Министър Румяна Бъчварова

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Министър Румяна Бъчварова

Мнениеот stoiko » 24 Юни 2015, 08:22

dakota_ написа:........
Сега се редят на опашка да стават полицаи и за едно място за прост полицай по 20-30 кандидата се явяват. За още по-прост надзирател в затвора по 30-40 кандидата за едно място. Човек неволно почва да се чуди,защо като заплатите са такива мижави и условията за труд са толкова лоши,толкова много хора се редят на опашка да стават полицаи и надзиратели в затворите :D

Съгласен съм, но има нужда от уточнение - идват не защото сме добре, а тъй като на другите места е още по зле. Там, в другите сфери на дейност - частните фирми или т.н. други "икономически субекти" - хората са роби без никакви трудови права. Има и още нещо - незнам как се прави сега подбора но както се натискат да идват, така някои мн.бързо и си отиват. / Щото от страни изглежда едно , а реалността е друго.../
Истната е,че младите искат да живеят и то добре сега, а не в необозримото бъдеще. И ако не им харесва - ловят си багажа и дим да ги няма.
stoiko
Нов
Нов
 
Мнения: 13
Регистриран на: 24 Юни 2015, 08:13

Re: Министър Румяна Бъчварова

Мнениеот dakota_ » 24 Юни 2015, 09:22

stoiko написа:
dakota_ написа:........
Сега се редят на опашка да стават полицаи и за едно място за прост полицай по 20-30 кандидата се явяват. За още по-прост надзирател в затвора по 30-40 кандидата за едно място. Човек неволно почва да се чуди,защо като заплатите са такива мижави и условията за труд са толкова лоши,толкова много хора се редят на опашка да стават полицаи и надзиратели в затворите :D

Съгласен съм, но има нужда от уточнение - идват не защото сме добре, а тъй като на другите места е още по зле. Там, в другите сфери на дейност - частните фирми или т.н. други "икономически субекти" - хората са роби без никакви трудови права. Има и още нещо - незнам как се прави сега подбора но както се натискат да идват, така някои мн.бързо и си отиват. / Щото от страни изглежда едно , а реалността е друго.../
Истната е,че младите искат да живеят и то добре сега, а не в необозримото бъдеще. И ако не им харесва - ловят си багажа и дим да ги няма.


Разбрах те какво искаш да кажеш, но нека уточним отново, идват в МВР, защото в МВР условията са в пъти по-добре, отколкото навън. В МВР ежедневно и ежеминутно се краде работно време. Няма такова предприятие като МВР, което ще ти позволи да водиш лични разговори по телефона, когато си пожелаеш, да излизаш по-рано и да идваш по-късно. Да дремеш по време на дежурство и да ти плащат. Да симулираш, да се отчиташ по документи и да се приема, че си свършил работа... да не изброявам още и още... Не съм съгласен и с това, че идват и си отиват... това единици случаи!
От 2010 до момента нямам новобранец, който да е дошъл и да си е тръгнал по свое желание. Уволнил съм двама,прехвърлил съм един в друго управление и толкова. Заминаха двама колеги да се изживяват като печалбари в чужбина и след около половин година прокопаха трапове да им ударя по едно рамо да се върнат отново в МВР!
Преди две месеца се наложи да осигуря съдействие на инспекцията по труда да влезе в шивашка фирма на проверка. В тази фирма работниците работят около 10-11 часа на ден, в събота около 8 часа и понякога в неделните дни почиват, но не всяка неделя.
При мен има от няколко години колега, който е работил като гладач в шивашка фирма. Този колега съвсем искрено ми каза, че такава хубава работа като в МВР не е сънувал, че може да си намери. Каза ми, че чак сега е разбрал какво е това да имаш отпуска, да имаш добра заплата, да ти се плаща без закъснение, да излизаш спокойно болнични и да не изброявам всичко. Този колега като дойде на работа имаше 2 ката прилични дрехи и 2 чифта маратонки...сега си купи приличен автомобил,облече се, ходи със семейството си на почивка и всичко това благодарение на добрите условия за труд в МВР и добрият социален пакет.
Без проблеми ходи да охранява границата, не създава никакви затруднения и е човек, който може да оцени това, което получава.
Не само младите искат да живеят добре и по-зрелите като мен искат да живеят добре :)
Знаеш ли какъв е проблема? Проблема е в сравнението между хората. Вижда еди-кой си, че комшията му си е купил нов телевизор и се хвърля и той да купи. Комшията купил нова кола, той също иска да си купи нова кола.... Сравнението поражда завист и омраза. Много е важно за младите и какво ще си изберат за съпруга. Вземат ли тъпи парчета до себе си са обречени...
Отивам преди две години да видя един колега почиващ на море в станция на МВР и както си пием пиенето ставаме свидетели на мила родна картинка. Суха спечена кифла с мъжа си и детето си слизат от автомобила да се прибират в станцията. Намръщена, свадлива, направи го на задник, че спрял на слънце, че не е хванал място на сянка, не е взел багажа от колата... после храната не била добра, чудела се в коя по напред да се удари, че стаята не била хубава... Заради такива сухи и спечени кифли, които се мислят за прясно опечени кроасани, някои колеги се изкушават и прекрачват границата на почтеността, за да угодят на желанията на кифлите си... Извинявам се, че се отклоних от темата, но не мога да приема,че министър Бъчварова е виновна за положението в МВР и не мога да приема за нормално синдикатите като последни свадливци да циврят постоянно за права,пари и привилегии... Както казват мъдрите хора - По-добре едно по-малко, отколкото едно повече :D
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Бъчварова разпореди дисциплинарно уволнение за всички протес

Мнениеот Dani » 04 Ное 2015, 22:33

Изображение
Униформените разчитат това крайно действие, като опит да се сплашат всички в системата

Към всички шефове на областни дирекции на полицията в страната е спусната заповед, според която от днешна дата трябва да бъдат освободени всички полицаи, които са подали заявления за напускане и са на протестите.

Според източници на Фрог документът е подписан от министъра на вътрешните работи Румяна Бъчварова преди да излети за Лондон.

Униформените разчитат това крайно действие, като опит да се сплашат всички в системата. Който не кротува и не си наляга парцалите, ще бъде изхвърлен. Това е посланието на Бъчварова, коментираха за Фрог нюз възмутени ченгета. Опитват да тушират недоволството и да окастрят личния състав по най-бруталния начин, категорични са ченгетата.

Новата заповед е подействала като допълнителен барут за униформените. Те предричат, че дните на МВР, а може би и на кабинета, са преброени.
http://www.dunavmost.bg/Bulgaria/

Без коментар...
Dani
Полицай
Полицай
 
Мнения: 117
Регистриран на: 27 Яну 2015, 21:47

Re: Бъчварова разпореди дисциплинарно уволнение за всички протес

Мнениеот dakota_ » 04 Ное 2015, 22:51

Тук трябва да се отбележи, че това е полуистина и може да се каже, че като цяло е лъжа.
При подаване на заявление за напускане от страна на служителите, закона сочи пряко какви трябва да бъдат действията на административният орган... просто административният орган изпълнява писменото волеизлияние на подалият заявление за напускане по свое желание!
Няма заповед да се уволняват протестиращи, но може да се стигне до налагане на дисциплинарни наказания, ако протестиращи полицаи с действията си извършат закононарушения!
Ако някой си мисли, че дните на кабинета на Борисов са преброени, може да се окаже излъган като множеството подали заявления за напускане по свое желание и драпащи усилено да си изтеглят обратно рапортите!
Със сигурност, ако продължи да се опъва силно струната, може да се скъса и да се отиде на нови избори, в които партия "Герб" ще си подсигури мнозинство в Парламента, както си осигури безапелационна победа на местните избори и ще управлява самостоятелно държавата!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Бъчварова разпореди дисциплинарно уволнение за всички протес

Мнениеот сигма3 » 05 Ное 2015, 11:17

Е то това е идеята....
сигма3
Полицай
Полицай
 
Мнения: 153
Регистриран на: 29 Сеп 2014, 08:12
Местоположение: Варна

Re: Бъчварова разпореди дисциплинарно уволнение за всички протес

Мнениеот Lord » 05 Ное 2015, 19:56

сигма3 написа:Е то това е идеята....



Колега, ако това беше идеята - убеден съм, че вече щеше да е реализирана. ;) Протестите започнаха абсолютно спонтанно и изненадаха всички, дори и синдикалните лидери в МВР. :idea:
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Министър Румяна Бъчварова

Мнениеот osata » 05 Ное 2015, 21:37

От отдавна пенсионирани колеги се чува, че доста назад в месеците е трябвало да им изплатят задълженията, а не са. Лихвите и адвокатските хонорари ще са от бюджета. Та, кой е виновен, че някой друг милион ще се изразходва от инат. С този милион можеха да се купят тонери, хартия и химикали за 2 години напред за цялото МВР.

Аз като един министър на финансите в моя си дом доста добре си правя сметката кое кога да платя, за да не давам лихви и т.н. ;)
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Бъчварова разпореди дисциплинарно уволнение за всички протес

Мнениеот сигма3 » 05 Ное 2015, 22:24

Lord написа:
сигма3 написа:Е то това е идеята....



Колега, ако това беше идеята - убеден съм, че вече щеше да е реализирана. ;) Протестите започнаха абсолютно спонтанно и изненадаха всички, дори и синдикалните лидери в МВР. :idea:

Аз лично не мисля така...всичко е отдавна измислено....може би малко пресолиха манджата ,но това е моето мнение и не е задължително да е вярно.
п.с. Нямаше как да стане преди изборите.
сигма3
Полицай
Полицай
 
Мнения: 153
Регистриран на: 29 Сеп 2014, 08:12
Местоположение: Варна

Re: Бъчварова разпореди дисциплинарно уволнение за всички протес

Мнениеот Raptor » 06 Ное 2015, 21:36

Lord написа:
сигма3 написа:Е то това е идеята....



Колега, ако това беше идеята - убеден съм, че вече щеше да е реализирана. ;) Протестите започнаха абсолютно спонтанно и изненадаха всички, дори и синдикалните лидери в МВР. :idea:


Спонтанното започване не противоречи на умишленото предизвикване... напълно е възможно и двете да са верни едновременно.
http://www.xnetbg.com/

"E pluribus, unum!"
От многото, едно цяло!(лат.)
Аватар
Raptor
КОМИСАР
 
Мнения: 925
Регистриран на: 02 Сеп 2009, 10:18

Re: Министър Румяна Бъчварова

Мнениеот Lord » 07 Ное 2015, 11:11

Съгласен съм. Но вече има откровена тенденция за яхване на вълната от протести. За сега не им се получава...

И за да съм по темата ще споделя личното си впечатление от събитията, напоследък: Румяна Бъчварова, откак е в светлините на прожекторите създаде много позитивно впечатление на изключително диалогичен, разумен и уравновесен човек. Точно заради това съм изумен как се опитва да бъде в чужда кожа, вероятно и е много трудно, което е видно от последните дни. Но така е в политиката, само не знам как успяват да неутрализират гнусния привкус, който остава...
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

ПредишнаСледваща

Назад към Ръководство на МВР

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта