Министър Румяна Бъчварова

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Министър Румяна Бъчварова

Мнениеот Border_Officer » 26 Юни 2016, 21:18

vladimirov17 написа:
Border_Officer написа:Личи си, че си голям оптимист ;) Ще трябва да му мислим и ние с теб, че 2020 год. ще сме пенсионери и няма да има пари да ни плащат пенсиите :D
При този разклад на нещата не виждам никакъв смисъл от това джавкане на синдикатите за право на ранно пенсиониране и обезщетения при пенсиониране. Ако имах възможност да избирам преди години да получавам 20 заплати при пенсиониране или да получа добро увеличение на заплатата, нямаше да се замисля и щях да приема да ми увеличат заплатата да си харча парите докато съм млад, а не на стари години да ги хвърлям по санаториуми и за лекарства.

И аз бих избрал увеличение на заплатата,но няма да видя нито него,нито ранно и въобще пенсиониране... :D ;) ;)


Преди години като влязох във военното училище първата вечер няма да я забравя никога. Седнах на една пейка и загледан в светлините на Търново си казах къде съм се набутал в това военно училище, за какво ми беше да влизам във военно училище. След това така се изнизаха годините, че не усетих как натрупах години за пенсия :)
Лошото сега е, че няма тази сигурност за утрешният ден каквато имаше преди години. Сега никой не знае какво ще се случи утре, как ще се променят условията за служба и човек не може да е сигурен утре на служба ли ще е, на колко години ще се пенсионира и ред други не по-малко важни неща, но да сме живи и здрави, това е най-важното :D
Border_Officer
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 221
Регистриран на: 03 Яну 2015, 20:18

Re: Министър Румяна Бъчварова

Мнениеот кпц » 09 Авг 2016, 12:34

Някога имаше добър лаф: Не издавай неизпълними заповеди!
От 02 август се случва точно това с една Наредба, издадена от един министър http://lex.bg/bg/laws/ldoc/2136890596
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Министър Румяна Бъчварова

Мнениеот dakota_ » 15 Авг 2016, 20:22

Някога никой не се пазареше колко и кога се е наложило да бъде на разположение на службата. Сега като се нароиха синдикат до синдиката за да не е напълно безсмислено тяхното съществуване почна да се говори за работно време, за продължителност на работен ден, за смятане на часове... и настана рай за мързеливците...
По време на заключителни интервюта често питам кандидатите за полицаи ще имат ли проблеми, ако се налага често да работят извънредно и понякога да не се заплаща извънредно положеният труд... получавам всеки път един и същи отговор - няма да ми пречи, щом професията го налага ще работя... Същите като се влеят в редовете на МВР вкупом забравят какво са казвали и почват да се пазарят...
Положението като цяло е, че винаги сме работили колкото ни кажат и винаги сме получавали колкото ни платят за това... На който му е трудно да се примири с това, спокойно може да се огледа и да потърси работа на друго място...
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Министър Румяна Бъчварова

Мнениеот малкия » 16 Авг 2016, 10:38

Неизпълнение на заповед обикновено се наказва с порицание.
Пък ти питаш кандидатите ще има ли проблем, ако понякога не се изпълнява закон... :lol:

А последното изречение спокойно можеш да допълниш и с това - на който не му харесват простотиите в държавата, да си потърси друга.

Недей така, умен мъж си...
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

Re: Министър Румяна Бъчварова

Мнениеот dakota_ » 16 Авг 2016, 16:24

Огледай се около теб и няма как да не видиш хора, които ежедневно, тенденциозно и умишлено да нарушават ЗМВР. Почни от привидно дребните нарушения като носенето на слънчеви очила по време на дежурство... след това обърни внимание на воденето на телефонни разговори през работно време... колко от разговорите са по служба и колко са частни разговори... Минавам покрай пост №1, чака гражданин да бъде обслужен, но каишковеца бъбри по телефона... било с мама и тате, било с кака Мара...Да ти изброявам ли още нарушения свързани с носенето на униформата, на опрятност, на външен вид, на каране на автомобили...на кражби на работно време и още куп неща...
Всичко това е нарушение на ЗМВР и за тези неща се полагат различни по тежест дисциплинарни наказания... В голяма част от случаите тези нарушения се правя, че не ги виждам. Следвайки твоя ред на мисли ежедневно нарушавам закона като бездействам с дисциплинарна власт...
Правиш ли сметка, ако я подкарам по закон какво ще се случи... Аз съм готов на 100% да зачитам изцяло и напълно законовите права на всеки под мен... не съм сигурен дали този под мен е готов да поеме отговорността да се хване на това хоро и да спазва всички свои задължения по закон, както би имал претенции да се спазва закона спрямо неговите права. Преди доста години имах началник, който си затваряше очите за куп нарушения, които вършех по време на служба... било, че съм ошамарил някое заблудено теле на улицата или съм дошъл по-късно на работа и за сметка на това съм си тръгнал по-рано...или съм изпил някоя водка през работно време.... когато един път се опитах да се отърва от нещо, което ме беше накарал да свърша, но не беше в моя полза... тогава ме попита как искам да работи с мен, принципно или човешки... като ме "светна" как е принципно и как по човешки.. просто избрах по човешки 8-) :D
Министър Бъчварова ежедневно си затваря очите за куп много по-сериозни нарушения на закона от служителите на МВР и е проява на голяма дебелащина и простия някой да се изцепи и да каже, аз отказвам да работя извънредно щото съм изчерпал часовете или нещо друго от сорта....
На такъв спокойно му казвам, ако не му отърва да си търси друга работа и изобщо сега е демокрация... никой не го е вързал и да го държи насила да служи в МВР...
Помниш ли преди време когато имаше полицейски протести по ТВ показаха част от хората на Щирлиц да казват, че подават рапорти и напускат, защото имало проблеми с годините за пенсиониране :) никой от хората на Щирлиц не напусна МВР, защото навън с тази липса на качества като трудови навици ще се озъбят от глад... Помниш ли, че едни други каишковци пуснаха рапорти и в момента, в който им подписаха рапортите ревнаха да се връщат обратно... :D
За това казвам на всеки радетел за спазване на законови права, да иска и да опъва струната на исканията, но много да внимава да не скъса струната, че после ще има ред сълзи, ред сополи...
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Министър Румяна Бъчварова

Мнениеот малкия » 16 Авг 2016, 20:34

Това с опъването на струната важи и в обратната посока...
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

Re: Министър Румяна Бъчварова

Мнениеот dakota_ » 16 Авг 2016, 21:33

Разбира се, няма как човек само да го стискаш за гушата, трябва и от време на време да отпускаш да си поема въздух, иначе ще ритне камбаната :D
Важното е всеки да си знае мястото в строя и да помни, че който плаща, той поръчва музиката ;)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Министър Румяна Бъчварова

Мнениеот kermit » 17 Авг 2016, 16:34

Вие що не вървите с Попов в пенсия да опъвате струната и да не ни правите сметката как да ни стикате за гушата и да ни давата въздух да дишаме. Ще се оправим и без промити милиционерски и граничарски мозъци.
kermit
Полицай
Полицай
 
Мнения: 123
Регистриран на: 02 Дек 2015, 17:40

Re: Министър Румяна Бъчварова

Мнениеот малкия » 17 Авг 2016, 21:15

Тебе не помня да съм те стискал за каквото и да е.
Де да знам - може пък затова толкова чуруликаш... :D
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

Re: Министър Румяна Бъчварова

Мнениеот NikiChanta » 10 Яну 2017, 19:46

Border_Officer написа:
vladimirov17 написа:
Border_Officer написа:Личи си, че си голям оптимист ;) Ще трябва да му мислим и ние с теб, че 2020 год. ще сме пенсионери и няма да има пари да ни плащат пенсиите :D
При този разклад на нещата не виждам никакъв смисъл от това джавкане на синдикатите за право на ранно пенсиониране и обезщетения при пенсиониране. Ако имах възможност да избирам преди години да получавам 20 заплати при пенсиониране или да получа добро увеличение на заплатата, нямаше да се замисля и щях да приема да ми увеличат заплатата да си харча парите докато съм млад, а не на стари години да ги хвърлям по санаториуми и за лекарства.

И аз бих избрал увеличение на заплатата,но няма да видя нито него,нито ранно и въобще пенсиониране... :D ;) ;)


Преди години като влязох във военното училище първата вечер няма да я забравя никога. Седнах на една пейка и загледан в светлините на Търново си казах къде съм се набутал в това военно училище, за какво ми беше да влизам във военно училище. След това така се изнизаха годините, че не усетих как натрупах години за пенсия :)
Лошото сега е, че няма тази сигурност за утрешният ден каквато имаше преди години. Сега никой не знае какво ще се случи утре, как ще се променят условията за служба и човек не може да е сигурен утре на служба ли ще е, на колко години ще се пенсионира и ред други не по-малко важни неща, но да сме живи и здрави, това е най-важното :D


Много се прав. Виж как се изпари параграф 86 за колегите - уж имаше заварено положение уж законите не се променят според кефа на някого или заради някого не знам какво си - всичко е ала - бала. Сас за едни неща има заварено положение а за други няма - не мога да проумея. Оказва се че все още не живее в правова държава. Всеки променя законите според личния си интерес и кеф. Така е и с други закони. При толкова неуредици в държавата за тези управляващи МВР се оказа най-големия и решиха всичко да уредят и оправят - та да ни довършат ... Позволихме да ни разединят да ни противопоставят и да ни обезобразят в обществото. И търпим простотии.
NikiChanta
Нов
Нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: 10 Яну 2017, 19:24

ПредишнаСледваща

Назад към Ръководство на МВР

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта