Министър Валентин Радев

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Министър Валентин Радев

Мнениеот малкия » 21 Юни 2017, 21:39

dakota_ написа:...
Отделно от това без грам майтап, не сте ли много народ в този съвет за соц. партньорство?
Ако съм на министъра на мястото ще взема едно дърво и всичко различно от СФСМВР и синдиката на пожарната ще изгоня и ще преговарям само с два синдиката.
Какво прави Щирлиц там какво прави "синът ти" там, какво правят тия цивилните там, какви са тия от хасковски синдикат?
Това е смехотворно да се преговаря с толкова представители и то повечето неизвестно кого и за какво представляват...


Това определено не е въпрос към мене.
От една страна законът позволява на всеки няколко човека да си регистрират ЮЛ с идеална цел - в това число и синдикат. Щото няма закон за синдикатите и си я караме по ЗЮЛНЦ.
От друга страна, СФСМВР много отдавна говори, че трябва да има някакъв праг на представителност за синдикатите в МВР - също както го има извън МВР и из цяла демократична Европа.
Да речем численост, равна поне на 4 % от броя на служителите и организации в половинаата структури на Министерството. Който отговаря на изискванията - в ССП. Които не отговарят, имат два варианта - или си остават местни синдикати, или се федерират, конфедерират иобединяват по какъвто щеш начин, докато прескочат летвата.
Да, ама това не изнася нито на някой в Министерството, нито на някои от тия, дето приемат законите.
Та... И на мен не ми е приятно да участвам в такава говорилня и да слушам как се дъвче едно и също по шест пъти, ама...
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

Re: Министър Валентин Радев

Мнениеот dakota_ » 26 Юни 2017, 14:18

Разбрах, че СФСМВР е избрал дата за полицейски протест на празника на МВР! Слушах и глупости по телевизията в тази връзка. От управлението около 30 човека имаме куверти да празнуваме и нашият "протест" ще бъде на правилното място както си му е реда за празнуване.
Има с какво да се гордеем и както повелява празника ще празнуваме.
Протестирайте колкото искате и поставяйте каквито условия искате. По-често споменавайте кой организира протеста и е добре да се разграничавате от квалификации като масови полицейски протести, това са синдикални протести, които се организират както казващ от хора регистрирани по закона за юридическите лица...
Тия протести не трябва да влияят на работата и не трябва да създават затруднения на гражданите да реализират правата си. Помниш простотиите, които се случиха при един от "спонтанните" полицейски протести.
Дано в израз на безсилие да не стигнете до изпростяване и омаскаряване на полицейската професия.
Желая ви успешни протестни действия, а на колегите, които ще уважат празника на МВР ще пожелая да вярват и да не се подават на манипулации за спонсориране на МВР от служителите...и др. от сорта.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Министър Валентин Радев

Мнениеот малкия » 30 Юни 2017, 22:55

Брей, нещо много си изострил тона. :D

Празнувай, кой ти пречи?
За това обаче дали протестът е само на синдикатите предлагам да си говорим когато приключи.

Колкото до "спонтанните" протести, с риск да те обидя ще те питам - ти ли си тъп или мислиш, че аз съм тъп? Ако не си видял очевидното тогава, трябва да си мнооого тъп. Ако си го видял и въпреки това ръсиш глупости - значи мислиш мен - а и останалите четящи - за още по тъпи. Яд ме е като куче, че трябва да спра дотук, ама някои неща наистина не са за открит форум.
Ако сме живи и здрави и имаме някога възможност да седнем на по бира, ще ти задам само два въпроса.
Съжалявам страшно, че няма как да го направя тук. Но както и да отговориш, след това ще ми дължиш извинение - ако си мъж.

Колкото до манипулациите - пак се възползваш от това, че съм с вързани ръце в открит форум. Но не чак толкова, колкото по предната тема. И в тоя случай мога да питам - ти наистина, ама НАИСТИНА ли вярваш, че депутат в три Народни събрания, член на Комисията по вътрешна сигурност и обществен ред си няма хабер от колко време не са доставяни униформи на служителите? И шефът му - също. И шефът на парламентарната група - и той? Ми що Краси Ципов не ги информира - помниш ли откога е зам.-министър? Или и той хабер си няма?

Манипулации, а? В твоето районно никой ли не носи тениската, описана в Наредбата като "лятна трикотажна блуза с къс ръкав"? Знаеш ли откога я има във въпросната Наредба? От 2013-а. Знаеш ли колко са раздадени на служителите за четири години? Ако не знаеш, да те светна - 0. Е, всеки колега, който носи такава тениска, досега спонсорираше Министерството с между 15 и 25 лв. - за бройка.
Манипулация?
Чест прави на колегите, че въпреки и напук на всичко не са забравили чувството си за дълг и лоялността към една система, коята е заслужила всичко, но не и лоялност. Защото в противен случай щяха да направят това, което отдавна препоръчвам. Още лани щяха да натрупат на бюрото ти купчина докладни, в които да ти обяснят, че предоставеното им от Министерството униформено облекло е амортизирано до стерен на негодност и ако не им бъде предоставено ново, след месец ще тръгнат на работа цивилни. И месец по-късно ти щеше да се чешеш, където не те сърби, и да се чудиш как да отговаряш на някои въпроси "отгоре" така че хем да не се набуташ, хем да е политкоректно.

Та така пприятелю. Не знам от кого си слушал глупости по телевизията. Ако си чул аз да казвам някоя, бъди добър да цитираш...
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

Re: Министър Валентин Радев

Мнениеот dakota_ » 01 Юли 2017, 08:41

Вальо, ние се знаем отдавна във форума и няма начин да не си прочел като споделям, че съм един виден Мунчо... онзи от "Под игото".
Като един виден Мунчо на "спонтанният" протест, за който писах видях една разпасана команда от протестиращи, които нарушаваха правата на гражданите, затваряха незаконно улици, спираха незаконно превозни средства и вулгарно казваха на гражданите да се обадят в полицията, ако нещо им пречи... На мен като Мунчо това не ми хареса и аз като прост и тъп се разграничавам от такива протести и смятам, че това са хора, които излагат пагона.
Повечето от тия хора не знаят какво е чест и пагон, не знаят дори как се носи униформа. Това са хора дошли в МВР да лапат.
Това е моето мнение на Мунчо и сигурно така ще си умра като Мунчо, но мнението ми няма да се промени.
Желая ви успех на протеста!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Министър Валентин Радев

Мнениеот малкия » 01 Юли 2017, 22:30

Значи все пак не си видял някои неща.
Е, живот и здраве, ако се видим някога, ще приказваме. Щото наистина не е за тук.
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

Re: Министър Валентин Радев

Мнениеот dakota_ » 02 Юли 2017, 13:30

вальо, видял съм и добри и лоши неща, мога да говоря много неща и за едната и за другата страна, но нещата наистина не са за тук. Ако имам път към вашият край, ще взема да ти се обадя да почерпя по някоя водка и както се казва да си "раздерем" ризите по много въпроси :)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Министър Валентин Радев

Мнениеот малкия » 03 Юли 2017, 00:27

Добре си дошъл!
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

Re: Министър Валентин Радев

Мнениеот Сакалиев » 04 Юли 2017, 22:28

Яжте и пиите нали сте на заплата и пенсия и правите гуша за наша сметка. Ще ни водят на протести ояли се каскети милиционери.
Сакалиев
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 78
Регистриран на: 08 Авг 2014, 12:40

Re: Министър Валентин Радев

Мнениеот малкия » 06 Юли 2017, 19:24

Сакалиев написа:Яжте и пиите нали сте на заплата и пенсия и правите гуша за наша сметка. Ще ни водят на протести ояли се каскети милиционери.


За твоя сметка?
Ама наистина ли си тъп?
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

Re: Министър Валентин Радев

Мнениеот dakota_ » 07 Юли 2017, 16:54

Сакалиев написа:Яжте и пиите нали сте на заплата и пенсия и правите гуша за наша сметка. Ще ни водят на протести ояли се каскети милиционери.


Щом си се докарал да те водят, поне да те водят хора с рутина и опит, че знае ли човек, ако се оставиш в ръцете на млад и прост къде ще те отведе :lol:
Голямо ядене и пиене му ударихме с др. Попов след протеста, един път и аз да намажа да ме черпят ;) Следващият път яденето и пиенето ще е за моя сметка, а ти точи лиги и чакай да те водят :mrgreen:
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

ПредишнаСледваща

Назад към Ръководство на МВР

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта