Служител, МВР, Ръководство, Политика, Избори.....

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Симпатизират ли все още полицаите на сегашната власт?

Да, все още симпатизирам на сегашната власт.
3
23%
Не, разочарован съм и няма да гласувам за сегашната власт.
3
23%
Симпатизирам на друга партия
1
8%
Чудя се, защото всичкото е от трън, та на глог.
6
46%
 
Общо гласове : 13

Служител, МВР, Ръководство, Политика, Избори.....

Мнениеот osata » 15 Сеп 2011, 20:16

С няколко думи, които никъде в никоя медия не се появяват.
Преди години, масово се тръбеше, как всички полицаи симпатизирали на определени хора и гласували за тях. Да се пренесем в днешни дни, за кого биха гласували полицаите, симпатизират ли още, или са още по-разочаровани, че "хора от тяхната гилдия не ги подкрепят, когато вземат властта"? Това си е истината, реалността, настоящето и бъдещето. Нека не забравяме, че МВР има десетки хиляди служители, както и техните семейства.
Ето една прясна тема - http://www.dnes.bg/obshtestvo/2011/09/1 ... o-e.128837
Скок на полицейските заплати с 5% - 2013 г. + 7% - 2014 г. !

Смях, подигравка, как би приел всеки такава новина. Дори хора, неразбиращи от икономика знаят какво е инфлация, и каква е тя за две години.

Нека видим и покажем на журналистите, които предизборно са забравили пиперливия си език и удобно не смеят да пишат "остри" теми, защото винаги е по-сладко да си от една с властта.

Преди предишните парламентарни избори, с този и другият форум и пред-синдикалните вълнения съм убеден, че макар и косвено допринесохме за по-добри изборни резултати на една партия.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Служител, МВР, Ръководство, Политика, Избори.....

Мнениеот Лъчезар Серафимов » 15 Сеп 2011, 23:29

Няма да гласувам за тази управляваща партия. Поне, така смятам на този етап. Въпросната съсипа точно МВР. Промени КСО в негативен план и направи така, щото възнагражденията в МВР да се намалят. ЗМВР бе променен в негативно отношение, касаещо служителите на МВР. Възлагах надежди, но...
Аватар
Лъчезар Серафимов
MASTER
 
Мнения: 1164
Регистриран на: 17 Апр 2010, 01:59

Re: Служител, МВР, Ръководство, Политика, Избори.....

Мнениеот SYNOPTIK » 16 Сеп 2011, 00:36

Моето мнение е,че служителите на МВР не симпатизират на определена партия.
Негативизма и Първият по рода си Протест през 2008 година,не бе нищо друго,а резултат от една видимо грешна политика от тогавашната власт.
Този Протест бе не срещу определена политическа власт,а по-скоро към неадекватното и състояние. Още през февруари 2008 година по високите етажи на МВР се разигра една силна трагикомедия,в която генерали се обидиха,министри се смениха и т.н.-неща които не интересуват редовият състав до такава степен.
Някъде там бе създадена и една Агенция,в която се набираха кадри по не толкова прозрачен начин,но пък за сметка на това,заплащането бе в пъти повече от аналогичното в МВР.
На практика се получи-"За Вас няма,но за Нашите има достатъчно...! "
Е ! Представете си,какво е останало за хората извън МВР,които безрезервно вярват на институцията !?
Дали това е използвано от днешните управляващи,всеки може сам да си отговори,но и всеки ще има право да претендира,че е прав.
Както и да е,нароиха се куп Синдикати и места,където Служителите да изкажат гласно проблемите си.
На практика,е видно какво и как се е променило.
То и самата промяна трябва да става в съзнанието на всеки един,но по-лесно е да се тегли една и да се плува по течението.
В крайна сметка трябва да се служи в името на това,в което сме се клели !
Аз лично си дадох 2 години от 2008 и в момента съм горд пенсионер от МВР.
Веднага се убедих,че в МВР работят силно мотивирани и много качествени хора.
"Извън системата" определено качеството е в пъти по-ниско,но пък условията са в пъти по-добри....
Парадоксално,нали !?
Ако изобщо не се движиш, оковите почти не се усещат.
Щастието е единственото нещо, което при делене се умножава.
Аватар
SYNOPTIK
PoliceBG
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 18 Авг 2009, 14:41
Местоположение: София Завинаги един от ВАС

Re: Служител, МВР, Ръководство, Политика, Избори.....

Мнениеот Basaev » 16 Сеп 2011, 01:14

Аз отново ще гласувам за ГЕРБ. Писна ми да ни управляват комунистическите изчадия и техните полуграмотни деца.
В борбата със здравия разум, победата ще бъде наша....
Аватар
Basaev
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 232
Регистриран на: 04 Окт 2010, 00:12

Re: Служител, МВР, Ръководство, Политика, Избори.....

Мнениеот osata » 16 Сеп 2011, 18:37

Няма какво да се лъжем, че преди няколко години служителите на МВР масово гласуваха за ГЕРБ. Това си е самата истина, като добавим и семействата ми това са няколко стотин хиляда гласа.
Дали подгонени от емоцията, вотът си го дадохме. Защото разчитахме и мечтаехме за по-добро заплащане и условия на труд. Да Синоптик - ДАНС намазаха, допреди 3 години един служител там вземаше инспекторска заплата, сега взема комисарска. Колкото и да отричаме, там се започва на 1400лв месечно без грам стаж, средно ниво 2000лв, а местният им предишен директор вземаше 3500лв на месец. Но те не са виновни, просто така се случи. Шофьор в ДАНС взема около 1100лв на месец, ако има повече стаж нагоре. Те си имат собствени групи за охрана на техни обекти - 24 охрана / 72 часа почивка - заплатата отново около 1100лв. А защо МВР изостана, защо за тях има, а за нас няма?!?! Може би защото МВР е с 20-30 пъти повече численост от ДАНС.
Ще дочакаме 2013 г, после 2020 г....... все обещания, все ни очаква хубав живот..... поне да не ни правят на глупаци. Защо трябва да си правя каско на колата, защо трябва да си слагам сот вкъщи, защото не мога да опазя дори батериите на чешмите на село? Защото сме убили престъпността ли? А защо за тази пуста нац. сигурност се дават толкова огромни пари? Има ли смисъл, има ли заплахи, колко агенти-шпиони сме заловили последните 20 години? Къде продават розови очила?

И аз ще гласувам за тях вероятно, щото няма за кой друг, а трябва да се гласува.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Служител, МВР, Ръководство, Политика, Избори.....

Мнениеот Лъчезар Серафимов » 19 Сеп 2011, 22:28

Лъчезар Серафимов написа:Няма да гласувам за тази управляваща партия. Поне, така смятам на този етап. Въпросната съсипа точно МВР. Промени КСО в негативен план и направи така, щото възнагражденията в МВР да се намалят. ЗМВР бе променен в негативно отношение, касаещо служителите на МВР. Възлагах надежди, но...


В сучая трябва да се гласува, не за партия, а за личност. Към момента Росен ми харесва най-много, за президент. Това обаче не прави автоматично кмет и претендента от ГЕРБ на гр. Видин
/примерно/.
Надявам се в тези избори да се види борба между личности, без купуване на гласове, интриги и миждуличностни нападки, и компромати. Просто чисти избори.

Знам, че сайта не е политически, но като гражданин на РБългария имам правото да изкажа мнението си.

Също така смятам, че съм за промяна в Конституцията на РБългария и то най-вече в посока Избори.
Аватар
Лъчезар Серафимов
MASTER
 
Мнения: 1164
Регистриран на: 17 Апр 2010, 01:59

Re: Служител, МВР, Ръководство, Политика, Избори.....

Мнениеот Basaev » 20 Сеп 2011, 21:00

Без купуване на гласове няма да мине със сигурност.
В борбата със здравия разум, победата ще бъде наша....
Аватар
Basaev
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 232
Регистриран на: 04 Окт 2010, 00:12

Re: Служител, МВР, Ръководство, Политика, Избори.....

Мнениеот osata » 20 Сеп 2011, 21:13

Basaev написа:Без купуване на гласове няма да мине със сигурност.


То с купуване нищо не става, по-скоро с ПРОДАВАНЕ :mrgreen: .
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Служител, МВР, Ръководство, Политика, Избори.....

Мнениеот Lord » 21 Сеп 2011, 18:35

Оса много сериозна тема бе, спечена такава една сухарска, ще извиняваш... :(

:D Ама, хайде и аз да вземе участие с едно видео:




:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Служител, МВР, Ръководство, Политика, Избори.....

Мнениеот Lord » 21 Сеп 2011, 18:55

А сега да подходя по-отговорно към темата на моя приятел Осата. :)
Аз приемам тези избори /и президентски, и за общински кметове/, като изцяло мажоритарни и непартийни.
Абсолютно се абстрахирам от това, какво ще кажат лидерите на партии, други партийни функционери или самите кандидати за президент или кмет, въпреки, че по закон реалната кампания ще започне чак след 2 дни.
Напълно съм наясно вече с това за коя личност ще гласувам за президент, този човек ме спечели безрезервно още с участието си в благотворителния формат на "Стани богат", радвам се че изобщо са успели да го склонят да участва.
Още по-наясно съм с избора ми за общински кмет, и понеже това е местен вот, тук изцяло съображенията ми са свързани с личното отношение назад във времето, а и напоследък на всеки един от кандидатите към институцията МВР и в частност към РУП в града ни.

Виж, след 2 години на парламентарния вот мнооооого ще се съобразя с партийни политики, обещания, изпълнения през последните петнайсетина години, но особено през последните четири и първо ще реша дали изобщо ще гласувам, а впоследствие и евентуално за кои. ;)
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Следваща

Назад към Полицията в България

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта