Министър Румяна Бъчварова

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Министър Румяна Бъчварова

Мнениеот Lord » 04 Юни 2015, 20:13

dakota_ написа:... Демокрация се нарича това и трябва вече да си свикнал да работиш в условията на демокрация!


За пръв път ще изразя несъгласие с твое виждане, но както е казал народа "Винаги има първи път" ;)

Демокрация се нарича най-просто казано - Строго и стриктно спазване на действащото законодателство от всеки и всички, независимо от социалния, гражданския, етническия или друг статут на лицето или институцията, това съчетано с нулева толерантност към нарушенията и авторите им, неминуемо и бързо налагане на наказание на всеки документиран нарушител, независимо кой и какъв се явява в момента! Това е моята дефиниция.

В тази връзка съм съгласен с Валентин Попов, защото той сочи, че се търси защита на законово уредени принципи в интерес на служители на МВР. В края на крайщата такива са разпоредбите, приети от НС и липсата на пари, бюджет, щат на служители, финансова криза или каквито и да е други мотиви и "оправдания" не могат да са извинение или индулгенция за неспазване на действаща нормативна база.

И за да има паритет ще кажа, че не съм съгласен с т.2 от исканията, посочени от Вальо. Проблема е реален, задълбочава се, по официална статистика за първите 5 месеца на т.г. миграционният натиск е над 4 пъти по-голям от този за същия период на 2014 г., по тази причина намирам, че всички възможни институции са длъжни да си дадат сметка за размера на проблема и да проявят максимално разбиране и отговорност при изпълнение на всички възможни ангажименти и правомощия в тази насока. Друг изход за противодействие просто няма за момента. :idea:

Айде и аз се произнесох, но предлагам да се върнем към темата за действия или изказвания на министъра, а за синдикални или гранични вълнения си има други теми. Не че е фатално, но е хубаво да има малко ред. ;)
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Министър Румяна Бъчварова

Мнениеот dakota_ » 04 Юни 2015, 21:01

Аз съм съгласен с написаното и го подкрепям. Твоето определение за демокрация е точно това,което трябва да бъде демокрацията. Моето е това,което е след Преврата на 10-ти ноември 1989 год. Нищо добро не ни се случи, освен това,че може свободно да се говори и пише и толкова свободно,че и тази свобода се омерзили. Най-лошото на демокрацията е, че няма политическа стабилност в държавата и това не е само в България. Всички видяхме как с една Костинбродска уйдорма повлия на изборите и дойде на власт правителството на задкулисието. Срещу един добър и действен министър на вътрешните работи бяха повдигнати обвинения от задкулисието и макар обвиненията да падат едно след друго,този бивш министър още не може да изчисти името си.
Няма го равенството пред закона,няма го бързото правосъдие. Може да е носталгия по миналото,но по времето на Живков имаше в пъти по-голямо равенство пред закона /изключвам една шепа хора,които бяха недосегаеми/ и съдиите издаваха в пъти по-справедливи присъди от сегашните съдии.
Показват по ТВ г-жа Бъчварова,че е във Варна,нима във Варна сега виждат и чуват, че има джебчии,нима във Варна НАП сега чува и вижда, че джебчиите са построили палати.
Овчев остави такова тежко наследство на г-жа Бъчварова,че не знам до края на мандата на това Правителство дали ще може да се справи само с престъпните назначения на Овчев.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Министър Румяна Бъчварова

Мнениеот efektive » 05 Юни 2015, 00:34

Цитат на Лорд: "Демокрация се нарича най-просто казано - Строго и стриктно спазване на действащото законодателство от всеки и всички, независимо от социалния, гражданския, етническия или друг статут на лицето или институцията, това съчетано с нулева толерантност към нарушенията и авторите им, неминуемо и бързо налагане на наказание на всеки документиран нарушител, независимо кой и какъв се явява в момента! Това е моята дефиниция."

Не мисля, че това е демокрация. Това е дефиниция за ред. Редът е част от демокрацията, нейна основа, но не и същност. Демокрацията е възможност за изява на човешкия дух, за летежа му, но за да е по-улеснена тази изява е необходим ред в общественото устройство. Хубаво го е казал Лорд. Но дали това е възможно? Дали е възможно да приравниш всички видове съществуващи статути към действащото законодателство? Мисля че не. Едно е закона, друго е животът. А животът е по-мощен от закона и надделява над него. Лорд спомена тук и за етническия статут. Но когато този статут е против държавността, тогава вън от държавата. Лицемерие е да говорим за толерантност, докато циганите се държат нетолерантно. Демокрацията е за тези, които се хранят духовно от нея, а не финансово.
efektive
Нов
Нов
 
Мнения: 25
Регистриран на: 10 Май 2015, 08:39

Re: Министър Румяна Бъчварова

Мнениеот Елена » 05 Юни 2015, 07:54

dakota_ написа:Рога на изобилието в МВР беше по времето на Бай Тошо. Тогава имаше всичко,можехме да правим всичко и държавата беше зад гърба ни... По времето на Бай Тошо можех спокойно да шамаросам и наритам задника на всеки на улицата,които нарушава общественият ред и никой не можеше да ми каже нищо. Пак по същото време и малко след това като ти определи прокурора задържане под стража,докато не си кажеш всичко,нямаше пускане. Като го качеха в следственият арест и го разпънат на кръст на решетката и до вечерта всички съучастници са строени в коридора в една редица със самопризнания. Сега това го няма. Сега има правата на човека и за това се случват такива неща като в Гърмен и за това държавата е разграден двор.
За това,ще се пенсионираме на 60 години и за това ще работиш колкото ти кажат и ще получаваш, колкото ти дадат... Демокрация се нарича това и трябва вече да си свикнал да работиш в условията на демокрация!


Настръхвам като чета написаното горе!
"Предпочитам опасната свобода пред спокойното крепостничество"
Жан Жак Русо
Ти жадуваш за милиционерска държава, да можеш да шамариш и риташ безнаказано крепостни селяни осмелили се да надигнат глава. Радвам се, че може да не живея в "рога на изобилието", но съм свободна да мога да изразявам спокойно мнението си и съм свободна нещо като не ми харесва да мога да протестирам!
Не знам какво е било правосъдието при "рога на изобилието", но се радвам, че вече не може прокурор да задържа невинни граждани колкото си иска и не може да "разпъват на кръст" в следственият арест!
Заради такива прокурорски задържания знаеш ли колко пари е платила държавата за обезщетения на невинно задържаните. Парите не са платени от милиционерите и прокурорите, а са платени от всички граждани. Всички са платили за "рога на изобилието" и раздването на шамари и шутове от милиционери и прокурори.
Чувала съм как говори прокурор завършил Магнаурската школа в Симеоново,нещо недопустимо да има магистрати с такова образование. Как ти звучи - Лови го за гушата и го разтръскай да си каже и майчиното мляко. Това ли искаш ти и такива като теб,да тероризирате и чрез терор да правораздавате.
Мъка ми е за хора като теб и за това искам да ви пенсионират, да си ходите и да си раздавате шамарите и шутовете на друго място.
Благодарня съм, че г-жо Бъчварова е интелигентна и образована жена и едно ново начало за МВР!
Г-жа Бъчварова е много по-добра като министър от любимеца ти Цветанов,който се опита да създаде полицейска държава и всичко да се случва по неговата воля.
Елена
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 294
Регистриран на: 27 Яну 2015, 18:06

Re: Министър Румяна Бъчварова

Мнениеот efektive » 05 Юни 2015, 09:56

Мисля, че dakota го каза добре. Просто трябва да се внимава със злоупотребата с право. Тази злоупотреба не е присъща само на служителите на МВР, тя е и хранителна добавка за престъпниците. Особено напоследък. Но нека да цитирам журналистът Красимир Иванджийски:

"На първо място, онези, които се позовават на демокрацията се делят на две групи – глупаци, които вярват в нея, и неглупаци, които мамят глупаците. Последните правят това цинично и нагло, тъй като знаят добре, че демокрацията не е нищо друго освен власт на парите. Но на глупаците от векове внушават, че демокрацията означава власт на народа, че е производна на думата "демос", т.е. народ. Но "демос" не е народ. Демос означава само онази част от народа, която е имала право на глас в Гърция, т.е. робовладелците и върхушката. А народът си е бил охлос т.е. демокрацията няма нищо общо с народа."
efektive
Нов
Нов
 
Мнения: 25
Регистриран на: 10 Май 2015, 08:39

Re: Министър Румяна Бъчварова

Мнениеот кпц » 06 Юни 2015, 21:42

Наскоро успокоително писъмце ни изпрати Бъчварова по вътрешните канали.
Прочетох го. Като упойка за държавните служители. Такава една с двустепенно действие - в две точки.
С обезщетенията всичко е обещано да е точно. Не и вярват обаче много. Даже някои подпалиха към изхода.
По-силно действаща е втората част. Особено на финала - как сме щяли или можели някога да получаваме две в едно. Комбинация от възнаграждение и пенсия. Само захарта липсва. Е, не за всички. Някои високоценни служители ще получат и това. А дали са ценни - никога няма да научим!
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Министър Румяна Бъчварова

Мнениеот Lord » 07 Юни 2015, 11:28

И ние го четохме, за забавление. 8-)
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Министър Румяна Бъчварова

Мнениеот Елена » 12 Юни 2015, 16:24

Р. Бъчварова: Протестите на служители на МВР целят да покажат сила пред новото ръководство на министерството

http://bnr.bg/post/100568469/rbachvarov ... sterstvoto

Министърът на вътрешните работи Румяна Бъчварова смята, че днешните протести на служители на МВР целят да покажат сила пред новото ръководство на министерството:

Ние знаем техните изисквания по отношение на пенсионната реформа. В края на краищата, законопроектът трябва да балансира интересите на всички групи и трябва да се приеме един вариант, който да устройва всички. Останалите неща са свързани с конкретни дейности в министерството. Търсим такива варианти, които да не засягат интересите на служителите. Струва ми се, че основанията за този протест имат по друг характер, по-скоро да се покаже сила срещу новото ръководство. Този, който го организира и застава зад този протест... не знам какъв точно резултат очакват синдикатите от нас.


Какъв е смисъла да се показва сила, като организаторите на протеста, ще се приберат с подвити опашки. Никой освен журналистите няма да се сети да обърне внимание на полицейски протест за ранно пенсиониране. Лидерите ще се покажат по телевизията да видят зрителите колко много синдикални вождове има в МВР :lol:
Елена
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 294
Регистриран на: 27 Яну 2015, 18:06

Re: Министър Румяна Бъчварова

Мнениеот кпц » 12 Юни 2015, 21:36

Винаги е имало хора, политици, които много говорят, а нищо не казват.
Помним Ф. Димитров, С. Сакскобурготски, сега Л. Местан.
Към тях вече се добавя и една жена - Румяна Бъчварова.
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Министър Румяна Бъчварова

Мнениеот малкия » 13 Юни 2015, 01:06

Елена написа:.............
Какъв е смисъла да се показва сила, като организаторите на протеста, ще се приберат с подвити опашки. Никой освен журналистите няма да се сети да обърне внимание на полицейски протест за ранно пенсиониране. Лидерите ще се покажат по телевизията да видят зрителите колко много синдикални вождове има в МВР :lol:


Наистина много се надявам в това, което пишеш при изпълнение на служебните си задължения, да има поне малко повече смисъл. И мисъл. Дано е така, щото алтернативата е да повярвам на някои прокурори... :D
Пък не ми се иска - заради честта на професията, не за друго.
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

ПредишнаСледваща

Назад към Ръководство на МВР

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта