Министър Румяна Бъчварова

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Министър Румяна Бъчварова

Мнениеот Елена » 13 Юни 2015, 08:17

малкия написа:
Елена написа:.............
Какъв е смисъла да се показва сила, като организаторите на протеста, ще се приберат с подвити опашки. Никой освен журналистите няма да се сети да обърне внимание на полицейски протест за ранно пенсиониране. Лидерите ще се покажат по телевизията да видят зрителите колко много синдикални вождове има в МВР :lol:


Наистина много се надявам в това, което пишеш при изпълнение на служебните си задължения, да има поне малко повече смисъл. И мисъл. Дано е така, щото алтернативата е да повярвам на някои прокурори... :D
Пък не ми се иска - заради честта на професията, не за друго.


Пиша неща, които съм учила и работя това, за което съм учила. За разлика от такива като теб, които едно са учили, но съвсем друго работят ;) Явно си човек без алтернатииви като си осланяш на какво казват прокурорите :lol:
Хвърли един поглед какво вършат прокурорите http://www.segabg.com/article.php?id=755753 Големи професионалисти са българските магистрати, явно хора с твоите алернативи могат да повярват в тях :mrgreen:
Сега остава да поискате оставката на г-жа Бъчварова :lol:
Елена
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 294
Регистриран на: 27 Яну 2015, 18:06

Re: Министър Румяна Бъчварова

Мнениеот малкия » 13 Юни 2015, 11:26

Ти за моите алтернативи не бери грижа. :D
Още не съм започнал да се "осланям" на казано от прокурори. Както виждаш, полагам усилия да чета това, което пишеш, че и да отговарям.

И дай да се разберем за едно. Образованието ми няма общо с това, което работя. За длъжността ми се изисква средно образование - не е уточнено какво точно. :D
Освен това мненията ти, които коментирам, са доста далеч както от образованието, така и от преките ти служебни задължения.
Нямам желание да се заяждам. Мисля, че повечето, които пишат тук, го правят защото им пука за състоянието на Министерството. Мисля също, че това би трябвало да е достатъчно да не се нахвърляме един срещу друг. Вярно, не винаги се получава, но...

Ако съм те обидил с нещо - извинявай. Не това е било целта ми.
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

Re: Министър Румяна Бъчварова

Мнениеот Елена » 13 Юни 2015, 15:31

малкия написа: Мисля, че повечето, които пишат тук, го правят защото им пука за състоянието на Министерството. Мисля също, че това би трябвало да е достатъчно да не се нахвърляме един срещу друг. Вярно, не винаги се получава, но...

Ако съм те обидил с нещо - извинявай. Не това е било целта ми.


Не си ме обидил, дано и аз да не съм те обидила с нещо. Като чета какъв процент от бюджета на МВР отива за заплати на служителите, ще излезе, че от всички министерства само на МВР му пука за служителите и отделя толкова много пари за заплати :D В същото време служебните ни помещения са в безобразно състояние и се налага за дребни канцеларски консумативи да се молим.
Елена
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 294
Регистриран на: 27 Яну 2015, 18:06

Re: Министър Румяна Бъчварова

Мнениеот кпц » 14 Юни 2015, 11:45

Елена написа:.........Като чета какъв процент от бюджета на МВР отива за заплати на служителите, ще излезе, че от всички министерства само на МВР му пука за служителите и отделя толкова много пари за заплати........

Ако прочетеш какви са заплатите в ДАНС, ДАТО, НСО, НРС, служба "Военна полиция", сравними като дейност с МВР, и после ги сравниш със заплатите в МВР - тогава ще можеш да достигнеш до аргументиран извод колко му пука на МВР за заплатите на служителите му.
Само че туй нещо Бъчварова не я интересува. Нейната кариера си върви нагоре, доходите също, екскурзиите извън страната също, гражданите са на нейна страна в конфликта и със синдикатите. Пука й!
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Министър Румяна Бъчварова

Мнениеот Елена » 14 Юни 2015, 16:28

кпц написа:
Елена написа:.........Като чета какъв процент от бюджета на МВР отива за заплати на служителите, ще излезе, че от всички министерства само на МВР му пука за служителите и отделя толкова много пари за заплати........

Ако прочетеш какви са заплатите в ДАНС, ДАТО, НСО, НРС, служба "Военна полиция", сравними като дейност с МВР, и после ги сравниш със заплатите в МВР - тогава ще можеш да достигнеш до аргументиран извод колко му пука на МВР за заплатите на служителите му.
Само че туй нещо Бъчварова не я интересува. Нейната кариера си върви нагоре, доходите също, екскурзиите извън страната също, гражданите са на нейна страна в конфликта и със синдикатите. Пука й!


Информирана съм за размера на заплащането в посочените ведомства. Ти по-добре се информирай колко процента от бюджета на посочените ведомства отиват за заплати и кажи, има ли друго ведомство извън МВР, на което около 95% от бюджета да се разходва за заплати :D
Не гражданите са на страната на г-жа Бъчварова, а тя е на страната на гражданите. Аз също съм гражданин и като такава не намирам за необходимо хора на моята длъжност да се ползват от ранно пенсиониране.
Елена
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 294
Регистриран на: 27 Яну 2015, 18:06

Re: Министър Румяна Бъчварова

Мнениеот кпц » 14 Юни 2015, 19:32

Като са 95 % и какво?
Пак са недостатъчни.
Та се питам - кой направи и прие такъв "скопен" бюджет на МВР? :lol:
И какво общо има Бъчварова с този същия?
Абсолютно нищо - нали!? :lol:
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Министър Румяна Бъчварова

Мнениеот osata » 14 Юни 2015, 20:34

Елена написа:................Не гражданите са на страната на г-жа Бъчварова, а тя е на страната на гражданите. Аз също съм гражданин и като такава не намирам за необходимо хора на моята длъжност да се ползват от ранно пенсиониране.


Ама то това е напълно разбираемо...... ама МВР не е само твоята длъжност. Аз също като теб съм гражданин и желая да получавам минимум сигурността, която получават и другите европейски граждани. Аз обаче съм наясно с физическите и психологически качества на човека, когато е на 30-40-50-60 годишна възраст.
Винаги съм изказвал мнение за кариерното развитие на служителя в МВР, че трябва да бъде:
1. Полицай ООР - постови, ППД - минимум 3 години (независимо дали е племенник на министъра и зет на генерал)
2. МлПИ, Мл. Оперативен и т.н. - минимум още 5 години (независимо дали има 4 висши, дали е завършил СУ с отличен и чичо му Гошо - директор на.... му е казал, че трябва да е разследващ полицай, началник и т.н.)
3. ПИ, Оперативен и т.н. - минимум още 3 години
4. Началник група - минимум още 3 години
5. Началник сектор - минимум още 3 години

.....

По този начин ще се разнообрази състава, няма да се казва "прост патрулен полицай", защото там ще има разнообразни кадри с различно образование, няма да има кариерно израстване в стил "чичовото", ще има ясни правила, няма на 24 годишна възраст да има уредени постови на скатани места, а служители на възраст ще имат ясни правила и места, където да служат.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Министър Румяна Бъчварова

Мнениеот dakota_ » 14 Юни 2015, 21:35

Тя титлата "прост" си върви с човека без оглед на длъжността :D Имахме прост министър на вътрешните работи - царство му небесно Любомир Начев. Имахме прост главен секретар на МВР - Светлозар Лазаров. Имахме прости Директори на ОДМВР назначени по времето на Овчев...
Преди години,когато охранявахме и затворите,някой като не ставаше и за милиционер от патрула го пращаха за надзирател в затвора и като го видеха,че и за там е прост и не става,заминаваше на работа в ТКЗС.
Сега се редят на опашка да стават полицаи и за едно място за прост полицай по 20-30 кандидата се явяват. За още по-прост надзирател в затвора по 30-40 кандидата за едно място. Човек неволно почва да се чуди,защо като заплатите са такива мижави и условията за труд са толкова лоши,толкова много хора се редят на опашка да стават полицаи и надзиратели в затворите :D
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Министър Румяна Бъчварова

Мнениеот Lord » 18 Юни 2015, 19:44

С типови бланки МВР улеснява сигналите срещу циганската престъпност


С типови бланки- жалби МВР ще улесни гражданите да подават сигнали при битова престъпност.

Тази идея на вътрешното ведомство представи вътрешният министър Румяна Бъчварова в студиото на БНТ.
Според Бъчварова в тези "избухнали" точки в последния месец като Гърмен и „Орландовци" всъщност няма регистрирано високо ниво на престъпност, тъй като няма жалби и сигнали от граждани и това не е изолирано явление.

"Има проблем, но полицията не се сигнализира, а се влиза в саморазправа - дали заради емоционално състояние, непознаване, недоверие в МВР", обясни Бъчварова.

Вътрешният министър призова всички граждани да подават сигнали, за да се избегне сблъсъка, а и за да се накара системата да работи. Румяна Бъчварова призна, че е имало момент в първия ден, когато ситуацията в „Орландовци" е могла „да излезе извън контрол".

Затова и МВР не се отказва от присъствие нито там, нито в Гърмен. „Следим развитието и на други места, които имат потенциал", призна Румяна Бъчварова, но не посочи конкретни населени места.

Тя потвърди тезата си, че има сигнали за организираност на сблъсъците, но обясни, че тази организираност не е първоначална, а по-скоро като „използване на изблика на напрежение, натрупвано в продължение на дълго време".

В този смисъл разрешаването на проблемите излиза извън границите на отговорностите и правомощията на МВР. „Ние не можем да бъдем навсякъде", каза Бъчварова и поясни, че МВР ще стане инициатор на един сериозен диалог с останалите институции, така че да се формират политически мерки и решения, които ще доведат до дългосрочно по-стабилен резултат.

МВР започва да работи и по програма за назначаване на служители от ромския етнос. Румяна Бъчварова гарантира, че са започнати стъпки, но самата програма изисква време за осъществяването й. Най-вероятно ще се започне с десет пилотни общини.

По другата актуална тема - протестът на полицаите и служителите на затворите срещу пенсионната реформа, Румяна Бъчварова заяви, че в момента преговори не се водят. „Не може да има диалог при едно искане за оставка. Това може да се тълкува като рекет", заяви твърдо вътрешният министър и реторично попита: „Как да преговаряш с някой, който ти иска оставката?".

Тя ясно показа, че стои твърдо зад предложението на Министерски съвет за промяна в начина на пенсиониране на служителите в МВР, заявявайки, че едно законодателство регулира отношенията в цялото общество, а не само на една отделна професионална група.


източник: http://news.ibox.bg/news/id_55540341



Това с типовите бланки не го схванах :oops: , но пък щом ще подпомогне борбата с циганската или битовата престъпност, хубаво... 8-)
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Министър Румяна Бъчварова

Мнениеот кпц » 18 Юни 2015, 20:27

Демонстрира се активност,ама слабичка и тук-там.
Ей това "Има проблем, но полицията не се сигнализира, а се влиза в саморазправа - дали заради емоционално състояние, непознаване, недоверие в МВР, обясни Бъчварова." нека го провери тя самата лично.
Да подаде два-три сигнала, съвсем елементарни - дори за множество неправилно паркирали автомобили и да чака реакцията. Дали ще дочака? Залагам 50/50.
Или да пита пострадали от домови кражби - колко от тях са получили информация за работата по техните случаи? Дори формално, ей така с едно просто писъмце по пощата или по телефона набързо. Да усетят тези хора, че не са забравени /отсвирени/. Да попита случаен човек - кога е виждал полицейския инспектор на своя район/квартал последно и чувал ли е изобщо за него?
Тогава ще и се проясни малко, каква е причината полицията да не се сигнализира.
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

ПредишнаСледваща

Назад към Ръководство на МВР

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта

cron