Министър Румяна Бъчварова

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Министър Румяна Бъчварова

Мнениеот Lord » 31 Май 2015, 10:24

dakota_ написа:... Ценителите на рома казват,че най-добрият ром е студеният ром...


напомняш ми генерал Шеридан, отпреди няколко века. ;)
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Министър Румяна Бъчварова

Мнениеот Елена » 02 Юни 2015, 21:45

Lord написа:
dakota_ написа:... Ценителите на рома казват,че най-добрият ром е студеният ром...


напомняш ми генерал Шеридан, отпреди няколко века. ;)


Напомня ми на прикрита расова дискриминация ;)
Елена
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 294
Регистриран на: 27 Яну 2015, 18:06

Re: Министър Румяна Бъчварова

Мнениеот малкия » 02 Юни 2015, 22:23

Държавен вестник , брой 40 от 2.VI.

НАРЕДБА № 8121з-592 ОТ 25 МАЙ 2015 Г. ЗА РЕДА ЗА ОРГАНИЗАЦИЯТА И РАЗПРЕДЕЛЯНЕТО НА РАБОТНОТО ВРЕМЕ, ЗА НЕГОВОТО ОТЧИТАНЕ, ЗА КОМПЕНСИРАНЕТО НА РАБОТАТА ИЗВЪН РЕДОВНОТО РАБОТНО ВРЕМЕ, РЕЖИМА НА ДЕЖУРСТВО, ВРЕМЕТО ЗА ОТДИХ И ПОЧИВКИТЕ...

Чл. 26. (1) При сумирано отчитане на работното време общият брой на отработените часове по график се сравнява с нормата работни часове за отчетния период, получена от броя календарни работни дни за периода, умножени по цифрата осем. Получените часове над тази норма се отчитат като положен труд извън редовното работно време.
(2) При ползване на отпуск независимо от продължителността и вида му нормата за отчетния период не се променя." *

Честито на печелившите!
Освен този фрапиращ идиотизъм има още два-три.
Тях оставям да си ги откриете сами...

Колкото до министър Бъчварова, съжалявам, няма как да продължа да я уважавам.

_______________________
* http://www.ciela.net/svobodna-zona-darjaven-vestnik/document/2136523870/issue/5107/naredba-%E2%84%96-8121z-592-ot-25-may-2015-g-za-reda-za-organizatsiyata-i-razpredelyaneto-na-rabotnoto-vreme-za-negovoto-otchitane-za-kompensiraneto-na-rabotata-izvan-redovnoto-rabotno-vreme-rezhima-na-dezhurstvo-vremeto-za-otdih-i-pochivkite-na-darzhavnite-slu
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

Re: Министър Румяна Бъчварова

Мнениеот dakota_ » 03 Юни 2015, 07:53

Вальо,освен да се срещнете в съда с г-жа Бъчварова и съда да защити "нарушените права" на служителите ;)
Много лоша наредба,дава възможност за гъвкавост при определяне на заетостта на служителите.
Пропуснал си да обясниш на колегите,че и полагаемият отпуск ще се изчислява в работни часове. При 40 дни полагаем отпуск са 320 работни часа отпуск и тия на смените пак са прецакани,320 като го разделиш на 12 часа смяна,отпуската от 40 дни става около 27 дни :mrgreen: Ето тема за следващ протест,след протеста за стажа пенсия ;) :D
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Министър Румяна Бъчварова

Мнениеот малкия » 04 Юни 2015, 11:37

Твърде е възможно и да се срещнем. Лично с нея - едва ли, защото министрите обикновено пращат някой друг.

Лоша е, защото в МВР еквивалентният термин за "гъвкавост" е "тормоз".

А на теб кой ти обясни, че и полагаемият отпуск ще се изчислява в работни часове? Излъгал те е, да знаеш. :D
Освен, разбира се, ако не готви и изменение на ЗМВР в този смисъл...

И нещо друго ми хрумна. Що не вземете и началниците да си направите един синдикат? (Вярно, някои ще си останат при нас, ама и за тоя мераклии ще се намерят.)
И да почнете да организирате протести срещу протестите? Контрапротести, тъй да се каже... :lol:
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

Re: Министър Румяна Бъчварова

Мнениеот dakota_ » 04 Юни 2015, 13:22

В МВР като натиснеш някой да работи и почва да казва, че началника му го тормози. Преди да постъпят в МВР гледат как от патрула подпират кафеавтоматите по улиците,гледат ги със слънчеви очила и запретнати ръкави да се побарват по макарите и решават да станат полицаи,че да вършат същото и и даже и заплата да взимат за това :D Като ги натисне човек да вършат работа и почват да се оплакват,че началника им лош и ги тормози...
Преди над година,както пътувам и гледам патрулка от управлението,извън района отбива към една търговия на едро... спират купуват си два чувала със захар и в патрулката... Потеглям на разстояние след тях...закараха си захарта до едно близко населено място...минах покрай тях докато свалят чували и заминах... Според синдикатите и според теб като синдикален лидер на най-големият синдикат,това работно време ли е се зачита,извънреден труд ли или нещо друго...
Да не ти казвам колко хора засичам през работно време по опашки за пазаруване в големите хипермаркети,сметки се редят да си плащат,изобщо все работа,да се пребият от работа и все първа категория труд :D
И едни лоши началници се появяват и има провалят работният процес. Лишават ги от възможност да купуват захар и да я прекарват със служебни автомобили... Търсят им сметка какво точно вършат през работно време...
Ако питаш мен няма проблеми да се върши и тази работа,но човек да има мярка на устата си и като иска нещо,да не забравя какво дава... Чувал ли си приказката - Преди да поискаш, помисли какво си дал.
Искат извънреден труд, но не са върнали откраднатото работно време,искат ранно пенсиониране...
Няма лошо и синдикати да има и протест да има, но нито исканията са искания, нито протестиращите имат основания да отправят такива искания...
Да направи човек контрапротест е все едно на умряло куче нож да вади ;)
Споделял съм,че съм синдикален член и както беше казал един историк - Една партия за един живот стига. Аз също казвам, една партия и един синдикат за цял живот ми стигат :D
Др. Рашев /беше каквото беше/ не знам дали го познаваш,но членската ми карта от този синдикат ми спаси кожата в Германия :) Ако бях със синдикална карта на СФСМВР сигурно и транспорт до БГ щяха да ми подсигурят :D
Внимавайте като протестирате и ако избирате комендант на палатковият лагер,внимавайте да не избухне пожар,както в АМВР преди няколко дни ;)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Министър Румяна Бъчварова

Мнениеот малкия » 04 Юни 2015, 17:09

Споко, ще сложим за комендант някой пожарникар. :D :D
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

Re: Министър Румяна Бъчварова

Мнениеот малкия » 04 Юни 2015, 17:17

Колкото до исканията, сигурен ли си , че ги знаеш?

Да пробваме.
1. Гратисен период за въвеждането на минималната възраст - три години.
2. Конкретна програма за прекратяване на командировките по турската граница - в разумни срокове.
3. Конкретни мерки за недопускане превишаването на разрешения от ЗМВР извънреден труд - щото нито е да накажеш началника (толкова са му хората), нито е да го оставиш така (нарушение на закона има)
4. Яснота по извършващи се и бъдещи преструктурирания, съкращения и прочее "реформи" - ако ти знаеш какво и как ще се случва с групите Спасителна дейност или с ОДЧ, примерно, аз не знам. А каето знам, го знам неофициално.
5. Спазване на правилата за работа на ССП и принципите на социалния диалог - не може, примерно, да ми пратиш днес следобед проект и да искаш становище утре сутринта. Всъщност при изпълнение предните три, половината от това е готова.

За мен исканията са си искания и имаме всички основания да ги издигнем.
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

Re: Министър Румяна Бъчварова

Мнениеот dakota_ » 04 Юни 2015, 17:57

малкия написа:Колкото до исканията, сигурен ли си , че ги знаеш?

Да пробваме.
1. Гратисен период за въвеждането на минималната възраст - три години.
2. Конкретна програма за прекратяване на командировките по турската граница - в разумни срокове.
3. Конкретни мерки за недопускане превишаването на разрешения от ЗМВР извънреден труд - щото нито е да накажеш началника (толкова са му хората), нито е да го оставиш така (нарушение на закона има)
4. Яснота по извършващи се и бъдещи преструктурирания, съкращения и прочее "реформи" - ако ти знаеш какво и как ще се случва с групите Спасителна дейност или с ОДЧ, примерно, аз не знам. А каето знам, го знам неофициално.
5. Спазване на правилата за работа на ССП и принципите на социалния диалог - не може, примерно, да ми пратиш днес следобед проект и да искаш становище утре сутринта. Всъщност при изпълнение предните три, половината от това е готова.

За мен исканията са си искания и имаме всички основания да ги издигнем.


С тия искания какво ви пречи да седнете на една маса с представители на министерството и да ги поставите на дневен ред.
Макар,че ако съм аз от страна на МВР,ще ви изслушам,ще се съглася,че исканията са резонни и ще ви кажа,че исканията са си искания,но пари няма и не могат да се реализират. Това бих го направил и на публично отразена среща пред медиите. Хубаво е главният секретар да излезе и открито да каже,че това са възможностите на държавата,това са парите и който иска да продължава да служи при тези условия,да си поема службата и да служи,който не иска да си попълни листа,да го входира в деловодството и да и търси късмета си на друго място.
Другото е несериозно,да знаеш,че към момента няма с какво друго да охраняваш границата,освен по този начин,с този състав.
Същото важи за извънредният труд и възрастта за пенсиониране.
Рога на изобилието в МВР беше по времето на Бай Тошо. Тогава имаше всичко,можехме да правим всичко и държавата беше зад гърба ни... По времето на Бай Тошо можех спокойно да шамаросам и наритам задника на всеки на улицата,които нарушава общественият ред и никой не можеше да ми каже нищо. Пак по същото време и малко след това като ти определи прокурора задържане под стража,докато не си кажеш всичко,нямаше пускане. Като го качеха в следственият арест и го разпънат на кръст на решетката и до вечерта всички съучастници са строени в коридора в една редица със самопризнания. Сега това го няма. Сега има правата на човека и за това се случват такива неща като в Гърмен и за това държавата е разграден двор.
За това,ще се пенсионираме на 60 години и за това ще работиш колкото ти кажат и ще получаваш, колкото ти дадат... Демокрация се нарича това и трябва вече да си свикнал да работиш в условията на демокрация!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Министър Румяна Бъчварова

Мнениеот малкия » 04 Юни 2015, 20:03

Абе аз се опитвам да свикна.
На баш демократите нещо не им върви... :D

Иначе носталгията ти по Татовото време я разбирам, но ми е някак трудно да я оправдая.
Някой 90-и набор може и да зяпа в захлас, ама аз все пак съм поживял по онова време.
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

ПредишнаСледваща

Назад към Ръководство на МВР

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта

cron