЕЗОР » 15 Окт 2011, 19:23

BARETATA написа:Ами ето така,в тази бройка , влизат Оперативни работници и Полицейски Инспектори , затова стават 15 000 :D

Изборните секции са 11 700 - вярно , че примерно в едно училище могат да бъдат и няколко секции , ама тази численост от 15 000 полицаи .....не ми е ясно как ще ги поемат за охрана- за мен тази бройка е поредната стъкмистика.ИМА дрего важно - отпуснати са 4 000млн.лева за охрана ...за първия тур 2.5 млн.лв и 1.5 млн.лв за втория тур - задачата е ...познайте по колко часа ще ни заплатят извънреден труд и колко ще са " за родину " :roll: Но стига толкова че излизам от темата :mrgreen:
ТРЕЗОР
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 71
Регистриран на: 21 Ное 2010, 22:41

Re: Градски ченгета - по НоваТВ

Мнениеот kkarakashev » 15 Окт 2011, 19:38

Извинете ама тука според мен има много бля-бля-бляяяя
За тези полицаи и тези пари се падат по 266лв на човек. Явно аз съм зле, че не разбирам, ама такава пара на полицай няма как да се даде! и ако са 2 тура и ако една смяна е 12 часа, пак 13 лева на час са невъзможни.
п.с. То бива бива ама толкова лъгане и мазане не бива.
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://www.vbox7.com/play:46376107dc - Химн на гр.Пловдив
Аватар
kkarakashev
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 10 Юли 2010, 15:32
Местоположение: Пловдив

Re: Градски ченгета - по НоваТВ

Мнениеот osata » 15 Окт 2011, 21:06

kkarakashev написа:Извинете ама тука според мен има много бля-бля-бляяяя
За тези полицаи и тези пари се падат по 266лв на човек. Явно аз съм зле, че не разбирам, ама такава пара на полицай няма как да се даде! и ако са 2 тура и ако една смяна е 12 часа, пак 13 лева на час са невъзможни.
п.с. То бива бива ама толкова лъгане и мазане не бива.


Смяната не е 12 часа.
На предните избори бяхме на инструктаж в 13.00 часа на 30 км от града, след което след няколко часа застъпахме и си тръгнах от секцията в 09.00 часа, докато си отида в вкъщи 10.00 часа.
Грубо сметнато без пътя до и обратно излезе 20 часа.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Градски ченгета - по НоваТВ

Мнениеот kkarakashev » 15 Окт 2011, 21:21

Осич знам , че работното ви време ще е поне по 2, но от тези пари "за полицаите, който са на изборите" до вас я стигне половината я не :( Това имах в предвид.
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://www.vbox7.com/play:46376107dc - Химн на гр.Пловдив
Аватар
kkarakashev
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 10 Юли 2010, 15:32
Местоположение: Пловдив

Re: Градски ченгета - по НоваТВ

Мнениеот osata » 15 Окт 2011, 21:28

kkarakashev написа:Осич знам , че работното ви време ще е поне по 2, но от тези пари "за полицаите, който са на изборите" до вас я стигне половината я не :( Това имах в предвид.

Има и други разходи, не е само за заплащане на извънредния труд. А и извънредния труд се заплаща според нормативната уредба. Просто се изсипва едно "едни хиляди полицаи и едни милиони левове" и се оставя средностатистическия читател или слушател да има тема за разговор и решаване на математически задачи с цел "да видим сега кой колко пари ще вземе".
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Охрана на избори

Мнениеот PAOLON » 16 Окт 2011, 15:38

osata написа:А и извънредния труд се заплаща според нормативната уредба


Това тримесечие отдавна направих 50 часа и ако изборите влизат в тях,ще взема нищо.Ако се плащат отделно може и да намажем.
Някои хора са като 1 стотинка. Двулицеви са и не струват нищо.
PAOLON
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 522
Регистриран на: 24 Авг 2009, 20:17

Re: Охрана на избори

Мнениеот Lord » 16 Окт 2011, 16:27

ТРЕЗОР написа:Изборните секции са 11 700 - вярно , че примерно в едно училище могат да бъдат и няколко секции , ама тази численост от 15 000 полицаи .....не ми е ясно как ще ги поемат за охрана- за мен тази бройка е поредната стъкмистика.


В бройката вилизат паспортистки, ООР, ПК/пътен контрол/, ТП/териториална полиция/, КП/криминална в т.ч. ОР, ДПС, експертите, икономическа и пр./, тъй че вероятно бройката ще е над 15 000.

kkarakashev написа:Извинете ама тука според мен има много бля-бля-бляяяя
За тези полицаи и тези пари се падат по 266лв на човек. Явно аз съм зле, че не разбирам, ама такава пара на полицай няма как да се даде! и ако са 2 тура и ако една смяна е 12 часа, пак 13 лева на час са невъзможни.


Изцяло ти е погрешна математиката приятелю. Първо, часовете са според възможностите на полицейските звена или структури съответните територии и брой секции, например някъде са на 8 часови смени, другаде 12, а при нас са планирани и подадени 32ч. на 1 служител на секция, а второ почасовото заплащането на извънредния труд /не само при избори, а по принцип/ е обвързано с това каква категория е ангажираният служител.

PAOLON написа:Това тримесечие отдавна направих 50 часа и ако изборите влизат в тях,ще взема нищо.Ако се плащат отделно може и да намажем.


Това тримесечие започна преди няколко дни и няма как да имаш вече 50-те часа. Но въпреки това ще те зарадвам, в Заповедта на Министъра пише, че се извънредния труд за охрана на изборите се заплаща отделно, като е уточнено, че това трябва да се случи с ноемврийската заплата, включая и за двата тура.

Тъй че планирай покупка на зимни гуми, застраховка ГО за догодина или пък още една семейна екскурзия... ;) :)
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Охрана на избори

Мнениеот PAOLON » 16 Окт 2011, 18:17

Lord написа:Това тримесечие започна преди няколко дни и няма как да имаш вече 50-те часа.

При нас се отчитат-август,септември и октомври.Защо не знам ,.но така вървят от години.
Освен изборите, ме чака и Левски-ЦСКА.
Lord написа:Тъй че планирай покупка на зимни гуми, застраховка ГО за догодина

При тези цени на гумите,съмнявам се.За застраховка може и да стигнат.
Lord написа:пък още една семейна екскурзия..

За това няма да стигнат.
Някои хора са като 1 стотинка. Двулицеви са и не струват нищо.
PAOLON
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 522
Регистриран на: 24 Авг 2009, 20:17

Следваща

Назад към Полицията в България

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта